Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 22:26   #241
Neki dan sam bila u potrazi za beta glucanom od transfer pointa, pa sam obisla nekoliko ljekarni u Zagrebu pa sam primjetila razlicite cijene (708, 656, 680, 630 kn, za 60 kapusula od 500) da bi na kraju kupila za 590 kn u jednoj biljnoj ljekarni. Ne znam jel se smije pisat ime, pa koga zanima nek se javi u inbox.
Takodjer, zvala sam i dm jer sam procitala da su tamo kupovali s popustom. Ali nema vise u dm-u.

Na internetu nisam trazila, ako netko ima provjereni link s kojeg narucuje, molim u poruci da proslijedi.
Hvala
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:56   #242
Ima i u Dm-u , 720 kn, ako imate bodova na kartici za popust, ispadne najjeftinije...
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:59   #243
ja kupio ovaj beta glukan na amazonu. 18 funti plus postarina 4 funte
https://www.amazon.co.uk/dp/B01G2IVB...051_TE_3p_dp_1
e sad vidim da je to znaci 60 kapsula, 250 miligrama...

inače, nekad sam najeftinije kupovao na iherb.com salje se iz SAD-a
60 kapsula, 200 miligrama, 11 USD...poštarina oko 3 dolara...treba samo paziti da pošiljka ne bude više od 160 kuna, jer onda ide carina...trenutno ga nema na zalihama
http://www.iherb.com/pr/Solgar-Beta-...-Tablets/24391
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:21   #244
Quote:
Terpsihorra kaže: Pogledaj post
beta glukan i razni drugi imunostimulatori nikako se ne bi smjeli piti kod autoimunih bolesti. moj vam je savjet da odmah prekinete s tim.
evo jedan link:

http://www.webmd.com/vitamins-supple...beta%20glucans
hm..kako se ne bi trebali uzimati kod autoimunih bolesti kada sam proizvođač preporuča da se baš uzima za autoimune bolesti?

"Solgar Beta 1,3 glukan preporučuje se za jačanje imuniteta kod infektivnih bolesti uzrokovanih virusima, bakterijama, gljivicama i parazitima, kroničnih upala te hematoloških i autoimunih bolesti. Koristan je tijekom postoperativnog oporavka, za brže zacijeljivanje rana i kod izloženosti različitim vrstama zračenja."
http://www.solgar.hr/index.php/beta-1-3-glukani-2
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:28   #245
Gdje kupujete za 590kn od Transfer pointa u Zagrebu? Treba mi malo veca kolicina, pa mi razlika u cijeni stvarno ispadne velika...moze i u inbox, ali mislim da to nije neka zabranjena info. Zahvaljujem.
Anna Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:17   #246
jel neto koristio ovaj, mogu li bez brige naruciti?

http://alternativa-webshop.com/beta-...60kapsula.html
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:32   #247
pozdrav svima, da li i kod zračenja treba prestati sa uzimanjem Beta Glucana tokom same terapije?? kao kod kemoterapije ili?? molim vas za info
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:59   #248
Evo posto sam procitala ovdje postove o beta glukanu i vise manje vidim da ljudi mjesaju pojmove, ja cu reci nesto malo o tome.

Mi doma isto koristimo beta glukan, dajem ga sinu kao prevenciju, ide u vrtic. On ima 26 kg i ja mu dajem 250 mg 1 x na dan. Uz to mu dajem i multivitamine tekuce za odrasle (ali pola doze tj 15 ml) ehinaceu 1 ml i kalcij citrat/magnezij citrat/D3 vitamin u prahu koji se pomijesa sa vodom ili sokom. Te uz to sirovi med sa maticnom mlijeci i pcelinji polen/pelud u granulama. Mala zlicica jedanput na dan.

Inace se uzima na nacin, kada je u pitanju lijecenje od raka, tumora i sl...
- 500 mg ide na 22.6 kg
- 1000 mg ide na 45 kg
- 1000 mg do 1500 mg ide na 57 kg
-1500 mg ide na 68 kg
- 2000 mg ide na 80 kg
- 2500 mg ide na 102 kg i vise kilograma

Kod lijecenja i kemoterapija ne prekida se uzimanje beta glukana jer onda nema smisla takvo uzimanje.

Beta gluan NIJE imunostimulator, to je ehinacea, vec je imunomodulator. Tu je bitna razlika!

Uglavnom se preporuca od Transfer Pointa, ali ja sinu davam od firme NOW, narucim preko iherb-a ili vitacost. Puno jeftinije nego kod nas.

Beta glukan je u Japanu od 1993 priznati lijek u lijecenju tumora i raka uz kemoterapiju i lijekove koji se koriste kod lijecenja takvih stanja. DA LIJEK! Oni ga vode kao lijek a ne kao dodatak prehrani.
Isto tako koristi se u Tajvanu, Australiji i Juznoj Koreji kao lijek u lijecenju raka uz kemoterapiju i druge lijekove. I tako vec 30 godina.

A istrazivanja o beta glukanu se provode vec 50 godina. Tako da to nije nikakvi novi izum ili mami para, prijevera.

Ovdje mozete vise procitati o tome LINK

I isto tako sva istrazivanja su vam navedena u tom clanku na dnu stranice.

Ovdje mozetem procitati LINK znanstveno istrazivanje o djelovanju beta glukana na imuno sustav. Ima 31 stranicu.

Na egleskom je sve, ali mozete si prevesti sa google translate ili prevedi ovu stranicu.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:18   #249
Uzela sam beta glukan od Weidera. Iz upute proizlazi da treba piti 3 dnevno, a ako sam dobro shvatila svaka ima 500 mg. Naime, na bočici piše 1.500 mg, ali je to valjda količina za tri kapsule. Jesam li dobro shvatila?

Kapsule uzimamo i ja moja petnaestogodišnja kćer i to isključivo radi poboljšanja imuniteta. Nemamo nikakvih kroničnih bolesti samo malo češće viroze i upale nego ranije niti se bavimo nekom težom tjelsnom aktivnošću (kćer se bavi sportom ali ne radi se o nekim pretjerano iscrpljujućim treninzima)

Je li u tom slučaju dovoljno da pijemo svaka po jednu, kako su mi neki savjetovali ili ipak da svaka uzima po tri kako piše na bočici?
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:16   #250
Quote:
Scarlet2 kaže: Pogledaj post
Uzela sam beta glukan od Weidera. Iz upute proizlazi da treba piti 3 dnevno, a ako sam dobro shvatila svaka ima 500 mg. Naime, na bočici piše 1.500 mg, ali je to valjda količina za tri kapsule. Jesam li dobro shvatila?

Kapsule uzimamo i ja moja petnaestogodišnja kćer i to isključivo radi poboljšanja imuniteta. Nemamo nikakvih kroničnih bolesti samo malo češće viroze i upale nego ranije niti se bavimo nekom težom tjelsnom aktivnošću (kćer se bavi sportom ali ne radi se o nekim pretjerano iscrpljujućim treninzima)

Je li u tom slučaju dovoljno da pijemo svaka po jednu, kako su mi neki savjetovali ili ipak da svaka uzima po tri kako piše na bočici?


Zanima me ista stvar. Također sam uzela od Weidera i treba mi za imunitet u ovo jesensko/zimsko doba jer je inače svaka prehlada i viroza "moja". Je li dovoljno 500 mg dnevno?
jessica444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:29   #251
Quote:
jessica444 kaže: Pogledaj post
Zanima me ista stvar. Također sam uzela od Weidera i treba mi za imunitet u ovo jesensko/zimsko doba jer je inače svaka prehlada i viroza "moja". Je li dovoljno 500 mg dnevno?
Nije izravan odgovor, no ja na primjer pijem Imunoglukan jednu kapsulu dnevno a koja sadrži 100 mg.

Prepostavljam onda da je sasvim dovoljno popiti jednu od 500 mg.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:07   #252
Suprug kao onkološki bolesnik koristi Beta Glucan od Transfer Pointa (4 dnevno). Nabavljamo ga od češke tvrtke koja je uvoznik za Europu (link smo našli na stranici Transfer Pointa) - pakiranje od 60 kom/500 mg košta 50 EUR + poštarina 6 EUR. Plaćamo PayPalom i nakon konverzije u kune i provizije PayPala, cijena s poštarinom je 440 kn. Stiže poštom za 7 dana od dana uplate. U Zagrebu je najniža cijena koju smo našli 580,00 kn. Odlučili smo se baš za ovaj proizvod jer je na PubMedu objavljena znanstvena studija koja je proučavala učinkovitost dvadesetak BG-a i on se pokazao kao najčišći i s najboljim djelovanjem. Od kada ga koristi, suprugu je krvna slika puno bolja i može redovito primati kemoterapije - nama dovoljan razlog da nastavi.
__________________
Every kick in the ass is a step forward.
LP007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 22:55   #253
Quote:
LP007 kaže: Pogledaj post
Suprug kao onkološki bolesnik koristi Beta Glucan od Transfer Pointa (4 dnevno). Nabavljamo ga od češke tvrtke koja je uvoznik za Europu (link smo našli na stranici Transfer Pointa) - pakiranje od 60 kom/500 mg košta 50 EUR + poštarina 6 EUR. Plaćamo PayPalom i nakon konverzije u kune i provizije PayPala, cijena s poštarinom je 440 kn. Stiže poštom za 7 dana od dana uplate. U Zagrebu je najniža cijena koju smo našli 580,00 kn. Odlučili smo se baš za ovaj proizvod jer je na PubMedu objavljena znanstvena studija koja je proučavala učinkovitost dvadesetak BG-a i on se pokazao kao najčišći i s najboljim djelovanjem. Od kada ga koristi, suprugu je krvna slika puno bolja i može redovito primati kemoterapije - nama dovoljan razlog da nastavi.

Potražio sam sve dobavljače, mislim da su definitivno najjeftiniji ako se naruči preko njih.
Pokušavam saznati direktno od poznanika da li je moguće dobiti još neku bolju cijenu.
Javiti ću ako nešto saznam.

Kod nas sam najjeftinije našao ovdje: https://lavandamia.hr/proizvodi/proi...ransfer-point/
grix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 02:19   #254
Quote:
tigrica1 kaže: Pogledaj post
Ima i u Dm-u , 720 kn, ako imate bodova na kartici za popust, ispadne najjeftinije...
Nemoj se ništa veseliti Beta-Glucanu - to ti je samo bacanje novaca za nikakvu korist. Radije si onda kupi friški mekani "kvasac" po manje od 1 kunu. Za 720 kuna izneseš van kvasce iz čitavog trgovačkog lanca. A to ti je isti vrag.
p.s. a inače taj ti "beta Glukan" 1.3 od "Solgara" dođe 26 Eura....
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 09:18   #255
Jesi li ti jedini ili ne čitam dobro, koji kaže da je beta glucan bacanje novaca?
grix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 12:30   #256
Quote:
grix kaže: Pogledaj post
Jesi li ti jedini ili ne čitam dobro, koji kaže da je beta glucan bacanje novaca?
Nažalost. Nakupovao sam se i ja "Beta-Glucana" i znam o njemu sve što je moguće znati. Mislim da je bolje te velike novce usmjeriti prema kupovini svega mogućeg svježeg voća i povrća, pa to miksati u mikseru i piti bar 2 puta dnevno, jer će to sigurno više pomoći u jačanju imuniteta nego beta-glucan.
Polisaharidi, poznatiji kao beta-glukani, imaju utjecaj na jačanje imuniteta. Ima više vrsta beta glukana, ali uvjerljivo najefikasniji su oni oni koji se dobijaju iz pekarskog kvasca.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 00:44   #257
Ja se kunem u ovaj preparat.

Popila sam Solgarovu bocicu i osjecala sam se super, medjutim, da bi imao nekog efekta, treba piti redovno...

Nemam nikakvu bolest, osim sto se povremeno zbog posla i iscrpljenosti borim sa nekim infekcijama (npr, uha, grla, vaginalne, prehlade itd + pušač), no meni je dao polet u tom periodu dok sam ga pila.

Naravno, treba ga piti najmanje 10-15 dana jer prije toga nećete osjetiti nikakve efekte.
Ja sam ga uzimala samo kratko, jer mi je nažalost preskup za kupovati.

Još jedna napomena a to je da ukoliko niste nekakav kroničan bolenik ili na kemoterapiji, ne morate ga uzimati regliziono, već ponekad, kad se sjetite.

Naravno, bolje je svaki dan bar jednu kapsulu (200-500 mg), nego preskakati, no ako i preskočite ništa strašno.

Za autoimune se može koristiti, i što se mene tiče ovo je fantastičan lijek.
neka gospodja iznad je već napisala neke stvari koje sam i ja znala pa se ne bih ponavljala..

Ukratko, imunomodulator je...

U japanu ga koriste kao lijek za rak...tj dodatnu terapiju prilikom kemoterapije..

Na WEBmd takodjer postoji detaljnije objašnjenje vezano za glukan pa pročitajte (za što se smije koristiti, za što ne, da li reaguje sa nekim lijekovima itd).

Ako ima neka djevojka oboljela od raka grlica maternice, ili ima loš papa test, i za to ga preporučam.

LP!
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 10:46   #258
Postoji i Beta glukan koji proizvodi bh firma MGM Farm. Koristim ga već nekoliko mjeseci i rezultati su odlični, sve preporuke.

Riječ je o nehidriranom betaglukanu koji se radi u Slovačkoj.



"Beta Glukan Active forte je iznimno jak imunostimulator i imunomodulator. Proizvod sadrži ekstrakt žitarica bogat polisaharidom, aktiviranim beta-glukanom i vlaknima. Betaglukan je polisaharid koji posjeduje svojstvo aktivacije imunološkog sistema, a može povećati djelotvornost imuniteta do nekoliko puta. Za razliku od ostalih betaglukana, Beta Glukan Active forte sadrži formu betaglukana koja nije dehidrirana/osiromašena, te na taj način omogućava bolju apsorpciju u organizmu i brže djelovanje.


Beta Glukan Active forte je dijetetski proizvod, dodatak prehrani koji se preporučuje osobama koje imaju oslabljen imunitet usljed bolesti, osobama koje žele poboljšati imunitet radi prevencije bolesti. Preporučuje se osobama koje su na kemoterapiji i osobama koje uzimaju antibiotike. Zbog visokog sadržaja vlakana, proizvod je koristan i osobama koje imaju problema sa probavom."
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	43127775_300322380793238_3449997678115553280_n.jpg‎
Views:	58
Size:	9.3 KB
ID:	20203  
wanakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 18:16   #259
now foods s i.herba se ćini kao sasvim solidan beta glucan
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2019., 13:20   #260
Pozdrav ekipa. evo da se malo osvrnem na vaše postove. prije 4 godine dobila sam nalaz CIN I i ginekologinja mi je rekla da kupim beta glukan. kupila imunoglukan, pljunila 1200 kn za 2 mjeseca i odmah nakon toga otišla na kolposkopiju gdje nalaz nije bio uredan. kontrola bila za 6 mjeseci (u međuvremenu sam prestala piti jer očito ne pomaže, pa da ne bacam novce). na kontroli kolposkopije (za muški dio publike gleda se vrat maternice mikroskopom) nema ničega. nalaz kao iz knjige. i onda mi je proradila lampica, pa sam pomislila, pa možda treba proći malo vremena da to proradi.
od onda nalazi papa testa uvijek uredni.
sada već 3 mjeseca kupujem u srbiji solgarov beta 1,3 200mg za 190kn, 3 kapsule na dan, nastavljam ga piti do 5 mjeseca jer inače imam jako problema s alergijom i brohospazme svaku večer pa moram uzimati ventolin (prošle godine sam mislila da ću se ugušiti, pa sam krenula s beta glukanom). proljeće se bliži, a ja ću vas obavijestiti je li mi beta glukan imalo pomogao ili ne, pa...stay tuned i držite fige
Zmaya13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.