Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2006., 16:02   #41
Quote:
Birdylike kaže:
žudim za simpatijama drugih....

ali fakat, ako netko nije znao tko su Montoya i Mandela, koja je Zemlja Izlazećeg Sunca, čije je sushi tradicionalno jelo

Opci prag prije ispita je postavljen na 70%, dakle 420 bodova. Po danasnjoj listi 18 ih je preslo taj odredeni prag. Ova pitanja koja si navela su zaista banalna, neznam koju si grupu imala ali bilo je stvarno teskih pitanja i ako si sve znala more power to you....

Ali kako vidimo, veeelika vecina nije onda tako pametna kao ti i zato se, prema mojim danas dobivenim informacijama, odrzava neki prokleti sastanak na kojem ce odluciti koliko ce se spustiti prag i jos neke malverzacije sa kvotama za djecu branitelja....

Ofcice, ne brini, sve ce se saznat danas ili najkasnije sutra ujutro, i ja sam na iglama, a ako bude malo srece, upoznamo se na jesen
__________________
"The pretence is not what restricts me, it's the circles inside...."
-kitten- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 16:08   #42
fali mi oko 100 bodova za 420, tako da ak ne pomaknu za 100 bodova.. nita od mene ali sretno tebi kitten
Ofca02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:27   #43
za one koji su bili na uciteljskoj akademiji...

kolegica me molila da pogledam da li joj je kcer upala (mala jucer navecer zakurila 40 a doma nemaju internet)

i ja sad pogledao rang listu za smjer na koji se prijavila, i ona je tamo sto i neka po rednom broju... ono sto me zanima je kako se upisuju ti kandidati? vidio sam da primaju 135 ljudi (ukupno valjda) a to je za sve smjerove, kako se onda upisuju kandidati po tim listama sa smjerovima??
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:47   #44
lista jos nije finalna, tako da ak je sad 100 i neka moze se to pomaknut gore il dole do sutra, jer se gledaju najvise bodovi od ispita i manje ocjene, a za sada je lista po skupu oboje, tako da na listi moze bit netko tko ima bolje ocjene nize ako ima los ispit ... trebalo bi do sutra pisati bas lista tko je upao a tko nije jer za sada toga nema..sada je samo lista ukupnog zboja bodova.. gleda se najvise postotak od ispita tj. kolko je bodova od 600 dobivena ( drugi,treci stupac, ovisi o smijeru)
Ofca02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:31   #45
daj pomozi mi ja na netu jos nisam nasao rang listu a trazio sam na uazg i nema nikakve liste

isto trebam za frendicu pogledat jer su joj ht-ovci bas sad sjebali telefon
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:41   #46
na uazg imas sastrane izbornik.Pogledaj u razredbeni postupak 2006./2007. i tamo su stavili. Ne mozes falit
ice lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:45   #47
Quote:
Ofca02 kaže:
sada je samo lista ukupnog zboja bodova.. gleda se najvise postotak od ispita tj. kolko je bodova od 600 dobivena ( drugi,treci stupac, ovisi o smijeru)
kako to misliš ukupnog zbroja bodova?
pa zar se gleda i nešto drugo osim ukupnog?

jedino bi bilo logično da se gledaju bodovi ispita kada je u pitanju isti broj bodova tako da onaj tko je bolje napisao test ima prednost...

jel znaš možda dal se kod 2 kandidata koja su izabrala strani jezik a imaju isti broj bodova prvo gleda opći ispit ili ispit iz jezika...?

tnx...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:48   #48
dajte ljudi pomozite frendica mi je 5 po redu na njemackom jel prosla ili sta s obzirom da se tu prica o nekih 420 bodova a ona je ostvarila 415.... ako se nekom da nek pogleda pa nek mi javi hvala

e da 415 je ostvarila u prijamnom a ukupno ima 730, nesto
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:50   #49
Quote:
Rev kaže:
kako to misliš ukupnog zbroja bodova?
pa zar se gleda i nešto drugo osim ukupnog?

jedino bi bilo logično da se gledaju bodovi ispita kada je u pitanju isti broj bodova tako da onaj tko je bolje napisao test ima prednost...

jel znaš možda dal se kod 2 kandidata koja su izabrala strani jezik a imaju isti broj bodova prvo gleda opći ispit ili ispit iz jezika...?

tnx...
gledaju se i ocjene, neznam kako je kod prijemnog sa jezicima.. bilo je na rang listi i nekih sa boljim ocjenama a nizi od mene.. uglavnom lose sve nekak tam organizirno i nadam se uskoro da ce bit prava lista di sam pise ko je upao a tko nije.. ovak je zbunjuce jer ima ljudi sa tih 420 i vise koji su nize na listi a ima i onih sa manje koji su visi jer im podigne zborj ocjena
Ofca02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 23:40   #50
gledao sam malo prošlogodišnje rang liste i zaključio sam da je ovako:

u slučaju istog broja bodova bolji je onaj koji je postigao više bodova u ispitu...
a ako je kandidat uzeo strani jezik, onda se prvo gleda ispit iz stranog jezika, a tek onda opći...

dakle, ja sam u dosta dobroj poziciji jer mi je frend koji studira na UA rekao da su objavili rezultate na faksu (makar ih na netu još nema) i da sam na ispitu engleskog imao 172 boda (od 200)...

jedino sam na općem malo podbacio...
ali ipak...nadam se najboljem...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 00:49   #51
oce oni na kraju ista pomicati taj prag jer mi frendica ima 415 bodova na tom ispitu a cuo sam da je 420 bodova prag
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 10:03   #52
Quote:
-kitten- kaže:
................prema mojim danas dobivenim informacijama, odrzava neki prokleti sastanak na kojem ce odluciti koliko ce se spustiti prag i jos neke malverzacije sa kvotama za djecu branitelja...............

Dakle vjerojatno hoce, pa nece ih valjda samo 18 upisat na predskolski i neznam koliko na uciteljski. Ali dok ne vidim to svojim ocima, ovo ti je sve rekla kazala sistem. Cekaj petak u 9, tad se objevljuje prava sluzbena upisna rang lista. Ak ti je frendica tam, to ti je to.
__________________
"The pretence is not what restricts me, it's the circles inside...."
-kitten- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 12:13   #53
Mislim da se prag neće mjenjati,bez obzira koliko ih upisali. Ima i jesenski rokovi...Mislim, ne kužim logiku, netko ko ne može proći prag, teško će moći studirati.
andrea_zbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:15   #54
Cuj, ja samo kazem sto je meni rekla neka zena u referadi. A isto tako moras uzet u obzir da su ove godine stavili prijemni kojem je teze proci prag od 70% radi komplikacija sa djecom branitelja. Njihova logika je bila - djeca branitelja moraju samo proci prag da bi imala direktan upis bez placanja, e pa ajmo im mi to malo otezati. Ma u biti ne zelim uopce ulazit u rasprave o tome i kvotama i , vec mi je dosta toga i filozofskog i svega.

To da oni mogu upisati samo 18 studenata, a ostali - vidimo se na jesen - mogu, zasto ne, ko im brani kvragu, ali ja se ipak drzim za tu slamku da ce spustit prag jer imam 67,5% prijemnog, a nalazim se medu prvih 30 na listi. I ne, nemam bajne ocjene iz gimnazije.

So long, idem malo cupat obrve na lijevoj strani jer kose vise nemam
__________________
"The pretence is not what restricts me, it's the circles inside...."
-kitten- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 21:18   #55
ja imam 67.8% tako da se i ja nadam da će spustiti prag (iako mislim da ga već i jesu)...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 23:36   #56
Quote:
Rev kaže:
ja imam 67.8% tako da se i ja nadam da će spustiti prag (iako mislim da ga već i jesu)...


Rev, ti i ja sutra pred faksom
__________________
"The pretence is not what restricts me, it's the circles inside...."
-kitten- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 00:18   #57
Quote:
Rev kaže:
ja imam 67.8% tako da se i ja nadam da će spustiti prag (iako mislim da ga već i jesu)...

daj pisite ako imate nove informacije jer mi frendica na ispitu za njemacki ima 415 bodova pa se nadamo da ce upasti
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 15:58   #58
Upisala sam se!

Sluzbena lista sa svim informacijama i datumima upisa je na stranici uazg. Dakle spusten je prag i sve tam pise.

Odoh slavit malo
__________________
"The pretence is not what restricts me, it's the circles inside...."
-kitten- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 19:47   #59
nadam se da će mi se netko zahvaliti što sam mu ostavila mjesto uz potporu. službeno povukoh papire
__________________
*potpis*
Birdylike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 00:46   #60
Quote:
-kitten- kaže:
Rev, ti i ja sutra pred faksom
hm, da...
meni su taman spustili prag općeg ispita (jer sam uzeo engleski) da mi je falilo 5 bodova da upadnem (samo 1 pitanje)...
i tako imam 172 boda iz engleskog, a iz općeg sam zbog jednog pitanja ispod praga...
(zapravo najviše sam kriv ja sa svojim biser-odgovorima: Nobel rođen u Njemačkoj i sl...)

ufff....inače bi se tukao po glavi zbog takvog nečeg al sad mi je jasno da se zbog toga ne vrijedi previše živcirati jer se tu ne može ništa napraviti...
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.