Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 00:20   #301
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Ako je cura bila u bolnici, znači da su stručne osobe upoznate s njezinim stanjem i da je pod njihovom kontrolom. .


Ovdje sam prestao čitati. Ovo što govoriš je toliko u sukobu sa stvarnošću da me jeza prolazi da misliš da možeš nekome davati savjete. Možda si zaboravio dio gdje meni i samo meni priznaje u 9 mj da se namjerno izgladnjuje i da to nitko drugi tada (a ni sada) nije znao?

Ne, liječnici ne znaju što je njezin problem i definitivno ništa nije pod njihovom kontrolom jer mi je ona redovito do same kulminacije ovog tjedna pisala kako gotovo ništa ne jede i kako joj je iznimno zlo.

Jednostavno me trnci prođu da netko može ovakve stvari tvrditi s obzirom na cijeli tekst i ono što je stvarno stanje.
Flavius Aetius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:30   #302
A jel ti misliš da su doktori glupi pa da ne znaju prepoznati anoreksičnu osobu? Odnosno posumnjati na anoreksiju? Ja sam inače mršav po građi, i dok sam bio u pubertetu dosta često su me doktori pitali jel jedem dovoljno i jel imam normalan apetit, iako sam bio skroz zdrav i normalno sam jeo. Ako je ona došla u bolnicu sa 43 kg na 170 cm, rana joj sporo zarastala i provela tamo 20 dana, nema šanse da nitko od doktora nije posumnjao i da ju nije pitao ništa vezano za to. Ti ne znaš da li je ona možda odbila pomoć vezanu za to.

EDIT: Osim toga, čak i da nitko od doktora nije primjetio, ona je tamo dobivala obroke. Što misliš da su sestre svaki dan donosile i odnosile pun tanjur i nikome ništa nisu rekle o tome?
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:36   #303
Napravi onako kako ti savjest nalaže. Ako misliš da je cura u opasnosti (životno ugrožena) reagiraj, mislim da je suludo poštovati želje nekoga tko se izgladnjuje na smrt, gristi ćeš se ako se nešto loše desi.

Mislim da je najsigurnija varijanta da javiš roditeljima.
A na to da li će te ona htjeti vidjeti, na to ne možeš utjecati.

Ali blokiranja i prijetnje sigurno neće dati neki pozitivan efekt.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 08:14   #304
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post

EDIT: Osim toga, čak i da nitko od doktora nije primjetio, ona je tamo dobivala obroke. Što misliš da su sestre svaki dan donosile i odnosile pun tanjur i nikome ništa nisu rekle o tome?
Ovo je vrlo moguće. Ne zamara se baš nitko previše s time je li pacijentica jela ili nije, osobito ako obitelj dolazi (valjda misle da jede hranu od doma, što je isto glupost jer onda nemaju kontrolu nad time šta im pacijent jede). Možeš vraćati pune tanjure svaki dan, nitko to neće registrirati, čak ni u slučaju da fizički ili psihički ne možeš sam jesti.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:38   #305
Quote:
Flavius Aetius kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam gdje otvoriti uopće ovu temu. Ima elemente za LJES, US, Život u dvoje, Zdravlje. Odlučio sam to napraviti ovdje pa što bude.

Ja sam nisam nikakvo nevinašce. Shvatio sam da je svijet jako bolestan već davno, 2 godine nisam ni izlazio s nijednom curom koliko mi se gadi moderni svijet dating svijet i njegova okrutna pravila. U srednjim sam dvadesetima i imam nešto iskustva sa ženama koja su me naučila da budem iznimno oprezan u bilo kakvom emocionalnom ulaganju, pogotovo ako se radi o toliko mladoj osobi poput ove.
Tvoja razmišljanja potvrđuju tezu da imaš određenih psihičkih poteškoća. Situacija sa ovom curom to samo može potvrditi, sa razlogom si ju izabrao. Razmisli malo o tome, tvojem razočaranju sa ženama i sada razočaranje čitavom ovom vezom sa osobom koja ti ne može pružiti ono što želiš i očekuješ od veze. Ova cura će na koncu biti još jedan orden u potvrdi da su žene loše, ti jednostavno tražiš tu potvrdu. Ne, žene nisu generalno loše, ti samo izabireš problematične žene jer ti imaš problem.

Ukratko cura ima vlastitih problema sa kojima mora sama izaći na kraj. Anoreksija je teška bolest, zašto želiš sudjelovati u mazohističkoj vezi i mazohističkom tretmanu od strane osobe do koje ti je kao stalo..? Nema potrebe za tim, no radije ćeš to odabrati nego prihvatiti činjenicu da ta veza nema budućnosti, a to znači da se moraš susresti sa još jednim životnim neuspjehom na području ljubavi.

Zbroji se i poradi na svom problemu.. a curu pusti nije ona za nikoga u takvom stanju, njoj treba psihijatar, prijatelj i obitelj..a ne dečko koji si je umislio da je majka tereza i nestabilna veza koja će samo potencirati problem. Ako imaš neka konkretna saznanja recimo da je životno ugrožena reci to njezinim bliskim osobama, i to je sve. Idi dalje i riješi se problema.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:47   #306
Ponovno padam...
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:58   #307
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ponovno padam...
Sa kilama nadolje ili je problem u hrani?

Ja sam bio mrsav, slobodno mogu rec kost i koza u svibnju 2015, 59kg na 181cm. Tad sam jos bio u braku. Nakon rastave sam krenuo u teretanu i poceo uzimati proteine i evo sad 75kg.

No kod mene nikad nije bio problem sa izgladnjivanjem ili da nisam jeo, vec nervoza i gastritis koji su mi pojeli sve kalorije, a i brzi metabolizam.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:31   #308
Problem je u hrani.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:12   #309
dire Dawn, jesi li možda čula za prehranu sirovom hranom. Jedeš samo voće i salate - možeš jesti u neograničenim količinama i mršaviš. Ne moraš brojati kalorije, možda moraš na početku pratiti vitamine, minerale, aminokiseline da budeš sigurna da ti ništa ne fali. To je jako zdrava prehrana i mnogi su se tako izliječili od raznih bolesti, a dosta ljudi je time izliječilo baš anoreksiju. I psihički se puno bolje čovjek osjeća, baš neka vedrina i polet i svježina. Ja se tako hranim već oko 7 mjeseci i prije 3 godine sam tako jela 8 mjeseci - izvrstan je osjećaj (nisam imala nikakvih zdravstvenih problema prije toga. S vremenom sam upoznala sve više ljudi u tim krugovima, bio je i neki piknik sirove hrane organiziran u Hrvatskoj s predavanjima, a razni fruit festivali se održavaju posvuda, i neki ljudi su ušli u to baš zato jer su tako riješili anoreksiju.

Znači, mislim da je stvar u tome da na početku je dobro što možeš prihvatiti da jedeš puno jer vidiš da svejedno mršaviš i ne moraš brojati kalorije (svi koji prijeđu na sirovu hranu na početku grozno smršave), a potom te ta lijepa vesela, prirodna, živa hrana totalno dovede do pozitive i pozirivnog normalnog uranvoteženog mišljenja i življenja pa zato više nemaš potrebu opterećivati se raznim stvarima. Dovede i do općenito jednog normalnog načina života - ranije ideš spavat i ranije ustaješ, želja da se što više vremena provodi u prirodi i aktivnom stanju, počne ti smetati sve zagađeno - zrak, voda i sl. pa gledaš što više vremena to izbjegavati... itd. i tako sve skupa dovede do normalnog zdravog života i sjajnih osjećaja.

Eto, ja nemam anoreksiju, mislim, sviđa mi se mršavije nego deblje (imam 48 kg, 168 cm), ali ako mi se mršavi, mogu lako mršaviti na ovoj hrani (iako mislim da sam jako mršava i ne bih htjela više mršaviti), a osjećati se sjajno i ne dovoditi svoje zdravlje u pitanje, nego baš naprotiv.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:39   #310
Raw veganizam mi nikad nije bio privlacan.

S obzirom da nemas anoreksiju onda je sasvim nepotrebno vodit raspravu o tome jer sumnjam da mozes razumjet da nije stvar u hrani, kalorijama i izgledu.

I da...
Imas premalo kila za svoju visinu.

Ortoreksija?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:36   #311
Sta je ortoreksija, mozda ja to imam?
Ja imam 46kg i 167cm a ne znam u cemu je problem osim u brojkama.

Edit: aha, guglala sam, nemam ni to
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:51   #312
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Raw veganizam mi nikad nije bio privlacan.

S obzirom da nemas anoreksiju onda je sasvim nepotrebno vodit raspravu o tome jer sumnjam da mozes razumjet da nije stvar u hrani, kalorijama i izgledu.

I da...
Imas premalo kila za svoju visinu.

Ortoreksija?
Ovo je javni forum i ako tebi neka ideja nije primjenjiva ni korisna, to ne znači da nekom drugom neće biti. Istina je da nemam pojma o tome i drago mi je što je tako. No, to nisam ja izmislila, nego kako sam u tom điru (raw vegan), pronalazim sve više ljudi koji su u tome jer su se tako izliječili od anoreksije:

https://www.youtube.com/results?sear...+with+raw+food

Pa mi je zato palo na pamet da podijelim, valjda ti ljudi koji jesu imali anoreksiju bolje razumiju. (Ako nekog to uopće zanima, naravno da će svatko odlučit za sebe)

Uglavnom, želim ti sreću i da ti se ostvari što god si sama želiš, štogod to bilo!


... ma ne vjerujem u to: imaš premalo kila, imaš previše kila, kao da svi koji su visine 168 moraju imati točno toliko i toliko kila - svi smo zanimljivi i izuzetni baš ovakvi kakvi jesmo A ja sam zadovoljna svojom težinom.

https://www.youtube.com/watch?v=MWASeaYuHZo


PS - out of curiosity - a u čemu je stvar, u perfekcionizmu?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:30   #313
Ne djeli mi se opci raspad sistema samo zato kaj si znatizeljna.
Guglaj.

Raw veganis je samo zamjena jedne opsesiie hranom nekom drugom.
Kao kad sam votke predjes na pivu i velis da nisi alkoholicar.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:39   #314
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne djeli mi se opci raspad sistema samo zato kaj si znatizeljna.
Guglaj.

Raw veganis je samo zamjena jedne opsesiie hranom nekom drugom.
Kao kad sam votke predjes na pivu i velis da nisi alkoholicar.
A ne da mi se. Mislila sam samo da napišeš jednu riječ u čemu je stvar kod te bolesti općenito, kad si rekla da nije izgled, kalorije... , ne da dijeliš osobne stvari. A nema veze.
A ne znam, ja osobno nisam opsjednuta hranom na sirovoj hrani, možda bi ti bila.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.