Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2009., 15:57   #81
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Da TEBI kaže, koji nisi bolestan. Kako ne shvaćaš, to je BOLEST, psihička. Razum isključen. Nema dokazivanja, nema uvjeravanja. Pogledaj link koji sam joj stavila, piše ti otkad je "popularna".
Ok, pusti me da svojim metodama nešto pokušam napraviti... jel može odmoći? Sumnjam, a jel može pomoći... pa premda šanse nisu velike možda ipak i može, ili...???
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 15:59   #82
citiram:
Anoreksija nervoza je psihički poremećaj u kojem mlade djevojke u strahu od debljanja počinju namjerno mršavjeti do stanja teške tjelesne iscrpljenosti i stvarne životne ugroženosti. Bolest je poznata od najstariji vremena, ali prvi detaljni opisi potječu iz 17. stoljeća. U zemljama zapadne civilizacije sve se češće govori o epidemiji poremećaja jer se anoreksija javlja u prevalenciji do 5% što znači da od 100 mladih djevojaka u ovom trenutku vjerojatno 5 anoreksičnih.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:00   #83
Može odmoći, jer mindset tih cura je takav da će iz tvog primjera zaključiti kako ni ti ni one još nisu dovoljno smršavile. Moraš znati nešto o prirodi bolesti da bi dao dobar savjet.
Zar ne misliš, kad bi to bilo tako lako i jednostavno, da bi anoreksičnih uopće i bilo. Fino se izdereš na nju, i održiš joj bukvicu ,ona se šokira i to je to. Ali ne ide tako.
Mogu povući paralelu s narkomanijom. Zašto je toliko teško izlječiti narkomana, kao da oni ne znaju da im šteti? Jače je od njih.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:02   #84
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ok, pusti me da svojim metodama nešto pokušam napraviti... jel može odmoći? Sumnjam, a jel može pomoći... pa premda šanse nisu velike možda ipak i može, ili...???
Zapravo odmaze.. u mentalnom sklopu takve osobe tvoje metode imaju samo kontraefekt..

To je jako osjetljivo podrucje u kojem puno ljudi (amatera ili neiskusnih) svojim pokusajima pomoci napravi jos vece sranje...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:04   #85
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
citiram:
Anoreksija nervoza je psihički poremećaj u kojem mlade djevojke u strahu od debljanja počinju namjerno mršavjeti do stanja teške tjelesne iscrpljenosti i stvarne životne ugroženosti. Bolest je poznata od najstariji vremena, ali prvi detaljni opisi potječu iz 17. stoljeća. U zemljama zapadne civilizacije sve se češće govori o epidemiji poremećaja jer se anoreksija javlja u prevalenciji do 5% što znači da od 100 mladih djevojaka u ovom trenutku vjerojatno 5 anoreksičnih.
to mora shvatit autorica topica, a ne on. mora se prihvatiti prvo kao osobu, a ne periferne stvari držati za prioritet. a on se shvaća, gotovo u potpunosti.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:04   #86
Da? A što misliš da će nekoj koja ima 45 kila skupa s krevetom forumaši govoriti? Sugurno neće "uh koja bajna ljepotica" ili "malko si predebela, ajd skini još 2, 3 kile"...
Ja vjerujem u šok terapiju, a ponekad ista radi bolje od bilo koje druge metode.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:04   #87
evo još citata:
Anoreksija je ozbiljan poremećaj zato što se djevojke ne znaju zaustaviti u mršavljenju.

Javljaju se tjelesne promjene – stanje potpune fizičke iscrpljenosti, usporen puls, niski krvni tlak, osjetljivost na hladnoću, promjene na koži (suha i ljuskava koža, dlakavost), promjene u krvnoj slici, poremećaj elektrolita koji je posebno opasan u osoba koje uz smanjenje unosa hrane namjerno povraćaju kako bi spriječile „debljanje“. Nastaju brojne endokrinološke promjene i demineralizacija kostiju koje mogu u kasnijim godinama prouzročiti neplodnost i osteoporozu.

Anoreksija je životno opasni poremećaj i mora se liječiti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:05   #88
hogar strašni , našo si je temu.

jer mu ide na živce kad je neko bolestan..vjerojatno..(?!?)
sad ćemo čut nove fore..jedva čekam..
Kitty_Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:08   #89
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Da? A što misliš da će nekoj koja ima 45 kila skupa s krevetom forumaši govoriti? Sugurno neće "uh koja bajna ljepotica" ili "malko si predebela, ajd skini još 2, 3 kile"...
Ja vjerujem u šok terapiju, a ponekad ista radi bolje od bilo koje druge metode.
Mogu joj govoriti što god žele, bez rezultata. Kaj misliš da nikome prije tebe nije pala na pamet ta "šok terapija"? Da su svi interdisciplinarni timovi koji se bore da pomognu tim curama potpuni ignoranti?
Niuje sve tako lako i jednostavno, jer ponavljam - nije riječ o mršavosti, riječ je o bolesti kod koje dolazi do teškog iskrivljenja percepcije.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:09   #90
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Može odmoći, jer mindset tih cura je takav da će iz tvog primjera zaključiti kako ni ti ni one još nisu dovoljno smršavile. Moraš znati nešto o prirodi bolesti da bi dao dobar savjet.
Zar ne misliš, kad bi to bilo tako lako i jednostavno, da bi anoreksičnih uopće i bilo. Fino se izdereš na nju, i održiš joj bukvicu ,ona se šokira i to je to. Ali ne ide tako.
Mogu povući paralelu s narkomanijom. Zašto je toliko teško izlječiti narkomana, kao da oni ne znaju da im šteti? Jače je od njih.
Ok... jednom davno sam na ovom forumu pisao o tome kak sam se izliječio od opsesivnog pranja ruku... da ne idem u detalje koji sad nisu ni bitni desilo se da mi je jedan dan tata, kad je skužio da mali pere ruke po 25 puta dnevno, rekao nešto u stilu "namazat ću te ko vola u kupusu ako te vidim da toliko pereš ruke"... rezultat, u roku od odmah sam prestaro to raditi, a u roku od par tjedana uopće "zaboravio" na to... dan danas bez pol frke mogu pojesti sendvič a da ruke nisam oprao par sati , doduše to naravno nije pravilo ali nekad bi tako nešto bilo u potpunosti nezamislivo.
Rekapitualcija ... da sam išao nekim cic-mici metodama, da sam išao psihijatru, psihologu možda bi nakon što završim s pisanjem ovog posta otrčao u WC temeljito oprati ruke...
Mislim ono-neke se previše gladi peruškom po dupetu mjesto da ih se drmne ravo u glavu...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:12   #91
Quote:
Kitty_Kat kaže: Pogledaj post
hogar strašni , našo si je temu.

jer mu ide na živce kad je neko bolestan..vjerojatno..(?!?)
sad ćemo čut nove fore..jedva čekam..
Ne, zato kaj mi često puta na onu stvar idu metode u stilu: "a srce malo, pa mogla bi otići porazgovarati sa psihijatrom jer eto, znaš sa svojih 45 kila mislim da si ipak malo pre mršava"...

Mislite da anoreksičarke ne znaju da trebaju kod psihijatra? Vjerujem da znaju... a dali znaju da izgledaju očajno? Pa sebi možda izgledaju super, možda si izgledaju na korak od savršenstva ali ako ima mnogo ljudi razbije tu iluziju?
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:15   #92
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ok... jednom davno sam na ovom forumu pisao o tome kak sam se izliječio od opsesivnog pranja ruku... da ne idem u detalje koji sad nisu ni bitni desilo se da mi je jedan dan tata, kad je skužio da mali pere ruke po 25 puta dnevno, rekao nešto u stilu "namazat ću te ko vola u kupusu ako te vidim da toliko pereš ruke"... rezultat, u roku od odmah sam prestaro to raditi, a u roku od par tjedana uopće "zaboravio" na to... dan danas bez pol frke mogu pojesti sendvič a da ruke nisam oprao par sati , doduše to naravno nije pravilo ali nekad bi tako nešto bilo u potpunosti nezamislivo.
Rekapitualcija ... da sam išao nekim cic-mici metodama, da sam išao psihijatru, psihologu možda bi nakon što završim s pisanjem ovog posta otrčao u WC temeljito oprati ruke...
Mislim ono-neke se previše gladi peruškom po dupetu mjesto da ih se drmne ravo u glavu...

a, sta bi bilo da nisi bio dovoljno "hrabar" da prestanes pa te otac izmlatio, ali jednostavno nisi mogao prestati
ubio bi te batinama nisu svi ljudi isti
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:18   #93
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Mislite da anoreksičarke ne znaju da trebaju kod psihijatra? Vjerujem da znaju... a dali znaju da izgledaju očajno? Pa sebi možda izgledaju super, možda si izgledaju na korak od savršenstva ali ako ima mnogo ljudi razbije tu iluziju?
pises gluposti da, vecina ljudi koji imaju problema s anoreksijom rade to zato da bi bili "savrseni"
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:20   #94
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ok... jednom davno sam na ovom forumu pisao o tome kak sam se izliječio od opsesivnog pranja ruku... da ne idem u detalje koji sad nisu ni bitni desilo se da mi je jedan dan tata, kad je skužio da mali pere ruke po 25 puta dnevno, rekao nešto u stilu "namazat ću te ko vola u kupusu ako te vidim da toliko pereš ruke"... rezultat, u roku od odmah sam prestaro to raditi, a u roku od par tjedana uopće "zaboravio" na to... dan danas bez pol frke mogu pojesti sendvič a da ruke nisam oprao par sati , doduše to naravno nije pravilo ali nekad bi tako nešto bilo u potpunosti nezamislivo.
Rekapitualcija ... da sam išao nekim cic-mici metodama, da sam išao psihijatru, psihologu možda bi nakon što završim s pisanjem ovog posta otrčao u WC temeljito oprati ruke...
Mislim ono-neke se previše gladi peruškom po dupetu mjesto da ih se drmne ravo u glavu...
gle, ako si se zbilja ovako izliječio opsesivnog pranja ruku, onda si morao razviti neki teži poremećaj - ili se uopće nije radilo o opsesivnom pranju ruku

ali ovo je sve totalno off.

prestanite se svađati, sad ću vas sve pobrisati
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:22   #95
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
a, sta bi bilo da nisi bio dovoljno "hrabar" da prestanes pa te otac izmlatio, ali jednostavno nisi mogao prestati
ubio bi te batinama nisu svi ljudi isti
Gle, mene je stari u cijelom životu samo dva, tri puta uopće izmlatio... najviše sam dobio kad sam skoro zapalio kuću... e onda je remen po dupetu radio samo tako ...
Da prijetnja nije uspjela onda bi vjerovatno završio kod nekog psihologa ili spihijatra ali očito je on procjenio da je to tek naredni korak, ako ne uspije. I da, vrlo bitno za cijelu priču da je moj tata psihijatar ... pa ako on vjeruje u šok terapiju...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:27   #96
Nasilje rađa nasilje. Vidljivo iz priloženog.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:27   #97
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Gle, mene je stari u cijelom životu samo dva, tri puta uopće izmlatio... najviše sam dobio kad sam skoro zapalio kuću... e onda je remen po dupetu radio samo tako ...
Da prijetnja nije uspjela onda bi vjerovatno završio kod nekog psihologa ili spihijatra ali očito je on procjenio da je to tek naredni korak, ako ne uspije. I da, vrlo bitno za cijelu priču da je moj tata psihijatar ... pa ako on vjeruje u šok terapiju...
daj ti meni malo svoga tatu, možda mi pomogne da skinem ovih 10 kila kaj sam natukla ove zime.

sori, ovo nije off topic. nemam bulimiju, ali sam se nešto gadno ulijenila ovih mjeseci. pa imam zbiljam ozbiljan problem: ne stanem u ljetnu garderobu. a nisam baš u prilici šopingirat!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:30   #98
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Mislite da anoreksičarke ne znaju da trebaju kod psihijatra? Vjerujem da znaju... a dali znaju da izgledaju očajno? Pa sebi možda izgledaju super, možda si izgledaju na korak od savršenstva ali ako ima mnogo ljudi razbije tu iluziju?
Pa neke i znaju da ce umrijet ali im je ok.. jer je to njihov izbor i radje biraju umrijet lijepe nego zivjet ruzne.. iz toga je i nastao ProAna pokret..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:31   #99
Quote:
Kitty_Kat kaže: Pogledaj post
...da ne govorim o tome koliko je sitost neugodan osjećaj, kojeg se kloniš na sve načine, jer ti je već samo jedna potencijalna kila više u glavi noćna mora..
Ajme.Znam taj osjećaj.
Ja se uvijek bojim da nisam previše pojela jer kad pojedem nešto imam osjećaj koda sam pojela 10kg svinjetine(samo primjer, ja sam inače vegetarijanka ), i onda se staalno hvatam za trbuh, mislim:"Vidi kolko sala čovječe".
Išla sam mjerit BMI i ispalo je 16 i nešto(visoka sam 157 i teška 49-13 god.), u sredini normalnog, to me samo na tren smiri jer nikako nemogu potisnut osjećaj da se debljam...
I zbog takve neuravnotežene prehrane imam deblja bedra i deblje ruke šta mi ne paše na struk...
Nznm, bojim se da bi 1 dan mogla poludit šta se tiče prehrane, iako mislim da je i ovako dobro.
__________________
DoTs_BlAcK_WhItE_DoTs
Photo Lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:32   #100
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
sori, ovo nije off topic. nemam bulimiju, ali sam se nešto gadno ulijenila ovih mjeseci. pa imam zbiljam ozbiljan problem: ne stanem u ljetnu garderobu. a nisam baš u prilici šopingirat!
Od kud smo sad dosli na bulimiju? Tema je anoreksija..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.