Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2007., 16:41   #21
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Za francuski: nema nikakvog enciklopedijskog clanka na prijemnom nego je najopcenitija hrvatska gramatika tipa morfemi, pitanje da objasnis neki pravac u knjizevnosti, povezes autore i djela, a iz opce kulture pitanja tipa: kada je pocela franc. revolucija. Na usmenom te pita zasto si odabrala francuski, nesto iz knjizevnosti (uglanvom odaberes sama o cemu ces pricati). I na isto shemu je i spanjolski prijemni. A francusku ili spanjolsku gramatiku ces pisati samo ako si ta dva jezika prije ucila.
puno ti hvala!!!
__________________
Svatko tko me moze podnijeti, ima dusu koja moze puno toga oprostiti.
Cryptic Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:46   #22
hehe, i ja ću (nadam se) studirati u Zadru - kulturu i turizam.. nekak mi se to čini baš za mene..
ima koga da studira to?
neću pitat kakvi su prijemni jer sutra raaano ujutro krećem u Zadar, malo na kupanje.. jedino bi mogel pitat dal ima kakva dobra plaža u blizini ako neko stigne odgovorit u sljedećih par sati!
hvala
IamPSYCHO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:39   #23
Idem i ja... Al neću se kupat. Samo da rješim to što prije, pa da idem doma...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:19   #24
Je li tko sto danas polagao? Kako vam je bilo? Sretno svima!
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:38   #25
Ja jučer položio španjolski, bez plaćanja (29. od 124. ) i francuski s plaćanjem (67. od 70 i nešto.).
Al ako neki ne dođu na fr. onda upadam oboje bez plaćanja.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:42   #26
bravo, bravo ^^
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:50   #27
da, Zadar je samo 400 i nešto km od moga doma...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:31   #28
Question

ja sam isto upala bez plaćanja na španjolski... trideseta sam... odma ispod ovog španjolca cosanostra... mislim, imamo isto bodova... samo što on ima malo vise zbog onih jebenih decimala...
a za engleski još ne znam...

a vidjela sam da na listi kraj nekih imena piše PP... ili PP - zadržava francuski...
vot a fak to znači...
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:50   #29
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
ja sam isto upala bez plaćanja na španjolski... trideseta sam... odma ispod ovog španjolca cosanostra... mislim, imamo isto bodova... samo što on ima malo vise zbog onih jebenih decimala...
a za engleski još ne znam...
kažeš ispod mene si, ha?

Quote:
a vidjela sam da na listi kraj nekih imena piše PP... ili PP - zadržava francuski...
vot a fak to znači...
To su oni zbog koje sam ja čekao 5 sati.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 19:19   #30
Vi koji ste upisali španjolski ,jeste li ga prije učili ili...
artemis7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 19:50   #31
Quote:
artemis7 kaže: Pogledaj post
Vi koji ste upisali španjolski ,jeste li ga prije učili ili...

nisam ga nikad učila u školi ili tak nest, a nisam ni imala gdje
naučila sam ga sama
i nije tak teško ako imaš volje...
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 21:31   #32
Quote:
chica mexicana kaže: Pogledaj post
ja sam isto upala bez plaćanja na španjolski... trideseta sam... odma ispod ovog španjolca cosanostra... mislim, imamo isto bodova... samo što on ima malo vise zbog onih jebenih decimala...
a za engleski još ne znam...

a vidjela sam da na listi kraj nekih imena piše PP... ili PP - zadržava francuski...
vot a fak to znači...
evo ja sam od prije par dana ponosni apsolvent engleskog i sociologije u zadru - sve u roku! jeeeee! bravo ja! (nije da se hvalim, jeli... )

uglavnom, mislim da to PP - zadržava francuski itd., znači da osoba mijenja studentsku grupu, tj. već je student zadarskog sveučilišta, no ne želi više studirati jedan od predmeta koji je prvotno upisao i onda jedan predmet zadržava, a ponovno izlazi na prijemni za drugi predmet po njegovoj želji... mijenjanje studentske grupe moguće je samo jednom za vrijeme cjelokupnog studija..
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 21:33   #33
btw, čisto me zanima, što je sve bilo na prijemnom za španjolski??? ipak je to nova katedra pa me interesira koliko su "strogi" bili?
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:23   #34
ma nisu uopće bili strogi... bar po mom mišljenju
profesori su mi jako simpatični, puno bolji od onih u zg. bila sam tamo na predispitima i na španjolskom je bila baš neka nadrkana profesorica... derala se za svaku sitnicu i bas je nekak bezobrazna... sjećam se da sam čak i pomišljala da pobjegnem van jer stvarno ne bi htjela da mi predaje netko takav...

prijemni u zd uglavnom nije bio težak, meni su pitanja iz hrvatske gramatike bila puno teža a i bile su dvije grupe... A i B... i ja bas dobijem tu B... a vidjela sam da je A lakša... ova cura sta je sjedila sa mnom nije imala pojma, a stvarno je imala lakša pitanja... ma sramota...

imali smo za zaokružit u kojim se zemljama ne priča španjolski, pa zaokružit koji likovi nisu iz djela don quijote, pa onda smo imali naziv autora i djelo ali je naslov bio promijenjen pa smo morali napisat točno... npr. ja sam imala ovak - gabriel garcia marquez - guba u doba bolera... dakle...to je "ljubav u doba kolere"... tak smo imali 4 djela... ja sam znala samo 2 onda povezat autora i djelo... i tak
još su nam i pomagali... onak malo... koliko su mogli... reko nam je jedan koliko je odgovora netočno na tim pitanjima na zaokruživanje...

na kraju smo imali napisat sastavak na temu "život je san" koji sam ja zajebala jer sam mislila da se sastavak treba napisat na španjolskom, pa sam ga i napisala na španjolskom... a na kraju je ispalo da je trebalo bit na hrvatskom. pitala sam onda tamo onog profesora/asistenta... šta već je... da šta ću sad, reko je nista... da će mi onda ocijenit to na španjolskom i da je još bolje sta sam tak napisala

poslije tog prijemnog, tko je htio, mogao je pisati još jedan u kojem je bila gramatika španjolskog jezika... i naravno odma dobijes i dodatne bodove za to. nije mi ni to bilo nest teško... a još me i živcirala neka cura šta je sjedila kraj mene i htjela sve prepisat...

poslije toga smo imali usmeni... oni koji su pisali jedan prijemni odgovarali su hrvatski jezik i književnost, a oni koji su pisali dva išli su odgovarat kod nekog španjolca. uglavnom, ništa komplicirano... mene je pitao kak sam, odakle sam, zasto hoću studirat španjolski, jel sam kad bila u španjolskoj... pa sam mu rekla kad i gdje... pa me pito šta mi se sve sviđalo tamo, s kim sam išla i na kojem sam jeziku pričala sa španjolcima. onda... koji se sve jezici govore u španjolskoj, pa mi je dao neki tekst i reko da pročitam, pito me o čemu je tekst, pa koji bi grad još htjela posjetit u španjolskoj... pa sam rekla madrid... i tam nabrajala neke znamenitosti... puerta de alcala, santiago bernabeu... morala sam i naravno nadodat da sam veliki fan španjolske nogometne lige, pogotovo real madrida i onda mi je još reko da nađem 4 glagola u prezentu u tom tekstu... i to je to... bila sam unutra jedno desetak minuta...
profesor je jako simpatičan, reko mi je da predaje katalonski i da je to jako zanimljivo za učit i da ćemo se zabavit

eto... to je sve... u "skraćenoj" verziji

nadam se da ću se upisat u zadar, stvarno bi voljela tamo ići više nego u zagreb
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:33   #35
Question

Quote:
anything_but_angel kaže: Pogledaj post
evo ja sam od prije par dana ponosni apsolvent engleskog i sociologije u zadru - sve u roku! jeeeee! bravo ja! (nije da se hvalim, jeli... )

uglavnom, mislim da to PP - zadržava francuski itd., znači da osoba mijenja studentsku grupu, tj. već je student zadarskog sveučilišta, no ne želi više studirati jedan od predmeta koji je prvotno upisao i onda jedan predmet zadržava, a ponovno izlazi na prijemni za drugi predmet po njegovoj želji... mijenjanje studentske grupe moguće je samo jednom za vrijeme cjelokupnog studija..
a kak je tebi bilo na engleskom? jel težak za studirat?
ja recimo ne znam tu gramatiku pa ne znam jel bi mi bilo teško za studirat... mislim znam ju... znam kak nesto ide i kak se nesto kaže... ali ne znam zasto to tak ide i ne kužim ona nikakva gramatička pravila i tak to...
a znam bome i zabrljat... jer... kažem.. ne kužim tu gramatiku uopće, pa me strah da ako upadnem na taj engleski budem imala poslije problema s tim...
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 12:00   #36
evo stigli rezultati iz engleskog...
prošla sam, ali mislim da se neću moć upisat jer sam 101. od jedno 209... a primaju ih oko 50 valjda... tak da... nist od toga...
who cares... glavno da ja upadam na španjolski
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 12:54   #37
za koliko se inace zna pomaknuti crta, ne pitam za engleski vec uciteljski i predskolski?
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:05   #38
Ja sam na francuskom 67., a 60 ih primaju bez plaćanja. Jel moguće da se crta pomakne tolko da upadnem bez plaćanja?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 13:11   #39
Ma pomaknut će se sigurno! Prošle godine je bila slična situacija pa je bio čak 2.rok... Ja sam isto upala u u Zd...jeeeejj
NANA17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 14:41   #40
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Ja sam na francuskom 67., a 60 ih primaju bez plaćanja. Jel moguće da se crta pomakne tolko da upadnem bez plaćanja?
ne vjerujem da će svi koji su prošli na tom prijemnom studirat u zd, tak da ja vjerujem da ćeš upast bez plaćanja... ma bar tih 7 koliko ih je ispred tebe će 100% odustat
evo već znam jednu.... moja prijateljica iz razreda koja je išla na francuski je 7. na listi, ali ako upadne u zg, bude tamo studirala... to ti je već 1 manje
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.