Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 00:55   #21
pa, 80 kuna van sezone je stvarno jako skupo
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 01:03   #22
plitvice su 40kn. ne znam kako nemaju to uskladeno...
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:47   #23
da podignem temu...približava se 1.5...navodno bi tada trebao biti slobodan ulaz u nacionalni park krka..pa ako ima netko još kakav savjet preporuku...dobro bi došla...
LUNA000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 14:03   #24
ja sam bio neki dan dolje i skupo brate... 95 kn ulaznica + 130 kn brodić... pivo 20 kn, pileći file + pomfri=50 kn... sladoled onaj iz aparata 12 kn... po meni skupo jako, još je sve razrovano jer se rade staze... vozač busa je vozio ko da je na rallyu... to je onako, malo al je zato priroda
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:29   #25
ja sam bila lani, prekrasno je al je bome i skupo






lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 15:37   #26
Quote:
zealous kaže: Pogledaj post
ja sam bio neki dan dolje i skupo brate... 95 kn ulaznica + 130 kn brodić... pivo 20 kn, pileći file + pomfri=50 kn... sladoled onaj iz aparata 12 kn... po meni skupo jako, još je sve razrovano jer se rade staze... vozač busa je vozio ko da je na rallyu... to je onako, malo al je zato priroda
jeb.. mu ..nastojim djecu odgajati domoljubno,vodim ih od Iloka,Baranje,Istre Like,..cijelu HR ali država ne pomaže ništa.Uvijek nosimo klopu i piće sa nama,plaćam samo kavu za nas dvoje a klincima priuštim što traže,ali u svakom slučaju jadno se osjećam ponekad zbog tavih cijena.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:57   #27
Treba iskoristiti onu cijenu za Praznik rada, ove godine je bilo 20kn za cijeli park. Na Roškom slapu nije gužva, a isto se može super đir napraviti.I cijene u onim ugostiteljskim objektima mi se čine prilično umjerene, očekivala sam puno skuplje.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:46   #28
Quote:
zealous kaže: Pogledaj post
95 kn ulaznica + 130 kn brodić... pivo 20 kn, pileći file + pomfri=50 kn... sladoled onaj iz aparata 12 kn...
meni se ovo čini jako puno . Previše.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:55   #29
Stvarno je previše, slažem se, treba gađat te posebne popuste ali to je jako rijetko
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:12   #30
Ulaznice za 11., 12., 1. i 2. mjesec su 30 kn za odrasle. Ako ste u blizini, isplati se!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:29   #31
Quote:
zealotic kaže: Pogledaj post
ja sam bio neki dan dolje i skupo brate... 95 kn ulaznica + 130 kn brodić... pivo 20 kn, pileći file + pomfri=50 kn... sladoled onaj iz aparata 12 kn... po meni skupo jako, još je sve razrovano jer se rade staze... vozač busa je vozio ko da je na rallyu... to je onako, malo al je zato priroda
Iz Šibenika sam pa samo da malo ovo objasnim. U sezoni je karta 95 kuna, to je istina. Za nas je to malo too much. Strancima je to uglavnom ok cijena. Pa gle, dosta naših ide vani na skijanje i koliko znam cijene su paprene, što ugostiteljske, što za iznajmljivanje opreme itd. Tako da ne vidim razloga zašto bi cijena bila manja, mada se slažem da je za naše standarde previsoka. Za djecu do 7 godina je besplatno, studenti i djeca su po 70 kn.

Brodić je 130 kuna i uključuje vožnju dugu 3 i pol sata, obilazi se Visovac (30 min) i Roški slap (1 sat). Mislim da je to ok cijena jer se stvarno dosta toga vidi i dosta dugo traje. Ali na Roški možete i svojim autom i sa svojim kartama koje ste kupili u Skradinu npr.
Također. ova karta od 95 kuna ako ulazite sa Skradinske strane uključuje vožnju brodom u trajanju od nekih 20 tak minuta do parka i 20 min natrag.
Ako ulazite na ulazu Lozovac, onda je u kartu uključen autobus.

Bitno je znati da dosta ugostiteljske ponude unutar parka, nije u vlasništvu parka već je privatno, što ne bi trebalo značiti visoke cijene, dapače, smatram da bi Park trebao diktirati kako kvalitetu ponude tako i visinu cijena.

Eto, park je zaista krasan i preporučujem da ga posjetite ali isto se tako nadam da će se neke stvari uskoro urediti kako bi za tih 95 kn zaista dobili vrhunsku uslugu.
__________________
I`m not an alcoholic, alcoholics go to meetings. I`m drunk, we go to parties.
methamorphozza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 00:36   #32
Vidim da se ovdje dugo nije pisalo...spremam se na obiteljski izlet u NP Krka, malo sam se informirao na njihovim stranicama, ali bi volio odgovore i iskustvo iz prve ruke.
Dali je točno da se parking u Skradinu plaća? Ima li besplatni parking? Dali je bolje uću u Lozovcu ili u Skradinu? Što obići i pogledati, pješke, a što sa autom, ako je raspoloživ samo jedan dan? Jeli preporučljivo pojesti nešto u lokalima unutar parka ili bolje uzeti sendviče sa sobom?
HDD1T is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:43   #33
Također za par dana planiram posjet parku.
Dolazim iz smjera Zadra, koji je najbolji ulazak??
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 16:23   #34
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Također za par dana planiram posjet parku.
Dolazim iz smjera Zadra, koji je najbolji ulazak??

Quote:
HDD1T kaže: Pogledaj post
Vidim da se ovdje dugo nije pisalo...spremam se na obiteljski izlet u NP Krka, malo sam se informirao na njihovim stranicama, ali bi volio odgovore i iskustvo iz prve ruke.
Dali je točno da se parking u Skradinu plaća? Ima li besplatni parking? Dali je bolje uću u Lozovcu ili u Skradinu? Što obići i pogledati, pješke, a što sa autom, ako je raspoloživ samo jedan dan? Jeli preporučljivo pojesti nešto u lokalima unutar parka ili bolje uzeti sendviče sa sobom?
Da, plaća se parking na velikom gradskom parkingu na ulazu u Skradin, i nema nikakvog slobodnog parkinga u gradu, osim ako nekog ne poznaš. Ako bude turista, teško ćeš pronaći free parkirno mjesto.
U park ti je neusporedivo bolje ući iz Skradina, jer se u NP ulazi brodom. Atraktivnije je, plovite kanjonom, a brod je besplatan. Iz Lozovca vas autobus samo spusti, ništa osobito, bzv.
U jednom danu ne možeš puno toga pogledati ako ne budete rano ujutro tamo. U slučaju da ste tamo rano ujutro, možete uspjeti brodom otići do Visovca i Roškog slapa, te ako ima dosta turista na Roškom slapu, možete platiti drugi brod koji je iznad slapova i otploviti do manastira Krka i utvrda. Manastir je u prekrasnom ambijentu i nipošto ga ne bi trebalo preskočiti bude li vremena (i novca za brodove). Sve je dosta zahtjevno i morati ćete biti dosta brzi. Zbog toga bi bilo dobro uzet sendviče i ne gubiti vrijeme sjedeći na jednom mjestu - radije hodajte malo sporije, fotografirajte i razgledavajte, a odmoriti možete u brodu. Da sam na vašem mjestu, žurila bih prema cilju - naprijed, a opuštenije bih se vraćala. Skradinski buk razgledavate kružno, pa bi trebali prije Roškog slapa razgledati pola (preko velikog mosta i pored glavnog velikog slapa, i obavezno pogledati i mlinove), a kad se vratite brodom na Skradinski buk, razledati drugu polovicu (preko svih silnih mostića). Navečer pri povratku pojest nešto u Skradinu, tamo ima dva odlična restorana (malo poviše marine, oko 50m od vode, ne u samoj marini) i usput još prošetat gradićem ako se ne žurite i ako ne budete umorni.
Xamper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:58   #35
Ok, hvala na info.
Budemo išli na cijeli dan, ulaz Skradin.

Malo su na skupe ove vožnje Brodovima, pa budemo si uzeli kartu i pješačili i uživala u prirodi.

Ako imate još koji dobar savjet, samo dajte.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 07:32   #36
Malo da dignem temu...

Dolazi nam uskoro par prijatelja iz Amerike koji bi htjeli u istom danu obići i NP Krka i NP Plitvice jer im je vrijeme, naravno, ograničeno.

Sad ja malo istražujem kako se u NP Krka može vidjeti što više unutar max. 2 sata (dođemo oko 10.30 i odemo oko 12.30, najkasnije 13 da bi bili na Plitvicama oko 3-3.30).

Zvuči kao da bi bilo najbolje ići na ulaz Lozovac, odakle, prema sajtu NP Krka, treba pješke 10 min do Skradinskog buka. Napraviti tamo đir stazicama, vratiti se do auta i onda autom do Roškog slapa, pa napraviti i tamo đir. Kako vam se to čini? Hoćemo li nešto bitno preskočiti i je li moguće to sve obaviti u 2 sata?
mmarinam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:41   #37
Quote:
mmarinam kaže: Pogledaj post
Malo da dignem temu...

Dolazi nam uskoro par prijatelja iz Amerike koji bi htjeli u istom danu obići i NP Krka i NP Plitvice jer im je vrijeme, naravno, ograničeno.

Sad ja malo istražujem kako se u NP Krka može vidjeti što više unutar max. 2 sata (dođemo oko 10.30 i odemo oko 12.30, najkasnije 13 da bi bili na Plitvicama oko 3-3.30).

Zvuči kao da bi bilo najbolje ići na ulaz Lozovac, odakle, prema sajtu NP Krka, treba pješke 10 min do Skradinskog buka. Napraviti tamo đir stazicama, vratiti se do auta i onda autom do Roškog slapa, pa napraviti i tamo đir. Kako vam se to čini? Hoćemo li nešto bitno preskočiti i je li moguće to sve obaviti u 2 sata?
Hint: Dodes na ulaz Lozovac, besplatan parking tamo, busevi voze do i od Skradinskog buka, krecu cim se napune (svakih par minuta). Meni se cinilo dosta daleko za ic pjeske :S dosta strmo, dolje cu nekako, gore nikako. Kad stignete do Skradinskog buka, prosecete po poucnoj kruznoj stazi, cca 2h. Ak ne zelite, tj nemate vremena za cijelu stazu, onda mozete od kraja krenut (od HE Jaruga), pa vidjet onaj siroko slap, pa u povratku ima super mjesta za fotkanje (vidi se veliki slap) i suvenirnice ako vole suvenire. Nisam bila na Roskom slapu, pa nemam nista pametno za rec.
__________________
She's just like the weather
Can't hold her together
nordavinden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 09:56   #38
bio 6.7. priroda super ostalo kao sve kod nas

vožnja busom se nije svidjela većini stranaca jer neprestano mimoilaženje i vožnja po rubu provalije nije za svakoga bar u današnje doba bi se mogli povezati da se zna di je tko pa da ga pričeka na proširenju

karta preskupa, karta za Visovac preskupa s obzirom da si tamo jedva cca 25 min nestigneš se niti okrenuti i ovaj turira brod piči nazad

skradinski buk divota puno ljudi

neke cijene palačinka 19 kn, pivo točeno ožujsko 0.5 l 25 kn, čevapi s prilogom (šaka pomfria) 75 kn
Dodozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:19   #39
Ima li tko informaciju kako voze autobusi iz Šibenika za Skradin. Nalazim samo info iz 2012.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 01:39   #40
Zna li tko je li točna informacija da je posjet NP Krka besplatan za Veliku Gospu?
vali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.