Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 11:05   #61
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
e meni nije jasno kako lista place moze biti ovrsna isprava? kako mogu dokazati da nisam dobila placu, a imam listu?
Pa nisi valjda tol'ko glupa (k'o ja - vidi nick ) da ces uzeti listu, potpisati ju, a da placu nisi dobila?

a mozda i jesi...
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:05   #62
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Zakon određuje da obračun plaće jest ovršna isprava.
Svidja mi se ovaj odvjetnik
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:21   #63
Quote:
Glupa krava kaže: Pogledaj post
Pa nisi valjda tol'ko glupa (k'o ja - vidi nick ) da ces uzeti listu, potpisati ju, a da placu nisi dobila?
Nije bit u potpisivanju obračuna već u tome da ga se dobije (bez obzira jel plaća isplaćena il nije)!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:53   #64
Niš ne potpisuj. Na razgovor dođi sa odvjetnikom...

Poslodavci se često koriste blitzkrieg metodom da se riješe radnika. Izmisle neki razlog, zaprijete ti svime i svačime i onako ovlaš podmetnu sporazumni raskid koji mnogi u panici i potpišu.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:44   #65
a niš, napisala sam pismo inpektoratu
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:42   #66
Dobio otkaz, a na tekućem minus

Susjed je dobio otkaz svojom krivnjom ( alkohol ), a problem je u tome što na tekućem računu još uvijek ima minus ( 10000 kn ) koji sada nikako ne može pokriti jer nema primanja, a živi kod oca i nema nikakve svoje imovine.
Nade za novi posao nema.
Što da napravi,koje su mu opcije?
Na banki su rekli da to mora nekako podmiriti i ne pristaju na obročno plaćanje.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 00:07   #67
Smilovat mu se? Ili- pljenidba?

Pogodite!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 12:45   #68
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Smilovat mu se? Ili- pljenidba?

Pogodite!
Mislim da će biti pljenidba ali nisam siguran, ne hvatajte me za riječ
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:39   #69
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Mislim da će biti pljenidba ali nisam siguran, ne hvatajte me za riječ
Pljenidba čega? Taj čovjek nema apsolutno ništa svoje.
Koristi sve očeve stvari, jedino ima televizor star 20 godina.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:02   #70
ma neće samo pljenidba
prvo sud,onda pljenidba
pazi možda nema sad ali kad tad će imati i onda će ići ovrha (+ kamate )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:32   #71
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Susjed je dobio otkaz svojom krivnjom ( alkohol ), a problem je u tome što na tekućem računu još uvijek ima minus ( 10000 kn ) koji sada nikako ne može pokriti jer nema primanja, a živi kod oca i nema nikakve svoje imovine.
Nade za novi posao nema.
Što da napravi,koje su mu opcije?
Na banki su rekli da to mora nekako podmiriti i ne pristaju na obročno plaćanje.
opcija jedan1
nade posao i nastavi biti u minusu
opcija2
nade pare - pokrije minus - i nastavi lezat doma al ostane duzan kamataru
opcija3
nade pare...ali ih ne da banci nego ih zapije i ostane duzan i banci i kamataru
opcija4
proda jedan bubreg za 70 000 eura...vrati banci dug....pocasti kamatara onako iz inata sa kavicom mada nije od njega posudivao pare...ostatak trosi na alkohol...cigarete...i uzdrzavanje roditelja
opcija5
pravi se kao da nije u minusu...a kad ga netko i optuzi da duguje banci on uvijek zapocinje razgovor sa KO - JA DUZAN??????
opcija6
pita kod tri susjeda da im svaki posudi po jedan lcd televizor pa tako kad dode pljanidba on nagnut na stok od vrata, naravno jeduci jabuku onako sa malim nozem, promatra kako mu odnose ta tri televizora uz rijeci A DECKI JEBAT GA STA MORATE - MORATE!!!
opcija 7
on se uclani u neku desnicarsku udrugu i za sve okrivi Srbe, Zidove, i naravno po novome Slovence
opcija 8
sjedi u kuhinji i gleda u pjescani sat te dok ga majka upozorava sa SINE KAD CES BANCI VRATITI DUG? - on odgovara BOLI ME K****, JA SAM MLINAC ZA KAVU!
opcija 9
ulazi u samoposlugu i pita IMA KO KUNU? - i tako u 10 000 samoposluga
opcija 10
dolazi na trg bana jelacica prethodno ofarban u boju bronce i potiho zajasi konja zajedno sa banom....naravno mislec da ga nitko nece naci

dakle rijesenja ima....samo treba mrvicu optimizma...ja ih nabrojah 10 a ima ih bar jos 3 puta toliko
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:40   #72
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
opcija4
proda jedan bubreg za 70 000 eura...vrati banci dug....pocasti kamatara onako iz inata sa kavicom mada nije od njega posudivao pare...ostatak trosi na alkohol...cigarete...i uzdrzavanje roditelja
ova mi se posebno sviđa - jer, poznato je da su bubrezi alkoholičara na visokoj cijeni
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:49   #73
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
ova mi se posebno sviđa - jer, poznato je da su bubrezi alkoholičara na visokoj cijeni
htio si reci jetra!.....
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:33   #74
banka ce samo kamate zaracunavati! zaposlit ce se kad tad i prve pare kad mu legnu na račun nestat če u roku od odmah..
pa nek ide raditi...ima posla na baušteli koliko god hočeš, samo dobre volje treba!!
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 19:06   #75
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
opcija 9
ulazi u samoposlugu i pita IMA KO KUNU? - i tako u 10 000 samoposluga
...ovo je pravo Hrvatsko rjesenje, mislim da ce jos i zaraditi koliko smo dragim strancima otvorili ducana, nema da fali
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:55   #76
Samo je problem što kod nas jedva mladi nađu posao, a kamoli tek alkoholičari preko 50 godina. Tako da mogućnost novog zaposlenja potpuno otpada, jer je taj čovjek svaki dan pijan, nažalost.
A što se pljenidbe tiče, nema ništa svoje, niti će imati, ikada.
Sav novac mu je otišao na alkohol. Živi na teret ocu.
Ma vjerovatno je najbolje da ode u zatvor i otplati taj dug.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:05   #77
Mah, ne treba ici u 10 000 prodavaonica i traziti po kunu, moze i u 5 000 i traziti po dvi kune, zar ne

A moze i prosit po cesti, ako bas nema ni kinte.
Al sta mu se sazaljevas, sam je dobia otkaz svojom krivicom.

A ovo s bubregom mi se čini dobro
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:19   #78
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Ma vjerovatno je najbolje da ode u zatvor i otplati taj dug.
Kad bi to bilo moguće...pola zatvorenika bi bili dužnici.
Tako možeš "otplatit" samo kaznu, a ne dug.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:22   #79
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Susjed je dobio otkaz svojom krivnjom ( alkohol ), a problem je u tome što na tekućem računu još uvijek ima minus ( 10000 kn ) koji sada nikako ne može pokriti jer nema primanja, a živi kod oca i nema nikakve svoje imovine.
Nade za novi posao nema.
Što da napravi,koje su mu opcije?
Na banki su rekli da to mora nekako podmiriti i ne pristaju na obročno plaćanje.
Ja, za razliku od kolega - razmišljam na drugačiji način. Mene zanima samo informacija u Vašoj prvoj rečenici (podebljani tekst). Molim Vas da nam o tome date više podataka, dakle - je li to bilo prvi put da je uhvaćen kako konzumira alkohol ili ne, ima li Vaš susjed neposrednu opasnost od nastanka invalidnosti ili je invalid rada, je li kod Poslodavca ustrojeno radničko vijeće, je li dobio opomenu prije otkaza, kada mu je otkaz uručen, je li na njega uložio zahtjev za zaštitu prava - to su sve pitanja na koja bih ja volio znati odgovor. Vi ste se obratili u rubriku PRAVO, ali mi se čini da su ostale kolege promašile poantu (možda jer nisu pravnici). Dakle, ja bih pred nadležnim sudom (da sam na mjestu Vašeg susjeda) osporavao dopuštenost takvog otkaza, odnosno u sudskom postupku tražio utvrđenje da je takav otkaz nezakonit. Bitno je također koliko je Vaš susjed proveo kod tog poslodavca na radu (staž) i tome slično. Napominjem, ukoliko nije poštovana formalna procedura prilikom davanja otkaza (zato sam Vam postavio sva ona gornja pitanja), takav se otkaz može osporiti u sudskom postupku (neovisno o tome što je on dobio otkaz zbog alkoholiziranosti na poslu). O ovim detaljima možete ovdje pisati (pitanja koja sam Vam postavio) ili mi se obratiti na privatnu poruku.

Lijep pozdrav.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:08   #80
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Al sta mu se sazaljevas, sam je dobia otkaz svojom krivicom.
Znam da je sam kriv za to, ali jako ga dugo poznajem ( od malih nogu ), a i život mu baš nije bio naklonjen.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.