Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 17:18   #1001
tsh bi u trudnoci morao biti ispod 2, za ft4 ne znam.
Ja sam za tsh 2.50 dobila terapiju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:36   #1002
Ovisi o kojem je tromjesečju riječ. U prvom tromjesečju kažu do 2.5, a dalje do 3
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:10   #1003
Ne znam, meni je receno da ga stalno moram drzati ispod 2.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:18   #1004
Gdje ides kod endokrinologa? Meni je ovo receno na Vuk Vrhovcu,a i pisalo se prije na temi o tom rasponu (ili je to bilo na opcoj temi o stitnjaci koja je na zdravlju )
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:21   #1005
već sam više puta opisala svoj slučaj, pa da se ne ponavljam. however, nije bitan samo tsh nego i ft4. meni ni jedno ni drugo nije bilo u preporučenim granicama, pa nitko nije dizao paniku, osim mene. zadnjih misec dana pijem 25 mikrograma euthyroxa, tsh mi je oko 2,60 - to je ok, ali otprilike isto ka i prije terapije, ali je ft4 napokon malo skočio, pa je sad nešto manji oko 13,50. ne znam više napamet, sve mi se izmišalo, ali tu je negdi ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:31   #1006
Znaci nalazi mi nisu ok sljedeci tj idem kod doktorice pa cu vidjeti sto ona kaze, jos cu malo prouciti ovu temu... tnx
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:37   #1007
Quote:
Saipem kaže: Pogledaj post
Bokic cure,

Zanima me je li referentni interval za tsh i ft4 jednak i za trudnice, ili je drugaciji kao za npr secer?

Dobila sam danas nalaze tsh je 3.98 a ft4 13.59 a to sve je unutar granica, pa se nadam da je ok
ne znam jesi li čitala šta sam pisala prije otprilike misec dana, to te možda utješi. s obzirom da si trudna tsh bi ti trebao bit niži, a ft4 ti je ok. u svakom slučaju, nemaš razloga za neku veliku brigu, ali svakako otiđi kod endokrinologa. pretpostavljam da će ti dat euthyrox, između 25 i 50 mikrograma dnevno.

edit: pardon, mislila sam citirat tvoj novi post, a citirala sam stari.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:00   #1008
Tnx kavopija. Budem vidjela s njom sto ce mi reci, inace sam 27+5. To sam danas otisla privatno vaditi.

Jos samo da se ispricam jer sam postavila pitanje, a nisam gledala stranice unatrag, sad sam tek skuzila da ste pisale o tome. Sorry cure na uletu.
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:09   #1009
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Gdje ides kod endokrinologa? Meni je ovo receno na Vuk Vrhovcu,a i pisalo se prije na temi o tom rasponu (ili je to bilo na opcoj temi o stitnjaci koja je na zdravlju )
Nemam svog endokrinologa jer izvan trudnoce nemam nikakvih problema sa stitnjacom.
Ovo je preporuka gina koji mi vodi trudnocu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:48   #1010
Ovo ispod 2 je preporuka za zatrudnjivanje, a trudnoca kao sto sam pisala. Barem na VV-u

Saipem,ne trebas se ispricavati,samo pitaj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:58   #1011
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nemam svog endokrinologa jer izvan trudnoce nemam nikakvih problema sa stitnjacom.
Ovo je preporuka gina koji mi vodi trudnocu.
Ista stvar je i kod mene. TSH mi je 2.7, dobila sam 25 mikrograma eutyroxa, kontrola za 8 tjedana....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:14   #1012
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ista stvar je i kod mene. TSH mi je 2.7, dobila sam 25 mikrograma eutyroxa, kontrola za 8 tjedana....
Eto.
Valjda ovisi o ginekologu.

Snow Fairy, ja sam u 3. tromjesecju i drzim ga ispod 2.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 17:05   #1013
Evo, ako nekoga zanima za hipertireozu...dosta sam se raspitivala i čitala stručnu literaturu. Trenutno se ne preporučuje davati terapiju trudnicama jer hcg, koji se brzo povećava u trudnoći, narušava rad štitnjače na početku trudnoće i može dovesti do hipera, a to se nakon par mjeseci (tj. prvog tromjesečja) treba polako vraćati u normalu. To je za sad "trend" koji se, kako mi je rečeno, stalno mijenja, pa se sad ne daje nikakva terapija. Meni je za sad s bebom sve u redu, išli smo na mini anomaly jučer kod drugog gina (moj je na GO) i sve je u najboljem redu, ne može biti bolje. Pila sam čaj od matičnjaka jer je navodno super i za mamu i za bebu, a regulira rad štitnjače i dozvoljen je u trudnoći, dapače - preporučuje se.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:11   #1014
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Evo, ako nekoga zanima za hipertireozu...dosta sam se raspitivala i čitala stručnu literaturu. Trenutno se ne preporučuje davati terapiju trudnicama jer hcg, koji se brzo povećava u trudnoći, narušava rad štitnjače na početku trudnoće i može dovesti do hipera, a to se nakon par mjeseci (tj. prvog tromjesečja) treba polako vraćati u normalu. To je za sad "trend" koji se, kako mi je rečeno, stalno mijenja, pa se sad ne daje nikakva terapija. Meni je za sad s bebom sve u redu, išli smo na mini anomaly jučer kod drugog gina (moj je na GO) i sve je u najboljem redu, ne može biti bolje. Pila sam čaj od matičnjaka jer je navodno super i za mamu i za bebu, a regulira rad štitnjače i dozvoljen je u trudnoći, dapače - preporučuje se.
Jako mi je drago da je sve OK sa bebicom, nadam se da se i ti dobro osjećaš i da uživaš u trudnoći
A sad si me sjetila...i ja sam pila čaj od matičnjaka kroz trudnoću, imala sam osjećaj kao da mi "smiruje" organizam, a opet nisam bila ošamućena kao poslije Normabela, baš mi je pasao (čaj). I što se tiče tsh kroz trudnoću, istina je da je u hiperu najgore prvo tromjesečje - i meni je najgora vrijednost bila upravo krajem prvog tromjesečja, nakon toga se polako dizao (iako kao što sam napisala, ni na kraju trudnoće nije bio ni blizu ref vrijednosti). Ali izražene simptome i posljedice hipera imala sam do kraja trudnoće.
__________________
mama malog šefa...još jedan na putu...stigao:)
maman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 15:59   #1015
Pozdrav curke,
Evo i mene na ovoj temi.
Imam hipo i pijem euthyrox 50posljednjih 10 dana) Uz to 3*2 duphaston i 3*2 utrogestan(vag).
Imate vi kakve nuspojave od euthyroxa ili poteskoce?
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:10   #1016
Ne,nikad nisam ni imala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 17:42   #1017
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke,
Evo i mene na ovoj temi.
Imam hipo i pijem euthyrox 50posljednjih 10 dana) Uz to 3*2 duphaston i 3*2 utrogestan(vag).
Imate vi kakve nuspojave od euthyroxa ili poteskoce?

Uh meni je euthyrox svasta smrdo, najvise cikluse to je bilo strasno..al nije sad ovo tema za to..
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 19:36   #1018
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke,
Evo i mene na ovoj temi.
Imam hipo i pijem euthyrox 50posljednjih 10 dana) Uz to 3*2 duphaston i 3*2 utrogestan(vag).
Imate vi kakve nuspojave od euthyroxa ili poteskoce?
ja sam na duphastonu, euthyroxu i normabelu, pa nemam nikakvih nuspojava, ili sam toliko nadrogirana da ne kontam da ih imam ...

kakve nuspojave imaš?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:03   #1019
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam na duphastonu, euthyroxu i normabelu, pa nemam nikakvih nuspojava, ili sam toliko nadrogirana da ne kontam da ih imam ...



kakve nuspojave imaš?

Uzlupano srce, valunzi, ujutro mucnina, vrtoglsvica tu i tamo, tremor...
Uz ovo sve kaj ti uzimas meni na to ide i utrogestan, mozda zbog svog tog gemista od lijekova.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:51   #1020
Mislim da ti je to od utrica i duphastona. Mislim da je to ubojita kombinacija.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.