Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 18:31   #21
Contractubexom. Možeš mazati već nakon što krastice odpadnu...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:34   #22
da contratubex naberspecifikum je krema inače za ožiljke.
Ožiljak ne izlagati na suncu. Nikako.
Mazati ga tri puta dnevno ali utrljavati kremu u ožiljak.

On je sad jedne boje, vremenom će mijenjati boju. Najbolje početi sa Contratubexom odmah. Jer friški ožiljci se najbolje izbjeljuju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:36   #23
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
A ovisi o puno faktora... Kako su ga zasili, kako ti koza inace reagira na oziljke...
Meni su u sredini "primili" malo vise koze, il se raspao od (pre)brzog ustajanja, ne znam.
U svakom slucaju, tih 5 cm (od 20-ak) je oteceno i crveno.
A na jednom kraju rez se uopce vise ne vidi, nimalo.
možda si dobila infekciju na tom dijelu. Tako je meni na mojemožiljku. Dva šava su se jednostavno rascvala. A možda ti je i popucao.

To možeš kasnije riješiti korekcijom ožiljka. Ali ja ti ju ne preporučam. Ja išla i ništa nije bilo bolje. Radije probaj laserom ako ti smeta naravno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:01   #24
nisam mazala uopce nicim..niti su to ovdje preporucili..jednostavno su rekli da pazim da ne nosim donje rublje na kojem bi se lastika zatezala po oziljku..ali oziljak je tako nisko i tako mali da je to bilo nemoguce..i sad ga skoro nema..mada sve to govoreci proslo je 12 godina
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:55   #25
Hvala na odgovorima!

Je, kolegica se boji ožiljka, a vidim da je to individualno koliko će se vidjeti, a koliko neće.

Čula sam za Contractubex i ranije pa ću joj to spomenuti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:07   #26
Obamrlost tkiva nakon carskog reza

Kao što kaže naslov- ostala sam bez osjeta na desnoj strani iznad ožiljka reza cca 8 kvadratnih cm. Čitala sam po netu da je to moguće (pošto je rez dubok, prerežu se neki živci), ali nisam našla baš pretjerano puno iskustava.
Zanima me ima li supatnica? Osjećaj je totalna koma, jer mi se čini da me na tom mjestu ponekad svrbi, a kad se počešem nema nikakvog osjeta.
Ima li možda nešto što bi mogla raditi da se osjet bar donekle vrati? Užasan je osjećaj. Carski je bio prije 4 mj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:14   #27
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kao što kaže naslov- ostala sam bez osjeta na desnoj strani iznad ožiljka reza cca 8 kvadratnih cm. Čitala sam po netu da je to moguće (pošto je rez dubok, prerežu se neki živci), ali nisam našla baš pretjerano puno iskustava.
Zanima me ima li supatnica? Osjećaj je totalna koma, jer mi se čini da me na tom mjestu ponekad svrbi, a kad se počešem nema nikakvog osjeta.
Ima li možda nešto što bi mogla raditi da se osjet bar donekle vrati? Užasan je osjećaj. Carski je bio prije 4 mj.
Ne možeš ništa osim čekati
Skroz normalna pojava, meni se osjet vratio tek nakon nekih godinu dana.

Od ostalih "nuspojava" meni se također tijekom kojih 1,5-2g znalo događati da imam užasne bolove u trbuhu zbog priraslica, čak sam jednom bila na obradi pod sumnjom na ak.apendicitis.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:29   #28
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Ne možeš ništa osim čekati
Skroz normalna pojava, meni se osjet vratio tek nakon nekih godinu dana.

Od ostalih "nuspojava" meni se također tijekom kojih 1,5-2g znalo događati da imam užasne bolove u trbuhu zbog priraslica, čak sam jednom bila na obradi pod sumnjom na ak.apendicitis.
Super
No neću jamrat, dobro sam prošla taman da to i ostane, s obzirom što mi se događalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 22:33   #29
Nisam bila na carskom, ali jesam na laparotomiji, rez je identičan kao kod carskog. Meni je isto tako, nemam nikakvog osjeta iznad reza. Ne mogu te utješiti, jer je meni doktor rekao da mi se neće najvjerojatnije uopće vratiti osjet. Od moje operacije je prošlo godinu i pol, a osjeta uopće nema.

Na početku me to jako, jako smetalo, sad sam se već naviknula i prihvatila to.

Najviše mi fali jer sam voljela da me dragi tu ljubi kad se mazimo
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:00   #30
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Najviše mi fali jer sam voljela da me dragi tu ljubi kad se mazimo
tužno...i ja to volim. Možda to i nije tako loše, ta obrmlost, jer shvatiš kako je ljudima koji su paraplegičari npr, pa si odmah zahvalan za ostatak tijela koji osjećaš.
Malo sam guglala, našla sam na stranim forumima da ima žena kojima se vrati, ali treba vremena, a nekima se nikad ne vrati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 02:13   #31
Moja kolegica sa faksa je prije 7 godina rodila blizanke na carski i vrati joj se osjet. Doduše, ona kaže da nije baš isto ao prije, ali najnormalnije je i to prihvatila.
Kako bebač Ivanice?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 14:17   #32
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kao što kaže naslov- ostala sam bez osjeta na desnoj strani iznad ožiljka reza cca 8 kvadratnih cm. Čitala sam po netu da je to moguće (pošto je rez dubok, prerežu se neki živci), ali nisam našla baš pretjerano puno iskustava.
Zanima me ima li supatnica? Osjećaj je totalna koma, jer mi se čini da me na tom mjestu ponekad svrbi, a kad se počešem nema nikakvog osjeta.
Ima li možda nešto što bi mogla raditi da se osjet bar donekle vrati? Užasan je osjećaj. Carski je bio prije 4 mj.
meni se je nakon cca godinu dana oko reza vratio osjet a po samom rezu i jest i nije....

prerezani su periferni živci i nema više osjeta kao nekad - nikad
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 16:19   #33
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
tužno...i ja to volim. Možda to i nije tako loše, ta obrmlost, jer shvatiš kako je ljudima koji su paraplegičari npr, pa si odmah zahvalan za ostatak tijela koji osjećaš.
Malo sam guglala, našla sam na stranim forumima da ima žena kojima se vrati, ali treba vremena, a nekima se nikad ne vrati.
Baš to, treba biti zahvalan, jer kad se sjetimo da ima i gorih stvari, ovo nije strašno.

Uostalom, kad prođeš tamo rukom i vidiš da nemaš osjeta, samo se sjeti da je to zato što si dobila svoju malu bebicu, svoje zlato, odmah ti to više neće biti tako važno

I ja bih violjela da je meni razlog za to carski, a ne glupa endometrioza, ali što je tu je.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 17:56   #34
To sam čula i od žena koje su imale abdomenoplastiku, ista stvar....
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 20:18   #35
ja takodjer nemam osjeta na tom podrucju ni nakon godinu dana,cak mi je postalo normalno da ni ne osjetim jedino kad nosim uske traperice onda mi malo smeta jer je neugodan osjecaj...
0hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 13:56   #36
bila na carskom, s time da su mi se mišići razmicali, nisu ih rezali
kratko nisam osjetila, ali se brzo vratilo..
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:57   #37
Kvržica na ožiljku od carskog reza

Rodila sam prije 2 godine carskim rezom, a prije godinu dana mi se na ožiljku pojavila kvržica, gin mi rekla da je sve u redu, nije to ništa, da bi me prije mjesec dana počelo konstantno boljeti, otišla sam kod doktora opće prakse, dao mi uputnicu za kirurgiju kaže vjerovatno je ostao neki končić pa se to upalilo, nek idem i vidim šta će oni reć.... Sad me zanima ako itko zna, ima iskustva s tim, kakva je procedura, operacija, rezanje, što????
ana1110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 10:56   #38
konci nakon carskog

pitanjce...rodila sam prije 2 tjedna na carski,pustili su me 5.dan nakon što su me pregledali,počistili malo ranu i doktorica recnula nekakve končiće s jedne strane rane...e sad,nitko mi nije više ništa spominjao,samo su rekli 8.dan skinuti flaster i normalno se kupati...e sad,ja na toj istoj strani,nekih 1cm od ruba rane primijetila da mi viri onako iz kože konac,bijeli,prozirni,plastični...ne znam što bih s njim trebalo biti,da li to samo otpadne ili se treba vaditi? vidim da su neki ovdje bili naručeni za vađenje konaca 8.dan,ali meni nitko nje ništa rekao niti mi piše u otpusnom pismu...
silvija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 14:38   #39
Quote:
silvija33 kaže: Pogledaj post
pitanjce...rodila sam prije 2 tjedna na carski,pustili su me 5.dan nakon što su me pregledali,počistili malo ranu i doktorica recnula nekakve končiće s jedne strane rane...e sad,nitko mi nije više ništa spominjao,samo su rekli 8.dan skinuti flaster i normalno se kupati...e sad,ja na toj istoj strani,nekih 1cm od ruba rane primijetila da mi viri onako iz kože konac,bijeli,prozirni,plastični...ne znam što bih s njim trebalo biti,da li to samo otpadne ili se treba vaditi? vidim da su neki ovdje bili naručeni za vađenje konaca 8.dan,ali meni nitko nje ništa rekao niti mi piše u otpusnom pismu...
Imaš samorazgradivi konac. Tijelo će ga resorbirati i nestati će. I meni je virio ficlek pa sam ga odrezala škaricama za nokte da mi ne smeta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 19:26   #40
i ja sam upravo napravila isto...nadam se da će uskoro nestati jer mi sve živo zapinje za njega...
silvija33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.