Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 15:29   #41
Quote:
El Rodeo kaže: Pogledaj post
pa kaj nisi gotov sa upisom?
pa gotov sam, al idem vidjet oce se lista pomaknut...nisam ziher da ce na netu bit...
__________________
"And the church - all they want is your money"
Midnight Mover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:59   #42
Quote:
Midnight Mover kaže: Pogledaj post
kaj ti isto ideš na rgn...?
Da , Nafta...sutra se idem upisat
matteya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:02   #43
Quote:
matteya kaže: Pogledaj post
Da , Nafta...sutra se idem upisat
E vidis ja se isto idem upisati pa cu odmah provjeriti jel si dovoljno jaka da dignes krunu za bušenje...
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:18   #44
Quote:
El Rodeo kaže: Pogledaj post
E vidis ja se isto idem upisati pa cu odmah provjeriti jel si dovoljno jaka da dignes krunu za bušenje...
Nisam za odbacit...
matteya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:11   #45
Quote:
matteya kaže: Pogledaj post
Da , Nafta...sutra se idem upisat
pozdrav kolegice...ja sam također nafta...
__________________
"And the church - all they want is your money"
Midnight Mover is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:54   #46
Bok ljudi.

Evo ja nemam veze s ovim faksom ali radim i Ini i mogu vam samo reći da ne trebate brinut kaj se tiće zaposlenja kasnije jer znam da se lako dobije posao odmah poslije završetka. I stvar rodbinskih veza ne obuhvaća baš dipl.ing već one bez faksa. E sad...ne gine vam teren ali neće vam biti loše.
Martin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:58   #47
Quote:
Martin@ kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.

Evo ja nemam veze s ovim faksom ali radim i Ini i mogu vam samo reći da ne trebate brinut kaj se tiće zaposlenja kasnije jer znam da se lako dobije posao odmah poslije završetka. I stvar rodbinskih veza ne obuhvaća baš dipl.ing već one bez faksa. E sad...ne gine vam teren ali neće vam biti loše.
lijepo je to za čuti, sad samo još treba faks završit...
__________________
"And the church - all they want is your money"
Midnight Mover is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 23:38   #48
sto se tice spomenute nacrtne s prethodne strane nije istina da ju je tesko dati.... zapravo taj sam ispit najlakse i dala na rgnu

savjet: na predavanju se podijelite u dvoje.. jedan pise postupak a drugi crta... sto se tice kolokvija postoje vec rijeseni zadaci samo zamolite nekog od starije ekipe da vam posudi da fotokopirate..

najvise problema na rgu ljudi imaju s matematikom... ako ste u srednjoj bili malo labavi s njom definitivno ne odlazite s predavanja i vjezbi jel ce vam bit tesko na ispitu...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 02:00   #49
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
sto se tice spomenute nacrtne s prethodne strane nije istina da ju je tesko dati.... zapravo taj sam ispit najlakse i dala na rgnu

najvise problema na rgu ljudi imaju s matematikom... ako ste u srednjoj bili malo labavi s njom definitivno ne odlazite s predavanja i vjezbi jel ce vam bit tesko na ispitu...
Lako si je dala ti i dala sam je ja, ali statistike pokazuju, od kad fax postoji, da je najveći broju ljudi padao 1.godinu upravo zbog nacrtne geometrije koja je ujedno i uvjet za upis u drugu godinu. I bar po starom sistemu školovanja, do sada je bilo da se za potpise i općenito pristup ispitu iz nacrtne geometrije, moralo proći najviše koraka od svih kolegija s prve godine (6 programa, 2 kolokvija, biti na svim vježbama i predavanjima, tek onda potpis, pa ispit iz kojeg se dobivaju dvije ocjene). Ja sam iskreno nacrtnu geometriju obožavala, imala sam je u srednjoj školi i nije mi bila problem, ali uzmi u obzir ostale studente i kako je njima. Ne možeš generalizirati nešto što je tebi kao pojedincu jednostavnije, nego se osloniti na ono što je pokazala praksa.

Što se tiče matematike, gotovo jednako problematična. Ljudima koji su po tom pitanju potkovani, definitivno će ići lakše, od onih kojima matematika nije jača strana. Opet, mineralogiju i petrologiju će položiti najlakše oni koji neke stvari mogu naučiti napamet. Tako da, ne može se baš generalizirati....

Ukratko, rgn definitivno nije fakultet na kojem se može zezati, izbjegavati predavanja i vježbe, učiti par dana prije ispita. Treba raditi redovito i to što se uči treba se učiti s razumijevanjem. A hoće li netko lakše ili teže nešto položiti, to ovisi isključivo o tome kakve je netko radne navike stvorio do sada kroz školovanje, koliko je po prirodi bistar, koliko mu vremena treba da nauči neku stvar, a bome i o tome, da li je student taj fakultet upisao s namjerom jer ga to zanima ili samo da roditeljima može mazati oči da je na fakultetu i da "tamo nešto uči".

P.S. ne možeš reći da si dala lakše nacrtnu geometriju, od primjerice stranog jezika ili uvoda u smjer (geologija, rudarsvo ili naftno rudarstvo), na kraju krajeva, vrlo jednostavne fizike, jer onda nešto nije uredu u tvojoj glavi...

Izolda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 19:02   #50
nacrtna nije uvijet za upisu u drugu godinu... pocetak nema veze sa stanjem koje je sad na faksu.... bolonja je totalno promjenila faks a da i ne pricam o razlikama tj uvijetima polaganja ispita za one koji su upisali 05/06 i 06/07 (bolonjci) (pr fizika 05/06 bilo je 8 kolokvija i svaki si imao ispravak ocjene su se kretale od 3-5 tu i tamo koja jedinica, 06/07 3 kolokvija, neki ljudi imaju istih problema kao i s matematikom, uvod u geotehnologiju - 05 nije bilo pismenog, 06 ga ima, mineralogija - 05 pismeni/usmeni, 06 sad se moze sve rijesit s kolokvijem i pismenim, kemija - 05 nesto prelagano, 06 dosla nova profa svi naje...)

Quote:
Ne možeš generalizirati nešto što je tebi kao pojedincu jednostavnije, nego se osloniti na ono što je pokazala praksa.
ja ne generaliziram sto je meni jednostavnije... znam koliko je ljudi s moje godine dalo nacrtnu a koliko ih nije... vise manje svi su dali

Quote:
P.S. ne možeš reći da si dala lakše nacrtnu geometriju, od primjerice stranog jezika ili uvoda u smjer (geologija, rudarsvo ili naftno rudarstvo), na kraju krajeva, vrlo jednostavne fizike, jer onda nešto nije uredu u tvojoj glavi...
pa ako cemo bas cjepidlaciti minimalno 15 osoba s moje godine bi trebalo posjetiti doktora.... jer smo retardirani sto smo uspjeli dati nacrtnu preko kolokvija a engleski smo ipak trebali ici na ispit...

p.s. a i sama si rekla da necemo generalizirati... pa mozda su potrefili generaciju koja je lumen za nacrtnu a ipak kreteni koji ne mogu naucit 5 lekcije iz engleskog..



edit: evo bas i tvoj post

Quote:
Fizika je samo jedna. Najveći broblem je nacrtna geometrija. Na sve se vježbe mora ići, a da bi izašao na ispit, moraš predati 6 programa (svaki u olovci i tušu na hameru) i položiti dva kolokvija. Sigurno je po bolonji drugačije i može se crtati i na računalima. Tako je bilo po starom sistemu, ali nacrtna je nacrtna... Matematike su također zahtjevne, kao i kemija. Sve se da, i išlo je lijepo dok nisam počela raditi...
Nacrtna mi je čak jako i zanimljiva!
nacrtna se vise NE tusira, crtati na racunalima se MORA u drugom semestru, postoje 4 kolokvija, dva za potpis...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:32   #51
Previše kakiš...

Upravo sam i navela da je sigurno po bolonji drugačije i sama sam nekoliko odgovora više, napisala da se može crtati na računalima, moglo se i po starom sistemu dok sam ja išla... No, nebitno...
Sigurna sam da bi budući (tvoji) kolege htjeli pobliže saznati što ih očekuje u narednim studentskim godinama, pa im onda fino objasni kako stvari stoje SADA, po bolonji, što se za pojedini kolegij traži i sl. i bit će im sigurno korisnije, nego da čitaju kako je bilo nekada, a kako je sada!
Ova rasprava ne vodi nikuda...

Rezime: Gradivo i nastavni program iz nacrtne ili bilo čega drugog, uvijek će biti jednako. Kotirana projekcija je uvijek bila i uvjek će biti kotirana projekcija, ceste su bile i bit će ceste itd. Bolonjom se uspjelo postignuti da studenti (što i nije tako loše) rade redovito i cijelo im je gradivo rascjepkano i svaki se dio posebno polaže. Nauče mali djelić, prođu ga preko kolokvija, pa nauče idući itd. A opet, onaj tko je bedast, neće uspjeti niti ovako, niti onako...
Izolda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 01:03   #52
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
nacrtna nije uvijet za upisu u drugu godinu... pocetak nema veze sa stanjem koje je sad na faksu.... bolonja je totalno promjenila faks a da i ne pricam o razlikama tj uvijetima polaganja ispita za one koji su upisali 05/06 i 06/07 (bolonjci) (pr fizika 05/06 bilo je 8 kolokvija i svaki si imao ispravak ocjene su se kretale od 3-5 tu i tamo koja jedinica, 06/07 3 kolokvija, neki ljudi imaju istih problema kao i s matematikom, uvod u geotehnologiju - 05 nije bilo pismenog, 06 ga ima, mineralogija - 05 pismeni/usmeni, 06 sad se moze sve rijesit s kolokvijem i pismenim, kemija - 05 nesto prelagano, 06 dosla nova profa svi naje...)



ja ne generaliziram sto je meni jednostavnije... znam koliko je ljudi s moje godine dalo nacrtnu a koliko ih nije... vise manje svi su dali



pa ako cemo bas cjepidlaciti minimalno 15 osoba s moje godine bi trebalo posjetiti doktora.... jer smo retardirani sto smo uspjeli dati nacrtnu preko kolokvija a engleski smo ipak trebali ici na ispit...

p.s. a i sama si rekla da necemo generalizirati... pa mozda su potrefili generaciju koja je lumen za nacrtnu a ipak kreteni koji ne mogu naucit 5 lekcije iz engleskog..



edit: evo bas i tvoj post



nacrtna se vise NE tusira, crtati na racunalima se MORA u drugom semestru, postoje 4 kolokvija, dva za potpis...
Koja si godina i koji smijer? Ja imam muke Isusove s nacrtnom, iako uživam u crtanju programa, nikako ne mogu ispite dati.....Frendica je dala obe nacrtne, a nije niti jedan program znala sama nacrtati..... E koje sad lud..... To je čista sreća....
Mnogima je problem računalstvo, meni mačji kašalj,a jebem se s nacrtnom.....
RGN je prelako upisati, no treba ga i završiti......
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:48   #53
zdravo evo jos jednog brucosa sa rgn-a
belboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:41   #54
Pozdrav ljudi, evo ja sam također brucoš na RGN-u, upisao sam naftno rudarstvo, završio sam građ. školu u Rijeci pa eto vidimo se za mjesec dana
Dentar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:14   #55
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Frendica je dala obe nacrtne, a nije niti jedan program znala sama nacrtati..... E koje sad lud.....
Jel ti to o Ivani?
Ima tu tona brucoša... Dovoljno smo poznati da budemo na forumu.
__________________
Enter life with good intentions...
strukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:41   #56
evo i ja sam brucošica na rgnu..i molim vas NEMOJTE me strašit sa nacrtnom već sam dovoljno preplašena...inače ja sam geologinja( il kako se to već kaže)

i NADAM se da ču imat posla s tim,,, bolje bi im svima bilo da imam posla kad završim,,
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:41   #57
ako završim ( faks)
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:50   #58
Quote:
ramonche kaže: Pogledaj post
inače ja sam geologinja( il kako se to već kaže)
kolegica mi cemo se druziti na nacrtnoj geometriji...
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:51   #59
Quote:
El Rodeo kaže: Pogledaj post
kolegica mi cemo se druziti na nacrtnoj geometriji...

samo se nadam ne dvije godine zaredom
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:52   #60
ili čak tri... koji si ti smjer?
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.