Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 17:55   #21
po vama di je u zg-u najbolji espresso???? , cuo sam da postoji neki mali birc na cvjetnom di je samo par stolova i da je kava prepredobra, nisam tam bio... neam ideje di bi se to moglo nalazit...
pekmez_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 09:29   #22
to ti je birc u Preobraženskoj ulici, na cvjetnom jel, uz pravoslavnu crkvu. Zove se ''Sweet Corner''. Imaju Illy kavu, ali vrhunski rade. Kafic mi je specifican jer uopce nemaju grijanje, a unutra je fino toplooo.. ne znam kak to, ali nemaju ni ventilaciju, ni klimu ni radijatore. Uglavnom kafic ima 3 visoka, i 2 mislim onak niska stola
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:07   #23
Nisam neki veliki ljubitelj kave, u bircu pijem bijelu, a doma ness sa dosta mlijeka.
Dory- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:21   #24
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u zagreb stiže najskuplja kava na svijetu - KOPI LUWAK --> http://www.index.hr/xmag/clanak/life...na/408319.aspx

nikad nisam za ovo čula, pa me zanima jel netko možda probao
Možeš i sama probati, imaš u Preradovićevoj, mislim da se lokal zove First Coffee. Samo ponesi puno para sa sobom...
Porco Rosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:22   #25
Ostavila sam se kave Prije 3-4 mjeseca
Pila sam 2 do 3 salice dnevno: kuci tursku s mlijekom i secerom (uz dorucak i poslije rucka), a vani capuccino (nije bas kava ).
Najgora kava mi je posluzena u Italiji i od tada sam bojkotirala sve talijanske kave Odgovarale su mi Gloria, Victoria i Franck Bonus. Poseban uzitak mi je bila Bosanska kafa, puna ukusa i arome
Sada sam na caju
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:30   #26
Dobra kafa je u Ilici u blizini Britanca.
Sićušni birc,sjajna kafa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:30   #27
Svako mi jutro obavezno počinje doručkom koji uključuje kavu; 2/3 čiste crne turske Franck i 1/3 mlijeka s 2,8% m.m.
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:42   #28
U principu uvijek tražim Illy u kafićima, ali obožavam pronaći dobro skuhanu tursku kavu.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 18:28   #29
Jel zna iko di ima kupit onaj aparatic za stvaranje pjene kod capuccina...i koliko dodje otprilike*
melen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:53   #30
misliš na onaj na baterije?
prije par godina kupila sam ga u konzumu za nekih 10kn, bila akcija. imaš ga sigurno u metrou i mercattoneu...

al to mi baš nije bilo dugovječno pa sam kupila onaj lončić od inoxa za ugrijat mlijeko s poklopcem i mrežicom s izvedenom šipkicom i onda poklopiš i pumpaš..
to mi je bolje od aparatića

evo slike jednoga, al to je stakleni: https://www.forum.hr/attachment.php?a...2&d=1175508232
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:07   #31
Kava...moja vječna preokupacija. Mislim da mi je to najvažnije piće u životu

Inače pijem tursku. Ali sam odlučila kupiti onaj Moka pot i početi kuhati "po talijanski"


Jel' netko od vas kuha kavu u mokapot-u?
Ima li nekih savjeta kako se skuha najbolja kava?
Koji pot izabrati? Električni ili obični?

Što se tiče turske ja je kuham ovako:
kad voda zavri, stavim 4 žličice za 2 osobe
i još jednom "dignem" kavu (kao da probućka).
Moj dragi "digne" nekoliko puta, ali od toga mi je kava tako kisela. bljak
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 20:01   #32
Espresso i samo espresso..
Cremcaffe daleko najbolji i najskuplji..Illy je postao globalan i s tim je malo izgubio na kvaliteti dok je Lavazza doslovno kao cocacola..Jedina kava koju trosim za espresso a nije iz Trsta je Bristot..jako dobar omjer cijene/kvalitete.
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 20:06   #33
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Inače pijem tursku. Ali sam odlučila kupiti onaj Moka pot i početi kuhati "po talijanski"


Jel' netko od vas kuha kavu u mokapot-u?
Ima li nekih savjeta kako se skuha najbolja kava?
Koji pot izabrati? Električni ili obični?
Kupi bas tu i takvu kakvu si sliku stavila..nema do bialetti moke.. Postoje razlicite velicine pa izaberi ono sto ti pase..
Tajna spremanja moke ne postoji..sva tajna je u kvaliteti kave..sto se tice same moke, jacinu kave reguliras kolicinom kave sto je ocito a za kolicinu vode imas oznake na unutrasnjosti..Neki talijani imaju obicaj ne prati gornju posudu (u koju kava izlazi) ali ja to ne odobravam i ne prakticiram kada pijem kavu iz moke.
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 20:09   #34
Kupila sam moku, doduše ne bialetti, ali možda si i nju uzmem preko amazona, jer je ovdje nisam nigdje vidjela (za sad).

I kava je predobra. Experimentiram sa različitim vrstama kava koje kupim u caffee house...ma...jedva čekam jutro da popijem svoju kavicu
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 09:25   #35
vidjela sam da imaju bialetti u plodinama
imam je doma - jednu običnu, baš tu, jednu s dodatnom funkcijom za cappuccino, ali moj lavazza espresso iz lavazza aparata mi je najdraži
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 10:11   #36
najbolja kava u zg mi je u eli's caffeu
a od onih doma - davidoff, ova u sredini
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:48   #37
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Što se tiče turske ja je kuham ovako:
kad voda zavri, stavim 4 žličice za 2 osobe
i još jednom "dignem" kavu (kao da probućka).
Moj dragi "digne" nekoliko puta, ali od toga mi je kava tako kisela. bljak
5x bez vađenja

Nastranu šalu...

Ja za 2 osobe stavim prvo 2 nekrcate žličice šećera da se rastope u vodi, a nakon što zavri stavim 4 krcate žličice kave, promiješam i pustim da se digne 3x.

Pass The Mic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:30   #38
tursku kuvan po metodi

1-2-1

1 šalica vode (ona mala)
2 žličice kave, vrhom, obilato
1 žličica šećera, razom, dakle rubom
+jedna do dvije žličice kave ekstra

šećer odma ubacim u vodu, kad zakuva, odlijem pola vode, pa ubacim kavu, dignem jedan put, uklonim sa vatre i vratim vodu, ostavim da miruje do 5 min.

nema mi ništa gore kad mi neko posluži tanku tursku kavu, ono pička ti materina škrta, kava mora biti takva da me fino pukne, digne da mi srce propumpa, da mi se jezičina razveže

ali nažalost kako mi rvati nemamo pojma o prehrani, jer je većini ljudi domet fine hrane zagrebački i pomfri, tako se obilato troše ona smeća od 3 u 1 i piju one usrane filteruše, a štaš
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:50   #39
grogo... ovaj tvoj opis zvuči k'o "balkanski ristretto"

inače... kavu ne pijem nikako ili jako jako rijetko.

Doma imam Nescafe Espresso, vani je to Illy.

Tursku popijem za silu.

Šećer nix ili pola žličice. Mlijeko nix. Crnu ko duša.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:54   #40
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
nema mi ništa gore kad mi neko posluži tanku tursku kavu, ono pička ti materina škrta, kava mora biti takva da me fino pukne, digne da mi srce propumpa, da mi se jezičina razveže
TAKO JE!!!
Pass The Mic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.