Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2009., 19:32   #41
Quote:
Sebosp kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Imam jedan, ajmo tako reći mali problem.
Nisam siguran dal sam ovaj post trebao napisati na temi photoshop ( nisam jer je zadnji odgovor, davnog 13.7. datuma )
ili otvoriti novu kao što upravo radim.
pises u postojecu temu ako se radi o tome

Quote:
Sebosp kaže: Pogledaj post
Pređimo na stvar !
Pravim web site i na naslovnici imam rubriku novosti. Iznad "naslova"
novosti trebam staviti animaciju koju sam prethodno napravio, pa bi
pitanje mogao definirati:
Kako staviti gotovu animaciju na sliku u photoshopu i u kojem formatu spremiti istu tu sliku ?

Hvala !
u kojem je formatu ta animacija?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 18.07.2009. at 19:57.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 19:35   #42
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
pises u postojecu temu ako se rado o tome



u kojem je formatu ta animacija?
GIF FORMAT
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 19:58   #43
gif mora biti u gifu.. ne moze ga spremit u npr jpg.
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:24   #44
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
gif mora biti u gifu.. ne moze ga spremit u npr jpg.
aha... al kako da ja animaciju ubacim na neku sliku ?
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:46   #45
ne mozes bas animaciju ubacit.. vec bi trebao napravit jedan gif koji ukljucuje taj gif i to jos nesto sto hoces..

jedino da sa divovim to pokusas izvesti na stranici...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:12   #46
pozdrav, imam jedan problem koji mi već dva dana jede živce.
naime, zašto kad printam neki text iz photoshopa, ispada zrnato (bez obzira na tip i veličinu fonta), dok kad isti taj text printam iz worda, ispada sve super.
napravio bih vizit karte te mi je potrebno da bude dobro uklopljena pozadina sa tekstom, tako da kompletan posao moram napravit u photoshopu.
zahvaljujem
mirko_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:03   #47
Moj prijedlog je...
Napravi vizitku i spremi ju kao jpg ili gif. Nakon toga kad dobieš ikonicu za otvaranje slke, klikni desnim klikom na ikonicu i stisni copy. Onda otvori microsoft word i smanji ili povećaj sliku koliku želiš veličinu.
Uzivaj
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 19:08   #48
pitanje: dal je moguce u photoshopu izostriti i razbistriti neku sliku da se ne poznaju "kockice" i da ne bude mutna... kao npr. u mom primjeru: nakon sto sam manju (bistru) sliku povecao ona je ispala mutna???
vendetta_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:25   #49
Ukratko, ne.
Detaljniji odgovor, imam 5 minuta vremena do polaska na pivu.
Photoshop je raster alat. Sliku raster formata (bitmape) nije moguće povečavati uz zadržavanje iste "kvalitete". Sastoje se od skupa pixela koji svaki ima svoju boju. A ti ih razvlačiš. I pogodi ša se događa.

Druga vrsta grafike, vektorska, je takva da je sliku moguće povečavati skoro u beskonačnost bez većih gubitaka kvalitete. Jer se slika sastoji krivulja. A krivulja od točaka i linija koje spajaju te točke.

Uglavnom, tipičnu fotku ne možeš povečavati u nedogled bez gubitka kvalitete.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 16:01   #50
a u k****... ok, svejedno hvala!!!
vendetta_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 00:26   #51
Problemi sa slice toolom

PozZz!
Kako i naslov govori, problem sa slice toolom
Pravim web stranicu i kad navigaciju u PS-u izrezem sa slice toolom i onda napravim linkove u dreamweaveru na toj navigaciji, i kad napravim link na npr. navigaviji "naslovnica" oko tog linka (na mjestu di je izrezana slika za link) se pojave debele crte cca 2 milimetra.
Kak da to maknem ?
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 01:18   #52
na linku border=0
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:37   #53
tnx.. samo da jos pitam jel se trebaju svi djelovi stranice izrezat ili je dovoljno samo navigaciju =) ?
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 13:33   #54
Režeš samo ono što ti treba.
Podloga weba je jednobojna recimo i samo ti treba gumb navigacije, onda izrežeš samo njega, a ostatak zanemariš.
Ako uz to imaš još neku slikicu, onda i nju izrežeš i smjestiš tamo gdje ti treba.
zfrknt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 14:57   #55
ok ,tnx
Sebosp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:54   #56
background i css

plzz help..

htio bi napraviti backround za jednu stolariju i volio bi da mi bude nesto ko na ovom linku
http://camille.boidron.me/

dakle u sredini tj u warp div tagu background drvenog poda koji se ponavlja a na lijevoj i desnoj strani lagani gradient koji ide u crno ..

kak bi bilo najjednostavnije da se to napravi ??

thnx
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:17   #57
Napraviš veliku sliku te stolarije (primjer ove na linku) na posebnom layeru, koja na rubovima ima layer mask s gradijentom iz bijele u crnu (na layer maski ti je sve crno nevidljivo, bijelo potpuno vidljivo, nijanse sive različite prozirnosti). Iza tog layera sa stolarijom staviš boju pozadine koja ti paše (ovdje je neka smeđkasta).

Onda u htmlu (npr. u body tag) staviš tu sliku u background, staviš background-attachment: fixed, background-position: top center; te background color u tu smeđkastu boju koja je bila u Photoshopu u pozadini stolarije. Mislim da je tako i ovdje na toj stranici napravljeno. Vjerojatno treba i background-repeat po y-osi ubacit ili nešto, to vidiš kako će ti ispasti slika.
__________________
Tko satovi Satljude?
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 18:48   #58
e ovak neznam zakej je tzema prebacena na photoshop no dobro ..
cilj mi je imat background ko ovdje i taj background se ponavlja koliko sam ja skuzio jer nebi volio da mi se slika stranica ucitava 100 godina ..

sve bi bilo ok tak kak si reko ali na ljevoj i desnoj strani su gradienti koji idu u crno .pa sam zabrijo da se pozadina sastoji od 3 djela ..centralni dio dakle pozadina koja se ponavlja po y - osi i jedan gradient PNG sa ljeve strane a dreugi sa desne .. jer nije problem to stavit jedino ako nije cijeli bacground sa sjenana u html i da je dug 1024 px .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 21:00   #59
A gle, ja sam ti rekao kako je napravljen ovaj gore sajt
Ne bi se trebao učitavati sto godina, ovoj dizajnerici koja je napravila sajt se ne učitava. Ovo ti je njezina pozadinska slika pa vidi kako je to napravila:
http://camille.boidron.me/themes/aor...Background.jpg

Znači ti u photoshopu uzmeš npr. takvu veličinu slike (ona ima 340 kb btw, možda može i manje ako se poigraš s postavkama Save for Web u Photoshopu) i napraviš dva layera. Na donjem layeru tj. layeru pozadine staviš crnu boju, na layeru iznad pejstaš taj podni uzorak. Na tom layeru gdje je podni uzorak dodaš Layer Mask, klikneš na taj Layermask i na rubovima gdje želiš da ti prelazi iz drvenog poda u crno (dok si na Layer masci) nacrtaš gradijente koji idu iz bijelog u crno.

Pošto Layer maska radi tako kako radi, gdje god je bijelo vidjet će se ta slika drvenog poda, gdje god je crno neće se vidjet. Gdje god su različite nijanse sive tu će biti različita prozirnost čime ćeš zapravo postići taj svoj efekt prijelaza iz poda u crnu pozadinu. I to je to, dalje s htmlom radiš kako sam ti rekao, mislim da ti i ne treba repeat-y nigdje, ali ćeš vidjeti.

Sajt joj je baš fora btw.
__________________
Tko satovi Satljude?

Zadnje uređivanje Velorien : 16.08.2009. at 21:07.
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 21:18   #60
dobro si ti to prokuzio ona a ja vec mislio komplicirat sa html i body tagovima ugl ja koristim fireworks a sad sam bas na tutorialu od photoshopa i tema je reduciranje fajla ..

ugl ja bi tak nekak slicno probo napraviti samo za stolariju + u pozadini bi ubacio neke druge slike ..

ugl mogo bi i slajsati sliku tak da bude npr. 1024 * 100 i onda je stavin na ponavljanje ..

budem se malo poigro sa time i puno ti hvala na odgovoru ..

ps :
jos uvjek ttrazim neke ljepe teksture drva za pozadinu stranice dakle nekaj slicno ko i ovo pa ak imas kakav savjet dobro mi dodje ..

__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.