Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 11:07   #21
...prvi strip koji sam pročitao bio je mister no i licem u lice...još su izdavale stripove ''dečje novine gornji milanovac''...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 19:29   #22
ima nekih team-upova bonellijevih junaka, a u svima sudjeluje Martin Mystere. Ovo je osrednja epizoda, još su se sastali Marty i Nathan Never(Martin je tu zapravo robot) i Marti i Dylan Dog, što je remek-djelo.
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:49   #23
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
ima nekih team-upova bonellijevih junaka, a u svima sudjeluje Martin Mystere. Ovo je osrednja epizoda, još su se sastali Marty i Nathan Never(Martin je tu zapravo robot) i Marti i Dylan Dog, što je remek-djelo.
Pročitaj Martin Mystere - Generacije, tamo stvarno ima svih Mysterea.

__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 11:51   #24
imam to doma.
zanimljiv strip, koristan jr možeš naučiti puno o likovima.
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:19   #25
mister no mi je jedan od najboljih.tako zabavan i opusten lik koji voli drustvo i izbjegava nevolje koje ga uvjek pronalaze mi je jedan od najrealnijih likova iz stripova sa kojim se lako poistovjetiti.sad skidam epizode stare sa neta i uzivam.preporucam svakome
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:46   #26
Najbolji strip
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 12:45   #27
Trenutno izašli Mister No u HR od Libelusa




Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:49   #28
Libelus broj 81 = LMS 957, 958, 959, 960, talijanski 185, 186, 187
Ovo je serijal o Africi koji je počeo sa knjigom 75, a završit će sa knjigom 84, a to su brojevi LMS:
- 964, 965, 966, 967
- 971, 972, 973
- 977,978, 979 ( završava serijal Afrika )
- 983, 984, 985
- 989, 990
= To su talijanski brojevi 188 – 199.
Talijanski broj 200 je izašao u maxiju broj 3 ( Strip Agent ) iz 2008.g. ( to je izmišljen maxi koji nije izašao u italiji, a sadržavao je originalne talijanske brojeve u boji 100, 200, 300, broj 100 je izašao kao specijal u izdanju Dnevnika, i u Libelusu broj 47, broj 200 će izaćiu Libelusu broj 87, a broj 300 u izdanju Veselog četvrtka – ne znam točno broj, prijevod ovog maxija je uradio prevoditelj iz Libelusa tako da je ovo izvrsno izdanje ).
Slobodna Dalmacija brojevi:
1. – talijanski 203
2. – talijanski 204
3. – talijanski 205
4. – talijanski 206
5. – talijanski 207
6. – talijanski 201
7. – talijanski 202
8. – talijanski 208
- Slobodna dalmacija do broja 22, a kasnije Strip Agent, nastavljaju redoslijed po talijanskom originalu do broja 259 ( to je broj 59 SA ). SD 5 i 6 je LMS 997, SD kako je vidljivo nije baš ispočetka išla po redoslijedu pa je malo izmiješala epizode ( nedostaju 3 pasica sa stranice 53 i prva pasica sa stranice 54 iz broja LMS 997 ).
Talijanski brojevi 260 – 274 nisu izašli.
Talijanski brojevi 275 – 281 su izašli u izdanju Vaninija ( to je negdje 2001 – 2002.g. ).
Talijanski brojevi 282 – 291 – nisu izašli
Talijanski brojevi 292 – 354 su izašli u izdanju Veselog Četvrtka
Talijanski brojevi 355 – 363 nisu za sad izašli ali će Veseli četvrtak to izdati
Talijanski brojevi 364 – 369 – izašli u izdanju maxija ljeto 2009 ( to bi trebao biti maxi broj 4 ) i maxiju ljeto 2010 ( to bi trebao biti maxi broj 5 )
Talijanski brojevi 370 – 379 nisu izašli, ali to će vjerojatno izdati veseli Četvrtak
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:35   #29
Svaka čast Krugeru na ovim postovima, sad su mi puno jasnije stvari oko ove kronologije i izdanja

Super su te Libellus knjige, već su na 81-oj ja bi bio presretan kad bi se Ludens odlučio (ili neko dr.) izdavati Mister Noa otpočetka, ali ta kiosk izdanja, gdje bi bile prihvatljivije cijene za sve. Ili nešto kao što Zagor ima, Klasik ediciju, pa 2-3 epizode Mister Noa, Mister No klasik.

Krugeru, gdje se te knjige mogu kupiti? Da li u nekim specijaliziranim knjižarama ili samo online one vjerojatno brzo planu kad je naklada svega možda 300-500 kom.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:12   #30
Mogu se kupiti u striparnicama u Zg-u ( Asteroid, valjda i u striparnici Stripovi na kvadrat ), u Splitu kod izvjesnog gospodina i u Đakovu u striparnici Babilon. Sasvim sigurno i u Srbiji u Darkwoodu, valjda i u Alanafordu, te u Sloveniji ( ne znam kako se striparnica zove ). Dobro si primijetio to se brzo razgrabi ( nekad su ih tiskali u 500 primjeraka sad u 300 ), možeš ih kupiti na aukcijama s.com ( upravo se prodaju brojevi 79 za 109 kn, 80 za 127 kn i 81 za 151 kn, aukcija završava 08.06 ali cijena će sasvim sigurno do tada rasti a u zadnjim trenutcima isteka aukcije će biti žestoka borba ). Što se tiče aukcija, na žalost ,postoji više klanova koji kontroliraju prodaju traženih stripova, moguće je naletjeti da netko rasprodaje svoje stripove ali svi čekaju takvu priliku i borba je opet žestoka za te stripove.
Veseli četvrtak tiska SC ( mekokoričeno izdanje ) od početka i stigli su do broja 8 ( to je negdje pred kraj 600 –ih brojeva LMS-a, prva ratna priča Mister Noa, morao bih malo istražiti za točnije podatke ). E sad mislim da je prva knjiga veselog četvrtka rasprodana, moguće čak i druga. vjerojatno znaš o maskaru prve dvije epizode od LMS-a, zato se to rasproda, a i ostalih prvih nekoliko epizoda Mister Noa je Dnevnik masakrira ali u manjoj mjeri.

Ne bi bilo loše kad bi se ludens odlučio tiskati prve brojeve Mister Noa ( još kad bi prijevod uradio prevoditelj iz Libelusa ) to bi se sigurno prodavalo.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:30   #31
To bi bilo zakon kad bi se Mister No našao na kiosku otpočetka ionako od naših kiosk izdanja imamo samo od Slobodne/Strip Agenta 1-59, ali ti brojevi tek od 201 orginala. Prvih 200 brojeva bi bilo super imati, ali i da se kasnije popune te rupe koje fale. Serijal je ionako završen i bilo bi fora ga kompletirati.

Koliko god volim Zagora, ali kod njega je previše tih reprinta i re-izdanja da šteta da ovakav junak nema svoje zasluženo mjesto. Trebalo bi barem probati sa prvih par brojeva pa da se vidi kako će ići prodaja, a vjerujem da bi išla. Ako guraju Blek i Mali Rendžer (Komandant Mark nažalost više ne), zašto ne bi i "Pilot".

Da, sjećam se da smo u temi Zagora pričali o toj prvoj epizodi Mister Noa iz LMS-a, imam je doma i baš sam usporedio sa skenom Libellus izdanja i vidio da dosta toga fali. Mislim da je Libellus upravo zbog te veće potražnje napravio reprinte tih prvih dviju knjiga, barem vidim da se ponavljaju.

Evo ako može nekome pomoći, pregled knjiga koje su izašle sa njihove stranice: http://www.libellus.hr/i/mister-no/168/0/-2

Sastrane desno se potom klikne na naslov koji želite, pa da dobijete podatke o pojedinoj knjizi.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:30   #32
Kad usporediš cijene vidiš razliku dok se tiskalo 500 kom, ja sam kupovao do broja 56 dok su cijene bile koliko toliko normalne ( imao sam popust ) a i izašle su neke epizode koje Dnevnik nije tiskao. Sad mi je malo krivo što nisam nastavio dalje kupovati kad vidim da je teško doći do tih preostalih brojeva a postoji kontrola prodaje.

Moguće da postoji problem oko autorskih prava, ne znam detalje, Zagor kod nas izlazi u redovnoj seriji, extra, klasik i kao knjige od jednog izdavača i u boji kao knjige od drugog, ne znam točno pravne detalje ali svejedno se to može izbalansirati.

Kod Marka su nekakvi problemi oko autorskih prava, e sad kod Bernarda ( vlasnik izdavačke kuće Ludens i Strip Agent ) se nikad ne zna, da li on uopće razmišlja o prvim brojevima Mister noa, no s obzirom na potražnju isplatilo bi se pokušati, barem sa tim prvim brojevima.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:50   #33
Da, ako autorska prava nisu problem, ne vidim da se ne bi moglo krenuti sa izdavanjem Mister Noa, neka ga stave 18kn kao Zagora i Texa, a može i 25kn sa 2 ili 3 priče (slično kao Blek i Mark). To bi bilo strašno da se pokrene

Zavidim ti na tim brojevima Krugeru što imaš, ja ako bude prilike, kupit ću koju knjigu da vidim kako to izgleda. Svjestan sam da se sad krenu skupljati te knjige, teško da bi našao sve brojeve, a i treba ti sigurno 12-13 tisuća kn (možda sam malo i rekao) za sve brojeve koji su dosad izašli.

Htio sam te pitat Krugeru, u tim knjigama, jesu li to cijele priče u svakoj? Mislim, nema ono na kraju "nastavlja se...."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:26   #34
Priča je cjelovita, jedna priča jedna knjiga, kao Zagor klasik. Nisam imao prilike vidjeti kako to radi veseli Četvrtak što se tiče Mister Noa i Marti Misterije, ali ako je onako kao kod Teksa onda je u knjizi otprilike 5 brojeva s tim da završavaju priču, bez “ nastavlja se “. Ma kako god to napravili bila bi odlična stvar.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:41   #35
E to mi se sviđa, "jedna priča jedna knjiga" znači, ako si i u zaostatku, ako i kupiš poneku knjigu, ne ovisiš toliko o drugima, jer imaš kompletnu priču u istoj. I mislio sam da je tako nešto, ali nisam bio siguran.

Vidio sam primjerice da knjiga 1 ima 121 stranicu, dok recimo knjiga 71 ima 417 stranica. Naravno, dužina stranica knjige ovisi o dužini pojedine pustolovine.

Nisam bio siguran u ovo, jer čitao sam da kod Zagor biblioteke se malo ljudi žale da postoji ono "nastavlja se...". Pa je malo zeznuto tad ako propustiš koju knjigu. Ali ovo kod Mister Noa je super.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:25   #36
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
E to mi se sviđa, "jedna priča jedna knjiga" znači, ako si i u zaostatku, ako i kupiš poneku knjigu, ne ovisiš toliko o drugima, jer imaš kompletnu priču u istoj. I mislio sam da je tako nešto, ali nisam bio siguran.

Vidio sam primjerice da knjiga 1 ima 121 stranicu, dok recimo knjiga 71 ima 417 stranica. Naravno, dužina stranica knjige ovisi o dužini pojedine pustolovine.

Nisam bio siguran u ovo, jer čitao sam da kod Zagor biblioteke se malo ljudi žale da postoji ono "nastavlja se...". Pa je malo zeznuto tad ako propustiš koju knjigu. Ali ovo kod Mister Noa je super.

Kod Zagora od Ludensa?? Nisam siguran za to moram provjeriti.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:49   #37
Ne ne, kod Zagor Libellus kolor biblioteke, tamo se navodno nastavljaju epizode..
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:22   #38
Ljudi moji, vjerovali ili ne, Mister No se sutra vraća na kioske !!!!!

Najava sa s.com, strip-agent je u pitanju. Nastavljaju se na Maxi 5 sa pričom. Uhh, ne mogu još vjerovati, ovo daje neku nadu da bi se mogao završiti serijal

(originalne epizode 370-372)

Na kioscima od 24.06.17.

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:01   #40
Upravo ga danas kupio :klap: krenem na jedan kiosk - nemaju, krenem na drugi - nemaju reko što je ovo, i nađem ga na trećem

Krugeru, jesi li ti očekivao Mister Noa na kiosku točno nakon 7 godina stanke. Ekipa na s.com komentira da je ovaj Maxi nastavak na Maxi 4 i 5. I da bi onda trebao biti broj 6 ovaj što je izašao, a oni su ga stavili broj 1. Pa vidim da ljudi se malo bune za numeraciju

Slikao sam hrbat (inače, Maxije ne obrojčavaju koliko znam):



Meni to uopće ne smeta, da su stavili broj 41552541, meni opet dobro, samo da on izlazi. Kao što je jedan lik rekao, ako ima na hrbatu broj "1", to je znak da će iza toga biti i broj 2, 3, 4...

Vjerojatno je teško sada reći kojim će tempom ići i kako, a kad dođu do tog broja 379 što si stavio, onda bi valjalo da popune rupe, možda tamo gdje su stali sa brojem 59 ili neka krenu otpočetka
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.