Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre > Konzole

Konzole Kutak za korisnike igraćih konzola

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 23:05   #1
Tehnička pitanja i problemi s vašom konzolom

Molim pomoć!
Imam Philips plazmu 107 cm i jednostavno igrice koje su u NTSC formatu ne prikazuju potpunu sliku nego je pomaknuta prema gore i pola ekrana se ne vidi.
PAL sistem radi kao i sve datoteke (jpg, filmovi) koje se pokreću preko PS2.
Pokušao sam u izborniku tv-a promjeniti postavke ali jednostavno nemogu nigdje pronaći kako to promjeniti.
Ima li tko sličnih problema i kako ih je riješio?
Dali je kako moguće igrice presnimiti i prebaciti iz NTSC formata u PAL?
buuuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:26   #2
Nije moguće, ali skoro sve igre koje postoje u NTSC formatu su izašle i u PAL formatu. Pretraži malo torrente i sigurno ćeš ih pronaći.

Kojim kabelom si spojio konzolu na tv? Ako je tvornički kabel onda je najvjerojatnije u njemu problem. Probaj nabaviti rgb/ntsc kabel, ali najkvalitetniju sliku će dati komponentni kabel (component cable). Prije godinu dana je košta 120 kn u TehnoMax-u. Svejedno je da li je za PS2 ili PS3 jer je univerzalan. U svakom slučaju najbolje riješenje za najkvalitetniju sliku na plasma/lcd televizorima jer je PS2 konzola koja je namijenjena za gledanje na običnim (crt) televizorima.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 19:18   #3
Tehnička pomoć, problemi, konzola vam zadaje muke....

Pozdrav !!
Mislim da nisam u pravoj grupi, ali nadam se da mi ovdje netko može pomoći...
Necak je dobio psp, s njim je dobio igricu i usb kabel.
Softwer na njemu je 2.82
Molio bih nekog ako zna da mi napiše kako i na koji nacin mu mogu
napraviti upgrade, spojiti ga na net i da mu stavim slicice i mp3-ice
na njega. Probao sam uključiti opciju USB ali nisam uspio.
Navodno se mogu i igre skidati s neta, ali i to mi je nepoznato.

Zahvalan!!
pinkfluid29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 19:30   #4
Nisam siguran da sam razumio pitanje...Dakle, nema potrebe za upgradeom kako bi na njega stavljao slike, video i glazbu, dovoljno je spojiti PSP sa kompjuterom i uključiti na njemu USB opciju u System settings. Što se tiče skidanja igara za to ti treba da neko sredi softver na njemu, preporučujem da ti to odradi stručna osoba koja se bavi time.
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:31   #5
Quote:
Garak kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da sam razumio pitanje...Dakle, nema potrebe za upgradeom kako bi na njega stavljao slike, video i glazbu, dovoljno je spojiti PSP sa kompjuterom i uključiti na njemu USB opciju u System settings. Što se tiče skidanja igara za to ti treba da neko sredi softver na njemu, preporučujem da ti to odradi stručna osoba koja se bavi time.
Hvala Garak, probao sam i to ali ne šljaka mi, Kad uključim usb na kompu mi se pojavi folder, u njega umetnem mp3-ice i ostalo,nakon toga na psp nema ništa od toga,...
pinkfluid29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 14:27   #6
Quote:
pinkfluid29 kaže: Pogledaj post
Hvala Garak, probao sam i to ali ne šljaka mi, Kad uključim usb na kompu mi se pojavi folder, u njega umetnem mp3-ice i ostalo,nakon toga na psp nema ništa od toga,...
Jesi li siguran da mp3-ce stavljaš u pravi folder? Ja kad spojim PSP, pojavi mi se Removable disk H, i onda njega otvorim i tu imam foldere MUSIC, PICTURE, VIDEO itd. i onda kopiram u pripadajuće.
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:05   #7
Quote:
Garak kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da mp3-ce stavljaš u pravi folder? Ja kad spojim PSP, pojavi mi se Removable disk H, i onda njega otvorim i tu imam foldere MUSIC, PICTURE, VIDEO itd. i onda kopiram u pripadajuće.
Thnks Garak, uspio sam. Ali sam sam radio foldere, pojavi mi se samo PSP folder. Mp3-ice slljakaju, video i fotke mi ne otvara!? Vjerojatno treba neki sof. instalirati u njega. Valjda cu uspijeti.
Hvala
pinkfluid29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 19:48   #8
Quote:
pinkfluid29 kaže: Pogledaj post
Thnks Garak, uspio sam. Ali sam sam radio foldere, pojavi mi se samo PSP folder. Mp3-ice slljakaju, video i fotke mi ne otvara!? Vjerojatno treba neki sof. instalirati u njega. Valjda cu uspijeti.
Hvala
Doduše, ja sam dao jednom tipu da mi sredi psp pa mi je on napravio foldere...
Samo, ne treba ti softver instalirati u njega nego program za konverziju videa. Imaš ga ovdje http://www.pspvideo9.com/ i tu možeš podesiti i kvalitetu i sve što je potrebno. Što se tiče slika, mislim da prima samo JPEG format pa i to trebaš srediti sa ovim programom http://www.erightsoft.com/SUPER.html koji je odličan i za audio fajlove usput.
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:33   #9
PS2 Burnout 3 Takedown problem

Kod pokretanja ove igre na mojem ps2 sa cipom, kod kreiranja profila javlja mi neku gresku da ne postoji memory card, pa su podaci corrupted, i tako nesto u krug. Uglavnom, autosave i opcenito sejvanje u toku igre ne radi.
Kartica je btw, u redu, jer sve ostale igre uredno citaju i pisu po kartici (sony 8 mb).
U cemu je problem?
Inace je igra zakon, animacija fenomenalna...
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:41   #10
Tehnička pomoć, problemi, konzola vam zadaje muke....

cini mi se da je ovu temu prikladnije staviti na audio/video pdf ali mi se cini da ovdje ljudi nesto vise znaju o gaming strojevima tako da ju otvorih ovdje...

uglavnom,danas ujutro upalim plejku kadli- ne vidi igru...ubacim druge dvije i nista... malo sam guglao u potrazi za slicnim situacijama i dosao sam do informacije da se to nerijetko ljudima dogadza da im masina odjednom prestane prepoznavati medije...ali se naravno mora uzeti u obzir da se u stranim drzavama,roba s greskom mijenja bez pogovora,dok ce mene vjerojatno,da oprostite na izrazu,izjebati u mozak dok mi ne poprave to govno od 5 hiljada kuna

ima tko sa slicnim issue-om?
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 04:06   #11
probaj skinuti najnovijii firmware, imo sam isti problem i sad sljaka
klopotec8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:21   #12
help sa ps2

nisam mogla naci nigdje mjesto gjde da stavim ovo.trebam preporuku.imam ps2 i ne radi vec godinu dana vjerojatno laser ili leca otisla...i sad mene zanima da li netko zna neki servis u okolici jaruna za ps...i koliko me popravak moze kostati?tako da ne bacam novce bezveze ako u oglasniku za tu cijenu kupin novi sa igricama
hvala puno
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 01:51   #13
Tehnička pomoć, problemi, konzola vam zadaje muke....

Na ovom topiku možete postavljati pitanja vezana za probleme tehničke prirode.
Kupili ste novi playstation 3 ali ne znate spojiti?
Nešto ne radi kako treba?

Odgovore potražite ovdje.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:12   #14
PS3 ....again >.<

alo ekipo
par pitanja
naso sam neki post
nesto kao prebacivanje harda, pa vracanje pa mozes igrat
zanima me ako je to moguce
da li je moguce kupit prenosni hard disk, otic do kompe skinut igru na hard natrag doma i igrat novi GT?

jos samo jedno
dali se moze igrat mmorpge na plejki?



pozz
CADxpert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:33   #15
Quote:
CADxpert kaže: Pogledaj post
da li je moguce kupit prenosni hard disk, otic do kompe skinut igru na hard natrag doma i igrat novi GT?
Naravno da ne može...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:50   #16
nda,budem tu pitao

kako da spojim HDMI kablove kako bi igrao prek dolby digitala,znaci trojka-tv-receiver,di ulaz,a kamo izlaz?
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:19   #17
Iz trojke u receiver(in), iz receivera(out) u tv i napravi setup u trojci u glavnom meniju...


..ti si još jedan od pravih 'rvata koji bi si prije ruku odsjekli nego prelistali upute
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:25   #18
aj fala

ma ko bi naso te upute,u prevelikoj zelji da ju spojim zagubile su se...

nije da ju imam od bozica i tek sad odlucio napravit ovo....

sve za potpuni uzitak u mgs-u
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:36   #19
Tehnička pitanja i problemi s vašom konzolom

Evo, tu ćemo o ovoj tematici
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:50   #20
kako zakacit ps3 na net???
Magaratz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.