Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 15:13   #61
Ja sam rodjen sa hipospadijom,rupica mi je bila na sredini penisa.kao mali imao sam nekoliko operacija,ali nisu uspele.sa ovakvim penisom sam ziveo do 20.god.zatim sam imao nekoliko operacija na privatnoj klinici u beogradu,ali su i one bile bezuspesne.profesor koji me je operisao,pokusavao je da zatvori rupicu na sredini i da otvor bude ispod glavica da bih mogao da mokrim stojeci i da bi sperma izlazila pravo.bukvalno je eksperimentisao na meni godinu i po dana,ali se rupica uvek otvarala.onda sam otisao kod pokojnog profesora save perovica i covek je stvarno fenomenalno to uradio.radio mi je operaciju iz dva dela.prvi deo je bio presadjivanje koze iz usta,od toga je napravio nov mokracni kanal i mesec dana mi je penis bio rasecen na pola po duzini,kada se transplatacija primila,sve je to sklopio,tako da mi je sada otvor na vrhu glavica i jos mi je malo i povecao penis.posle toga imao sam odnose sa vise devojaka,ali nijedna nije primetila da mi je nesto neobicnu na penisu,stvarno je super to uradio.moj savet svima sa ovim problemom je da se obrate privatnim klinikama na kojima je pokojni profesor radio jer je osoblje na tim klinikama ucilo od njega.jedna od takvih klinika je i u nisu u srbiji...
andrija76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:12   #62
moj sin ima skrotalnu hipospadiju..na preglede idemo prof. Batinici na Rebro?dali ima tko iskustva s njime??
hrc_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:19   #63
Moj sin ima hypospadiu glandis. Do sada smo bili na pregled kod dr. Budimira u Splitu. On kaže da bi napravio zahvat u 2.-3. god života djeteta kad se ostavi pelena. U međuvremenu sam kontaktirala dr. Đinovića u Beograd. On operacije radi od 6.-18. mjeseca života tako da nema psihićkih trauma za djete. Sad mu moram poslat slike pa ćemo vidjeti šta i kako dalje.
Ako neko ima kakav savjet, molim da mi javi...
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 02:13   #64
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Moj sin ima hypospadiu glandis. Do sada smo bili na pregled kod dr. Budimira u Splitu. On kaže da bi napravio zahvat u 2.-3. god života djeteta kad se ostavi pelena. U međuvremenu sam kontaktirala dr. Đinovića u Beograd. On operacije radi od 6.-18. mjeseca života tako da nema psihićkih trauma za djete. Sad mu moram poslat slike pa ćemo vidjeti šta i kako dalje.
Ako neko ima kakav savjet, molim da mi javi...
Ja imam 23 god. i imao sam težak oblik hipospadije. Prvi put sam operiran kod prof. Batinice sa 6.mjeseci i do svoje petnaeste god. sam operiran u devet navrata. Dragi roditelji ne želim vas plašit, ali moj savjet: Tražite drugog doktora!
Dan-danas imam problema i apsolutno ništa nije kako treba. Jako mi je teško i nemam s kim to podijelit, jer nemam oca, a majka je prebacila svu brigu na mene u mojoj 12-toj god. Nemam curu, jer je jako teško upoznat osobu koja će te razumjet. Moj savjet je da pod obavezno potražite drugog specijalista, jer ja sam uzalud operiran devet puta. Ukratko: nemam ejakulacije zbog brojnih zahvata, nisam razvijen(velik) do kraja, česti su bolovi kod erekcije itd.
Ponavljam, ne plašim nego upozoravam sve!!!!!!!!!!!!!!!
tarantul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 02:14   #65
Quote:
hrc_mm kaže: Pogledaj post
moj sin ima skrotalnu hipospadiju..na preglede idemo prof. Batinici na Rebro?dali ima tko iskustva s njime??
Ja imam 23 god. i imao sam težak oblik hipospadije. Prvi put sam operiran kod prof. Batinice sa 6.mjeseci i do svoje petnaeste god. sam operiran u devet navrata. Dragi roditelji ne želim vas plašit, ali moj savjet: Tražite drugog doktora!
Dan-danas imam problema i apsolutno ništa nije kako treba. Jako mi je teško i nemam s kim to podijelit, jer nemam oca, a majka je prebacila svu brigu na mene u mojoj 12-toj god. Nemam curu, jer je jako teško upoznat osobu koja će te razumjet. Moj savjet je da pod obavezno potražite drugog specijalista, jer ja sam uzalud operiran devet puta. Ukratko: nemam ejakulacije zbog brojnih zahvata, nisam razvijen(velik) do kraja, česti su bolovi kod erekcije itd.
Ponavljam, ne plašim nego upozoravam sve!!!!!!!!!!!!!!!
tarantul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:46   #66
Quote:
hrc_mm kaže: Pogledaj post
moj sin ima skrotalnu hipospadiju..na preglede idemo prof. Batinici na Rebro?dali ima tko iskustva s njime??
I moj sin ima istu dijagnozu. Na prvi smo pregled išli na u Rijeku na Kantridu s njegovih 6 mjesefci, ali oni ne namjeravaju ništa dok dijete ne skine pelene, znači s 2-3 godine. Nažalost je to najgora hypospadia i rade ih na Kandtridi svega 2-3 puta godišnje. Koliko sam čitala na ovom forumu, nitko baš nema dobra iskustva u Hrvatskoj, ali vidim da su zadovoljni s Beogradom, pa mislim da ćemo i mi tamo makar na pregled. Sad cu malo više ispitati ove koji su to prošli jer imam milion pitanja, a niti jedan odgovor. Sretno i javljajte se ako šta saznate.
rinatasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:52   #67
Quote:
anđel007 kaže: Pogledaj post
Bili jučer u Beogradu na pregledu kod dr Đinovića jako smo zadovoljni i srećom da smo otišli tamo jer nas je spasio od muka koje je imao moj sin nakon operacije koja je napravljena tu u Hrvatskoj.Moj savijet je roditeljima odite odmah u Beograd kod nas se još nije nitko usko specializirao za Hipospadiju.
Bok. Evo i ja imam sina - dijagnoza skrotalna hipospadija. Mali ima sada 9 mjeseci i izluđuje me to što moram čekat treću godinu njegovog života da se to riješi. Nikako da se pomirim s tim i svaki mi je dan sve teže i teže, znaš i sama kako je...
Koliko sam skužila i tvoj je sin prvi put operiran u Rijeci i nije baš najbolje prošlo pa si razmišljam o tom Beogradu. Strah me i da neću moć financijski izgurat, ali dobro, poprodavat ćemo sve šta imamo ako treba za njega. U kojoj dobi ti je dijete prvi put operirano i koliko ima sad? Koliko je operacija imao i kako se sad on osjeća? Kako mokrenje i kako to izgleda? Jel i njemu mišić bio "sljepljen" za testise? Eto, milioni pitanja, izgubljena sam skroz... Možda sam bezobrazna šta to pitam, ali molim pomoć...

Hvala unaprijed...
rinatasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:38   #68
Rinatasa znam kako ti je jer sam sve prošla i da sam bar odmah znala za Beograd da dijete poštedim svih muka.U Rijeci uspjevaju lakše operacije a čim je nešto komplicirano čini mi se da još nemaju dovoljno iskustva.I mi smo čekali da mi dijete skine pelene tako da je operiran u Rijeci sa tri godine.U Beogradu to rade bez obzira na pelene .Moj sin je morao u Beogradu na još dvije da bi ispravili greške.Inače doktor to radi u jednoj operaciji.Sada je napunio pet godina i sad se pravi važan kako daleko može piškiti.Poslat ću ti privatnu poruku.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:44   #69
Evo da vam se i mi javimo! Mi smo imali 2 neuspjele operacije u ZG u Klaićevoj (doktor naše operacije vodi uspješnima) i zahvaljujući forumu na RODI saznali smo za Beograd, BelMedic kliniku i doktora Đinovića. Prošli tjedan bili smo tamo na operaciji i sad mogu reći da je hipospadija zaista skoro pa iza nas. Kažem skoro jer još moramo proći i estetski dio operacije i onda će nam piša biti kao da nikad nije ni dirana, osim onog dijela obrezanosti jer je doktor u ZG potrošio svu kožicu već u prvoj operaciji (bez potrebe kako su nam rekli kad smo tražili drugo mišljenje u drugoj bolnici u ZGu). U BG su morali djetetu uzeti dio iz usne šupljine i time napraviti mokraćni kanal al sve je to dijete junački podnjelo i sad funkcionira najnormalnije iako ima još do sutra kateter iz piše. Sutra idemo na drugu kontrolu od operacije i skidamo kateter. Moram isto tako napomenuti da za razliku od ZG operacija kad je dijete bilo mjesec i pol dana na sirupu protiv bolova nakon ove operacije ništa ga ne boli! Nema trauma odvajanja uoči operacije od mame, tamo je pristup totalno drugačiji, vi ste sa djetetom u sobi i vi mu date da popije sirup za omamljivanje prije operacije i ono vam klone u rukama, kasnije ga sestra preuzme od vas i odnese na rukama u op. dvoranu (bila je vezana za našu sobu) i isto tako ga i vrate. Nema onog vrištanja kad ga uzmu u ruke ili na pokretni krevet, nema vikanja teta ako neće popiti sirup, nema oduzimanja voljene igračke (sve smo mi to 3 puta prolazili u Klaićevoj, jednom kod vađenja mandula i 2 puta zbog hipospadije).
Zato vam svima preporučam doktora Đinovića i njegov tim u BelMedici u BG. Oni su definitivno stručnjaci u rješavanju hipospadije, uostalom zato im i dolaze ljudi diljem svijeta.
mickoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:39   #70
hipospadija

evo da se i ja javim .Ja sam mama troice djecaka sa hipospadijom i mi se pripremamo za beograd .U ZG smo imali neuspjelu operaciju pa se bojim za ostalo dvoje.stvarno me je strah neznam jos uvjek dali je pravi izbor beograd sta ako oni nesto zeznu di cemo onda?
jelena-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:38   #71
Quote:
mickoo kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i mi javimo! Mi smo imali 2 neuspjele operacije u ZG u Klaićevoj (doktor naše operacije vodi uspješnima) i zahvaljujući forumu na RODI saznali smo za Beograd, BelMedic kliniku i doktora Đinovića. Prošli tjedan bili smo tamo na operaciji i sad mogu reći da je hipospadija zaista skoro pa iza nas. Kažem skoro jer još moramo proći i estetski dio operacije i onda će nam piša biti kao da nikad nije ni dirana, osim onog dijela obrezanosti jer je doktor u ZG potrošio svu kožicu već u prvoj operaciji (bez potrebe kako su nam rekli kad smo tražili drugo mišljenje u drugoj bolnici u ZGu). U BG su morali djetetu uzeti dio iz usne šupljine i time napraviti mokraćni kanal al sve je to dijete junački podnjelo i sad funkcionira najnormalnije iako ima još do sutra kateter iz piše. Sutra idemo na drugu kontrolu od operacije i skidamo kateter. Moram isto tako napomenuti da za razliku od ZG operacija kad je dijete bilo mjesec i pol dana na sirupu protiv bolova nakon ove operacije ništa ga ne boli! Nema trauma odvajanja uoči operacije od mame, tamo je pristup totalno drugačiji, vi ste sa djetetom u sobi i vi mu date da popije sirup za omamljivanje prije operacije i ono vam klone u rukama, kasnije ga sestra preuzme od vas i odnese na rukama u op. dvoranu (bila je vezana za našu sobu) i isto tako ga i vrate. Nema onog vrištanja kad ga uzmu u ruke ili na pokretni krevet, nema vikanja teta ako neće popiti sirup, nema oduzimanja voljene igračke (sve smo mi to 3 puta prolazili u Klaićevoj, jednom kod vađenja mandula i 2 puta zbog hipospadije).
Zato vam svima preporučam doktora Đinovića i njegov tim u BelMedici u BG. Oni su definitivno stručnjaci u rješavanju hipospadije, uostalom zato im i dolaze ljudi diljem svijeta.
dali mi mozete reci kod kojeg ste doktora bili u klaicevoj i mi imamo neuspjeh jedne operacije kod dr.Bahtijarevica.
jelena-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 08:50   #72
Jelena Zg nemojte brinuti za Beograd tamo operacije uspjevaju ali su se tamo uskospecijalizirali za urinarnu oblast.Tamo je postojao prof Perović koji je proputovao svijet i naučio najnovije metode i srećom imao je dobre učenike koji su od njega sve naučili.Tamo je Hipospadija lakša operacija.Rađaju se djeca sa većim problemima a oni to tamo sve rješavaju.A što je najbolje u bolnici se tamo ostaje jedan dan i mama i tata su sa djetetom u sobi(I noću)Djete već dan nakon operacije može hodati naravno ako želi sam.Moj sin nije htio dva dana jer se bojao ali kad se dignuo morali smo ga upozoravati da se malo pripazi.Ne brini se idite tamo i rješit ćete se Hipospadije kao i mi.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:30   #73
Quote:
jelena-zg kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim .Ja sam mama troice djecaka sa hipospadijom i mi se pripremamo za beograd .U ZG smo imali neuspjelu operaciju pa se bojim za ostalo dvoje.stvarno me je strah neznam jos uvjek dali je pravi izbor beograd sta ako oni nesto zeznu di cemo onda?


Jelena, evo mogla si pročitati i moj slučaj. Nama je operacija 9.9. u Beogradu zakazana jer nakon saznanja kako kod nas operiraju i kako tamo rekli smo da nema šanse nigdje drugdje. Moj sin ima tu najtežu, skrotoperienalnu hipospadiju i tu su mi priznali da rade samo 2-3 godišnje. U Beogradu je to operacija koju rade manje više svaki dan. Za njih sam saznala isto preko foruma. Javit ću ti kako je prošla operacija, ali pročitaj malo sva iskustva ljudi. Spasili su se u Beogradu. Nemoj dva puta raditi istu grešku. Najbolje ti je mailom stupit u kontakt sa dr.Đinovićem, on ti je super tip. Pošalji mu slike splovila i sve će ti objasnit i reći cijenu. I ja sam se bojala, ali srećom Anđel007 me spasila šta mi je savjet dala.
rinatasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:32   #74
Quote:
mickoo kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i mi javimo! Mi smo imali 2 neuspjele operacije u ZG u Klaićevoj (doktor naše operacije vodi uspješnima) i zahvaljujući forumu na RODI saznali smo za Beograd, BelMedic kliniku i doktora Đinovića. Prošli tjedan bili smo tamo na operaciji i sad mogu reći da je hipospadija zaista skoro pa iza nas. Kažem skoro jer još moramo proći i estetski dio operacije i onda će nam piša biti kao da nikad nije ni dirana, osim onog dijela obrezanosti jer je doktor u ZG potrošio svu kožicu već u prvoj operaciji (bez potrebe kako su nam rekli kad smo tražili drugo mišljenje u drugoj bolnici u ZGu). U BG su morali djetetu uzeti dio iz usne šupljine i time napraviti mokraćni kanal al sve je to dijete junački podnjelo i sad funkcionira najnormalnije iako ima još do sutra kateter iz piše. Sutra idemo na drugu kontrolu od operacije i skidamo kateter. Moram isto tako napomenuti da za razliku od ZG operacija kad je dijete bilo mjesec i pol dana na sirupu protiv bolova nakon ove operacije ništa ga ne boli! Nema trauma odvajanja uoči operacije od mame, tamo je pristup totalno drugačiji, vi ste sa djetetom u sobi i vi mu date da popije sirup za omamljivanje prije operacije i ono vam klone u rukama, kasnije ga sestra preuzme od vas i odnese na rukama u op. dvoranu (bila je vezana za našu sobu) i isto tako ga i vrate. Nema onog vrištanja kad ga uzmu u ruke ili na pokretni krevet, nema vikanja teta ako neće popiti sirup, nema oduzimanja voljene igračke (sve smo mi to 3 puta prolazili u Klaićevoj, jednom kod vađenja mandula i 2 puta zbog hipospadije).
Zato vam svima preporučam doktora Đinovića i njegov tim u BelMedici u BG. Oni su definitivno stručnjaci u rješavanju hipospadije, uostalom zato im i dolaze ljudi diljem svijeta.
mickoo, jako mi je drago radi vas. Mi idemo 9.9. na prvu, trebat će i druga nakon 6 mjeseci. Sretno i javljajte se!
rinatasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:09   #75
jelena već sam ti se na RODA forumu javila (Tiko) i mi smo kod istog doktora imali neuspjelu operaciju i nakon 2mjeseca meatotomiju za koju doktor u BG ne želi ni čuti. Doktor u ZG nam je najavio još sigurne 3-4 meatotomije (proširenje suženog mokraćnog kanala), dr.Đinović kad sam mu to rekla rekao je ako do toga dođe da smo odmah na redu bez obzira na potrebno čekanje 6mj za njegovu prvu operaciju.Nemaš se čega bojati dr. Đinović je i meni rekao da dijete neće imati nikakvih trauma nakon operacije jer je to kao da prst operiraš, i mogu potvrditi da je to zaista tako. Dijete ništa nije boljelo nakon operacije, dali su mu produženu anesteziju i nešto protiv bolova da duže spava i odmori se. Kad se probudio boljelo ga je samo u ustima (uzeli su mu dio usne šupljine) i nakon toga ništa više! U ZG je 2 noći umirao od bolova, ni čepići mu nisu pomogli...plakali smo i on i ja....još je on mene tješio da može on to sve izdržati!Nakon 10dana bolnice i mjesec i pol sirupa za bol te hitne meatotomije ovo je bajka. Dr.Đ. na te moje priče u nevjerici je odmahivao glavom.
Mi imamo samo pohvale za dr. Đinovića i cijeli njegov tim, svi su bili i dalje su preljubazni prema nama!
mickoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 00:47   #76
Kakve informacije imate za dr.Krausa iz Vinogradske i dr.Ivana Kolara iz Varaždinske bolnice.Baš se ne spominju po forumima, pa me zanima da li zbog uspješnosti operacija.Mi imamo penilni oblik hipospadije i tržimo kirurga s kojim ste zadovoljni.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:26   #77
Evo i ja molim sve one koji nešto znaju i imaju iskustva sa Dr.Krausom da nam se jave!!Kakva iskustva imaju?!Kako on rješava hipospadiju?Evo pomozite nama mamama koje imamo loše iskustvo iz Klaičeve i Rebra?!!!!
vesela ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:54   #78
Imam osjećaj da se na forumima pojavljuju roditelji koji su nezadovoljni ishodom operacije i oni koji traže pouzdanog kirurga za prvu operaciju.Roditelji koji su uspješno operirali hypospadiju to poglavlje zatvaraju i ne dolaze na forume savjetovati druge.Svi ovdje smo vodili ili ćemo voditi dijete na operaciju.Naravno i ovih par mladića koji su s nama podijelili svoje životno iskustvo.Vama puno hvala,jer si uz vaše izjave možemo predočiti koliko je stvarno bitno naći dobrog doktora.Još uvijek vas molim za informacije i saznanja o dr. Krausu i Kolaru.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:59   #79
Imamo jednu mamu koja je prošle godine u 6mj išla u vinogradsku,ali nije javila rezultate.A nekima bi puno pomogla.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 06:47   #80
ivf,icsi,2006 moja sreča

Evo i ja još jednom molim sve koji su bili kod dr,Krausa da nam pomognu!Jednom sam čitala na nekom forumu(ne sječam se koji) da je mama vodila djete na operaciju kod Krausa ali da je po drugo mišljenje išla u klaičevu kod našeg B,i da je bio zadovoljan operacijom,pa ako slučajno zaluta na ovaj forum i čita neka se javi
vesela ribica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.