Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 14:19   #121
ja sam odmah znala da je Adam.
ne znam kako ali znala sam i prije nego su se svi simptomi trudnoće pojavili.


imala sam ful jake mučnine , povraćala do 15og tjedna negdje... možda i više ne sjećam se.... a mučninu sam imala dokraja trudnoće.
moja mama (4 djece rodila, prvi je bio dečko, druga curica, treći dečko, četvrta-ja curica ). i znam da je rekla kako joj je u drugoj trudnoći kad je bila trudna s mojom sestrom puno povraćala i imala jake mučnine.
moja sestra je prvo rodila curicu i imala je s njom također jake mučnine.
nakon curice je nosila dečka , s njim nije imala mučnine.

no, ja nisam krenula njihovim stopama..ja sam s dečkićem imala užasne mučnine.

negdje u 23em tjednu mi je doktor na ultrazvuku u petrovoj potvrdio da je muško i rekao je "evo malog Mate."
a ja rekoh:"ma da? znači istina je ?"
kaže on :"je. evo jaja. ček slikat ću ti." "jesu ti već rekli da je muško?"
rekoh:"ne. osjetila sam."
a on onak je nešto reko u stilu :"aha..to..."
i to je rekao nekak potiho.. nemam pojma kaj je mislio..valjda da sam psihopat neki
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:39   #122
Quote:
cvitić kaže: Pogledaj post
ja sam sinoć razbila neku ukrasnu vazu
valjda nisu istinite bapske priče
Ma daj pusti priče i babe...nek se prošetaju u PM! Opusti se i uživaj i ne vjeruj takvim glupostima! To je netko izmislio da plaši žene...mogu i ja izmisliti- ako prdneš prijepodne onda će biti dečko,a ako je poslijepodne onda će biti curica
Ok...ali ugl. nevjeruj takvim glupostima

I šta se treba dogoditi ako trudnica razbije vazu? Tu još nisam čula
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 01:59   #123
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Ma daj pusti priče i babe...nek se prošetaju u PM! Opusti se i uživaj i ne vjeruj takvim glupostima! To je netko izmislio da plaši žene...mogu i ja izmisliti- ako prdneš prijepodne onda će biti dečko,a ako je poslijepodne onda će biti curica
Ok...ali ugl. nevjeruj takvim glupostima

I šta se treba dogoditi ako trudnica razbije vazu? Tu još nisam čula
ma to je valjda ono ak razbijes casu , bit ce musko....
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 07:45   #124
ja sam trudna skoro 17 tjedana, nisam imala NIKAKVE slabosti i mučnine, jedem normalno, možda malo više volim slano nego slatko.
nisam napuhnuta i nisam dobila još ni jednu kg viška. lice mi je lijepo - nema prištića, kosa nije ništa drukčija, jako se dobro osjećam.
ono što mogu zaključiti je samo da moje tijelo jako dobro podnosi trudnoću ("ko stvoreno za to"). dal je cura ili dečko, još ne znam.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 07:50   #125
prst u uvo i "pusti selo neka priča"

ja sam gotovo u 17 tj., (+1 kg) rečeno je ovako "prema ovome što vidim, mislim da je curica, ali neću tvrditi 100%. na idućem pregledu ćemo biti sigurni."

a simptomi: povraćam JOŠ UVIJEK (od 7-og tj)...nemogu se normalno najest, sve mi je fino na tanjuru, al kad treba jest . kosa mi se brze masti. nokti su mi čvršći i brže rastu. ten mi je imao uspona i padova. prvo sam bila sva prištava, pa sam jedno vrijeme bila čista ko suza, sad sam opet ko pubertetlija. Žgaravica me opali tu i tamo, nista strasno.
Prvo je beba bila dosta nisko, sad se povlači prema sredini trbuha. Jedino sto se osjecam straaasno napuhnuto.

Nikako dočekat, a pregled tek a 5 tj. (al ja cvrsto vjerujem da je to mali alien )
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 07:54   #126
Quote:
vešmašina kaže: Pogledaj post
nokti su mi čvršći i brže rastu.
sad kad si spomenula... istina je to i kod mene. inače su mi nokti uvijek bili slabiji. ali, možda to nema veze sa trudnoćom nego s tabletama s vitaminima koje pijemo. barem ja pijem - od 8. tjedna.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 08:01   #127
neznam, jedino sto znam da sam pregurala gotovo polovicu trudnoce, i prezivljavam na margu i kruhu. vitamini me spasavaju, da njih ne pijem, moja beba bi prakticki gladovala.
nadam se da cu uskoro izac iz ovog razdoblja, osjecam se kao bulimicna djevojka
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 08:20   #128
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
ma to je valjda ono ak razbijes casu , bit ce musko....
meni su rekli ako proliješ vino da će bit muško.

onda sjećam se za božić bilo nas je valjda 30 na okupu i svako malo je netko prolio vino i rekao bi "bit će muško"




kak je mene to nerviralo. onak. svi koji su prolili vino su sebi zabrijali da su ONI zaslužni za to kaj ću rodit muško dijete. isuse. kriste.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:10   #129
Quote:
vešmašina kaže: Pogledaj post
prst u uvo i "pusti selo neka priča"

ja sam gotovo u 17 tj., (+1 kg) rečeno je ovako "prema ovome što vidim, mislim da je curica, ali neću tvrditi 100%. na idućem pregledu ćemo biti sigurni."

a simptomi: povraćam JOŠ UVIJEK (od 7-og tj)...nemogu se normalno najest, sve mi je fino na tanjuru, al kad treba jest . kosa mi se brze masti. nokti su mi čvršći i brže rastu. ten mi je imao uspona i padova. prvo sam bila sva prištava, pa sam jedno vrijeme bila čista ko suza, sad sam opet ko pubertetlija. Žgaravica me opali tu i tamo, nista strasno.
Prvo je beba bila dosta nisko, sad se povlači prema sredini trbuha. Jedino sto se osjecam straaasno napuhnuto.

Nikako dočekat, a pregled tek a 5 tj. (al ja cvrsto vjerujem da je to mali alien )
tako je i meni, jedino mi se kosa puno manje masti! ali i imam osjećaj da je curica
nije mi više zlo, ali još znam povraćat, ko jučer npr.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 13:27   #130
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
ma to je valjda ono ak razbijes casu , bit ce musko....
Ma to znam ali cvitić je razbila ukrasnu vazu i pored te rečenice stavila pa me zanima šta to pak znači...sumnjam da je vezano za spol
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:40   #131
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Ma to znam ali cvitić je razbila ukrasnu vazu i pored te rečenice stavila pa me zanima šta to pak znači...sumnjam da je vezano za spol
da, zbog spola, cvitić želi curicu
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 16:24   #132
Sve je to naravno vrlo individualno i bez nekog pravila, ali eto...
Kad još nisam znala da sam trudna, razbila sam 3 čaše u dva tjedna pa je po tome trebalo biti muško a ja nosim curicu.

Simptomi:
- Popodnevne mučnine od 6. do cca 15. tjedna - seka mi rekla da je ona samo sa curom imala takve mučnine.
- Podlakavio mi trbuh u liniji iznad pupka - isto seka kaže da joj se to dogodilo samo sa curicom.
- Plačem često (inače gotovo nikad ne plačem) i imam veliku potrebu da se dotjerujem i šminkam i feniram i svašta nešto lijepo , a to je valjda od duple doze ženskih hormona u meni.
- Nosim dosta visoko
- Ten mi je isti, kosa se brže masti i sjajnija je
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 07:19   #133
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
da, zbog spola, cvitić želi curicu
tako je.jer kao kad nešto razbiješ bit će muško.A ja bi volila da bude curica
__________________
rodio se sinčić
mamin sin
cvitić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:01   #134
Evo kod mene je decko a simptoma nikakvih,ali apsolutno nikakvih trudnickih nisam imala od prvog dana ne znam sto su mucnine zbilja. Sad kad ovo čitam i meni je podlakavio trbuh po sredini,ali i inace sam cupava pa mislim da bi se to dogodilo i da nosim curu s obzirom na hormone Ne plačem nista vise nego inace,jedem slatkise vise,ali sad se samo ne suzdrzavam previse za razliku od prije i to je to
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:41   #135
evo mog iskustva
Prva trudnoca decko simptoma nikakvih ali bas nikakvih niti mucnine niti bilo sta drugo
sad druga trudnoca mucnine popodnevne dobra 3 mjeseca, umor, alergije na sve zivo, a doktor kaze cura
e sad sjecam se u prvoj trudnoci moj doktor nije meni dugo htio reci spol jer on dok nije 90% siguran nista ne govori i tako ja negdje u 23 tjednu trudnoce s obitelji i svi me pitaju za spol ja kazem neznam da bi se ponovno nakon 5 tjedana nasla s tim istim ljudima i opet svi pitaju spol a ja kazem decko tako kaze doktor a babe sve u jedan glas pa je da sigurno pa vidi se to po stomaku odma da je musko....haha kako nisu vidjele prije 5 tjedana da je musko...
Ja vam svima želim zdravu i veselu djecicu i to vam je najbitnije jer kad vam se rodi dijete tek onda shvatite sta znaci rijec ljubav u potpunosti i spol vam uopce nije bitan
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:00   #136
hm, bila ja i u bolnici...ni tamo mi ne mogu sa sigurnošću reći spol. A 31. tjedan se puni

Srećom, nisam rozo/plavo tip, već zeleno, žuto, narančasto, šarenooooo pa mi ta neizvjesnost ne utječe na nabavku stvari za bebana.

Ali...što se tiče razbijanja čaša - razbila sam barem set posljednjih mjeseci, sanjam naizmjence curicu i dečka. Zadnje što sam sanjala je da mi neka časna sestra na nekoj misi () stavlja ruku na trbuh i kaže: ah, curicu nosite

Doktori (3 različita) nagađaju da je curica, ali nitko se ne usudi potvrditi, jer položaj bebe naprosto ne dopušta jasan pogled, a i pupčana vrpca neprestano je između nožica, točno preko sredine, iako se maleno neprestano vrti i okreće, mijenjajući lokacije i položaje u trbuhu

Sve babe, susjede, cigo kod kojeg sam kupila naušnice i gospođa s cistom na jajniku koja me opsjeda kod gina (redovito smo tamo u isto vrijeme, a onda ju još i sretnem u bolnici) tvrde da je dečko
Moje sestre drže palčeve za curu jer su se odavno napištoljile na brutalno modiranje bebe, za što im se curica čini pogodnijom

I tak...čekam sad kontrolu za 2 tjedna pa ćemo vidjeti. Naravno, najviše od svega želim i ovaj put čuti da je sve u redu i da beba krasno napreduje
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:48   #137
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post
Moje sestre drže palčeve za curu jer su se odavno napištoljile na brutalno modiranje bebe, za što im se curica čini pogodnijom

blago tebi, kod mene svi žele dečka jer smo puni cura, posebno moj tata svaki put raspreda o tome ko da bi najrađe platio da ga može dobit
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:02   #138
Quote:
cvitić kaže: Pogledaj post
tako je.jer kao kad nešto razbiješ bit će muško.A ja bi volila da bude curica
Aaaaa! Uplaši me,ja si mislim šta ti znači vaza!
Ma daj...i ja sam jaaako htjela curicu i nisam ništa razbila...kad ono dečko i volim ga neopisivo
Al ok,to iščekivanje je bilo lijepo
Nemoj se samo razočarati ako i ne bude curica
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:06   #139
očito su najčešće mučnine kad se nosi cura. barem prema ovome što je većina vas ovdje napisala a i znam još neke cure iz moje okoline. nekima je bilo više, nekima manje mučno, ali svima mučno kad su nosilu curu.
ima li neko zdravstveno objašnjenje za to? previše ženskih hormona?

ja nemam mučnine niti prištiće, itd... osjećam se jako dobro i smirena sam i puna strpljena svakodnevno za najobičnije situacije koje bi me prije rasrdile. ponekad me nešto zabolucne dolje, ali to kratko i možda jednom u 2 dana. kad to sve zbrojim, mislim da nosim dečka.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:44   #140
Ja nisam imala nikakvih mučnina, povraćanja, ten isti kao i prije, ma sve isto!! Nikakvih promjena od kad sam ostala trudna.
Od prvog dana ja i mm smo potajno htijeli curicu i od početka smo govorili ona...na prošlom pregledu doktor nam je rekao da je cura al da nije siguran, sutra idemo ponovno na pregled pa čekamo potvrdu , i naravno najvažnije da je sve u redu pa što god bilo u buši
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.