Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 09:42   #101
Angry

Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Imaš u Remetincu,u Sesvetama,U Klovićevoj,odi na stranicu HZZO pa nađi točne sdrese ak ne možeš dobiti telefonom,pa odeš u tebi najbliži HZZO.Samo redovi su ogromni,i odmah prije nego uzmeš broj pitaj na kojem šalteru se može podići ispis police dopunskog.
Ne zivim ni blizu Zagreba. Da ih nazovem ovdje u ured, opet moram otputovati tamo po to, ne vjerujem da bi mi i tu karticu slali na kucnu adresu. Eh, da sam znala pitala bi odmah da mi dadu taj papir koji je moj frend dobio da bude oslobodjen placanja. Izludili su me nabrzinu s tim hebenim dopunskim u jednu vecer kad ja nisam tocno ni znala kako to sve skupa funkcionira i sad normalno imam probleme. Nemam niti tu karticu za oslobođenja od plaćanja participacije, wtf. Gdje sam to trebala dobiti?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:55   #102
Tko mi može odgovoriti ... pošto nikako nemogu već danima dobiti broj 0800 7979 ?
Nas je pet u obitelji ja sam u mirovini žena ne radi već godinama, ne prelazimo 1516 kuna po članu.
Ja sam dobio na kućnu adresu ugovor za dopunsko osiguranje 80 kuna mjesečno, tako isto supruga je jučer išla podignuti novu zdrastvenu iskaznicu tamo su joj dali papir dopunskog osiguranja 50 kuna mjesečno.
Gdje se treba javiti da to isprave ili oni imaju podatke pa će sami ispraviti da samo jedno plaća u obitlji 80 kuna mjesečno?
Moramo li i ja i žena plaćati dopunsko osiguranje?
perorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:34   #103
Po ovome što je navedeno, vaša je obitelj oslobođena plaćanja dopunskog, ali trebat će sa dokumentacijom to dokazati. Na prethodnim stranicama smo to raspravili, trebate prikupiti sve što traže. Nema druge nego do ureda najbližeg HZZO i pitajte koja je to dokumentacija (prihodi, prebivalište itd.), isplatit će vam se.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:49   #104
Hvala lijepa SMILEMAN.
Samo da mi još netko sa sličnim problemom, a koje išao pitati na hzzo koje dokumente prikupiti ?
Hvala!!!
perorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:18   #105
Na desno je popis područnih ureda (nisam mogao naći lokacije gdje se može predati pa šaljem link):

http://www.hzzo-net.hr/02_04.php
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:24   #106
pomoc

ovo je sve tako zbunjujuce...evo procitala sam sve i opet moram pitati, pa molim odgovor ako znate...
obisla sam sve privatne osig. kuce, ukljucujuci i CO kod kojih imam sve zivo osigurano, i opet je hzzo ispao najpovoljniji, jer za istu cijenu nude i ono neograniceno pokrice lijecenja, za razliku od CO...
medjutim...primanja su mi veca od 5.108,00, pa mi je mjesecna rata 130kn, naravno. zvala sam hzzo i tete su ljubazno rekle da one nisu uopce povezane sa poreznom ili bilo kojom drugom ustanovom kako bi provjerili moja primanja tako da slobodno mogu prijaviti da imam manja primanja, barem za narednu godinu!!!! nisam mogla vjerovati!
popunila sam ugovor i evo stigle uplatnice za 12 mjeseci, 130 kn mjesecno naravno. ali sad me muci ovo - doktoru idem jednom ili nijednom godisnje! vise mi uopce nije jasno sta cu dobiti s tim osiguranjem!!!! uzela sam to iskljucivo jer mi se uvijek desi sve naopako pa u slucaju ne daj Boze prometne, neke nagle bolesti ili nesto da budem pokrivena...ali sad nisam sigurna je li to uopce pametan potez, posto vise ne znam sta dobijem???
cini mi se da vise gubim?!?!
pomozite!!!!!!!
p.s. imam 27g
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:52   #107
Ti si razlog zašto je Milinović uveo ovu reformu. Zdrava si, a plaćaš dobro. I ne koristiš ono na što imaš pravo. No, dobro, sad imaš kasko pa ako bude trebalo, zaštićena si. Tako da možeš biti spokojna, mnogi bi voljeli biti u tvojoj situaciji.

Kad god ulažeš u svoje zdravlje, više dobiješ nego što gubiš.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:07   #108
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Ti si razlog zašto je Milinović uveo ovu reformu. Zdrava si, a plaćaš dobro. I ne koristiš ono na što imaš pravo. No, dobro, sad imaš kasko pa ako bude trebalo, zaštićena si. Tako da možeš biti spokojna, mnogi bi voljeli biti u tvojoj situaciji.

Kad god ulažeš u svoje zdravlje, više dobiješ nego što gubiš.

svjesna sam ja toga....
i citam sad ugovor..i pise ako ne uplatis 1. ratu ugovor se automatski prekida...valjda bi najpametnije bilo ni ne uplatiti to!
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:24   #109
Imaš i poreznu olakšicu na dopunsko, tako da će ti se iduće godine po poreznoj prijavi vratiti oko 20% iznosa nazad, tj. na kraju će ti rata izać oko 110 kn. Isplati se toliko ulagati u preventivu, samo daj ako imaš.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:33   #110
superm,
neznam kako si proučavala te ponude za dopunsko osiguranje, i na koji si način došla do toga da je hzzo najpovoljniji !? Za tebe je u C.O neograničena svota pokrića (kao u HZZO-u) 130 kn/mjesečno. Isto kao u HZZO-u, s tim da u C.O imaš i oslobađanje od plaćanja participacije za B-liste lijekova.
Ono što je najbolje možeš i izabrati svotu godišnjeg pokrića od 2000kn, ili 3000kn koje ti smanjuje mjesečnu ratu na 89 tj, 117 kn.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:33   #111
ma u biti, u pravi su ...daju se toliki novci na gluposti, pa mogu i na sebe...
hvala na pomoci
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:35   #112
sugarray - to 2000 i 3000 mi nisu bili pametna solucija, jer ako ti treba za lijecenje racun ce sigurno biti veci od toga! rata me izadje isto i ovdje i hzzo, a hzzo mi nudi neograniceno pokrice....u CO su rekli da ne pokrivaju crvenu listu, samo osnovne.
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:38   #113
a ovo?

http://www.suvremena.hr/9833.aspx

Pa jel laže žena?? ili novine..
Ko sad tu koga j...?
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:39   #114
a koje su osnovne? ah ti privatnici...
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:43   #115
e pa sad...ja sam bila u CO 14.1. i rekli su mi da ne pokrivaju to. i pola ovog navedenog nisu ni spomeni. jedino ako sad nisu nesto promijenilia, a ne vidim razlog zasto mi ne bi rekli, jer je i kuca i kasko i sve zivo kod njih osigurano! vjerovatno to nisu tada nudili... ne znam sta bi ti rekla! najradije bi da nisam hzzo dala novce, al oni su mi imali najbolju ponudu. nisam se samo zaletila, vjeruj mi.
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:44   #116
pa osnovni su oni sto ih hzzo i navodi na svojoj stranici...
superm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:20   #117
Quote:
superm kaže: Pogledaj post
ovo je sve tako zbunjujuce...evo procitala sam sve i opet moram pitati, pa molim odgovor ako znate...
obisla sam sve privatne osig. kuce, ukljucujuci i CO kod kojih imam sve zivo osigurano, i opet je hzzo ispao najpovoljniji, jer za istu cijenu nude i ono neograniceno pokrice lijecenja, za razliku od CO...
medjutim...primanja su mi veca od 5.108,00, pa mi je mjesecna rata 130kn, naravno. zvala sam hzzo i tete su ljubazno rekle da one nisu uopce povezane sa poreznom ili bilo kojom drugom ustanovom kako bi provjerili moja primanja tako da slobodno mogu prijaviti da imam manja primanja, barem za narednu godinu!!!! nisam mogla vjerovati!
popunila sam ugovor i evo stigle uplatnice za 12 mjeseci, 130 kn mjesecno naravno. ali sad me muci ovo - doktoru idem jednom ili nijednom godisnje! vise mi uopce nije jasno sta cu dobiti s tim osiguranjem!!!! uzela sam to iskljucivo jer mi se uvijek desi sve naopako pa u slucaju ne daj Boze prometne, neke nagle bolesti ili nesto da budem pokrivena...ali sad nisam sigurna je li to uopce pametan potez, posto vise ne znam sta dobijem???
cini mi se da vise gubim?!?!
pomozite!!!!!!!
p.s. imam 27g
Ako si već obišla "sve" osig. kuće,čudi me da nisi skužila da u privatnim kućama za taj novac nešto i dobivaš,a pošto si uplatila HZZO,ako cijelu godinu nećeš imati potrebe ići doktoru,novac poklanjaš državi...
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:29   #118
Quote:
superm kaže: Pogledaj post
sugarray - to 2000 i 3000 mi nisu bili pametna solucija, jer ako ti treba za lijecenje racun ce sigurno biti veci od toga...
(iz NN 150/2008, Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju, članak 16)

Participacija iznosi 20% od stvarnih troškova, ali ne manje od koef x osnovica, gdje je osnovica oko 3300kn, a koeficijent definiran vrstom usluge, tako da je npr. za pregled u primarnoj zaštiti 0,0045 (što daje cijenu od 15kn), za protetiku nekih 30-ak% (pišem po sjećanju), bolnički dan 100kn...
Ukupni iznos participacije po jednom računu ne može biti veći od 3000kn, dakle za nedajbože situaciju potrebe ozbiljnog zahvata u bolnici, cijena ležanja, pretraga, samog zahvata, lijekova...ne može biti veća od 3000kn, a kako ja razmišljam, nađem li se u takvoj situaciji, najmanji problem bi mi bilo tih 3000kn.

Moje je mišljenje da se plaćanje dopunskog prvenstveno isplati osobama koje su kronični bolesnici i znaju da moraju redovito posjećivati liječnike, obavljati pretrage, dobivati recepte za lijekove ili planiraju veću zubno-protetičku akciju, dok se većini trenutno zdravih relativno teško može isplatit (nije da bih si baš poželio da mi se isplati).

Ili spojite humano s korisnim i postanite dobrovoljni darivatelji krvi, pa nakon 25 (žene) odnosno 35 davanja (muškarci) troškove dopunskog pokriva proračun.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 10:47   #119
Quote:
3007;18305146
Ukupni iznos participacije [B
kaže:
po jednom računu ne može biti veći od 3000kn[/B], dakle za nedajbože situaciju potrebe ozbiljnog zahvata u bolnici, cijena ležanja, pretraga, samog zahvata, lijekova...ne može biti veća od 3000kn, a kako ja razmišljam, nađem li se u takvoj situaciji, najmanji problem bi mi bilo tih 3000kn.
Tih 3000 kuna max po računu i mjesec dana od ugovaranja do stupanja na snagu dopunskog su mi ključni argumenti za NEplaćanje dopunskog. Ako mi, ne dao bog, liječnik opće prakse nešto "nađe", ionako niti jedan specijalistički pregled ne mogu dobiti u roku kraćem od tih mjesec dana. A ako mi se dogodi nekakva nezgoda, prometna ili slično, 3000 kuna participacije će mi biti najmanji problem, pogotovo što sam osiguran od nezgode i kao vlasnik auta i preko firme u kojoj radim i kao dužnik po kreditu.

Faktički već u dvije godine neplaćanja ja sam zaradio za max iznos participacije po jednom računu, a šanse da mi se neka strava dogodi svake dvije godine su ipak slabašne.

Inače naše zdravstvo je obično pljačkanje zaposlenih, ja i supruga svaki mjesec platimo za zdravstvo (na naše bruto plaće) oko 4000 kuna, to je skoro 50 tisuća kuna godišnje, a sad u ime kao reforme žele još 2*1600. Ma da ne bi, neka sebe reformiraju, a ne moj džep, on je umoran od reformi..
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:19   #120
Quote:
NENSI25 kaže: Pogledaj post
Ako si već obišla "sve" osig. kuće,čudi me da nisi skužila da u privatnim kućama za taj novac nešto i dobivaš,a pošto si uplatila HZZO,ako cijelu godinu nećeš imati potrebe ići doktoru,novac poklanjaš državi...
nemam se potrebe objasnjavati previse, jer svatko od nas ima drugacije prioritete u biranju...ali oni koji su mene zanimali nisu nudili nista bolje, cak su mi i vecina njih preporucili hzzo jer mi je isplatnije, jer se vecina veze za godine, kojih ja prema njihovim tablicama imam premalo. npr. razlika izmedju godina moje mame i mene je 20, i njena mjesecna rata bi po privatnim kucama bila uvijek najmanje 50-60 kn jeftinija od moje, dok su moje iste kao kod hzzo-a, ili cak i vece. one dodatne usluge koje dobijes od privatnih kuca, kao npr. specijalisticki pregled jednom godisnje u CO, nije dio ove vrste osiguranja, nego dodatnog. e sad, kamenujteme jer prenosim ono sto je meni receno. ja bi bila najsretnija da sam nasla nesto drugo osim hzzo-a!!!
superm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.