Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 17:34   #1
Planinarska društva

Jeste li član nekog planinarskog društva? Kojeg?
Kakva je ekipa?
Jeste li zadovoljni organizacijom izleta i inih aktivnosti?

Tražite li možda društvo da se upišete?
Ovdje nudimo preporuke i savjete, ali ih i tražimo, pa pišite!
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:11   #2
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Tražite li možda društvo da se upišete?
Ovdje nudimo preporuke i savjete, ali ih i tražimo, pa pišite!
da. Uvjeti:

- da im članstvo nije isključivo gerijatrija i sredovječni već da ima i dosta mlađih. Čist onak radi toga da imamo tema za razgovor itd. I da mogu popit kad se nekaj slavi
- da imaju bar 30-40 izleta u godini po mogućnosti da se viši vrhovi preferiraju ljeti i u proljeće a ne u zimi pošto nisam samoubojica da idem na 2000m kada gore ima 5m snijega. Dakle kombinacija medvednice, žumberka, zagorja po zimi i višeg gorja ljeti.
- da imaju neke akcije tipa čišćenja prirode, da brinu o svojim fakin markacijama, da izmišljaju nešto što bi se u njihovom dijelu planine a mogu reć slobodno medvednice nastoji poboljšati nešto što ne valja a ne da bude kao što neki imaju: hrpu nemarkiranih staza, zapušten/zatvoren dom itd dakle očito je da se u takvim društvima ništa ne radi i da su pre nemarni i za najosnovnije.
- da su po mogućnosti na području ZG jerbo mi se ne ide u pripizdinu donju na sastanke. A kad smo već kod sastanaka da to ne budu cjelodnevna sastančenja do pol noći jer moram ić radit drugi dan pošto su sastanci uglavnom usred tjedna.

No uglavnom izbor sam suzio zasad na HPD Lipa sesvete, Željezničar i možda Velebit (e sad ne znam dal su tam samo studenti) i Vihor. Možda nešto drugo?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 20:10   #3
Heh, ja sam u maticu učlanit, ali samo zbog popusta .. nikad nisam išao na neke skupne izlete ili sastanke.
Frend je bio na nekom predavanju, i reko je da su samo starčeki bili.. ali opet, vjerojatno nisu samo takvi tamo.
Svejedno, uvijek nađem ekipu za neki izlet.. Možda za ić van hrvacke ću trebat s društvom
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:52   #4
Da, HPD Jastrebarsko.Desetak puta godišnje(ako ne i više) imamo grupe izlete.
Društvo ima stotinjak aktivnih članova, naravno ja sam u ekipici od 10ak hard članova, prvo sljedeće ozbiljnije planinarenje se sprema 3 dana dobrovačko područje
__________________
If you have five dollars and Chuck Norris has five dollars, Chuck Norris has more money than you.
Nenad Hebiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 15:56   #5
U svakom drustvu ima i mlade i stare ekipe koja se organizira prema sklonostima i slobodnom vremenu. Ti ne moras ici sa nekim ko ti ne pase i na neke extra teske ture! Aktivnosti drustva nisu samo organizirani izleti. Treba markirati i prosjecati staze, graditi i odrzavati sklonista i domove, traziti sponzore i masu drugih stvari. Ima ljudi koji su clanovi nekog drustva samo da ne plate punu cijenu nocenja u domovima sto je takodjer u redu. Ako je njemu dobro i meni je.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:11   #6
Quote:
jabuka008 kaže: Pogledaj post
U svakom drustvu ima i mlade i stare ekipe koja se organizira prema sklonostima i slobodnom vremenu. Ti ne moras ici sa nekim ko ti ne pase i na neke extra teske ture!
pa sad ko mi ne paše: npr eventualno neke budale i čudaci al u zadnje vrijeme se često prikrpam nekom društvu pa idem s njima. Zasad je samo problem kaj sam im prebrz. A da me vidiš reko bi ovaj ne može napravit ni krug po maksimiru Dakle teške ture su dobrodošle pogotovo zato što ne odustajem makar pao u nesvjest i pjena mi išla na usta

Quote:
Aktivnosti drustva nisu samo organizirani izleti. Treba markirati i prosjecati staze, graditi i odrzavati sklonista i domove, traziti sponzore i masu drugih stvari.
znam, a ovo zadnje je najgore. Eventualno da pitam u sadašnjoj firmi, tipa mi nosimo majice moje firme i time je reklamiramo a oni nama brdo para. Samo uz ove moje škote se baš i ne bi obogatili A zainteresiran sam i za tečaj za markaciste te još više za tečaj za vodiče. Al bolje da to ne završim jer jao onom koga bi ja tjerao u planinu.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:25   #7
Ja tražim. Moj dragi je bio Velebitovac pa sad kao gleda u tom smjeru.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:18   #8
Planinarsko društvo u Rijeci

Pozdrav svima, ja nova ovdje!
Prijateljica i ja bismo se se učlanile u neko planinarsko društvo u Rijeci. Zanima nas boravak u prirodi i umjerena pješačenja, nismo za teške staze i neko penjanje. Išle bismo na izlete s djecom, 6,5 i 8 godina. Bilo bi poželjno da je ekipa 30-40 godina, nije bed ako nema druge djece...
Prijedlozi?
Napominjem da se dosta šetamo s klincima i uvjerile se da imaju kondicije, možda čak i više nego mi...
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:12   #9
Ajmo: jel ima neko društvo koje ima bar jednom mjesečno neku sado mazo turu. Meni je sljeme već prelagano
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:44   #10
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Ajmo: jel ima neko društvo koje ima bar jednom mjesečno neku sado mazo turu. Meni je sljeme već prelagano
Matica - Gorska

Željezničar - Visokogorska

__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:45   #11
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Ajmo: jel ima neko društvo koje ima bar jednom mjesečno neku sado mazo turu. Meni je sljeme već prelagano
definiraj "sado mazo turu".
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:55   #12
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
definiraj "sado mazo turu".
Gud point. Možemo C71 i ja s tobom na Sljeme al' te pritom sodomiziramo štapovima, šibamo zamkama i skačemo po tebi u derezama.

__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:06   #13
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Gud point. Možemo C71 i ja s tobom na Sljeme al' te pritom sodomiziramo štapovima, šibamo zamkama i skačemo po tebi u derezama.
e ne možemo, ne još.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:20   #14
Mislim da smo to već imali negdje, uglavnom kako si ti, mislim više na istočnoj strani sjedi ljepo u bus pa potegni do Jablanovca il Ivanca i onda deri nazad jedinicom prema Lipi pa da vidim hoće li ti Sljeme još biti malo
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 13:01   #15
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
definiraj "sado mazo turu".
Bliznec-Vrh-Grafičar-Bistra-Vrh-Hunjka-Kraljev vrh-Vrh-Bliznec
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 13:13   #16
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Bliznec-Vrh-Grafičar-Bistra-Vrh-Hunjka-Kraljev vrh-Vrh-Bliznec


ma ne, bolje nek vidi koliko puta za dana može na vrh i s njega.
i onda svaki vikend ganja bolji rezultat.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 13:32   #17
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post


ma ne, bolje nek vidi koliko puta za dana može na vrh i s njega.
a jel znaš koji je rekord?
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:06   #18
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
a jel znaš koji je rekord?
postoji i rekord?
napiši.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:21   #19
Postoji utrka 24 sata SljeMana.
Pravila su jednostavna:
Cilj utrke je što više uspona na Sljeme (gelender na Vidikovcu) u 24 sata. Pozicije s kojih se broje usponi su: parking Bliznec, Lagvić, Bistra, Kraljev vrh. Uspone s tih pozicija odabirete sami.

odgovor je

Djevojke:
Darija Bostijančić 10x

Dečki
Silvo Rožman i Kristijan Šivalk 11 puta


Tko je smislio ovu glupu igruhttp://www.adventure-sport.net/index...119&Itemid=280
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:04   #20
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja nova ovdje!
Prijateljica i ja bismo se se učlanile u neko planinarsko društvo u Rijeci. Zanima nas boravak u prirodi i umjerena pješačenja, nismo za teške staze i neko penjanje. Išle bismo na izlete s djecom, 6,5 i 8 godina. Bilo bi poželjno da je ekipa 30-40 godina, nije bed ako nema druge djece...
Prijedlozi?
Napominjem da se dosta šetamo s klincima i uvjerile se da imaju kondicije, možda čak i više nego mi...
Anyone?
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.