Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 12:36   #1
Road bikes (cestovni bicikli)

Zanima me vozi li ko na forumu ovakav tip bicikala? Nekako mi se cini da svi manje-vise voze MTB.
Mene nekako vise privlace ovakvi trkaci lagani bicikli. Uvijek zavidim ljudima koji protutnje na njima pored mene na Marjanu

Kakva su vasa iskustva s njima? Buse li se lako njihove tanke gume?
raimunda is offline  
Old 18.03.2009., 16:55   #2
čuj, ako mislis rekreativno vozit, zaobiđi cestovnjak.
vozi se u agresivnom položaju, neudobnom za vecinu.
sta se tice buse li se gume, osjetljivije jesu, ali sve ti je to relativno...
dinamoST is offline  
Old 19.03.2009., 08:31   #3
^^To sam i pretpostavljala al nisam bila sigurna jer nisam nikad probala vozit taj tip bicikle. Al nekako mi se svidja kod njih sta izgledaju ultralagane, valjda me to zavarava da se s njima lakse uspinjati po uzbrdicama dok ja umirem na svom mtb-u
raimunda is offline  
Old 19.03.2009., 08:54   #4
No way!

Dobro uštiman položaj na trkalici je vrlo udoban. Ako vam je do udobnosti, uzmite CUSTOM.

No ajd da ne idem u krajnosti. Meni je moja trkalica udobnija nego bilo koji MTB. Ono što treba znat, je da su gume izrazito tvrde. Tako da se mora kupit dobar sic i postavljene hlače. Onda je sve OK.

Gume? Imaš smeća od 30 kn. A ako kupiš npr. gume čiji proizvođač tvrdi da ima neku zaštitu od bušenja, npr. SCHWALBE, (puncture protection), bilo ih je za 90 kn komad, bušenja nema. Govorim iz iskustva.

No, ima i zlatna sredina: TREKKING BIKE.

Edit, razlika između MTBa i trkalice je ko između terenca i sportskog auta... zna se koji je za šta.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 19.03.2009., 14:17   #5
mislim na opcenitu udobnost, tebi je udobna, meni je udobna, ali za vrstu voznje na koju je raimunda ciljala, neudoban je polozaj.
ali mozda grijesim, mozda ce raditi ture od 500+ km tjedno, baviti triatlonom... ko zna...
dinamoST is offline  
Old 20.03.2009., 00:34   #6
Kakvi su to bicikli? Ima tko fotku?
__________________
AnconeR :)
matej0009 is offline  
Old 20.03.2009., 01:26   #7
Quote:
matej0009 kaže: Pogledaj post
Kakvi su to bicikli? Ima tko fotku?
valjda misle na specijalke




a ovo dolje je mtb(mountain bike):

Šmirgl is offline  
Old 20.03.2009., 02:42   #8
...majmun s MTB,...
boles is offline  
Old 20.03.2009., 06:14   #9
Jel ima netko frame od specijalke ali neki "normalan" volan i sire gume (recimo 1.5)? Mislim da bi to bila dobra kombinacija laganog okvira i udobnijeg polozaja sa ne pretvrdim gumama za dulje rute
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Old 20.03.2009., 08:16   #10
je majmun, ali s dobrim bajkom...
dinamoST is offline  
Old 20.03.2009., 08:33   #11
Malo vezano uz ovu temu..
Krenuo sam sa cestovnim biciklom (onda se to zvalo specijalka).
Nema govora o neudobnom polozaju što se tiče sjedenja i vožnje!
Vozio sam taj bicikl relativno kratko vrijeme zbog toga sto sam svako malo
morao ici centrirati felge koje naravno nisu podnosile skakanje s rinzola i
hrpetinu rupa po cestama.
Zatim sam kupio MTB misleći da sam riješio sve probleme:-)
Vezano uz divlju vožnju jesam ali opet nije bilo neko sretno rješenje po cesti gdje sam se vozio većinu vremena..
I zadnjih 7,8 godina sam na treku koji je neki kompromis i nekako mislim da je najbolja varijanta za nekoga tko većinu vremena vozi po gradu a opet nije potrebno toliko pažnje kao kod cestovnjaka.
Gandalf_Zg is offline  
Old 20.03.2009., 12:11   #12
Quote:
Šmirgl kaže: Pogledaj post
valjda misle na specijalke




a ovo dolje je mtb(mountain bike):

A,znam - zakon su
__________________
AnconeR :)
matej0009 is offline  
Old 20.03.2009., 12:12   #13
Quote:
Gandalf_Zg kaže: Pogledaj post
Malo vezano uz ovu temu..
Krenuo sam sa cestovnim biciklom (onda se to zvalo specijalka).
Nema govora o neudobnom polozaju što se tiče sjedenja i vožnje!
Vozio sam taj bicikl relativno kratko vrijeme zbog toga sto sam svako malo
morao ici centrirati felge koje naravno nisu podnosile skakanje s rinzola i
hrpetinu rupa po cestama.
Zatim sam kupio MTB misleći da sam riješio sve probleme:-)
Vezano uz divlju vožnju jesam ali opet nije bilo neko sretno rješenje po cesti gdje sam se vozio većinu vremena..
I zadnjih 7,8 godina sam na treku koji je neki kompromis i nekako mislim da je najbolja varijanta za nekoga tko većinu vremena vozi po gradu a opet nije potrebno toliko pažnje kao kod cestovnjaka.
Kupi si BMX. Ima duplo veći broj žica na kotaču, jest da je manji ali je kvalitetniji.
__________________
AnconeR :)
matej0009 is offline  
Old 20.03.2009., 12:47   #14
Quote:
matej0009 kaže: Pogledaj post
Kupi si BMX. Ima duplo veći broj žica na kotaču, jest da je manji ali je kvalitetniji.
Za ove moje relacije i duljine putovanja trek je sasvim po mjeri.
Mislim da bi nakon 50 km proklinjao BMX
Gandalf_Zg is offline  
Old 22.03.2009., 13:47   #15
Vozio ja prije Rog senior specijalku, za po cesti asfaltu san, dobro podešena milina za vozit, laganica, samo treba pazit na rupe i zaboravit na skakanje sa rizola. U 9 godina jedan set kenda guma vožene po asfalutu i u slučaju nužde malo po zemlji, nema bušenja.
A onda mi se svidili MTB pa si ga kupio a specijalku dao starom, on je odma preuredio (normalni volan, širi sic) i nije to više to.
Ali nabavio si ja sad opet jednu istu ali sa 10 brzina kad je složim bit će ko metak.

Samo se treba naviknut na uže (osjetljivije) gume i specifičan volan, a kad se navikne uživanje u "gutanju" ceste.
__________________
Čast svakome, veresija nikome!!!
DENNY is offline  
Old 22.03.2009., 18:55   #16
ja sam nekoliko tjedana vozio wheelera 6100.. odlicna specka.. sve 5.. al ipak mtb je mtb sa speckom doslovno letis .. ali to je samo za jarun itd.. pa mi je malo bezveze je kupit.. ja sam se za mtb odlucio
xt4ever is offline  
Old 22.03.2009., 19:12   #17
Ma nije majmun, čovjek je samo malo nespretan, a to barem može razveseliti ljude. Uostalom, ovo nije mjesto za politiku, ali ajd, kad sam već tu, draži mi je Bush, nego naša draga vlada!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 22.03.2009., 19:53   #18
ja mislim ovako

-specialka je nes kao ferrari i lambo -- mozes je vozit iskljucivo po ravnoj i cvrstoj podlozi,zahtjeva paznju i za svakodnevnu upotrebu(to kazem iskljucivo za svoje potrebe,jer put od posla do doma je prekriven s jako losim asfaltom...) jako nepraktican.

-mtb je kao impreca ili evolution-mos ga vozit gdje hoces,kad hoces i kako hoces(ko ja danas u maksimiru... )
.
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Old 22.03.2009., 19:58   #19
Quote:
flečer kaže: Pogledaj post
ja mislim ovako

-specialka je nes kao ferrari i lambo -- mozes je vozit iskljucivo po ravnoj i cvrstoj podlozi,zahtjeva paznju i za svakodnevnu upotrebu(to kazem iskljucivo za svoje potrebe,jer put od posla do doma je prekriven s jako losim asfaltom...) jako nepraktican.

-mtb je kao impreca ili evolution-mos ga vozit gdje hoces,kad hoces i kako hoces(ko ja danas u maksimiru... )
.
e svaka cast
mislim ja se inace dosta vozim i po jarunu itd al ipak sam se odlucio za mtb.. njega ne trebas uopce pazit.. po gradu itd udri ko ga *ebe a ovo.. moras stat za svaki rub ceste..
xt4ever is offline  
Old 22.03.2009., 22:09   #20
ajde da ova tema ne ode u krivom smjeru, "ciji je tata jaci" i "ko moze dalje popishat".
dinamoST is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.