Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2009., 23:04   #1
Stazama Kalnika

100 interesantnih puteva i vanputeva ima na Kalniku..
mozemo opisivat, ukratko, obidjene..
npr ovaj put na slici - hodanje istokom Kalnika, ukupno 10km, oko 3,5h hoda plus stajanja..
tezina- lako, osim konkretnih pentranja na vrhove (Vuklec, Obelisk, Podrevec narocito, i Skrinja)..
markacije - obnovljene i dobre od Doma do Vukleca, nastavak do Obeliska isto Ok.. onda malo puca na par mjesta pod Obeliskom pa se popravlja prije Sj. vidikovca i dobra do Skrinje.. na vrh Podrevec markacija u jaaako rijetkim tragovima - nemoguce ju slijediti..

track:


vise slika KLIK OVDJE
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 15:34   #2
osnovni popentranjski put na vrh Kalnika - Vranilac 643m - je nacrtan ovdje..
autom do Planinarskog doma, uspon sjevernom stranom (na momente teško), spust južnom ( relativno lako savladivo)..
ukupno 2,2km ili 1 sat hoda..
markacije ok na sjeveru, a na jugu blizu doma zbunjola jer ima 20 podputeva i svaki je označen, no - nemre se fulat - svi putevi vode u Dom..


slike sa puta = KLIK OVDJE
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 15:54   #3
dosta teži uspon ja na Mali kalnik, Pustu Barbaru 460m, sa sjeverne strane..
start kod Majke Bozje Hruskovske pa na zapad i jugozapad, povrat kraj kamenoloma do spilje Kranjce i po cesti natrag do Majke BH..
ukupo 11,6km, hodanja oko 4h40min..
markacije nestaje na tren 100m od starta pa se odmah pojavi..
skretanje zbog prejakog sunca na sjever kod Vojnovca pa muvanje sumom do ceste..
Pecina i Vidikovac tesko su se nasli, valjda fulasmo skretanje sa Planinarske staze..



više slikova KLIK ovdje

Zadnje uređivanje ZakS : 09.08.2009. at 16:02.
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 13:18   #4
jedva čekam da gospon Stef (StefAn) iz Krizevci pusti u pogon (novonabavljeni) Garmin GPS njihovog pl. drustva...
on seta 20 godina duze od mene po Kalniku i na Kalniku je najmanje svaki drugi dan, zna ga u dusu 99,4%..
bit ce trackova i puteve i tocnih pl. karti !!
ja cu pogledat imam li jos koji snimljeni track, ako nemam - mogu samo teoretski opisati predjene puteve..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 23:07   #5
Od Ljubelja Kalnickog odnosno Horvati (parking kod crkve Sv. Barbare - ogromno parkiraliste) prema Prvim bolnicama iz NOB-a ima jako lijepa i hladovita staza za setnju i tu i tamo koji "podizac na neki brezuljak"..
Ako neides prvi puta i ako ne istrazujes traje ukupno gore i dole 13,5km.. Vremenski sa klopom za nekondicijske ljude oko 6 sati..
Potreban oprez zbog slabe markacije na putu 35.
Mi fulali u kretanju prema Bolnicama, a u spustanju je bilo OK jer smo bili oprezni i imali srece :-)..
Od Mrdjakovca do Sedla preporucam produzit po cesti, a ne skrenuti kud vodi markacije ostro na sjever..
Vidik super na jug, jugoistok i jugozapad jedino kod visoravni malo nakon Mrdjakovca..
Klopati se moze na klupicama tende bolnica..
Slika lijepih bas i nemam jer sam (budala) opet uzeo prazne baterije..

Bolnice zalokotane, zatvorene !
Razumljivo, ali ipak razocaravajuce..

ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:09   #6
Start kod MB Hruskovske, na prijedlog Stefa koristena u usponu staza 2B..
Dolazak do prvog Zuba za 3,2km ili 55min..
Prelazak 270m Zubi za 22 minute (nepenjacki raspolozeni ljudi ne trebaju koristiti taj put do Vranilca, vec stazu ispod njih sjevernije) i spust sa zuba 7..
Na Vranilac, do paraglider uzletista i spust ispod TV tornja pa onda na Stari grad Gradinu..
Od Gradine do MB hruskovske po stazi 2 za opet 53min i 3,1 km..
Ukupno 8,8 km ili 5 sati sa stajanjima, klopom, slikanjima..
Markacije super, nemre se zalutat da hoces..

Track na karti je dolje, link na neke slikice ispod tracka..


Slikice neke su ovdje:
http://www.albumsnaps.com/folders/ka...ID=15303&pp=18
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 23:34   #7
Moje slike Kalnika (photo thread):
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=983548
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 08:29   #8
zamalo pa bi ljepše bilo neg u naravi.. svaka čast na oku i aparatu.. bravo..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 15:56   #9
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
zamalo pa bi ljepše bilo neg u naravi.. svaka čast na oku i aparatu.. bravo..
thanx, imam još hrpu slika pa prati thread, redovno uploadam.
A ako imaš i ti kakvih dobrih slika Kalnika, registriraj se na skyscarpercity i navali, svaki upload dobro dođe!
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 16:28   #10
ma je.. baš sad kad vidjeh tvoje fotke.. ja ih imam na albumsnapsima, ali nisu ni do gležnja tvojima, pa se neću brukat.. idi tamo pa vidi..
koju kameru koristiš ?
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:06   #11
Ma nije uopće stvar u kameri nego u alkemiji. Te su fotke slikane u HDR-u (znači trebaš 3 fotke različite ekspozicije za jednu HDR), pa ako imaš na fotiću opciju autobracketing (sam slika 3 za redom u različitim ekspozicijama), ubaciš u program Photomatix Pro, malo vježbe i možeš dobiti čudesne rezultate. Čak ni stativ nisam koristio. Inače fotić mi je Panasonic TZ-5, bolja klasa kompakta, ali i sa ultrajeftinim Olympusom c-350 dobivao sam čuda od rezultata (vidi ovdje: http://static.panoramio.com/photos/o...l/27138746.jpg).
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:10   #12
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
ma je.. baš sad kad vidjeh tvoje fotke.. ja ih imam na albumsnapsima, ali nisu ni do gležnja tvojima, pa se neću brukat.. idi tamo pa vidi..
koju kameru koristiš ?
Nisam te uspio naći na albumsnaps, daj neki link!
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:16   #13
evo.. sva sa sjeverozapada HR- Kalnik, Ivančica, dio Macelja..

http://www.albumsnaps.com/users/Zak-S/6021/?uID=6021
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 20:44   #14
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
evo.. sva sa sjeverozapada HR- Kalnik, Ivančica, dio Macelja..

http://www.albumsnaps.com/users/Zak-S/6021/?uID=6021
Slike su ti super!
usporedi natpise na tvojoj i mojoj slici!



brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 08:20   #15
u ovom slučaju slikao sam mobitelom... krepale mi baterije na fotiću.. kaj da velim.. od goreg gore.. ma nema veze..
kad budem velik kupit će mi tata auto, bicikl i fotić..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:19   #16
Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
u ovom slučaju slikao sam mobitelom... krepale mi baterije na fotiću.. kaj da velim.. od goreg gore.. ma nema veze..
kad budem velik kupit će mi tata auto, bicikl i fotić..
ma nisam mislil na kvalitetu slike, nego na tablu koju su u međuvremenu stavili!
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:34   #17
pozzz,

zanima me da li ima ovih karti u domu? i kakva je trenutna markacija?

kad god dođem na Kalnik hodam istu stazu i moram reči da mi je vec dosadila , pa bi nešto drugo.

i koliko ima do VŽ. toplica i kolikaje zanimljivost staze?
VaPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 15:51   #18
ojoj, dosadio ti Kalnik ?! uf..
karti nema u domu jer - dom ne radi, preuređuje se.. da li ih bude kasnije - neznam..
trenutna markacija je, zahvaljući mislim ponajviše StefAnu iz Križevci , super..
nisam išao od Toplica do Kalnika (a i neznam na koji dio Kalnika misliš - Kalnik je masiv vrrrrrlo dugačak) pa neznam km..
meni osobno su staze više nego zanimljive..
više o Kalniku imaš ovdje:

a ja ću zamoliti i StefaNa da ti ponesto odgovori i ovdje..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:26   #19
Prekrasna šetnja, ne predugačke, ne preteška, je ona do Malog Kalnika (Dvorca/Starog grada Puste Barbare) od Gornje Rijeke..
Kreće se iz Gornje Rijeke pa uz potok Šokot (mnoštvo slapića u proljetno vrijeme - dok ne presuše ljeti), do vidikovaca Kanclin i Križni kamen (klupica za sendvič party).. Dalje se nastavlja ili natrag prema Gornjoj rijeci (na jug) ili na zapad-sjeverozapad prema Malom Kalniku (opet prekrasan vidik)..
Stari grad je u obnovi već duže vrijeme..
Ukupno oko 7,5km, i oko 4,5h sa stajanjima i slikanjima..
Evo tracka kolege Djure, preseljenog na pl-kartu..



A ONI KOJI ŽELE VIDJETI SLIKE - KLIK OVDJE
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 10:06   #20
Kolko vidim po završnim fotkama, dom se još uvijek preuređuje. Kad se može očekivati završetak radova i otvorenje?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.