Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2010., 14:00   #61
Oko i po Kalnčkoj Gredi

U nedjelju 12. prosinca biti će će Sveta Misa u kapeli Svetog Andrije u Kamešnici u 11 sati. Poslije idem na hodanje po dijelovima Kalničke Grede, malo istraživanja. Vrijeme je zimsko, vele prognozeri da bude sunćano. Okupljenje je iza ili oko 12 sati i 30 minuta na cesti kod zaseoka Hrlci u selu Kamešnici. Povratak je na isto mjesto ili po dogovoru.

Kapela Svetog Andrije je najstarija u široj okolini, utemeljena u trinajstom stoljeću.

Poslije objed u planinarakom domu.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 06:41   #62
Misa i uspon na Mali Podrevec

Jučer sam autostopom došao do sela Kalnika u 9 sati ujutro iz hladnih Križevaca u kojima je uz magla vladala studen od -9 stupnjeva. U selu je bilo ugodnih 3-4 stupnjeva ispod nule i bez magle. U mjesnoj gostionici sam se uz kuhano vino zadržao više od sata, kada me kolega Franc odvezao do zaseoka Hrlci u selu Kamešnica. Tu sam u jednoj kući ostavio ruksak i pošao putem jugoistoćno preko polja do kapele Svetog Andrije. Ona je utemeljena 1222 godine, te spada u najstarije u Križevačkom kraju. Okupilo se stotinjak vjernika iz Kalničke općine, te je održana Sveta Misa koju je vodio kalnički župnik.
Kapela se obnavlja, te je na njoj promjenjeno krovište i crkveni toranj, koji je sada oblikom na zvonike kakove smo vidjeli po otocima i u primorju. Krov je sada prekriven drvenom šindrom po zahtjevu konzervatora iz Zagreba. Tavanice trenutno nema, treba ju postaviti.
Poslije mise i druženja ispred kapelice otišao sam u Hrlce po ruksak, tu me obitelj kod kojih sam ga ostavio pozvala na ručak. Iza 14 sati sam se krenuo uspinjati stazom do drugog križanja u šumi nazvanog Prijevoj. Od tuda sam krenuo jugozapadno grebenom do slijedećeg križanja i od njega dalje zapadno do istočnog podnožja Škrinje. Tu sam skinuo "mešnu" jaknu i krenuo uz stijene stazom uz južno podnožje koja se uspinje prema zapadu. Makivao sam napadalo granje, tu bi još trebalo doći, trebao bih pomoć. Izbio sam na put kojim sam dalje se uspinjući stigao do zapadnog podnožja Škrinje. Od tuda se po stijenama uspinje na vrh Škrinju i poćinje planinarski put koji paralelno s grebenom Kalničke Grede ide zapadno. Tu su staze 25 za selo Kalnik i staza 24 za Planinarski dom.

Oni koji su išli po Kalničkoj gredi znaju za stjenoviti vrh koji po visini je niži od vrha Podrevec(544 m), a viši od vrha Škrnja(504) to je vrh Mali Podrevec. Obrašten je bjelogorićnom šumom, na vrhu je veliko drveće koje ne smeta puno za dobar vidik. Uspeo sam se gore u sumrak jučer u nedjelju 12. prosinca, probijajući se škarama kroz sitno granje kojem sam makivao uspinjući se prema vrhu. Nadmorska visina bi bila oko 528 metara, to bi još trebalo provjeriti. Na vrhu sam se zadržao dvadesetak minuta i krenuo grebenom kroz rijetku uglavnom visoku šumu prema vrhu Podrevec, bez namjere da se na njega popnem jer se probližavao mrak. S obzirom da ima malo snijega nije se teško kretati po terenu koji poznajem. U istoćnom podnožju vrha Podrevca je gusti splet bodljikavog granja u kojem sam raskrvario lijevu šaku i tek onda se vratio par metara i spustio se južno do puta koji ide zapadno prema selu Kalniku. Kod mlina Žibrin sam bio iza 16 sati i 30 minuta.
Čuo sam se mobitelom s Dariom( on je s Draženom došao pješice od slapova Šokot(kod Gornje Rijeke), Križnog Kamena, Malog Kalnika, trasom ZPP, te poućnom stazom) i on me pozvao do planinarskog doma. Tu sam nešto pojeo, te u ugodnom društvo proveli većer, pa se onda spustili do Darijeve kleti i njegovim autom otišli doma u Križevce.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 09:56   #63
Pohod na Kalničku gredu

Bili smo trojicana kalničkoj gredi u četvrtak 23. prosinca 2010. Đuro(iz okolice Preloga u Međimurju), Robert(iz Ludbrega) i ja.

Okupili smo se u bifeu Gornji grad u Križevcima, te Đurinim autom otišli u u selo Kalnik preko Svete Helene, Žibrinovca, Kamešnice(Vratna). Parkirali kod groblja, uzeli stvari i pošli cestom na istok pokraj mlina do zaseoka Ivančeki. Stazom 25B smo kroz vinograd šumskim putem bez blata(i snijega) došli do Visoravni kod Škrinje. U Ivančekima nam se pridružio domaći pesek i cijelim putem pratio ili išao pred nama - pesji planinar - hi.



Robert i pesek

Najprije smo se uspeli na vrh Škrinju, te smo po ugodnom vremenu bez vjetra uživali u vidicima na sve strane. tu smo gablecovali, te nahranili i pesa. Spustili se do visoravni, te od nje se uspeli na Mali Podrevec, zatim smo po dolasku do zaraštenog dijela prije Podrevca probili prolaz s škarama i malom voćarskom pilom. Nekon toga smo produžili do Podrevca i uspeli se na njega(u nedelju se nitko nije uspel prije nas na njegov vrh). Dalje smo nastavili grebenski do Benkove Zaravni, te dalje preko vrhova spustili se do livade Zdenci. Tu smo najprije krenuli stazom za vrh Vuklec(572m), od nje se odvojili do Sjevernog Vidikovca na stijeni. Vratili se do staze za Vuklec, odvojili se od nje zapadno i uspeli se na slijedeći vrh. Poslije smo obišli ostale vidikovce prije Visoravni pod Vuklecom, stijena Obelisk, stijena Krejzi rok i Bezimeni vrh(najviši - 568 m).

Ostavili smo ruksake kraj Visoravni, te otišli preko vrha Vukleca do Zapadnih Vidikovaca i Južnih vidikovaca. Po povratku smo uzeli ruksake i spustili se južno do Đure Budina koji živi pod Vuklecom. Od njega smo južno se spustili u zaseok Lukačići, te cestom stigli do Đurinog auta. Poslije smo autom otišli do Planinarskog doma, te u Križevce natrag.

Obišli smo 9 vrhova i vidikovca.



GPS track od Đure(Sjever na forumima)



Na geogravsku kartu priredio Željko(Zaks na forumima)
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 17:51   #64
jučer napravio predivan izlet na kalnik, koji sam spojio s posjetom brojnim frendovima u koprivnici (križevci su ionako usput). trebalo se rano ustat, u 6 ujutro sam došao vlakom u kž još po mraku. krenuo sam pješke od grada na kalnik. sveta helena - žibrinovec - dedina - kalnik-pl. dom-vrh. bilo je predivno, gledao sam naljepše svitanje i naljepši izlazak sunca u životu. bilo je malko hladno al ništ strašno. mir, tišina... što sam se više približavao kalniku atmosfera mi je bla baš "alpska", a vizure predivne jer se svjetlost sunca i mjeseca probijala kroz oblake i maglu. znao sam da me gorečeka spektakl - pogled kakav se samo poželjeti može! u 10 sam bio na vrhu, spustio se u dom i pokušavao nažicat prevoz za kž jer sam se žurio, htio sam do 12 bit u koprivnici.

u dom srećom (po mene) došla sanitarna inspekcija, pa su me inspektorice, čuvši da ljude za šankom žicam prevoz, ponudile da me voze do grada. riječ po riječ, rekli su da iz koprivnice dolazi neka ženska po uzorke medicinske (spermu drekece pišalinu krv), pa mogu s njom do kc. i tako sam nabavio i prevoz do kc, krenuo u pol 1 u grad na kavu, ekipa se razbuđivala uz kavu a ja iza sebe imao jednu prekrasnu avanturicu. par slika sam stavio u temu "planinarske fotografije". štefana, naravno, znaju svi, ovom prilikom se nismo upoznali, al bumo drugi put.
inače toplo preporučam kalnik zimi, barem posjetu pl. domu koji je proglašen najboljim restoranom podravine i rpigorja za 2010 godinu!

p.s.
mala kritika - od kž do samog doma neka NIJEDNE oznake ili putokaza za dom. mislim da bi domu koji je komercijalnog karaktera dobro došlo malo reklame, a usput sam na asfaltu vidio čudne i zbunjujuće markacije koje vode pitaj boga kamo (neko polje bez staze), pa sam se lijepo držao ceste. peseki su otkačeni, al nijedan me nije ugrizao jer na svakog dreknem "stoj mali, ide karera! budi dobar!".

p.p.s.
kalnik je zakon! nadam se da bum drugi put i kalničku gredu prošao...ovaj put nije bilo prilike.

Zadnje uređivanje carrera_verde : 29.12.2010. at 18:05.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 06:38   #65
BOŽIĆNI POHOD PO KALNIČKOJ GREDI 2010.

Najavljeni Božićni pohod nismo išli iz Križevaca zbog jakog nevremena - padao je jaki snijeg u subotu 18. ujutro. Svi koji su rekli da budu išli su odustali, tako da i ja koji nemam auto, autobus ne vozi za Kalnik u dane vikenda.
Dio ekipe koja je trebala poći iz Križevaca smo se našli na jutarnjoj kavi u bifeu Gornji grad, nazivali Krunu Đurca, on je rekel da njegova ekipa(malobrojna) odustaje, teko da smo i mi odustali.

Kada sam čuo se Deksterom(Damirom) iz Ludbrega da on sam dolazi na Kalnik preko Novog Marofa, pokušao sam "uloviti" kuhara Zdravka koji iz Križevaca polazi u planinarski dom na posao, ali on je krenuo ranije zbog nevremena te mi je ta opcija otpala. Po takovom vremenu stopiranje je bilo nemoguće, a kasnije mi se više nije išlo.

U nedjelju 19. prosinca u bifeu Gornji grad u istimenom dijelu Križevaca u Markovićevoj ulici smo se našli sedmorica. Dražen, Ivan i ja iz Križevaca, te četvorica Koprivničkih planinara iz 2 planinarska društva. Pošli smo s 2 auta do Vratna, te smo kod izvora križevačkog vodovoda izašli iz automobila. Šoferi su otišli cestom do planinarskog doma i s manjim autom se vratili, veči od koprivničanaca je ostavljen na parkiralištu planinarskog doma. Pošli smo makadamskom cestom do Šumskog područja Vratno, te smo došavši kod dimnjaka Rinkov(dvadesetak metara dimnjak bivše vapnare) krenuli stazom prema vrhu vrhu Škrinji. Bez nekih većih teškoća smo stigli do starog kamenoloma zvanog Plavi Kamenik(zbog vapnenačkih stijena plave boje). Tu smo se krenuli uspinjati i Ivan(Gašo) je tu odustao zbog nepripremljanosti za takove sniježne uvjete. On je otišao stazom do auta i odvezao se do planinarskog doma na Kalniku.

Uspon po novom snijegu na strmim stijenama je bio dosta zahtjevan. Relativno lako smo se uspeli do poluspilje Topekova Hiža, te nakon kratkog odmora nastavili preko dva križanja do podnožja stijena Škrinje. Tu je postojala mogučnost s južne strane uz stijene je obilazna staza kojom se izbije na šumski put, te po njemu dođe do Visoravni na zapadnom podnožju Škrinje. Nas šestorica smo izabrali zahtjevan uspon uz i po stijenama(zubima Škrinje). Tuda je inaće teško se uspinjati, tako da po snijegu je bilo dosta sklisko. Zbog loše obuće sam na jednom dijelu skoro "sletio" niz sjeverne sniježne padine. Spasio me kolega iz Koprivnice od pada i ozbiljne ozljede. Kad smo prošli strme dijelove, zadnji dio je relativno lagan za uspon, smo izbili na vrh Škrinje. On ćini dugački niz stijena od kuda su dobri vidici na sve strane. Ukupno smo za uspon utrošili oko 90 minuta. Tu smo oko pola sata utrošili na gablec, slikanje(nažalost nemam još nikakvih slika, nisam imao fotić, ekipa iz Koprivnice mi nije ništa još poslala) na vrhu. Spustili smo se do Visoravni, te se Dražen odvojio i pošao stazom 25 za selo Kalnik. Ostali smo krenuli na uspon na Mali Podrevec, te na Podrevec. Po velikom snijegu smo relativno lako stigli do Podrevca(na vršnu stijenu se nije nitko uspeo), tu u podnožju smo kratko odmorili i nastavili po grebenskoj stazi oko kilometar do Benkove zaravni(predio kraj stijena gdje se na prijašnim pohodima palile vatre radi pećenja mesa ili kobasa, te grijanja). Dalje smo išli po šumskom putu do livade Zdenci. Tu smo dalje išli stazom za Vuklec(oko 2 kilometra) do Visorani pod Vuklecom. Tu je križanje puteva i mi smo izabrali sjeverni spust za planinarski dom i do njega stigli po livadi južno od Starog grada Velikog Kalnika. Tu smo u planinarskom domu zatekli Dražena i Ivana, oni su prvi otišli oko 14 sati doma u Križevce. Ja i koprivničanci smo još ručali i kasnije oni otišli kući u Koprivnicu. Ja sam bio u domu do 16 sati, te se spustio u selo Kalnik, nakon kraćeg zadržavanja u bifeu Bela, autostopom otišao doma u Križevce.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:09   #66
PRVI NOVOGODIŠNJI POHOD u 2011. godini po Kalniku

Prvi novogodišnji pohod po Kalniku!!

U subotu 1. siječnja 2011. godine križevački planinari organiziraju prvi planinarski novogodišnji pohod po Kalniku! Okupljanje u selu Kalniku u oko 12 sati u bifeu Bella.
Okupljanje u Križevcima po dogovoru kod bifea Gornji grad iza 11 sati ujutro.

Pohod po dogovoru u središnje dijelove Kalnika. Planinarski dom na Kalniku poćinje raditi u 16 sati poslijepodne.
Bife Bella poćinje s radom u 9 sati ujutro.
Povratak po dogovoru.
Prijave Stjepanu Jembreku na mobitel 095 9098 768, ili na email [email protected].
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:25   #67
Doček nove godine na vrhu Vranilcu na Kalniku

Na dočeku smo bili devetoro. Valek, Lujo, Petar, Ivan(Gašo), Damir-Dexter, Đurđica, Darko(Dićo), Ljerka i ja.
Valek je došao ranije i naložio vatru prije nego smo mi došli iz Križevaca. Kasnije su stigli Damir i Đurđica iz Ludbrega, najzadnje su došli Darko i Ljerka također iz Križevaca. Na vrhu Vranilcu smo bili do 1 sat i 30 minuta, kada smo se stali spuštati. Imali smo vlastiti vatromet, nešto hrane i pića.



Slikao Damir(Dexter) iz Ludbrega

Bilo je bolje vrijema nego zadnje tri godine, nešto se bolje vidjelo. Bilo je magle koja se premještala, ograničavajući promjenjivo vidik u nekim smjerovima
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:26   #68
Novogodišnji obilazak LPO

Planinarsko društvo "LUDBREG" poziva Vas na Novogodišnji pohod trasom Ludbreške planinarske obilaznice u četvrtak 6.1.2011.

Okupljanje je u Ludbregu, u 8h, kod kružnica Centra Svijeta, odnosno pored hotela Amalija, gdje je i početak Ludbreške planinarske obilazinice. Polazak je u 8.30h.

Pohod će sa odmorima trajati otprilike oko 8h. Na drugoj polovici puta , podno vrha Črnoglavec , planirana je jednostavna zakuska i odmor od oko 45 min u domačoj kleti kod Stančin Snježane. Tempo će biti lagan i prilagođen svim uzrastima.

Prije polaska, prema želji, sudionici će moći uplatiti kotizaciju 30,00 kn za grah ili slično koji ćemo poslužiti u klijeti.

Sa sobom je potrebno uzeti osnovnu planinarsku opremu (uz ostalo čvrste cipele, jaknu, rukavice, kapa, šal, rezervne majice i čarape, fotoapart) nešto hrane i tekućinu za piće prema potrebi i u željenom obliku .

Ukoliko će netko biti umoran ili neće htjeti obići cijelu obilaznicu može se jednostavno vratiti i spustiti u Ludbreg sa vrha Črnoglavec, odnosno iz klijeti gdje ćemo se odmoriti, te obilazak nastaviti drugom prilikom.
LPO je u cjelosti markirana i obilježena, postavljeno je 8 kontrolnih točaka, te ukoliko slijedite markacije, vratiti ćete se, kružno, točno u Centar Svijeta. Na svim kontrolnim točkama nalaze se žigovi. Onaj tko nabavi Dnevnik Ludbreške planinarske obilaznice i obilazak dokaže svim utisnutim žigovima, dobiva lijepu značku obilaznice za uspomenu. Značke ćemo slati poštom, uskoro, pošto ih još ne možemo podignuti u Zagrebu. Dnevnik će se moći nabaviti prije polaska na licu mjesta kod Đurđice Klarić za 45,00 kn. O svakom obilazniku vodi se evidencija redosljedno obilasku. A takve će biti i značke (numerirane). Ukoliko dnevnik naručujete poštom, treba nadoplaiti 5,00 kn za poštarinu slanja.

Dnevnik LPO sadrži opis puta, daljinar, profil obilaznice, mapu obilaznice, zanimljivosti o Ludbregu i Ludbreškim Vinogradima te zanimljivosti o kontrolnim točkama, mjesta za žigove, kao i mjesto za podatke o obilazniku.
Na pohod pozovite svoje žene, muževe, dečke, cure, rodbinu, stričeve, ujkove, bake, djedove, prijatelje i prijetelje njihovih prijatelja itd...


Vodič : Lilek Drago 098-910-3911 (od 15.30 nadalje)
Prijave : Klarić Damir 098-267-067
Više na:

http://www.ludbreg.biz/hr/dogaanja-u.../view/849.html
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:16   #69
došao u ludbreg, u sredu navečer posjetio zvonka kebaba i s dehijem popio pivce. iste večeri javio sam damiru da ne dolazim, jer ujutro sam išao drito prvim vlakom za zagreb. imam nekakvu jaku bol u desnoj nozi i nije mi pametno odrađivati turu od 8 sata, bez obzira na to kaj je najavljena kao lagana. obiću ću obilaznicu nekom drugom prilikom.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:30   #70
Štef, ovo si možda mogel u "Doživljaje/izlete koji dolaze" smjestiti, a ne u Staze po Kalniku, jer nema nikakve veze sa Kalnikom..
Namnožit će se tu postova milion koji nemaju veze sa Kalnikom i putevima po njemu, pa će ljudi zaobilaziti to i ne čitati..
Isto mislim i za Carreru - prije si lijepo opisao izlet do Kalnika, ali ovo sada ? Sa čime to ima veze ? Sorry ..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:07   #71
zato jer ludbreška planinarska obilaznica ide obroncima kalnika.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 13:53   #72
Predjeli Kalnika

Quote:
ZakS kaže: Pogledaj post
Štef, ovo si možda mogel u "Doživljaje/izlete koji dolaze" smjestiti, a ne u Staze po Kalniku, jer nema nikakve veze sa Kalnikom..
Namnožit će se tu postova milion koji nemaju veze sa Kalnikom i putevima po njemu, pa će ljudi zaobilaziti to i ne čitati..
Isto mislim i za Carreru - prije si lijepo opisao izlet do Kalnika, ali ovo sada ? Sa čime to ima veze ? Sorry ..
Kalnik se prostire od Breznice - Novog Marofa na zapadu, Koprivnice na istoku. Rijeka Bednja ga dijeli od Topličkog gorja.
Prijedjeli oko Ludbrega su najsjeverniji obronci.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kalnik

http://www.plsavez.hr/hr/Kalnik

http://www.ludbreg.biz/hr/component/...bilaznice.html
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 03:57   #73
Izlet Drenovec - Kozji hrbet u Kalničkom Ljublju

Kolega Đuro iz Međumurja je u subotu 8. siječnja s suprugom i sinovima obišao predjele sjevernih dijelova Kalnika od sela Drenovec do sela Kalnički Ljubelj.



Danas obišli panoramski najljepši dio sjevernog djela Kalničkoga gorja područje od sela Drenovca do najvišeg vrha Kozjeg hrpta 449 m(u zaseoku Horvati).
Sa sedla Kozjeg hrpta pružaju se super vidici na dolinu brda Ljubelj i veči dio sjevernih dijelova središnjeg Kalnika od Škrinje ( Kalnička greda) područja Pece pa gotovo do područja Ljube vode . Područje Kozjeg hrpta je bogato izvorima vode pa potok Drenovec ima mnogo izvorišnih krakova .Planinarski put od Drenovca do Ljubelja Kalničkoga ( Horvati) je pitom i lagan , to je idealan idealan produžetak postoječeg puta staze 35 i 3 na Smand planinarskoj karti .

Neke fotke opisanog područja .

http://picasaweb.google.com/sjever4444/ ... KozjiHrbet
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 03:59   #74
Komentar

To područje nije dobro markirano , mada postoje ucrtane staze na Smand karti Kalničko gorje. Markirano je davno, te nije dugo obnavljano.

Staza broj 3 koja od kapele Svete Barbare ide za selo Škarnik, te dalje zajedno s stazom 2 do Varaždinskih Toplica se slabo vidi. Od staze 3 je je davno načinjen odvojak do šumovitog vrha Ljubelj(558 m) zapadno. Postoji odvojak desno prema selu Drenovcu preko šumskog grebena Drobni kamen. Tu od Drenovca staza 34 poćinje u mjestu kod južnog izlaza iz sela.
Od Varaždina do kapelice u Drenovcu svakodnevno vozi autobus(za vozni red se treba raspitati.
Tako da je to najzgodnija kombinacija za dolazak iz Varaždina javnim prijevozom.

Te tri staze 3(od kapelice Svete Barbare u zaseoku Horvati u selu Kalnički Ljubelj do Škarnika i V.Toplica), 34(do Drenovca) i 35 će biti u dogledno vrijeme uređene od strane zainteresiranih planinara.
Staza 35 je uređivana, fale dijelovi od Partizanske Bolnice Gabrinovec i od kapele Svete Barbare, treba cijelu proći i popraviti.
Kontrolna točka nekadašnje obilaznice / transverzale PKP - Puta Kalničkih partizana je u jednoj kući u zaseoku Feltrini u selu Kalničkom Ljublju.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 10:05   #75
Izlet u Drenovec / Kalnički ljubelj / vrh Peca / pl. dom

Izlet u Drenovec / Kalnički ljubelj / vrh Peca / pl. dom

U nedjelju 16. sijećnja 2011. godine obilaze se dijelovi središnjih predjela Kalnika - od sela Drenovec preko grebena Drobni kamen, grebena Kozji hrbet, kapele Svete Barbare u Horvatima u selu Kalnički Ljubelj, uspon na vrh Pecu. Nakon odmora odlazak do planinarskog doma na Kalniku. Tura je oko 2 sata i 30 minuta +/-

Zainteresirani se trebaju javiti Draženu Zemunu i Đuri(Djuro na ovom forumu). Do Drenovca se ide autima.

Dražen Zemun 098/409-043 [email protected]



Pogled na stazu 34(po Smandu) Drenovec - Ljubelj Kalnički(zaseok Horvati)

http://lh4.ggpht.com/_omElKz_vff0/TT...201%20%202.jpg

http://lh4.ggpht.com/_omElKz_vff0/TT...%20%20%202.jpg

http://lh4.ggpht.com/_omElKz_vff0/TT...%20%20%202.jpg

Pogledi na taj kraj malo drugačije. Izradio Đuro.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 18:23   #76
Kraći i nezahtjevni izlet sjevernim obroncima Kalnika, kvartu nedalekom od Varaždinskih toplica, možemo obaviti i u ove kraće, zimske dane. Put dugačak 10,5 km lako je proći za 4 sata. Mi smo potrošili 6h, jer smo duuugo odmarali, puno razgledavali i slikali, pričali i gemištali sa domaćima..
Staza je laka, ali pošto nije označena preporučam ju obilaziti barem sa kompasom i kartom jer se da potrošiti puno više vremena ako se krivo skrene..
Start i cilj nam je bio u Drenovcu, a kružna staza vodila je preko vrhova Piramida, Lukove Glavice i Kostanjevec.. Kod Kostanjevca ima dosta bodljikavog raslinja pa je dobro na nogama imati hlače od čvrstog materijala (traperice..)..

Više slikica ovdje (klik mišem TU) ...

Track na staroj JNA karti:
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:27   #77
Markiranje staze 34 Drenovec - Kozji hrbet

Zanimljiva ruta!!


Jučer 16. sijećnja smo Dražen, ja i njegova supruga Nada pošli iza 9 sati njihovim autom preko Svete Helene, Žibrinovca, Dedine, Kamešnice asfaltnom cestom za vratno. Tu smo kod lovačke kuće krenuli lijevom cestom sjeverozapadno makadamskom cestom za Kalnički Ljubelj. Tu smo na toj cesti na jednom mjestu skoro ostali bez kartera. Kod kapelice Svete Barbare od kuda je ljepi vidik na vrhove Pecu, Ljubelj, Ljubu Vodu, Malinec smo malo razgledali. Onda smo autom se nastavili voziti u Drenovec. Tu smo sreli Đuru, njegovu suprugu i sina Erika. Dražen i ja smo izvadili ruksake i Nada je okrenula auto i otišla preko Kalničkog Ljublja za selo Care i Križevce. Dražen se pridružio međimurskoj ekipi i oni su pošli prema Kozjem hrptu. Ja sam otišao u središte mjesta kod obitelji Horvat gdje sam ostavio pribor za markiranje. Tu sam u razgovoru prikupio razne informacije o tom mjestu i krajoliku oko njega.

Tada sam krenuo prema južnom izlazu sela gdje sam tražio ulaz u planinarsku stazu 34(po Smandu). Putem sam stavio od središta mjesta Drenovec na betonske bandere par markacija. Nisam mogao naći gdje poćinje staza prema Kozjem hrptu. Kontaktirao sam mobitelom Zlatka Smerkea i on mi je predložio jednu od mogućih solucija:
Uspeti se nekim putem jugozapadno do Kozjeg hrpta, krenuti stazom 3 prema Škarniku, naći odvojak prema Drenovcu.

Najprije sam preko betonskog mosta(uz betonske kaskade) po makadamskom putu po livadi između dva brda pošao zapadno. Skrenuo sam lijevo po šumskom putu koji se logićno nastavljao sve više i došao sam do Kozjeg hrpta s istočne strane. Tu sam razgovarao s obitelji Bukovčan Ivana. Sin Željko se ponudio da će mi pokazati put, i to traktorom!!
Požalio sam kaj sam pristao. Više puta sam letio po kabini traktora i izudarao se kad je konačno stao. Oprosto sam se od njega njegovih pesov(jedan veliki je opasan) i krenuo stazom prema Drenovcu obnavljajuči markacije. Pod kraj su me ulovili ekipa iz međimurja Đuro i obitelj, koji su istraživali uspon na vrh Ljubelj i pogibeljno spuštanje s njega po riti...
Po dolasku u Drenovec smo stvari satavili u njihov auto i Đuro me odvezao do kolodvora u Ludbregu. Doma sam vlakom preko Koprivnice došao(iz Kalnika) iza 19 sati uveće. Trebao bih još tu stazu(34) najmanje jednom obići i urediti.
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:07   #78
Nedjeljni izlet na cca -3°C organizirali smo sjevernim dijelom Kalnika, od crkvice Svete Barbare kod Ljubelja Kalničkog, preko vrhova Peca, Bračev vrh, Melinec, Velika špica..
Dalje se može odmah prema Tesnom Kamenu i natrag prema Sv. Barbari ili strmariti na brežuljak Starec (koji se nagiba uopće ne treba sramiti !) pa odande na Tesni Kamen i do auta.
Put je jako intereantan, no nismo imali (niska naoblaka i magla) sreće sa daljinovidom.. Vidikovaca ima, naročito prema Međimurju, dok prema Križevcima pogled zaustavlja Kalnička greda..
Dio puta Od Bračevog vrha do Velike špice je paralelan sa tom Kalničkom gredom, i baš me podsjeća na nju..
Staza od 11 km (6 sati sa odmorima i grijanjima) je mjestimično dosta strma, a tuitamo neoznačene ili slabo označena pa ju treba obilaziti sa nekim tko je tu već bio, ili kartom i GPSom..





ZA VIŠE SLIKA KLIK OVDJE:

Zadnje uređivanje Herp : 16.04.2011. at 23:07. Reason: ubacivanje slika
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:50   #79
"Tandem" izlet napravismo u jednom danu, no isti logično se može razdvojiti i napraviti od njega dva: oko Vranilca (najvrhu Kalnika) i uzduž stjenovite Škrinje..
Mi smo to objedinili jer smo se htjeli oznojiti do kraja kako valja, i jer nas je okrijepa u Domu (na pola puta je to) osnažila i okuražila da idemo i na drugi dio..
Odabrali smo napornije varijante - i preko Zubiju kod Vranilca i preko Zubiju Škrinje (nakon jednih i drugih zubala laganini šetnja do vozila)..
Postoje i obilazne oko kamenja i stijena laganije varijante, koje preporučam onima iole nesigurnijima...
Sve je lijepo izmarkirano u kompletu = nema lutanja..
Vranilečki je dužio 4km, a Škrinjski 5km..
Znači markacije super, vidici genijalni (kad je vedro), priroda vau, kalorija gubiš kolko želiš, tu i tamo nađeš neku pećinicu, nepoznati cvjetak, izvor označeni i neoznačeni..








Link za više slika OVDJE:

Zadnje uređivanje Herp : 29.04.2011. at 22:55. Reason: stavljanje slika
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 06:10   #80
Igranje nazivima!

Netko je platio izrdu novih obavijesnih tabli. One su rađene pomoću kompjuterom upravljanog stroja, table lijepo izgledaju. Problem je da se netko tko ih je radio igrao, ta na jednima piše vrh Vranilac, a na drugima Vranilovec!

E pak to neću dopustiti, to kak i u ovom našem nogometu - dva predsjednika...

Nemože biti da za jedan isti planinski vrh budu 2 pojma!!
__________________
ŠtefAN, 9A2KH
ŠtefAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.