Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 23:49   #761
Razgovor se ne cuje, prilicno glasan tulum iz susjednog stana ili vesmasina na centrifugi se cuje vrlo malo ako je kod tebe mrtvacka tisina, susjedi iznad se cuju jedino kad im nesto ispadne ili kad dijete trci pa nabija petama, promet izvana se ne cuje (ako su prozori zatvoreni). Za te pare ja sam i vise nego zadovoljna
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:07   #762
Prečko

Pozdrav
Evo ja gledam Pionirove stanove na Prečkom i naravno baš ono šta meni odgovara je prodano,iako je većina stanova slobodna.Stan koji mi sviđa je prodan još od samog početka,šta bi moglo značiti i da ga je dobio neki od kooperanata,pa evo ako netko prodaje molim da mi se javi.Riječ je o stanu na sjeveroistočnoj strani,zadnji kat,73.38 m2(stan S 128).
Hvala i lp
asanit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:31   #763
Znas da je na istocnoj strani odmah uz zgradu crkva?
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:32   #764
Quote:
asanit kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Evo ja gledam Pionirove stanove na Prečkom i naravno baš ono šta meni odgovara je prodano,iako je većina stanova slobodna.Stan koji mi sviđa je prodan još od samog početka,šta bi moglo značiti i da ga je dobio neki od kooperanata,pa evo ako netko prodaje molim da mi se javi.Riječ je o stanu na sjeveroistočnoj strani,zadnji kat,73.38 m2(stan S 128).
Hvala i lp
Pogledaj malo ovdje, možda nađeš:

http://www.erstenekretnine.hr/projek...precko-stanovi

http://www.pjinekretnine.com/pre269k...jekt-s2-a.html

A i moguće da su zaista rasprodani.
Shvale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:19   #765
Hvala na info,i ja sam to već vidjela,stanje je isto kao i na stranicama od Pionira.
A u vezi pozicije stana,meni je pogled na crkvu i mrvicu zelenila ipak bolji nego gledati u susjedov tanjur.Južna strana će biti nabivena na drugu Pionirovu zgradu,zapad na Nivogradnjinu,a na sjevernoj je OK,ali pitanje je dokad,budući da je i to građevinska parcela.
asanit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:14   #766
Ja sam isla malo prosetat do tog gradilista i meni je to tako nekako depresivan okolis uz one sikare i nekakva dvorista s kamionima... Jedino ostaje nada da ce se to sve s vremenom lijepo urediti
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 02:19   #767
Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
Ako već razmišljate o Pionirovoj zgradi F4 na Ferenščici, obavezno gledajte samo stanove na sjeverozapadnoj strani, razlog je hladnjača na južnoj strani te zgrade iz koje bez prestanka dopire buka odnosno nekakvi zvuk vjerovatno industrijskih uređaja za rashlađivanje...znači i dok ima i dok nema kamiona, zvuk je prisutan od 0-24...

A inače taj tamo kompleks Pionirov, to je teška katastrofa i sramota da se takva gradnja dozvoljava, iako je kvart ciganski i praktički jedan od najneatraktivnijih u Zagrebu, svejedno takvu gradnju u današnje vrijeme samo kriminalac može dozvoliti, 5 nabacanih identičnih zgrada na žalosno maloj parceli, sramota za metropolu neke države.

Još kad vidim da su digli cijenu kvadrata na 1550 eura, a za prve dvije zgrade je bilo 1450 eura, što reći...još je pozicija ove zgrade F4 koja se trenutno gradi prolazna ako se može kupiti stan što dalje od hladnjače, ali zgrada koja će se graditi i gledati direktno u hladnjaču...to će biti teška katastrofa.
ima li bolje za te pare igdje u gradu locirano toliko dobro što se tiče poslovne zone/centra? i te kvalitete gradnje? nema.

kolko vidim F4 je planulo. Sad me jedino brine kad je planulo? Da li isti dan kad se pojavila zgrada u njihovom katalogu ili se ipak moglo normalno kupiti stanove koji vrijede.
Momentalno nema stanova neprodanih u F4 koji vrijede. Ostali su samo par njih sa nakaradnom mikrolokacijom, premalom ili prevelikom kvadraturom, okrenuti direktno na 10 metara prema budućoj F5....


Što se tiče famozne hladnjače, išao sam u vizitu u taj kvart da vidim zgrade, kvart, te famoznu hladnjaču koja proizvodi buku lansiranja sa kozmodroma Bajkonur.
buke nema nikakve. Ok, možda je buka po ljeti. Ne vjerujem da to ikako čuješ u stanu ako si recimo na 6. ili 7 katu. a pogotovo ako ti prozor nije direktno okrenut prema jebenoj hladnjači...


Nadam se da F5 kvalitetnije stanove neće dat u prodaju nekim rođacima, pa onda nama raji na sajt opet samo usranije stanove...
I baš me zanima kad će se stanovi F5 pojaviti.

Mislim da je cijena od 1600 eura kvadrat jako dobra...pa makar da kupiš to, pa prodaš za godinu-dvije za 1900 eura. Jer ćeš to sigurno moći dobiti. Stanova jebeno nema u šugavom Zagrebu.


a cigana ima u svakom kvartu bezbroj. i bijelih cigana stotine tisuća. tako da su (crni) cigani uobičajena pojava Zagreba. to me ne brine.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:58   #768
Da ćeš moći prodati za 1.900 i to Ferenščicu, čisto sumnjam...
Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:07   #769
nema stanova u Zagrebu?
Samo ću reći LOL.
Ima ih koliko hoćeš samo nemaš ili nedaš lovu za ono što želiš
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:31   #770
Quote:
miroban kaže: Pogledaj post
Da ćeš moći prodati za 1.900 i to Ferenščicu, čisto sumnjam...
samo ti sumnjaj, pa onda pogledaj kako idu i kakvi stanovi i kolko se kreću cijene u kvartovima parsto metara dalje....

to čim se pojavi u oglasu na tim lokacijama, brijem da si zatrpan pozivima zainteresiranih kupaca...
Ljudi ekčuli rade parsto metara od tih kvartova. Oveći broj ljudi sa white collar primanjima. hiljade i hiljade prilično mladih ljudi.

I debil bi kužio da će ti kvartovi držati cijenu....onak...zauvijek.

To kaj nekome ko živi dugo u Zagrebu predstavlja brend "Ferenščica", nema veze sa pozicijom kvarta prema bitnim točkama u gradu.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:49   #771
Quote:
asanit kaže: Pogledaj post
A u vezi pozicije stana,meni je pogled na crkvu i mrvicu zelenila ipak bolji nego gledati u susjedov tanjur.Južna strana će biti nabivena na drugu Pionirovu zgradu,zapad na Nivogradnjinu,a na sjevernoj je OK,ali pitanje je dokad,budući da je i to građevinska parcela.
Ne govorim zbog pogleda nego zbog crkvenog zvona i propovijedi iz zvucnika.
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:21   #772
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post

Stanovi imaju tržišnu cijenu, da nemaju ne bi se prodavali po tim cijenama.
Novogradnja visine 2T eura dohvatljiva je širokom pojasu ljudi u Zagrebu samo na temelju njihove kreditne sposobnosti zbog plaće.
A gdje su još razna nasljedstva, pomoći staraca, hrpa Dalmatinaca koji preljevaju novac iz turizma i slično.
Ako nemaš ništa od navedenog, već radiš/imaš za prosjek onda spusti kriterije i kupi prosjek, a to je starogradnja po 1200-1500 m2. eto ti jeftinije. Može i jeftinije ako radiš/imaš manje od prosjeka.
Moje razmišljanje je da ljudi koji će dići kredit da bi kupili stan po 2K kvadrat isto nisu baš normalni

2K je baš pretjerana cijena i žalosno je da ju je većina ljudi prihvatila kao normalnu jer je daleko od normalne

Da sad i ja ne ispadnem jadnica, imam keš (nije naslijeđeno ni dobiveno) i za puno više po kvadratu ali to ne želim i neću platiti, no sa druge strane nije mi sila, imamo stan, ali da moram kupiti sada stan, ono moram moram, radije bi kupila nešto u nekom udaljenijem kvartu grada
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:50   #773
@Brogan

I dalje tvrdim da za Pionir na Ferenščici nećeš nikada dobiti 1.900. To što su parsto metara dalje cijene više, više su s razlogom.
Slažem se da je ovo realan omjer cijene i kvalitete/lokacije, ali ništa više od toga. Koliko si sad dao za stan, za toliko ćeš ga i prodati (+/- 100 Eur po kvadratu u najboljem/najgorem slučaju, ovisno u kojem smjeru će se tržište dugoročno kretati).
Brend Ferenščica ne postoji. Postoji samo Ferenščica. I da, onaj tko dugo živi u Zagrebu zna o čemu pričam.
Btw, išao sam gledati stanove kad su bili završeni i od cijele ekipe koja je tada razgledavala stanove jedino ja iz Zg-a. Svi ostali su bili iz drugih krajeva Hr i iz raznih potreba kupuju tu stan, a razloga su isključivo dva - novogradnja i blizina tramvaja. Ostale stvari jednostavno ne vide jer misle to je Zagreb, tu ne možeš popu.iti na kupovini stana, pogotovo kad je cijena tako niska. Klinac ne možeš... (osim ako ga kupuješ radi davanja u najam)
Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:38   #774
Ne bi se kladila da će baš tako biti, možda ne za 1-2 godine ali za 10 godina - o čemu pričate

Pa sjećate se kod hitne što je bilo? I sagradi VMD one svoje zgrade i masno ih naplati i sad je to kao fensi kvart

i dalje su romi između tih zgrada i hitne

Kvartovi će se rasčiščavat pomalo sa vremenom jer se više nema mjesta gdje širiti grad
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:02   #775
o čemu ti pričaš, pa Zagreb se ima gdje širiti u tri pravca.

Što se tiče nekretnina 2K/m2, slažem se da je dosta ali puno ljudi ima mogućnosti.
Dvije prosječne zagrebačke plaće izdržavaju kredit za 70m2 po 2K EUR bez problema. Trećina prihoda im u trenutku dizanja kredita ide na trošak stanovanja, a većina ima perspektivu u vidu rasta plaća (napredovanje ili/ inflacija) ili nasljedstva.
A takvih ima jako puno plus doseljenici.

Ja osobno isto ne bih dao, ali ne znači da ih nema hrpa koji bi dali.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:22   #776
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
o čemu ti pričaš, pa Zagreb se ima gdje širiti u tri pravca.

Što se tiče nekretnina 2K/m2, slažem se da je dosta ali puno ljudi ima mogućnosti.
Dvije prosječne zagrebačke plaće izdržavaju kredit za 70m2 po 2K EUR bez problema. Trećina prihoda im u trenutku dizanja kredita ide na trošak stanovanja, a većina ima perspektivu u vidu rasta plaća (napredovanje ili/ inflacija) ili nasljedstva.
A takvih ima jako puno plus doseljenici.

Ja osobno isto ne bih dao, ali ne znači da ih nema hrpa koji bi dali.
Stvarno ima hrabrih ljudi. Dvije prosjecne Zg place i stan od 2k/m2, za cca 70kvadrata.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:55   #777
a čuj ,uzimanje svakog kredita je hrabrost.
Ovom imaginarnom paru ostaje 10.000 HRK od kojih mogu relativno normalno živjeti.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:01   #778
Quote:
miroban kaže: Pogledaj post
@Brogan

I dalje tvrdim da za Pionir na Ferenščici nećeš nikada dobiti 1.900. To što su parsto metara dalje cijene više, više su s razlogom.
a taj bi bio?
Možda blizina radničke/vukovarske i deseci tisuća kvalitetno plaćenih mladih profesionalaca koji tamo rade? kao i relativna blizina centra i vrhunska povezanost sa svime?
pa naravno da je to...
a to je tako i u Ferenščici.

Nije da u Sigečici živi intelektualna elita a da su na Ferenščici smrtonosni sumanuti Romi... koji razbijaju iz hobija aute, ljude i haustore


Quote:
Btw, išao sam gledati stanove kad su bili završeni i od cijele ekipe koja je tada razgledavala stanove jedino ja iz Zg-a. Svi ostali su bili iz drugih krajeva Hr i iz raznih potreba kupuju tu stan, a razloga su isključivo dva - novogradnja i blizina tramvaja.
ako radiš na radničkoj, lagana šetnja par minuta je do posla...
razloga ima 100.
blizu je sve, ne samo tramvaj.

Quote:
Ostale stvari jednostavno ne vide jer misle to je Zagreb, tu ne možeš popu.iti na kupovini stana, pogotovo kad je cijena tako niska. Klinac ne možeš... (osim ako ga kupuješ radi davanja u najam)
a što možeš popušiti na kupovini stana tamo?

btw...čudno mi je da si razgledavao gotove stanove, jer ova sad zgrada F4 koja je tek sagrađena par katova od njih 8, je praktički već rasprodana, ostalo je debelo manje od pola. brijem kad će bit gotova da se neće imati što razgledavati....
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 14.11.2017. at 14:16.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:03   #779
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Što se tiče nekretnina 2K/m2, slažem se da je dosta ali puno ljudi ima mogućnosti.
Dvije prosječne zagrebačke plaće izdržavaju kredit za 70m2 po 2K EUR bez problema. Trećina prihoda im u trenutku dizanja kredita ide na trošak stanovanja, a većina ima perspektivu u vidu rasta plaća (napredovanje ili/ inflacija) ili nasljedstva.
A takvih ima jako puno plus doseljenici.

Ja osobno isto ne bih dao, ali ne znači da ih nema hrpa koji bi dali.
ja sam imam praktički primanja u rangu 2 prosječne zagrebačke plaće
pa svejedno mislim da je iznos od 2k eura po kvadratu (ukupna cijena u rangu 110k eura što je puno para i zgrada mora biti top za te pare..), i anuitet od 4-5k kn, ok samo ako su u igri recimo primanja u rangu 4 prosječne zg plaće...

Idiotski je da dvoje ljudi živi od 10k kn, a da im recimo 5k kn odlazi na preplaćeni stan...
Tu nema računice pametne.

Dio je najbolje imati u kešu.
a dio se pokrije manjim kreditom.
stvarno malim kreditom,...ako je stan normalno čarđan..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:33   #780
110k po 2K je 50m2

šta ti mladi i dobro plaćeni ne misle imati djecu?
Čim gledaš sa 2 spavaće sobe makar i malecke već si na 65-70 m2 s tim da su ti 2 djece u jednoj maloj sobici, a ako gledaš sa 3 spavaće, onda si već na 80-90 m2 i pričamo o ozbiljnoj lovi

by the way, 10K za život sa 2 djece i nije neka zabava
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.