Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 14:13   #101
Evo dvoumim između:

1. https://www.addnature.co.uk/salewa-m...ue-472916.html
2. https://www.addnature.co.uk/mammut-l...ow-373376.html

ili neka 3. alternativa sa ove stranice: https://www.addnature.co.uk/hike-cam...ping-bags.html

Kaj mislite?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:26   #102
ja sam zadovoljan sa svojom 3 sezonskom Mammuticom
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 12:49   #103
Imate li preporuku za neku vreću za kampiranje, cijena 200-400 kn, poželjno iz Hrvatske, ali ako je doosta bolje i povoljnija, može i Eu
Koristila bi se uglavnom ljeti, za neka kampiranja uz more, možda još koji put za kampiranje na velebitu preko ljeta na otvorenom
NeamPoojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 01:50   #104
Jeli neko ima ili imao sinteticku vrecu za spavanje sa comfort temperaturom od 0 stupnjeva ? Kakav ste model imali i kakva su vam bila iskustva ?
Abdel_Djalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 15:02   #105
Ako se vreca transportira autom, onda nema smisla kupovati ove skupe lagane.
Ako ces na ledjima nositi danima, onda pazite na tezinu, isplati se dati vise novca.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 18:36   #106
Bok svima

tražim jednu topliju i manje toplu vreću...
Jedna da mi je ok do nekih -5 maksimum svih maksimuma i jedna da mi je ok za toplije proljetno-ljetne dane
Nikakve velike cifre...

U intersportu me uvjerava prodavač (ko i svaki hahaha) da mi je ova sasvim dovoljna jesensko-zimska a i cijena mi je super...

Ako imate neke preporuke možda za jednu i drugu verziju? Do nekih 700-800kn za obje skupa, recimo. Naravno, može i manje, ako ima kvalitetnih
Ne bi neke tek tolko da uzmem...radije da je bolja kvaliteta i da dam malo više love..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 11:53   #107
Po mom iskustvu, vrlo bitna je i podloga između vreće i poda. Ako nisi dobro izoliran od hladnog poda mogao bi se smznit i u najtoplijo vreći. Čak i ako si na rasklopivom krevetu i odvojen od poda po hladnijim noćima zna bit ba ne ugodno za spavat.
Kakvu uzet, tj. do koje temperature, to ovisi o tebi. Ja od kad sam se smrznio u 7. mjesecu (temperatura pala na 4 stupnja) bez zimske ne idem.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 12:12   #108
Pobs

OT Ne mogu preporuciti vrecu jer je moja bila preko 300 eura ali je mekana i flafi i spavam u njoj kao beba.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 13:13   #109
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu, vrlo bitna je i podloga između vreće i poda. Ako nisi dobro izoliran od hladnog poda mogao bi se smznit i u najtoplijo vreći. Čak i ako si na rasklopivom krevetu i odvojen od poda po hladnijim noćima zna bit ba ne ugodno za spavat.
Kakvu uzet, tj. do koje temperature, to ovisi o tebi. Ja od kad sam se smrznio u 7. mjesecu (temperatura pala na 4 stupnja) bez zimske ne idem.
Je, tak si i ja mislim...imam inače jako dobar mat od 3cm debljine, koji bi bio ispod vreće.
Nova glavobolja

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Pobs

OT Ne mogu preporuciti vrecu jer je moja bila preko 300 eura ali je mekana i flafi i spavam u njoj kao beba.
Sve je to ok, naravno svatko po potrebama i situaciji
Ipak gledam da imam neki bestbuy, ako je moguće dobiti tako obje za nekih 100tinjak € ili tu negdje...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:12   #110
Uzeo sam Berghaus sa Blacksa
Ispala 448kn sve skupa sa shippingom i 15% popusta
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:45   #111
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam Berghaus sa Blacksa
Ispala 448kn sve skupa sa shippingom i 15% popusta
A sta ce ti ljetna vreca sad na kraju ljeta?

Mi smo na PDF-u Planinarenje, ali ti u biti skupljas opremu za kampiranje? Mislim, do tamo ces autom ili prijevozom a ne pjeske?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 17:16   #112
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
A sta ce ti ljetna vreca sad na kraju ljeta?

Mi smo na PDF-u Planinarenje, ali ti u biti skupljas opremu za kampiranje? Mislim, do tamo ces autom ili prijevozom a ne pjeske?
Na blacksu su vrijednosti temp. napisane nespretno...prave vrijednosti ima na netu...nije baš ljetna, ali ok...piše da se koristi od kraja jeseni do početka proljeća
Btw..išao u Intersport pogledat onu vreću iz par postova iznad...ne mogu se zamislit u njoj u nekoj prohladnoj večeri u šatoru pre tanko mi se to čini...

Vidim da sam na planinarenju, ali ovo je jedini topic sa vrećama na f.hr
Kampiranje ima kao zbirna tema, a ne kao pdf, pa da ima selektirano.
Da, autom budem do mjesta kampiranja...ili busom pa nekako hahaha

Jel smetam ovdje? Ako smetam ispričavam se. Iako nisam pitao ništa na što mi netko ne bi mogao odgovoriti...Ionako sam završio sa onime što mi je trebalo

Pozdrav
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 17:34   #113
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Na blacksu su vrijednosti temp. napisane nespretno...prave vrijednosti ima na netu...nije baš ljetna, ali ok...piše da se koristi od kraja jeseni do početka proljeća
Btw..išao u Intersport pogledat onu vreću iz par postova iznad...ne mogu se zamislit u njoj u nekoj prohladnoj večeri u šatoru pre tanko mi se to čini...

Vidim da sam na planinarenju, ali ovo je jedini topic sa vrećama na f.hr
Kampiranje ima kao zbirna tema, a ne kao pdf, pa da ima selektirano.
Da, autom budem do mjesta kampiranja...ili busom pa nekako hahaha

Jel smetam ovdje? Ako smetam ispričavam se. Iako nisam pitao ništa na što mi netko ne bi mogao odgovoriti...Ionako sam završio sa onime što mi je trebalo

Pozdrav
Okej, ali meni to izgleda kao ljetna vreca, u recenzijama pise isto. Budes isprobao, pa javis.

Ne, ne smetas, moje pitanje je bilo iskljucivo jer kupujes dosta teske stvari koje nisu za planinarenje nego kampiranje, pa cisto da provjerim. Ako ides prevozom onda fajn.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 18:03   #114
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Okej, ali meni to izgleda kao ljetna vreca, u recenzijama pise isto. Budes isprobao, pa javis.
Budem
Uzeo sam jednu koju budem probao koristiti kao univerzalnu...a i ne budem kampirao svako malo i po svakakvim uvjetima, posebno ne u nekim ledenim uvjetima solo ciljano je baš ona uzeta...iskreno, oči su mi poispadale od blejanja u ekrane laptopa i PCa zadnja 3 dana i glava samo rasla od informacija sa svih strana interneta i recenzija hahaha a tu na recenzijama ima samo jedan review di netko spominje da je za tople dane...bumo videli
I htio sam svakako pravokutnu, a ne mummy type...i za max. 500kn. Pa i manje...ali po svim recenzijama, ovo je sasvim u kriterijima. Pikirao sam jednu Colemanovu za 450kn u Mall.hr, ali nema je na lageru.
Mislim da je do nekih 600-700kn jako nezahvalno uzimati, jer izbor je ooooogroman svuda i za gomilu ima jako malo recenzija kojima i nije vjerovati baš
Odem na Amazon.co.uk i ono...izbor do nekih 60GBP je takav da mi je bilo muka od same količine hehe

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ne, ne smetas, moje pitanje je bilo iskljucivo jer kupujes dosta teske stvari koje nisu za planinarenje nego kampiranje, pa cisto da provjerim. Ako ides prevozom onda fajn.
Ok...nekako mi se činilo ko da je ono: kaj uopće radiš tu, ovo je planinarenje
Da, svakako prijevoz...možda me nekad ponese navala energije i sve odlučim rukama prenijeti na neko brdo
Nikakvi extremi mi za sad nisu u glavi...polako
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 17:32   #115
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
A sta ce ti ljetna vreca sad na kraju ljeta?
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
...nije baš ljetna, ali ok...piše da se koristi od kraja jeseni do početka proljeća
Da se prvo referiram na boldani dio: da, piše da se tak koristi, ali za UK uvjete...dakle za blažu zimu od naše i taj dio mi je nekako promaknuo

I sad je nađem na osvrtima za najbolje ljetne vreće

Bila si u pravu ali mi nije to ni čudno jer mi se čini da imaš iskustva, za razliku od mene
Ali skroz sam ok sa time da sam je kupio, jer ne mislim po zimi kampirati...možda se (po)nekad desi...ali stvarno možda. Od ranijeg proljeća do kasne jeseni i to je to, recimo...ovisi kako kad budem mogao.
Po review-ima je odlična i dobra all round vreća. Budemo vidjeli u praksi...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 12:12   #116
Iskustvo steknes tako...da se dobro smrznes jednom.
Nakon toga si iskusan i pazis (valjda) da se to ne ponovi.
A vrecu sam kupovala jedno tri mjeseca pa sam se naucila citati te specifikacije.
Pa sam odlucila imati samo zimsku vrecu i putnu plahtu, ako je toplo, raskopcam vrecu i samo spavam u plahti.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 15:20   #117
Je...tak nekak to i ide...opečeš se i onda naučiš za sva vremena

__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2020., 14:56   #118
Evo samo kratki info...stigla vreća i zadovoljan sam skroz.
Vidi se da je to kvaliteta iznad one iz Intersporta i po materijalu i po načinu izrade, a i deblja je. Isprobao "na suho" legnut u nju, na matu i odlično...vidjet ćemo u praksi
Po netu navode da se jako teško sprema nazad u svoju vreću i da ju je teško posložiti...moja prva vreća u životu i složio je i pospremio u njen bag za 5 minuta. MAlo je treba stisnut, ali nikakvih problema
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 20:45   #119
Savjeti za podlosku ispod vrece? Koju kupiti i gdje?
tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 17:15   #120
Jel netko ima ove lagane vrece sa aliexpressa i kako ste zadovoljni, naprimjer?

https://www.aliexpress.com/item/3296...%2316062%23580
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.