Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2004., 22:07   #21
imas nekakvu ozljedu.. ili..?
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 23:23   #22
Ma treba mi second hand shop u doslovnom smislu
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 19:55   #23
Farmaceutsko-biokemijski fakultet

Moja jako mlada seka planira sada upisati farmaciju pa ju zanimaju neke vazne informacije u vezi faks. takoder ju zanima kako ste se spremali i koliko dugo ste ucili???dali ste isli na kakve pripreme???ako imate i kakva karakteristicna pitanja. puno zahvaljujemo i ja i ona.
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:18   #24
Spremao se preko zadanih udžbenika, išao na instrukcije iz kemije od otprilike veljače do kraja školske godine te na instrukcije iz matematike nekih 3 dana (budući da nisam bio gimnazijalac).

Probao sam ići na pripreme prije prijemnog na Pučko otvoreno učilište, ali su mi nakon 2 dana počeli svi ići na živce tamo pa sam odustao od toga te ne preporučam pripreme.

Ukupno nešto žešće učenje nekih 2-3 tjedna nakon završetka školske godine te oko 2 tjedna odmora od učenja prije samog prijemnog.

Karakteristična pitanja se nađu u onoj knjižici za prijemni; pretpostavljam da nije bilo nekih većih promjena od kad sam ja bio na prijemnom, a to je bilo pred nekoliko godina. Prijemni nije težak, samo se treba opustiti i ne živcirati.

Sretno seki.
ex Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:50   #25
e hvala puno na odgovoru. gledale smo pitanja od prosle god i nisu bas lagana. inace dal je bed sta nece imati maksimalan broj bodova iz srednje jer 1ce joj falit 30bodova. nacule smo da navodno po godini upada jedan sa koji je prolazio s 4, te da mora rijesiti 90posto prijemnog. ako je tako koma
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:27   #26
Sve ovisi o tome kakve će ocjene imati ostali kandidati (ali velika većina će imati maksimalne bodove na temelju ocjena) te (još važnije) na tome kako napišu prijemni. Konačna lista se radi na temelju konačnog zbroja bodova.

Važan savjet: Ne slušajte glasine, bilo što se tiče prijemnog, bilo kasnije samog faksa.
ex Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 11:45   #27
Studiram na FBFu. Kad sam se upisivala prijamni je bio jaaako lagan,tako da ako svi s manje od 80% su bili ispod crte. Sljedece godine je bio puno tezi,tako da je prvi na listi imao nesto preko 80%. Ali ne brini,ako ne upadne u prvih 120 (ili koliko ih se vec sad upisuje),uvijek daju ljudima mogucnost da plate punih 30 000 kuna Bar je tako bilo prije 3 godine negdje. Pa ako imas viska 30 tisuca puta 5 godina,ne brini nista
Pripreme su super,sve sam naucila na njima,doma nisam ni knjigu takla.
Buttercup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:27   #28
godina je 30 000 kn???? maaaaaajčiceee
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 19:51   #29
Ma to je puna cijena.Inace oni koji nisu na teret ministarstva placaju 8 ili 9 tisuca.Ali znaju dopustit upis ljudima ispod crte a da placaju bas punu cijenu od 30 000,ali to nije svake godine.
Buttercup is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 20:30   #30
a tako
inače, taj fax je moja neostvarena želja od malena
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 21:44   #31
sad na pbf upisuju 180 ljudi tako smo čule, a čule smo i da se dosta njih upiše, tj oko 50% prijavljenih. dok je na farmaciji teže
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:10   #32
Kaj se tiče 30000 kn to je bilo samo jedne godine - za upis ljudi koji bi sad trebali bit na 3. godini. I to bi trebala bit djeca farnaceuta. No ta generacija i nije baš neka - prof nisu oduševljeni baš tom generacijom zapravo vjerovatno s tih ... ljudi, no ne želim radije o tome.
A što se tiče upisa pa faks i nije tak lako upisat jer je konkurencija poprilično velika - više od 60% je onih koji dođu na prijemni ispit i oslobođeni su mature, pa je u startu već velika konkurencija, a što se tiče upisa također iznad crte je obično više od 90% onih koji su oslobođeni mature. A što se tiče priča o tome da je neko učio tjedan dana to mi baš ne drži vodu, osim ako nije riječ o nekom skrivenom lumenu...
No svaki ko se dobro, kvalitetno sprema i koji ima dobro predznanje mislim da može upisati. Ove godine je upisano npr 180 studenata na farmaciju - puno više nego što je bio prije običaj
pero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:18   #33
Quote:
Buttercup kaže:
Studiram na FBFu. Kad sam se upisivala prijamni je bio jaaako lagan,tako da ako svi s manje od 80% su bili ispod crte. Sljedece godine je bio puno tezi,tako da je prvi na listi imao nesto preko 80%. Ali ne brini,ako ne upadne u prvih 120 (ili koliko ih se vec sad upisuje),uvijek daju ljudima mogucnost da plate punih 30 000 kuna Bar je tako bilo prije 3 godine negdje. Pa ako imas viska 30 tisuca puta 5 godina,ne brini nista
Pripreme su super,sve sam naucila na njima,doma nisam ni knjigu takla.
Kak puta 5??
Pa kaj ne traje faks 4 god+staž?
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:25   #34
Ne sadašnje generacije - 2,3,4 godina su upisali faks prema IX, a sadašnja I godina je upisala X semestralni studija (5godina). Sadašnji apsolventi su 8 semestralni no to nije bilo moguće dati ni teoretski u 4 godine
pero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:28   #35
Quote:
pero82 kaže:
Ne sadašnje generacije - 2,3,4 godina su upisali faks prema IX, a sadašnja I godina je upisala X semestralni studija (5godina). Sadašnji apsolventi su 8 semestralni no to nije bilo moguće dati ni teoretski u 4 godine
Wow i kaj to znači da sad po novom traje 5 godina i nemoguće ju je završiti u 4?!
Pa meni je baka rekla da traje 4 godine i onda ako ostane još malo ispita to se počisti u par mjeseci..
Dovraga, moram to ako počnem, završiti u 4 godine
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:35   #36
Pa i ne baš. Znam 100%. Od ova godine pa dalje ti je 10 semstara tj. 5 godina, a više nema farmacije za 4 godine, kao što ni stomatologija nije više 5 već 6 godina. Tak da nikaj od 4. E da i faks je u komadu. To napominjem zato što se u medijima često spominje za faksove 3+2. Na farmaciji tog nema. Svi studiji biomedicine: Farmacija, medicina, stomatologija i veterina su cjeloviti studiji tj traju svi 5 tj 6 godina u komadu, za razliku npr od Filozofskog na kojem je 3+2! Pa reci baki da se promijenilo!
pero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:37   #37
Quote:
pero82 kaže:
Pa i ne baš. Znam 100%. Od ova godine pa dalje ti je 10 semstara tj. 5 godina, a više nema farmacije za 4 godine, kao što ni stomatologija nije više 5 već 6 godina. Tak da nikaj od 4. E da i faks je u komadu. To napominjem zato što se u medijima često spominje za faksove 3+2. Na farmaciji tog nema. Svi studiji biomedicine: Farmacija, medicina, stomatologija i veterina su cjeloviti studiji tj traju svi 5 tj 6 godina u komadu, za razliku npr od Filozofskog na kojem je 3+2! Pa reci baki da se promijenilo!
A zašto se mijenjalo?
Znači nema nikakve šanse, taman da radim ko stroj da do 22-ge budem gotova s tim pa onda bijeg na Vis??
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:41   #38
Pa moralo se mijenjati zbog usklađivanja s Bolognskim procesom, uvode se nova znanja, povećava se udio stručnih predmeta, osobito na 5. godini pa ćeš moći birati dosta predmeta prema vlastitom interesu. I nema nikakve šanse za 4!!!! A primi se posla i bit ćeš gotova za 5 godina! I vjeruj brzo će ti proći vrijeme - dok se snađeš i navikne na Zagreb došli ti budu ispiti, a onda dok ih počeneš davat, idući semestar pa kraj i tak godina za godinom. Ma brzo ti to prođe.
pero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 00:44   #39
Quote:
pero82 kaže:
Pa moralo se mijenjati zbog usklađivanja s Bolognskim procesom, uvode se nova znanja, povećava se udio stručnih predmeta, osobito na 5. godini pa ćeš moći birati dosta predmeta prema vlastitom interesu. I nema nikakve šanse za 4!!!! A primi se posla i bit ćeš gotova za 5 godina! I vjeruj brzo će ti proći vrijeme - dok se snađeš i navikne na Zagreb došli ti budu ispiti, a onda dok ih počeneš davat, idući semestar pa kraj i tak godina za godinom. Ma brzo ti to prođe.
Dobro, ali ako neke predmete ne izaberem{jer mogu birat, ne?} valjda postoji nekakva šansa za bar 4,5?
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 03:55   #40
Emocijo,zar ti ne želiš studirati medicinu??
Tužni dječak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.