Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 22:07   #41
Hvala
MissHoneybeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:23   #42
Pa dobro ljudi, jebemu, jel vi uopće pročitate prvu stranicu da vidite koje se teme uopće nalaze na njoj? I dal itko uopće čita pravila podforuma i listu tema koje se nalaze na vrhu stranice?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 08:38   #43
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
cure iz Splita ...hormoni TSH,FSH I LH se vade na nuklearnoj na firulama jeli a gdje tocno dođe ta nuklearna i jel velika guzva? plizzzz hitnoo
U Splitu na Firule tamo gdje je prije bilo za trudnice, na prvom katu, imaju ti strelice "ambulanta za stitnjacu", pa to prati. Kad sam ja bila dosta je bilo ljudi, cekala sam vise od sat vremena pa odi ranije oko 7:30 predat uputnicu pa ce te ranije pozvat unutra.
Nadam se da nisam kasno dala info.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:27   #44
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
...ma kakav grč...što prije saznaš u čem je problem to bolje...znat ćeš kako popraviti stanje hormona...no tko kaže da je i u tebi problem kad ti muž još nije napravio spermiogram....
Znam, predugo smo to odgađali i zato me je sad malo strah. Ali nam, veze, izgurat ću ja to nekako. Izvadila sam krv, obavila pregled i sad čekam da on obavi svoje. Doktorica mi je rekla, ako je njegov nalaz loš, odmah ulazimo u postupak. Grozno za reći, ali se nadam da mu je loš i da krećemo u postupak.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:36   #45
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Znam, predugo smo to odgađali i zato me je sad malo strah. Ali nam, veze, izgurat ću ja to nekako. Izvadila sam krv, obavila pregled i sad čekam da on obavi svoje. Doktorica mi je rekla, ako je njegov nalaz loš, odmah ulazimo u postupak. Grozno za reći, ali se nadam da mu je loš i da krećemo u postupak.
...malo ste predugo čekali...6 godina...meni je i ove moje 4 previše.....a kad kreneš vidjet ćeš koje sve pretrage treba ovabiti....ja sa svojima još nisam gotova.....a to traje i traje....
...i ne želi loš spermiogram...jer jedan problem je lakše riješiti nego dva.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:35   #46
Hej curke, idem sutra vaditi hormone u Vinogradsku. Jel išla koja od vas tamo? Jel znate gdje se točno nalazi endokrinološki lab, da ne lunjam naokolo?

Ne želim da mi skoči prolaktin od stresa
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:56   #47
Bok, Vinogradska, endokrinološki labaratorij - udjes na onaj ulaz pored crkvice i ides prema gore i prva zgrada desno je endokrina. Udjes unutra i odmah ti je lift, popnes se liftom i to je to, udjes kroz hodnike, ima strelica vadjenje krvi. Javi se na šalter, onda pitaj gdje uzimaš broj. Moraš se prvo upisati u nekoj sobici, gdje dobiješ broj, pa te poslije prozovu. Ja sam ko idiot sjedila tamo, bez da sam se upisala, čekala da me prozovu...ali uglavnom, nakon što se javiš na šalter, moraš u sobicu upisat se, platit ako nemaš dopunsko, i dobit taj neki broj. Uglavnom....mene su onda tražili jer se nisam bila upisala...dosta brzo ide, ko na traci, zovu po 5-10 ljudi unutra, jedino kaj ima jebeno puno brojeva, ja sam bila dobila broj 48 :-)

To je kao ulaz sa straznje strane, a liftom se popnes do zadnjeg kat koji nudi, mislim da je prvi....mozes uc i kroz neki glavni ulaz, ali to ti ne znam onda :-) Ovak je full jedostavno...onako ti je prva zgrada desno poslije crkvice, ulaz je malo uvučen, vidiš da je stražnji ulaz i kroz vrata već vidiš vrata od lifta..prodjes prema sjeveru, ostavis iza sebe onaj kiosk s hrenovkama...
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:09   #48
OK, tenks, mislim da ću sad znati. Hvala ti
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 23:01   #49
ovak moram da vas neš pitam... ja sam prvi put vadila krv na nuklearnoj medicini i sad mi je rekla da izvadim tu u endokrinološkom labaratoriju.... e ugl.. meni je moj fucking doktor napisao uputnicu za nuklearnu medicinu, sad mi recite jel to tak mora pisat il mora baš pisat endokrinološki lab? i da, sve to obavljam u vinogradskoj... hvala unaprijed
optimistic girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:22   #50
optimistic, zaista ne znam, ja sam išla u Vinogradsku, ali mi je na uputnici pisala endokrinologija.

Uglavnom, bila sam danas na vađenju, za Anti-Mullerov hormon su mi naplatili 264 kn, iako imam dopunsko, rekli su da dopunsko to ne pokriva.

Nisu mi vadili androstendion, rekli su da to ne vade, ali da je to nebitan hormon Odakle bi one na šalteru znale što je bitno ili ne. Rekle su da ga ne mogu nigdje izvaditi.

Zanima me, zna li koja od vas mogu li ipak negdje vaditi taj hormon? (a da nije privatni lab)
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:34   #51
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
optimistic, zaista ne znam, ja sam išla u Vinogradsku, ali mi je na uputnici pisala endokrinologija.

Uglavnom, bila sam danas na vađenju, za Anti-Mullerov hormon su mi naplatili 264 kn, iako imam dopunsko, rekli su da dopunsko to ne pokriva.

Nisu mi vadili androstendion, rekli su da to ne vade, ali da je to nebitan hormon Odakle bi one na šalteru znale što je bitno ili ne. Rekle su da ga ne mogu nigdje izvaditi.

Zanima me, zna li koja od vas mogu li ipak negdje vaditi taj hormon? (a da nije privatni lab)
..ja ga uvijek vadim zbog pcos-a...al čitala sam na rodi da je to valjda samo do te bolnice...da ga vade u drugim bolnicama....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:39   #52
OK, super onda Samo, naravno, sad su mi tamo uzele uputnicu radi vađenja tih drugih hormona, morat ću opet po novu uputnicu i opet se naručivati, čekati opet 2 ciklusa
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:50   #53
@sašice, danas sam i ja bila u Vinogradskoj i pitala sam se jel buš uspjela nać lab po mojim uputama ili ne, hihihihi. meni ništ ne bi bilo jasno, ali drago mi je da si ti uspjela :-)

ja sam imala isti problem pa sam išla izvadit u Sunce, anderstendion, mislim da je vadjenje + hormon bilo 150-180 kn. neke cure imaju sve hormone dobre, samo taj anderstedion ne, pa ja preporučujem da ti to ipak izvadiš. jedino mislim da bi trebala danas TJ. u ovom ciklusu, jer ako jedne hormone imas iz jednog ciklusa, a druge iz drugog, nekak brijem da nece biti bas usporedivo....? iako, ako bude ok, mislim da nece biti problem :-)

evo, meni su nalazi danas gotovi i ispostavilo se da su se hormoni POPRAVILI SAMI i da vise nemam nikakvu inverziju i da je sve ok. to je zato jer sam skinula 15 kila, puno više spavam nego prije, i manje se nerviram. čak sam i OVULIRALA ovaj ciklus, sto nisam sto godina. mozda jos i rodim na kraju, jeeeeeeee :-)
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:43   #54
activia (asocira me tvoj nick na onaj jogurt ), jesam pronašla sam, nisam se izgubila, iako se ja inače loše snalazim u prostoru

Zvala sam Petrovu, rekli su mi da oni vade taj hormon, ali se moram naručiti. Tako da ovaj ciklus sam nažalost propustila, moram prvo po uputnicu kod ginekologice, ali nadam se da neće biti toliki problem što su hormoni iz različitih ciklusa.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:10   #55
ma ustvari, kad razmislim, zašto bi bio problem? ili je dobar ili nije? nije da moraš gledat njegov omjer u odnosu na neki drugi kao npr. FSH i LH pa je bitno da su iz istog ciklusa...bravo, samo naprijed!
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 00:44   #56
ma dobro, nema veze.. ja sam to malo proučila i piše da je taj endokronološki labaratorij dio te klinike za nuklearnu medicinu pa nebi trebalo bit problema... ako bude i kaže mi da kriva uputnica ubit ću tog j****** doktora :P
optimistic girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:43   #57
Ja ću popiiiiii

Uglavnom, ginekolog mi je prije mjesec dana dao uputnicu za vađenje spolnih hormona. Nije mi spomenuo da bi se trebala naručiti za to, kao ni to da se vađenje hormona radi u bolnicama, a ne tamo di obično vadim krv, u Švarcovoj kako nemam menstruaciju već zadnjih pola godine, osim ako mi je ne izazove tabletama, rekao je da nakon 35-40 dana od zadnje menstruacije (14.2.) dođem kod njega da mi da tablete za mengu, onda da drugi dan menge idem izvadit hormone i taj dan da počnem piti kontracepcijske pilule. Pilule sam već pila zadnje 2 i pol godine, onda kad sam prestala prije pol godine je počela sva ta zezancija s mengom, bila sam na 2 ultrazvuka gdje su ustanovili da nemam policistične jajnike i da me hormoni vjerojatno zajebavaju i da zato nema menge. I tako sam opet odlučila uzimati kontracepciju, ali sam rekla ginekologu da bi htjela izvaditi hormone svejedno i zato je dogovor takav kakav je; da mi izazovemo mengu, izvadim hormone i počnem odmah piti pilule.

E sad, problem je što sam nazvala i Petrovu i Rebro i Vuk Vrhovec- tamo mi se ne javljaju, a u Vinogradskoj su me naručili za 5.mj, rekla sam hvala ne treba. Pročitala sam cijelu temu i vidim stalno neke dvostruke informacije - treba se naručit pa ne treba pa se možeš naručit, al doć ranije, bla bla. Jel postoji ijedno mjesto u Zagrebu di ja mogu izvadit hormone idući tjedan kad sam planirala izazvat tu mengu ili ne? Ako je itko išta shvatio od ovog mog trkeljanja. Ja bi htjela početi piti kontracepciju što prije jer mi je dosta i kondoma i moje paranoje da sam trudna svaki mjesec i te menge koja nikako ne dolazi, a s druge strane, htjela bi provjeriti hormone prije nego što ih počnem uzimat

Koliko košta vađenje hormona privatno? Na uputnici piše: FSH, LH, E2, PRL, T, FREE T, DHEAS, ANDROSTENDION, SHBG.
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 14:16   #58
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Ja ću popiiiiii

Uglavnom, ginekolog mi je prije mjesec dana dao uputnicu za vađenje spolnih hormona. Nije mi spomenuo da bi se trebala naručiti za to, kao ni to da se vađenje hormona radi u bolnicama, a ne tamo di obično vadim krv, u Švarcovoj kako nemam menstruaciju već zadnjih pola godine, osim ako mi je ne izazove tabletama, rekao je da nakon 35-40 dana od zadnje menstruacije (14.2.) dođem kod njega da mi da tablete za mengu, onda da drugi dan menge idem izvadit hormone i taj dan da počnem piti kontracepcijske pilule. Pilule sam već pila zadnje 2 i pol godine, onda kad sam prestala prije pol godine je počela sva ta zezancija s mengom, bila sam na 2 ultrazvuka gdje su ustanovili da nemam policistične jajnike i da me hormoni vjerojatno zajebavaju i da zato nema menge. I tako sam opet odlučila uzimati kontracepciju, ali sam rekla ginekologu da bi htjela izvaditi hormone svejedno i zato je dogovor takav kakav je; da mi izazovemo mengu, izvadim hormone i počnem odmah piti pilule.

E sad, problem je što sam nazvala i Petrovu i Rebro i Vuk Vrhovec- tamo mi se ne javljaju, a u Vinogradskoj su me naručili za 5.mj, rekla sam hvala ne treba. Pročitala sam cijelu temu i vidim stalno neke dvostruke informacije - treba se naručit pa ne treba pa se možeš naručit, al doć ranije, bla bla. Jel postoji ijedno mjesto u Zagrebu di ja mogu izvadit hormone idući tjedan kad sam planirala izazvat tu mengu ili ne? Ako je itko išta shvatio od ovog mog trkeljanja. Ja bi htjela početi piti kontracepciju što prije jer mi je dosta i kondoma i moje paranoje da sam trudna svaki mjesec i te menge koja nikako ne dolazi, a s druge strane, htjela bi provjeriti hormone prije nego što ih počnem uzimat

Koliko košta vađenje hormona privatno? Na uputnici piše: FSH, LH, E2, PRL, T, FREE T, DHEAS, ANDROSTENDION, SHBG.
Odi na Vuk vrhovec i zamoli vađenje tog određenog dana, morali bi ti izvadit.
Ali zovi ih ev. dan-dva prije.
I da moraš se naručit. Barem ta dva dana ranije. Ako radiš hormone recimo 3dc, onda se naručiš prvi dan ciklusa.
Ako vadiš neovisno o tvome dugometražnom ciklusu, onda nazoveš i kažeš ja MORAM to sutra/preksutra vadit.
Fino zamoliš, budu te pustili







BTW, u ovoj državi se za sve moraš naručit.
Jedino još ne za hitnu, ali ni to nije daleko...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:45   #59
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
E sad, problem je što sam nazvala i Petrovu i Rebro i Vuk Vrhovec- tamo mi se ne javljaju, a u Vinogradskoj su me naručili za 5.mj, rekla sam hvala ne treba. Pročitala sam cijelu temu i vidim stalno neke dvostruke informacije - treba se naručit pa ne treba pa se možeš naručit, al doć ranije, bla bla.
Ja sam vadila u Vinogradskoj, naručila sam se 2 mjeseca prije. Ali, oni ne vade Androstendion.

U Petrovu sam zvala, tamo se isto naručuje. Ja zaista ne znam može li se negdje vaditi bez naručivanja. Probaj moliti VV ovako kako ti Wanda kaže, objasni im sve kao i nama, ali nazovi odmah sutra, možda ti se smiluju.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:11   #60
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Odi na Vuk vrhovec i zamoli vađenje tog određenog dana, morali bi ti izvadit.
Ali zovi ih ev. dan-dva prije.
I da moraš se naručit. Barem ta dva dana ranije. Ako radiš hormone recimo 3dc, onda se naručiš prvi dan ciklusa.
Ako vadiš neovisno o tvome dugometražnom ciklusu, onda nazoveš i kažeš ja MORAM to sutra/preksutra vadit.
Fino zamoliš, budu te pustili







BTW, u ovoj državi se za sve moraš naručit.
Jedino još ne za hitnu, ali ni to nije daleko...
Šta onda; da zovem il da dođem tamo pa onda zovem?
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.