Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 10:35   #21
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Perfektno je kad ljudi (uglavnom) odgovaraju ono sto ih se ne pita. Planinarenje do vrha i kupanje, ne stanu u istu recenicu s 10h hodanja.
Ako se mislite kupati: ili prije ili poslije planinarenja, jer se treba vracati do mora.
S Poklona do Brgudca ima cca 1(/2)h voznje. Iz B. do Korita ima 1h setnje.
Koliko se sjecam, od Korita do Planika ima nekih 1,5h. Ne znam da li jos uvijek funkcionira IPP (istarski planinarski put), prije je to odrzavao Zeljeznicar ZG, bila je i karta uz dnevnik, valjda domar zna. Problem je sto je trasa linijska, a nema nekog javnog prijevoza do polazista. Od tih brda, interesanatna je Zbevnica, ima cca 1/2h voznje do (prije) Bresta, a hodanja gore ne vise od 1h.

Pozdrav, Cobra
IPP je savršen .
I po snijegu a kamoli ne ljeti.
A put od Brgudca do Korita ipak ne bi nazvala šetnjom već usponićem , to je ovaj početak na grafikonu:

.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 03.08.2011. at 10:45.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 19:32   #22
Quote:
NitkoPoseban kaže:
A put od Brgudca do Korita ipak ne bi nazvala šetnjom već usponićem , to je ovaj početak na grafikonu
Vi zenske bi (uvijek) htjele da je veci nego u stvarnosti
A mozda je to sto sam bio 10ak godina mladji, pa jos bez ruksaka, pa mi se zurilo, trebalo mi je jedva preko 1/2 sata (pa sad poduplah).

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:16   #23


Al što jest, jest, em sam nešto khm,khm starija em kako se iz mog linka može vidjeti tu da rutu svake godine odrađujemo u grupi od minimum 100 ženskih s dječurlijom .
Tako da možeš vrijeme množiti i x3 (pišanje, jedenje, svađanje...)
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:42   #24
Našao sam temu, pa da kažem iskustvo. Prošle godine u desetom mjesecu sam išao na vrh Učke. Znači, od onog restorana do vrha. Sat i pol, više manje. Bez problema sam došao do kule. Jedino šteta što je bila gusta magla taj dan, pa se nije moglo ništa vidjeti.
Ove godine, prošli vikend sam se odlučio drugim putem do Opatije. Htio sam vidjeti bar more ovu godinu. Tri sata hoda, pronalazak vrganja kapitalca, pet - šest jajastih gnojištarki. Jedino je bilo gusto na dijelu poslije ranča, jer je kiša oprala kamenje.
Posjetio sam slap, i završio u Poljane. E tu je onda završilo u krivom smjeru. Pratio sam onaj zeleni znak za Opatiju i negdje se pogubio jer sam na kraju završio u Ičić. Znam da je na Učkoj pokazivalo da se dođe do crkve u Poljani. Na kraju sam dva sata hodao u planinarskim cipelama po apartman naseljima dok nisam došao do plaže. Sljedeći dan sam bolje pogledao kartu i da od Poljane do Opatije ima isto planinarska staza. Samo ne znam gdje sam fulao. Znam da sam pratio znakove za Opatiju, a poslije se odjednom pokazuje za Ičić. Ima i šetalište od Ičića do Opatije, ali već me ubilo hodanje po asfaltu i stepenicama u planinarskim cipelama. Nisam uzeo tenisice za sobom, zajeb.
Sada ove godine možda opet otiđem na Čevo ili Ivančicu. A sljedeće godine opet na Učku uz pravilniju rutu do Opatije.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 16:08   #25
Za koji tjedan u planu je Učka. Proučavam staze al nikak se odlučit na koju bi.
Može preporuka neke staze, max do 3-4 sata da ima do vrha. Može i kraća ako je jači uspon
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 16:50   #26
Poklon-Vojak je klasika, tu ne mozes puno fulat. Jedino sto vam je to mozda prekratko. Malo mozete produziti da zadnji dio idete po poucnoj stazi. Ili da se ne spustate istim putem nego spustite preko grebena na sedlo i od tamo strmo nizbrdo preko Vrata i onda nazad na Poklon. Ili jos malo prosiriti pa otici na ranc Bubach pa preko ex Ininog odmaralista nazad na Poklon

Ili ako imate kondicije i brzi ste s tempom, mozete umjesto na Poklonu auto pustiti u Lignju ili Lovranskoj Dragi pa od tamo (al taj je uspon puno dulji i tezi nego s Poklona)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 08:30   #27
i ja bih ove godine gore (po prvi puta) pa gdje ostaviti auto?
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 14:23   #28
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
i ja bih ove godine gore (po prvi puta) pa gdje ostaviti auto?
najčešće se auto ostavlja kod Poklona, Lei je super opisao mogućnosti.

Ako dođete dovoljno rano i ostane vam vremena, preporučam i na drugu stranu na Ćićariju, Mali i Veli Planik. Ali trebat će kondicije za Vojak + Ćićarija.

Sad za vikend je najava kiša pa će ju vjerojatno rastjerati bura. To je najbolje vrijeme za Učku jer budu čudesni pogledi.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 11:40   #29
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Poklon-Vojak je klasika, tu ne mozes puno fulat. Jedino sto vam je to mozda prekratko. Malo mozete produziti da zadnji dio idete po poucnoj stazi. Ili da se ne spustate istim putem nego spustite preko grebena na sedlo i od tamo strmo nizbrdo preko Vrata i onda nazad na Poklon. Ili jos malo prosiriti pa otici na ranc Bubach pa preko ex Ininog odmaralista nazad na Poklon

Ili ako imate kondicije i brzi ste s tempom, mozete umjesto na Poklonu auto pustiti u Lignju ili Lovranskoj Dragi pa od tamo (al taj je uspon puno dulji i tezi nego s Poklona)
Hvala na odgovoru.
Čini se da će pasti zadnji prijedlog valjda nećemo fulat negdje
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 22:27   #30
Kanjonom Draskog potoka na Perun.
Krene se s jedne plaze, zavrsi se na drugoj - a izmedju divlja strana Ucke.
Kanjon je samo za penjacki potkovane planinare!

Fotke:
https://photos.app.goo.gl/tWyto8uznWys4XVi8
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2021., 14:19   #31
Quote:
ZeGeNik kaže: Pogledaj post
Kanjonom Draskog potoka na Perun.
Krene se s jedne plaze, zavrsi se na drugoj - a izmedju divlja strana Ucke.
Kanjon je samo za penjacki potkovane planinare!

Fotke:
https://photos.app.goo.gl/tWyto8uznWys4XVi8
Hvala, nisam bila. Sad znam što slijedi u listopadu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2022., 14:14   #32
Da malo dignem temu 😊
Molim preporuku za ne predugu stazu za Vojak iz Opatije. Ono max 2 sata u jednom smjeru. I detalj dal se kreće baš iz Opatije ili se do neke točke ide autom. Tnx
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2022., 18:48   #33
Previse ti je visinske razlike ako kreces od mora da bi to stigla bas u dva sata. Najkraci put koji je po daljinaru ako se ne varam oko sat i pol je s Poklona. Do Poklona je nekad postojao bus iz Opatije, ne znam jel jos postoji. Ako imas auto onda je jednostavno - Veprinac pa starom cestom preko Ucke
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2022., 14:09   #34
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Previse ti je visinske razlike ako kreces od mora da bi to stigla bas u dva sata. Najkraci put koji je po daljinaru ako se ne varam oko sat i pol je s Poklona. Do Poklona je nekad postojao bus iz Opatije, ne znam jel jos postoji. Ako imas auto onda je jednostavno - Veprinac pa starom cestom preko Ucke
Nije problem jer sam autom. Znači do Poklona dođem koji je na staroj cesti preko učke ako sam dobro shvatila.
I jel dobro markirano?
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2022., 16:33   #35
Odlično je markirano, tom stazom idu sve generacije s Poklona na Učku i imaš 3.5km u smjeru.

Od Lovrana do Učke i nazad ima 20km s pauzama i fotkanjem na vrhu ti treba
9-10 sati. (od Opatije još i više ~28km)

To si ostaviš za iduću godinu šesti mjesec kad dani budu dugački.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2022., 22:55   #36
Da, da, super je markirano. Ako imate vremena na Poklonu je otvoren i posjetiteljski centar sa jako fora izlozbom
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2022., 05:57   #37
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Odlično je markirano, tom stazom idu sve generacije s Poklona na Učku i imaš 3.5km u smjeru.

Od Lovrana do Učke i nazad ima 20km s pauzama i fotkanjem na vrhu ti treba
9-10 sati. (od Opatije još i više ~28km)

To si ostaviš za iduću godinu šesti mjesec kad dani budu dugački.
Da, samo sam 2,5 dana u Opatiji pa tih 20km je ipak previše 😁 a jel ima kakva kružna da se vratim do Poklona drugim putem?

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da, da, super je markirano. Ako imate vremena na Poklonu je otvoren i posjetiteljski centar sa jako fora izlozbom
Tnx za info
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2023., 23:47   #38
PLANIARSKE CIPELE NA UČKI

Pozdrav, planinari
Na početku uspona na Učku, tamo gdje je Planinarski dom i nekakve drvene kućice... e, tamo je parking.
Pored tog parkinga je spomenik blaženom Alojziju Stepincu.
Spomenik je kamena kocka i križ s natpisom.
Na podnožju pored tog spomenika trenutno se nalaze poprilično ofucane cipele za hodanje i planinarenje model „Pentagon“, br. 44. Nalikuju na vojničke čizme za pustinju, oker su boje, a u njima su debele čarape.

E, to su moje cipele i čarape.

Glupom omaškom sam ih tamo danas, (28. 5. 2023.), ostavio.
Dok sam otvorio prtljažnik i vidio da pored ruksaka i najlon vrećice sa svim ostalim stvarima nema cipela, bilo je to u Zagrebu u 21 sat.
Nisam se mogao vratiti jer sam bio u frendovom autu, a ne mogu sutra opet na Učku.

Molio bih vas, ako ste iz Zagreba i ako sutra idete na Učku, ako polazite od tog parkirališta pored kojeg je spomenik blaženom Alojziju Stepincu, ako se sjetite, da u neku najlon vrećicu stavite moje cipele, ponesete ih sa sobom u Zagreb, pa mi javite privatnom porukom.

Cipele , kako ćete vidjeti, jesu ofucane, ali još su neko vrijeme nosive.
Znam da bi se trebalo poklopiti mnogo slučajnosti da netko tko ovo pročita sutra ili prekosutra stvarno ode na Učku, i sjeti se tih cipela.
Ali tko zna, možda se čudo desi.
Ako se desi, bit ću zahvalan i zahvalnost ću iskazati novčanim prilogom.
Hvala i živjeli!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2023., 08:41   #39
Preporučam posjet slapu Rečina
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.