Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 22:06   #61
Quote:
Loa Leana kaže: Pogledaj post
Evo, da podijelim svoje iskustvo sa ovim pilulama.
Dobila sam ih prije dva mjeseca zbog neredovitih menstruacija.
Cijeli prvi mjesec s njima mi je bilo katastrofa - dobila sam dva jako velika i bolna prišta, prva dva tjedna me stalno bolila glava i prva tri tjedna sam stalno imala blago krvarenje i sise su me stalno bolile do te mjere da mi je bioproblem hodanje po stepenicama čak i u najčvršćem grudnjaku :O A sada, drugi mjesec, se sve unormalilo i ok su mi. Ciklus je postao redovit, krvarim samo kada bi trebala, ništa me ne boli, nemam promjene raspoloženja, nisam se udebljala niti ništa od ostalih navedenih nuspojava
ja ih pijem već nekih 20tak dana, prvi put, i brine me to što nisam nikad dosad imala problema sa bubuljicama, i još su mi svi pričali da od pilula se lice zna jako očistiti, ali ja eto od kad pijem, imam bubuljice i svaki dan krvarim, ali jako malo...nadam se da će biti bolje drugi mjesec, ili ću prestati piti.. platila sam ih 30kn, s tim da nemam dopunsko. i nemam do sad nikakvih iskustva s tabletama, nisam ih nikada pila, pa me odma zanima, ako ih sad pijem prvi put i nakon mjesec, dva, prestanem.. hoće mi se sve poremetiti? mislim na to, kak cu znati kad trebam dobiti opet?:/ jer sam negdje procitala da se nakon prestanka koristenja pilula menst. nece unormaliti kroz par mjeseci, da necu znat kad trebam dobit i kolko ce trajati :/
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 11:04   #62
I ja ih pijem prvi mjesec. Nisu loše, nemam nikakvih problema s njima. Nit mi se apetit povećao, nema promjena na tenu...
Jednom me zabolila glava al moguće da je to od one južine bilo.
Što se tiče točkastog krvarenja, to je normalna pojava kroz prvi mjesec, čak i dva.
@Loa Leana - hmm, obično kažu da pijenje kontracepcije pomaže jajnicima da poslije bolje funkcioniraju. Pogotovo ak imaš policistične. Tak da bi po toj logici nakon pijenja tableta trebala imati urednije cikluse. Al mislim da se u 2 mjeseca ne može ništa puno ni poboljšati ni pogoršati.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:55   #63
Quote:
iwanicaaa kaže: Pogledaj post
evo ja sam prosli mjesec prešla sa yaza na lindynette,i zasad mi je sve ok, nemam nikakvih problema, s tim da sam uzimajuci yaz imala kaatastrofalne promjene raspoloženje, a kako ce biti sa ovima, vidjet cemo..nemam nikakve pauze,odmah cim uzmes zadnju yaz pilulu,sljedeci dan započinjes sa lindynettama..i pijes ih normalno po uputama,po 7 dana pauze između svake..
ei ... ja sam isto pila yaz i sad ... ginekolog mi je rekao da nakon prvog dana menge pričekam 5 dana i onda počnem piti lindynette! zašto??? jel se dobije krvarenje ako se odma nakon yaza počnu piti???
nina** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 00:16   #64
Ja mislim zato što yaz tablete imaju one neke dodatne tablete u nizu, tj. ima ih više od 21 pilule, dok lindynette , logest i etc. imaju 21 pilulu
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 01:16   #65
Ovako...pijem lyndinette 20, to su mi prve kontracepcijske pilule u zivotu.
na uputstvu pise da ako ih popijem prvi dan menstruacije, da sam odmah zasticena a ako ih popijem bilo koji drugi dan tek nakon tjedan dana.
ja sam prvu tabletu popila tjedan dana prije menstruacije jer sam ju htjela odgoditi, i svaki dan ih redovito pila, međutim danas nakon tjedan dana sam dobila menstruaciju.
Zanima me kako je to moguce kad sam svugdje cula da menstruaciju necu dobiti dok ne popijem svu 21 tabletu, dok mi ne bude onih 7 dana pauze, a ja sam dobila nakon tjedan dana, kako sam ju i trebala dobiti..? TO ME JAKO ZABRINULO
i zanima me hocu li opet za 2 tjedna kad popijem 21 pilulu u pauzi dobiti menstruaciju, i dali bi sad trebala napraviti kakvu pauzu zbunjena sam???
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:21   #66
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
Ovako...pijem lyndinette 20, to su mi prve kontracepcijske pilule u zivotu.
na uputstvu pise da ako ih popijem prvi dan menstruacije, da sam odmah zasticena a ako ih popijem bilo koji drugi dan tek nakon tjedan dana.
ja sam prvu tabletu popila tjedan dana prije menstruacije jer sam ju htjela odgoditi, i svaki dan ih redovito pila, međutim danas nakon tjedan dana sam dobila menstruaciju.
Zanima me kako je to moguce kad sam svugdje cula da menstruaciju necu dobiti dok ne popijem svu 21 tabletu, dok mi ne bude onih 7 dana pauze, a ja sam dobila nakon tjedan dana, kako sam ju i trebala dobiti..? TO ME JAKO ZABRINULO
i zanima me hocu li opet za 2 tjedna kad popijem 21 pilulu u pauzi dobiti menstruaciju, i dali bi sad trebala napraviti kakvu pauzu zbunjena sam???
vec sam ti dog al je premjesten topic

nisi dobro skuzila upute a g inekologa nisi pitala i napravila gresku

zbog koje niti si odgodila mengu a i imala si nezasticen sex, jel na takav nacin ni pilule nisu djelovale kao kontracepcija

znaci ako ih uzimas prvi put, ili nakon ekene vece pauze....UVEIJK uzimas prvi dan->onda si zasticena i pijes kako treba
ako kreces bilo koji dan KASNIJE, moras koristit dodatnu zastitu

a uzimati RANIJE u smislu odgode ili bilo cega, ne radi apsolutno nista :S
znaci to mozes radit tek sa sljedecim kutijama, sa prvom , moras na prvi dan menge da bi zastita bila kako treba

ne znam zasto nisi pitala ginekologa
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 14:08   #67
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
vec sam ti dog al je premjesten topic

nisi dobro skuzila upute a g inekologa nisi pitala i napravila gresku

zbog koje niti si odgodila mengu a i imala si nezasticen sex, jel na takav nacin ni pilule nisu djelovale kao kontracepcija

znaci ako ih uzimas prvi put, ili nakon ekene vece pauze....UVEIJK uzimas prvi dan->onda si zasticena i pijes kako treba
ako kreces bilo koji dan KASNIJE, moras koristit dodatnu zastitu

a uzimati RANIJE u smislu odgode ili bilo cega, ne radi apsolutno nista :S
znaci to mozes radit tek sa sljedecim kutijama, sa prvom , moras na prvi dan menge da bi zastita bila kako treba

ne znam zasto nisi pitala ginekologa
okok znam ja sve te informacije, zeznila sam se kad sam citala uputstvo jer sam shvatila da ako popijem BILO KOJI drugi dan cu bit nakon tjedan dana zasticena, ali to je vrijedilo bilo koji drugi dan NAKON menstruacije..ali ja sad pitam što mi je činiti, da ih nastavim i danas piti, ili što? i bezveze mi sto cu onda opet imam mens.nakon 21 popijene, totalno mi je ciklus otisao u k.
i neznam moze li mi se sad sto dogoditi sto sam ih pocela piti ranije? -.- glupaca
nemam kog pitat jbg, ginekolog mi na godisnjem, i doktorica, ne mogu vjerovat

poslala sam poruku doktorici na cybermed i rekla mi je da to nije nista opasno, da popijem do kraja pilule, i da ih odma nastavim piti dalje, bez sedmodnevne pauze, samo mi nije jasno kako sam dobila menstruaciju, kad ih toliko zena koje ih ne piju radi zastite, piju samo radi odgađanja, i ne dobiju menstruaciju dokle god ih ne prestanu piti.

topic gdje sam pitala za savjet, nije premjesten za zensko zdravlje kako sam ja mislila, nego je obrisan, uopce ga nemogu naci..
ne shvacam iz kojeg razloga

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.01.2012. at 17:16. Reason: spajanje postova
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 10:34   #68
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
okok znam ja sve te informacije, zeznila sam se kad sam citala uputstvo jer sam shvatila da ako popijem BILO KOJI drugi dan cu bit nakon tjedan dana zasticena, ali to je vrijedilo bilo koji drugi dan NAKON menstruacije..ali ja sad pitam što mi je činiti, da ih nastavim i danas piti, ili što? i bezveze mi sto cu onda opet imam mens.nakon 21 popijene, totalno mi je ciklus otisao u k.
i neznam moze li mi se sad sto dogoditi sto sam ih pocela piti ranije? -.- glupaca
nemam kog pitat jbg, ginekolog mi na godisnjem, i doktorica, ne mogu vjerovat

poslala sam poruku doktorici na cybermed i rekla mi je da to nije nista opasno, da popijem do kraja pilule, i da ih odma nastavim piti dalje, bez sedmodnevne pauze, samo mi nije jasno kako sam dobila menstruaciju, kad ih toliko zena koje ih ne piju radi zastite, piju samo radi odgađanja, i ne dobiju menstruaciju dokle god ih ne prestanu piti.

topic gdje sam pitala za savjet, nije premjesten za zensko zdravlje kako sam ja mislila, nego je obrisan, uopce ga nemogu naci..
ne shvacam iz kojeg razloga

Menstruaciju si dobila jer si ih počela piti usred ciklusa. Znači, kak djeluju kontracepcijske....sprečavaju da krene ovulacija, tj.blokiraju rad tvojih jajnika. I zbog toga ih je bitno piti prvi put od prvog dana menge da bi one na vrijeme to spriječile. Ti si ih počela pit kad si već najvjerojatnije imala ovulaciju i u tom slučaju (ak si imala odnose, naravno) budi sretna da ti je menga došla.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 16:01   #69
HAHAHAHAH mogu ti reci da sam sretna jako
ma sad cu ih samo nastaviti piti i bit ce sve u redu ja se nadam,
hvala na pomoci
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 16:27   #70
Sino oko 11 i pol sam dobila menstruaciju. Počinjem piti ove pilule po prvi puta, te sam prvu pilulu uzela tek jutros u 10 i pol jer sam ih planirala u to vrijeme inače uzimati. Nema veze ako sam ih popila tek sad a ne odmah sinoć? Mislim, to se također računa pod prvi dan, pa ono.. I da, ako ih pijem sada, meni čim prođe menstruacija mogu imati spolni odnos i zaštićena sam?
tntntnt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:06   #71
Quote:
tntntnt kaže: Pogledaj post
Sino oko 11 i pol sam dobila menstruaciju. Počinjem piti ove pilule po prvi puta, te sam prvu pilulu uzela tek jutros u 10 i pol jer sam ih planirala u to vrijeme inače uzimati. Nema veze ako sam ih popila tek sad a ne odmah sinoć? Mislim, to se također računa pod prvi dan, pa ono.. I da, ako ih pijem sada, meni čim prođe menstruacija mogu imati spolni odnos i zaštićena sam?
računa se, jer nije prošlo 24 sata..
Da, možeš imati, zaštičena si već sada od prvog dana
nisi se zeznila kao ja...
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:14   #72
omg neznam više što da radim, 2 sata nakon svake popijene pilule , uhvati me proljev :S
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:59   #73
Meni je ovo treći mjesec da pijem Lindynette 20.. Kupujem ih na recept i plačam nekih 63 kn za dvije kutije.. To su prve pilule koje pijem, pa mi je ginekologica prepisala te jer je rekla da su niskohormonske i da su super za mene.. Nemam nikakve probleme s njima, niti sam ih imala. Jedino s prvom tabletom mi je menstruacija malo duže trajala, ali kasnije, nakon prve kutije, bila je slaba i kratko je trajala, a bolove nisam imala (nisam ih ni imala prije pilula). Zadovoljna sam s njima
__________________
"Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring."
plavuša lalala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 17:37   #74
Također sam zadovoljna pilulama Lindynette 30.
Pila sam 20 no menstruacija mi je bila dosta obilna i boljelo je pa sam uz sugeriranje ginekologa prešla na 30 i sad je sve super - menstruacija ni ne traje tih 7 dana pauze, ne krvarim mnogo i nemam nikakvih bolova.
Također nemam ni nikakvih drugih nuspojava, prištići, debljanje itd.
Weakness is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:47   #75
trebam savjet. menstruacija mi je trajala normalno, 5 dana kao i inace, ali i nakon nje, jos uvijek imam malo krvarenje...kad bi to trebalo proci???
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:57   #76
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
trebam savjet. menstruacija mi je trajala normalno, 5 dana kao i inace, ali i nakon nje, jos uvijek imam malo krvarenje...kad bi to trebalo proci???
Vjerojatno je to ono točkasto krvarenje koje može biti prisutno u prvih mjesec dva dok se jajnici prilagođavaju na pilule. Kad sam prvi put počela piti tablete trajalo je cijeli prvi mjesec, tj.do menge. A sad sam opet počela nakon 2 godine pauze i trajalo je 4-5 dana samo. To je dosta individualno al je normalno. Naravno, ak je krvarenje oskudno.
Izduraj ovih mjesec dana (možda i manje) s dnevnim ulošcima i poslije će biti sve ok.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:48   #77
evo mene danas od ginekologa.

u 12. mjesecu sam na svoju ruku prestala piti trinovum jer sam dobila užasne glavobolje i krvarenje nakon svakog spolnog odnosa.

danas sam dobila lyndinette da probam tri mjeseca pa ćemo vidjet.
kakva su vam iskustva s tim tabletama?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:25   #78
evo mene opet
danas muž bio u 3 ljekarne u gradu i jedva našao posljedje dvije kutije lindynette 30
kažu tete u ljekarni da su ih imali i vratili nazad dobavljaču jer ih nitko nije tražio do sada
nadam se da će mi biti dobre.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 19:22   #79
ja imam krvarenje isto, (smeckaste boje) ali nije tockasto...nije oblilno, ali ima ga...
i libido mi je smanjen, rodnica suha...pitala sam doktoricu, jel ima lijeka za to, rekla je da nazalost nema, da koristim lubrikant jbg..
ne svidja mi se bas to :/
ali grudi su mi se povecale *.*
na pocetku su bile bolne na dodir, ali sad samo rastu...ne boli niš...
gemini1206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:39   #80
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
ja imam krvarenje isto, (smeckaste boje) ali nije tockasto...nije oblilno, ali ima ga...
i libido mi je smanjen, rodnica suha...pitala sam doktoricu, jel ima lijeka za to, rekla je da nazalost nema, da koristim lubrikant jbg..
ne svidja mi se bas to :/
ali grudi su mi se povecale *.*
na pocetku su bile bolne na dodir, ali sad samo rastu...ne boli niš...
Koliko dugo ih pijes sada?

Ja sam primijetila da je meni libido otkad sam na Yazu nestao do kraja. Naravno da ima lijeka, jer smanjen libido moze biti nusproizvod nekih kontracepcijskih tableta. Ako ih pijes duze vrijeme i vidis da ti ne pasu, trebala bi probati neke druge.

Meni je Yaz po svemu odgovarao, samo sto je libido nestao, jednostavno fizicki ne mogu nista sa sobom. Pila sam ga 6 mj., a od ovog mjeseca pocinjem sa Lindynette 20, koje mi je preporucio ginekolog da probam umjesto Yaza.

Sa Diane 35 sam imala normalan libido (zato mislim da je Yaz krivac za nedostatak), ali sam nakupila par kila i onda to nikako skinuti, mislim da sam malo vode vise zadrzavala. Pila sam ih 2 godine, pa presla na Yaz.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.