Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2012., 15:43   #21
nalazi ok,a ja imam 24satne bolove u predjelu maternice!!!

evo,ne kužim od kuda ni zašto,ali papa test i uzv su ok. dobro,imam neke ciste,ali nisu policistični jajnici. tu i tamo poremećen pH (gljivice),ali papa je zadnjih godina uredan,a ja imam bolove ko da bolujem od najteže spolne bolesti. Užas. kroz noć,kroz dan,uopće ne prestaje. i to tako traje mjesec dana,pa se malo smiri,ali u biti utihne,nikad ne prekine do kraja. I da,primjetila sam da kad recimo odem na wc i malo jače "stisnem" mišiće,ide gomila iscjedka van,a ginekologica nije našla ništa tipično. nemam upale,nama cinova (hvala Bogu),dakle,da i imam nešto,ne stvara mi probleme,ali opet..nešto nije ok.... što je najgore,gubim volju za sexom,a glupo mi se izvlačiti na bol kad će dragome sigurno to zvučiti suludo,a sve je zapravo ok.
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 19:35   #22
sad sam išla na wc i primjetila sam da mi iz rodnice doslovno visi gust iscjedak! što bi to moglo biti? ima netko slična iskustva???
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:45   #23
Iskreno ne znam što bi moglo biti,a da ti ginekolog več nije isključio
Da sam na tvom mjestu ili bih inzistirala opet na pregledu i objasnila još jednom koje probleme imam ili bih otišla u drugog ginekologa po još jedno mišljenje.
Mjesec dana takvih bolova nikako nisu normalni,a i pojačani iscjedak signalizira da se nešto dešava
__________________
Nije lako naći ljude s kojima ćeš voditi donekle zanimljiv razgovor.Vrijeđaju me svijet i njegove gluposti
Mirabai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 11:07   #24
Quote:
Mirabai kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam što bi moglo biti,a da ti ginekolog več nije isključio
Da sam na tvom mjestu ili bih inzistirala opet na pregledu i objasnila još jednom koje probleme imam ili bih otišla u drugog ginekologa po još jedno mišljenje.
Mjesec dana takvih bolova nikako nisu normalni,a i pojačani iscjedak signalizira da se nešto dešava
znam...toga se i polako bojim....tješim samu sebe da je neki bakterijski vaginitis,da bi imao iscjedak neugodan miris,jer moj nema nikakav...ali može biti bilo što drugo. na gljivice mi ne liči. a pošto ne znam pretpostaviti što bi bilo,moram ginekologu. bilo bi mi samo lakše da mi netko kaže na što još mogu ciljati,da budem spremna jel mogu problemi s jajnicima izazivati čudne iscjedke??
nizkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 16:37   #25
ja pritisak prvo u desnom a onda i u lijevom jajniku imam već mjesecima. ali u pitanju su i neki drugi problemi koje pokušavam isključiti. moja gin je stvarno super i kaže da nema razloga za zabrinutost. na tvom mjestu ja bih napravila spolne hormone i UZV.

katkad možeš imati zbog poremećaja hormona ili puknuća ciste neko blaže krvarenje. ali ipak pitaj svog doka.

samo bez stresa, nije strašno, ono što boli je uvijek bolje nego da ne boli.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 13:30   #26
Mene sredinom ciklusa uvijek zaboli lijevi jajnik. Imam osjecaj da bude napet i kao da ce puknuti, kao rajcica xD
U pitanju su folikularne ciste koje pucaju i obnavljaju se, pa sam vec navikla
__________________
Wherever you look, there's something to be seen.]
WolfWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:27   #27
Mene uvijek bole jajnici (češće lijevi) otprilike u to vrijeme ovulacije (koje je 14 dana prije sljedeće menstruacije, a ne 14 dana nakon menstruacije kako je netko napisao).
Što se tekućina tiče, u to vrijeme je sluz jaaaaako rastezljiva i to je normalno. Tako da to što si rekla da ti visi je moguće samo vrlo rastezljiva i gusta sluz. Ako nema miris i prozirna je, to bi trebalo biti skroz normalno.
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:30   #28
Question Molim vas da mi netko odgovori! Kada dodirnem mjesto na kojem je desni jajnik jako me boli!

Prije neki dan sam skuzila da kada dodirnem mjesto na kojem je desni jajnik da me dosta boli, ponekad zna i sam od sebe pocet bolit, neznam sta da radim, moze li mi itko pomoc?
Lana6504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:40   #29
Daj malo više opisa. Jesu li ti sad upravo plodni dani? Imaš li ikakvih problema sa ciklusom?
Može biti cista, velika upala, neki drugi problemi s jajnicima, a može jednostavno biti ovulacija.

Ako ti takvo stanje potraje, znaš što ti je činiti: trk ginekologu i na UZV neka pogleda što je u pitanju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 01:58   #30
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Daj malo više opisa. Jesu li ti sad upravo plodni dani? Imaš li ikakvih problema sa ciklusom?
Može biti cista, velika upala, neki drugi problemi s jajnicima, a može jednostavno biti ovulacija.

Ako ti takvo stanje potraje, znaš što ti je činiti: trk ginekologu i na UZV neka pogleda što je u pitanju.

Nisam menstruaciju imala od petog mjeseca. Sada prije par dana sam ju trebala dobiti, ali nisam. Inace imam 14 godina i svi mi kazu da je to normalno dok mi se ne unormali ciklusi, ali imam ju vec dvije i pol, evo sad ce treca godina. I svima se vec prije godinu i pol unormalila. Neznam da li ovo ima ikakve veze s jajnicima, ali inace imam problema s upalama mjehura, stalno ih dobivam iako se cuvam, kazu da su mi u mokraci nekakve bakterije ili nesto.
Lana6504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:44   #31
Svakog mjeseca nakon menstruacije (koje su isto dosta bolne) za nekih tjedan do 2 me počne boliti jedan ili oba jajnika, za promjenu od menge to je podnošljiva bol koja traje od nekoliko sati do dan, dva, nikad nisam pila ništa protiv bolova tada, i svima uvijek govorim da je u pitanju ovulacija....e sad ono što mene zanima jest jel to normalno? Mislim prvo bolovi za vrijeme menge, pa onda opet bolovi, imam mira kojih tjedan, dva između toga...jel ima lijeka tome?
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 03:27   #32
Normalno je da za vrijeme ovulacije jajnici "štrecaju" malo-jer ipak tad nešto više rade neg ostatak ciklusa.
Menstruacijski ciklus je zbunjujuć jer se broji unazad. Tj tek kad krene druga menga znamo kolko je zapravo prošli ciklus trajao (npr 25-28-31 dan) pa shodno tome se oduzme 14 dana i dobivamo koji je dan bila ovulacija.

Pa sad računajući kad menga počne da nakon što završi prođe tjedan-dva i onda ti krenu ti bolovi - to bi bilo to.
Mnoge cure tad malo drmaju jajnici - opet neke ništa ne osjete (a nekim sretnicama ni menge nisu bolne).

Kako bi bila sigurna da je sve tip-top i da je to samo "radost" koju ti je majka priroda dala da osjećaš promjene u svom tijelu preporučam da ipak odeš kod ginekologice pa da se pogleda stanje stvari i odkloni sumnje da nije neka cistica ili nešt slično.
čimičanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:24   #33
Cure,imam jake bolove u desnom jajniku.Bolovi traju vec 5 dana i bol se pojacava iz dana u dan.Ponekad osjecam i lagane mučnine u trbuhu.
Je li to mozda povezano s nezašticenim spolim odnosom? Dečko i ja imali smo spolne odnose u 12 danu moje ovulacije,nismo koristili kondom ali on nije svršio u mene.Jeli moguće da do trudnoće dođe zbog prisutnosti spermija na penisu od prijašnjih ejakulacija?
pomoć molim vas :/
1610 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:08   #34
Quote:
1610 kaže: Pogledaj post
Cure,imam jake bolove u desnom jajniku.Bolovi traju vec 5 dana i bol se pojacava iz dana u dan.Ponekad osjecam i lagane mučnine u trbuhu.
Je li to mozda povezano s nezašticenim spolim odnosom? Dečko i ja imali smo spolne odnose u 12 danu moje ovulacije,nismo koristili kondom ali on nije svršio u mene.Jeli moguće da do trudnoće dođe zbog prisutnosti spermija na penisu od prijašnjih ejakulacija?
pomoć molim vas :/
Odi ginekologu!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 00:36   #35
drage moje... i ja imam jedan problem. ne bavim se aktivno nekim sportom, ali svake godine kad dodje ljepse vrijeme odlucim trcat, i svaki put bude ista prica, bas kao i danas. uvijek tijekom trcanja ili nekog jaceg fizickog napora jave mi se strasni grcevi u jajnicima, bas kao i za vrijeme menstruacije. a inace, prvi dan menstruacije bude nepodnosljiv, doslovno pozelim umrijet. mijenjala sam 2 ginekologa, bila sam na pregledima, nisu mi nikad radili ultrazvuk. zanima me, ima li netko slican problem?
liljuly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:07   #36
Ima. Ja već preko godinu dana trčim s tim da sam do prije 2 mj pila diane. Otkad sam stala PCOS opet jaše. Između ostalog zadnja 2 tj kad god trčim bole me jajnici kao da ću svaki tren dobiti. Luda sam više. Skoro 100% sam sigurna da ima neke veze s cistama inače koje je objašnjenje zašto isti problem nisam imala i prošle godine?!
__________________
Obožavam Božić!!! :) Jedva čekam...još malo malo mrvicu! Do tada kratim vrijeme uz Nina's creative crafts :)
niko.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:23   #37
a ja ne znam, bila sam prije 2 tjedna kod nove gin, radila mi je uzv, kaze da je sve savrseno u redu. s tim da joj nisam ni spominjala te grčeve u jajnicima prilikom fizičkog napora.. oooo, muko moja
liljuly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 19:14   #38
bol u lijevom jajniku - na yazu (PCOS)

zanima me kako je moguce imati bol u jajniku dok se uzima kontracepcija . dijagnosticirana sam s sindromom policistickih jajnika te vec 5 mjeseci pijem yaz da nemam vise bolove tj ovilaciju . znaci 5 mjeseci bez bolova , da bi danas opet pocela ista tupa , nepodnosljiva, grozna bol u lijevom jajniku . kako je to moguce ? pijem u isto vrijeme tablete , niti jedan put nisam izostala te nisam imala nikakvih nuspojava . pijem kontracepciju -nema ovulacije , nema ovulacije-nema cista i trudnoce . sad mene zanima dali je ikoja cura/zena imala slican problem ,te dali to znaci da nisam zasticena od trudnoce ?
malena95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 19:20   #39
nepodnošljiva, grozna bol u jajniku je nešto zbog čega bi trebala doktoru što prije.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:41   #40
Quote:
malena95 kaže: Pogledaj post
zanima me kako je moguce imati bol u jajniku dok se uzima kontracepcija . dijagnosticirana sam s sindromom policistickih jajnika te vec 5 mjeseci pijem yaz da nemam vise bolove tj ovilaciju . znaci 5 mjeseci bez bolova , da bi danas opet pocela ista tupa , nepodnosljiva, grozna bol u lijevom jajniku . kako je to moguce ? pijem u isto vrijeme tablete , niti jedan put nisam izostala te nisam imala nikakvih nuspojava . pijem kontracepciju -nema ovulacije , nema ovulacije-nema cista i trudnoce . sad mene zanima dali je ikoja cura/zena imala slican problem ,te dali to znaci da nisam zasticena od trudnoce ?
Mislim da ti to nema veze sa pilulama. Trebala bi otići ginekologu i napraviti uzv i uzeti briseve.

Inače ja sam imala užasne bolove u desnom jajniku, nisam smjela pipnuti to mjesto jer sam imala osjećaj ko da će se rasprsnuti koliko je bolilo. Ispalo je na kraju da imam upalu jajnika, dobila antibiotike i prošlo.

Ne bole jajnici samo od cista. Budući da si na pilulama pretpostavljam da nemaš spolne odnose sa kondomima pa samim time je veća mogućnost da si pobrala nešto. Kako god, morat ćeš ginekologu da vidi šta se događa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.