Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2011., 10:59   #1
Žumberak

Planiram izlet sljedeci vikend na Zumberak sa drustvom pa me zanima da li imate za preporuciti kakav planinarski dom ili mozda privatni smjestaj. Gledajuci po internetu vecina planinskih doma se zatvara izmedju 1. i 30. 10. Svaka preporuka je dobro dosla! Hvala!
TeaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 06:54   #2
Imas dom Vodice i dom Boris Farkaš. Iako je navedeno kako zatvaraju u 10.mj. to nije uvijek slucaj. Nazovi i provjeri hoce li mozda koji od njih radit iduci vikend.
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:40   #3
http://www.park-zumberak.hr/ugostite..._smjestaj.html

Osim ovih par navedenih, ima jos tih seoskih domacinstava sa smjestajem, tam na onoj strani prema krašiću tak da bi se trebalo nac
tuitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:54   #4
Ljudi može pomoć vozaču početniku kako doći iz Zagreba do Prekrižja Plešivičkog, kojim putem? Fala!
Didonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:07   #5
Quote:
Didonela kaže: Pogledaj post
pomoć vozaču početniku
Da nisi fulala grupu
Cemu sluzi Hak
Ili ti mislis hodati

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 21:06   #6
Vrlo jednostavno:

http://web.mef.hr/web/index.php?opti...248&Itemid=474

From: Zagreb
To: Prekrizje Plesivicko

Click on Route

Pozz
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:45   #7
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Da nisi fulala grupu
Cemu sluzi Hak
Ili ti mislis hodati

Pozdrav, Cobra
Nisam fulala grupu, mislila sam da je jasno u koju svrhu to pitam
Planirala sam ići na Oštrc iz Prekrižja Plešivičkog, a nisam znala kako doći do njega. Žao mi je kaj sam te uzrujala Hvala na "pomoći" i pozdrav i tebi.
Didonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:34   #8
Quote:
Didonela kaže: Pogledaj post
Nisam fulala grupu, mislila sam da je jasno u koju svrhu to pitam
Planirala sam ići na Oštrc iz Prekrižja Plešivičkog, a nisam znala kako doći do njega. Žao mi je kaj sam te uzrujala Hvala na "pomoći" i pozdrav i tebi.
Ideš za Samobor, pa za Rude i onda gledaj putokaz za skretanje ka Prekrižju prema desno. Cesta je novoasfaltirana ako se ne varam.
1BikeRider is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:28   #9
Quote:
Didonela kaže: Pogledaj post
Nisam fulala grupu, mislila sam da je jasno u koju svrhu to pitam
Je, kad na ovoj grupi pitas s "može pomoć vozaču početniku", onda je to, stvarno, "kristalno" jasno, a uzrujala me nisi. Ja NIKAD iz PP-a nisam _kretao_ prema Ostrcu (kao pocetak, pa ni kraj). Jasno je jedino da si pokazala svoju, ajmo reci, lijenost.
Vecinu planinara voze drugi.

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 10:10   #10
jučer smo se popeli na sv. geru. išli smo dužim putem, preko Slapa, pa Vodica i Boljara, za što nam je trebalo oko 3 h. Inače se obično ide iz Sošica, što je kraći put. Po povratku smo išli drugim putem preko Plješa, pa na Vodice, i onda lakšim putem preko slapa. Uz slap imaju dva puta, onaj odmah uz slap je jasno atraktivniji, ali jako strm, a kako je pod blatnjav i prekriven lišćem u ovo vrijeme nije za svakoga. Silazak ne bi nikom preporučila, ali je ova druga, lakša staza oko slapa odlična alternativa. S njom se siđe odmah na asfaltiranu cestu nešto prije slapa kad se ide iz smjera Sošica (ulaz je označen i vidljiv s ceste). Isto kad se ide preko slapa, početni dio puta prati potok, koji treba par puta i preskočiti, pa treba u bilo koje doba godine paziti gdje se staje da ne bi ostatak puta prešli u mokrim cipelama.
Put je prohodan, ima svježe odvaljenih stabala, ali na svega par mjesta. pogled je sigurno lijep za dobra vremena, ovako smo mogli samo zamišljati. pred vrh nestaju sve hrvatske oznake, i markacije, a počinju slovenske, pa nek vas ne zbuni Trdinov vrh, jer je to slovenski naziv za sv. Geru.
Putem nismo sreli nikoga, ali na vrhu je bilo Slovenaca, i svim su imali potrebu pozvoniti zvonom na obje crkve, a djeca i po više puta, tako da smo sendviće jeli slušajući te ''melodije''. Inače, neugodno me iznenadila količina smeća na vrhu, s obje strane.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:25   #11
Ekipa, kako je najbolje na Svetu Geru, a da put u jednom smjeru ne uzme vise od 2-3 h i da usponi nisu previse ostri (imamo jedno oslabljeno koljeno )?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:31   #12
Možda iz Sošica?
zabavi se
http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...5&map_sc=28571
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 10:42   #13
Uh, bole me oci od ovog
Ali rekla bih da je to ova staza
http://planinarenje.hr/kt/jgorja/#/p...ice-sveta-gera
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 00:00   #14
to je to
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 11:36   #15
Quote:
Didonela kaže: Pogledaj post
Ljudi može pomoć vozaču početniku kako doći iz Zagreba do Prekrižja Plešivičkog, kojim putem? Fala!
Hm..najbolje da provjeriš na Google maps...Ne možeš fulati.Ponovi nekoliko puta trasu u glavi i to je to...
__________________
Budućnost je jedna prokleta stvar za drugom..-NN
Creagna-H-Earra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:35   #16
Prekrižje plešivičko nije na Žumberku nego na Samoborskom gorju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:39   #17
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uh, bole me oci od ovog
Ali rekla bih da je to ova staza
http://planinarenje.hr/kt/jgorja/#/p...ice-sveta-gera
Meni je najljepši uspon na Sv.Geru sa slovenske strane, nije dug kao sa naše strane a i ima super dom sa odličnom ponudom jela (Dom pri Gospodični). Što se vožnje, odnosno kilometraže tiče do startnog mjesta, više-manje je isto udaljeno od Zg.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 11:10   #18
Prolaznica, imas kakvu mapu staze?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 14:12   #19
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Prolaznica, imas kakvu mapu staze?
evo screenshot, dok se ne snađeš


Inače, preporučam za Sloveniju ovu stranicu sa kartama i planinarskim putevima.

Tu ti je opis mogućih uspona. Mi koristimo onaj od Pl.doma Gospodična, ali da se napravit finih kružnih tura u tom kraju.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 15:30   #20
Hvala, fakat si izvor nebrojenih infosa
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.