Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 12:15   #1061
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
smoothjazz jel ja to njusim nekakav skepticizam???
Ne kužim, kakav skepticizam.

Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
Hvala ali izmedju goe, kerale i hyderabada, tesko da cu izabrat hyderabad
Pa nije valjda da si pala na spiku o ispreplitanju indijskog oblika islama, kršćanstva i hinduizma, sa plodnim poljima, lagunama i divljim žečevima.

Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
al mozda te posjetim tijekom svog boravka
Ajd dođi pa mi objasni šta se događa u zadnjem spotu Olivera Dragojevića oko 4:20, jer ne kužim o čemu se radi. Ispreplitanju lagune sa patkama ili lovačkom društvu u progonstvu.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:38   #1062
Pa ako ti je tako grozno daj otkaz
Spot je za krepat od smijeha. Fakat je oliver
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:43   #1063
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
Spot je za krepat od smijeha. Fakat je oliver
4:20
Ne zajebavam, to je njihov Oliver.

Zadnje uređivanje smoothjazz : 19.11.2010. at 12:51.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 13:51   #1064
Pa dobro ja nisam fan niti jednog olivera.
sta 4:20?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:31   #1065
Gledaj, ja u potpunost shvaćam forumaša smoothjazza. Naime, ne može mu se prigovoriti ništa u smislu, "a, što ti znaš?" kada je čovjek u indijskom Hyderabadu već mjesecima, no nažalost ne iz razloga užitka, već posla nasušnog zbog kojeg dobiva plaću i samim time ostvaruje egzistenciju....

Osobno sam u više navrata, a zbog čega sam i došao u sukob sa dežurnim dušebrižnicima, savjetovao da se prvi odlazak u Indiju limitira na dva ili maksimalno tri tjedna jer sam iz osobnog iskustva shvatio o kakvom je odredištu riječ, a o čemu nisam štedio riječi na mojim prethodnim upisima...

Indija jest impresivna, jest država koja ima baštinu kakvu nema NITI JEDNA ZEMLJA NA SVIJETU, no isto tako je vrlo teško odredište skopčano sa brojnim poteškoćama kakve putnik namjernik niti ne očekuje... Nema tamo opuštenih mjesta za izlaske, nema jeftinih, a sigurnih mjesta za naručiti hranu poput npr. Tajlanda, nema večernje živosti, nema otvorene komunikacije sa domaćim stanovništvom, nema puno toga što bi gost takve zemlje htio... Nije to zemlja za svakoga, točnije nije niti za dio onih koji misle da to jest odredište za njih... To je zemlja za kraću posjetu, za doživjeti ju i onda produžiti za neka `easy going` područja...

Dobro je rekao smoothjazz, zanimljivo je shvatiti da lokalci obavljaju veliku nužnu uzduž cesta i posebno željeznički pruga. Nisam to vjerovao kada mi je to rečeno prije mojeg odlaska u Indiju, a onda sam to doživio kada sam vlakom išao iz Chennaia (Madrasa) prema jugu. Nisam mogao povjerovati svojim očima, ali ljudi su doslovno srali uzduž pruge u prigradskim naseljima Chennaia i pri tome međusobno čavrljali... To može biti jednom ili dva puta nekakava fora, ali poslije, to postaje odvratno... Iskreno govoreći...

Usprkos tome, reći ću kako je smoothjazz u Indiji na neki način prisilno u Indiji i kao takav je stvorio neki svoj stav, no ljudi koji idu tamo dragovoljno, ne zadržavaju se mjesecima u jednom gradu i ne pate zbog lokalnih gadarija, već uzmu ono najbolje i produže dalje... Tako sam i ja, pa je doživljaj sasvim drugačiji. Naravno, osvjedočio sam se u sve ono što smoothjazz navodi, neću ga nipošto negirati jer je to istina, ali koncepcija boravka u toj zemlji je za većinu namjernika, pa tako i mene, totalno drugačija od one smoothjazzove!

Što se Kerale tiče, tu je smoothjazz bio malo ironičan, no jamčim kako je ta savezna indijska država nešto što će iznenaditi svakoga. Bez premca se radi o najčišćoj državi, najsređenijoj i u smislu prirode i životne koncepcije uvjerljivo najnaprednijoj... Ovo što kažem nisu prazne riječi već čista faktografija. Shvaćam smoothjazzovu ironiju, ali u Kerali postoji kršćanstvo koje se tamo usadilo prije dolaska Europljana, postoji džamija izgrađena još za života Muhameda, postoje brojna hinduistička svetišta, a kada se tome pribroji činjenica da tamo vlada uglavnom prokumunistička vlast desetljećima, to samo po sebi dosta govori o tom kutku Indije koju ne nazivaju bez razloga "Božja osobna zemlja"... Da se razmumijemo... I Kerala je samo Indija, pa ne treba očekivati nekakva čuda, a posebno nešto što bi sličilo zemljama jugoistočne Azije... Ipak, čovjeku je tamo vrlo ugodno, ozračje je relativno liberalno, a sve one ružne stvari koje karakteriziraju svakodnevnu Indiju, ipak su uvelike potisnute zahvaljujući desetljetnim naporima lokalnih vlasti.

Toliko o tome i još ću jednom reći kako iskreno razumijem smoothjazza, ali njegovi stavovi nipošto ne trebaju utjecati na nakanu svakog znatiželjnika da vidi i istraži veliki i prebogati indijski potkontinent !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 03:58   #1066
Flumen, evo i jedno pitanje od mene, nadam se ne preteško za indijskog eksperta od formata.

Vanjski znak raspoznavanja neudane žene od udane.

Ne mislim tamo na neku jadnicu iz šatora (to znam), nego na ženu iz kancelarije, VSS. Točka na čelu, nekad crvena, nekad crna, duge hlače, na nogama počne (kakve kod nas nose bake), ne vide se noge ni nožni prsti. Zlatne naušnice, ogrlica, narukvica, prsten bez kamena koji izgleda kao burma. Ima na jednoj ruci sat.

Ova ekipa muškića ovdje (VSS) je totalno invalidna na bilo koje pitanje vezano uz ženski rod, ma i općenito na bilo koje životno pitanje, ono... obični zombiji.

BTW, nikad u svoj karijeri nisam imao problema sa otvorenom komunikacijom sa muškim domaćim stanovništvom. Njih se jako teško otarasit.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 10:45   #1067
Indija

Bok društvo...već nekoliko dana čitam ovaj forum i vidim da se može naučiti svašta korisno.
E sad ovako, već dulje vrijeme mi se u glavi formira ideja da odem na neko daleko putovanje, a Indija se čini daleko najzanimljivijom. Kao prva stvar me zanima s kojim budgetom uopće trebam računati (skromnim?). Znam da je ovo jako teško odgovoriti, ali ostala bih najviše 2 tjedna (uključujući i putovanje). Na žalost prilike i posao ne dopuštaju dulje. Voljela bih vidjeti jugoistočni dio (Mumbai, Goa,...). Gdje se mogu kupiti najpovoljnije aviokarte? Gdje prespavati, kako dalje putovati? U koje doba godine otići?
Imam 100 pitanja i informirala sam se po netu, ali ipak bih voljela čuti još malo
Unaprijed hvala!
nkrajnovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:04   #1068
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Flumen, evo i jedno pitanje od mene, nadam se ne preteško za indijskog eksperta od formata.

Vanjski znak raspoznavanja neudane žene od udane.

Ne mislim tamo na neku jadnicu iz šatora (to znam), nego na ženu iz kancelarije, VSS. Točka na čelu, nekad crvena, nekad crna, duge hlače, na nogama počne (kakve kod nas nose bake), ne vide se noge ni nožni prsti. Zlatne naušnice, ogrlica, narukvica, prsten bez kamena koji izgleda kao burma. Ima na jednoj ruci sat.

Ova ekipa muškića ovdje (VSS) je totalno invalidna na bilo koje pitanje vezano uz ženski rod, ma i općenito na bilo koje životno pitanje, ono... obični zombiji.

BTW, nikad u svoj karijeri nisam imao problema sa otvorenom komunikacijom sa muškim domaćim stanovništvom. Njih se jako teško otarasit.
Eh, eh, nisam ja baš ekspert za Indiju, a kamo li od formata . Pomalo se trudim, pa je sve ono što napišem rezultat osobnog iskustva, iskustava meni bliskih osoba i, jasno, brojnih relevantnih izvora. No, da ne odugovlačim, pokušati ću ti odgovoriti.

Dakle, dobro si primijetio da točka ne čelu (tzv. bindi), bez obzira na boju, zaista ne definira da li je udana ili ne. To je nekada bio znak vjerske pripadnosti (doduše i sada to može značiti, ali i ne mora), tj. pripadnosti hinduizmu, no danas je to, manje ili više, modni detalj koji i ne mora biti nužno točkica nanesena bojom, već se umjesto boje može koristiti npr. sofisticiran komadić nakita, primarno zlata ili neki od kamenčića ili bisera...

Ipak, žene hinduističke vjeroispovijedi, iako ne nužno sve, ipak imaju oznaku da su u braku. To je tzv. sindoor odnosno fini crvenkasti prašak (puder) koji se nanosi na manje ili više sofisticiran način na područje razdjeljka u kosi. Prema tome, ukoliko je tvoja kolegica s posla hinduističke vjeroispovijedi, obrati pozornost na taj detalj, a ako je muslimanka (ipak je u Hyderabadu oko 40-ak% muslimana), tada je to malo kompliciranije. Tada pokušaj definirati stvar preko prehrane. Ukoliko je vegetarijanka, tada je skoro sigurno hinduist, budući da su indijski muslimani solidni konzumenti mesa.

U svakom slučaju, pogledaj ima li crvenkastog pudera u kosi ili dijelu čela tik prije razdjeljka. Ukoliko nema, a hinduist je, teško da je udana bez obzira što se, očigledno, malo udaljila od tradicionalne koncepcije jer ne nosi svugdje nazočni sari.

Što se muškaraca tiče, nemoj se tome čuditi. Nema tamo tih muško - ženskih odnosa kao kod nas. Možda nisi znao, ali još uvijek, baš u ovom vremenu, uključujući i VSS osobe, oko 90% brakova je dogovoreno!!! To su podaci koji su točni i pomalo nestvarni jer bi takvu šemu obično podveli pod islamsku civilizaciju, no hinduistička je također vrlo, vrlo konzervativna, a ja bi rekao da je u određenim segmentima čak i konzervativnija. Eto, odnos prema alkoholu je konzervativan do krajnjih granica, a postoji par saveznih država u kojima je zabranjena prodaja istoga, poput npr. najrazvijenijeg Gudžarata!!!

Toliko budi pozdravljen i uživaj, koliko to već možeš u Cyberabadu .
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:12   #1069
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Živim kraj (privatne) bolnice i nekad malo prošetam. To je dno, dna. Jedini san onih koji su se u Indiji dočepali doktorata (ne samo onoga iz medicine), je odlazak u Europu/SAD.
Izgleda da si ti previse u Indiji id a ti je prisjelo pa meljes tu bezveze.

I kaj, proso si kraj jedne privatne bolnice, i?

Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
Nikakva agencija. Htjela sam stec radno iskustvo a putovat. A kazu da ne mozes stisnut i pr...t
Tako sam se sjetila doktora na CS i kontaktirala nekoliko, kao i ljude kojima pise u profilu da su u NGO. Jedan indijski doca se javio i ponudio da mi to sredi. i sam ima svoju polikliniku al je samo lab dijagnostika. No, ima drugih bolnica. kaze da nema problema, samo da odlucim kad dolazim i di zelim Goa ili Kerala. Ja bih isto Keralu radije. Samo se bojim da je skupo... Ako mi ne srede smjestaj, nazalost, nis od toga ...
Pa pitaj toga koji ti sredjuje i za smjestaj, koej su cijene itd.
SUmnjam da ce ti oni sredjivati smejstaj, ali mislim da si mozes srediti kakav takav, dobar za indiju, smjestaj, za vrlo malu lovu, prakticki zanemarivu u odnosu na kartu. Najbolje da se prek negog Indijca raspitas, a akko velis da si s jednim vec u kontaktu - odlicno.
Mozes se i raspitati da zivis s nekom obitelji, a ne da unajmljujes vlastiti stan gdje bi sama zivjela.
Velim, sve to ovisi u mikrolokaciji, kak ja to velim, u Indiji. Ok, Goa je mala, al Kerala je velika, sigurno ima citav spektar situacija tamo, ovisi kolko je velik grad, itd itd.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:19   #1070
Quote:
flumen kaže:
Što se muškaraca tiče, nemoj se tome čuditi. Nema tamo tih muško - ženskih odnosa kao kod nas. Možda nisi znao, ali još uvijek, baš u ovom vremenu, uključujući i VSS osobe, oko 90% brakova je dogovoreno!!! To su podaci koji su točni i pomalo nestvarni jer bi takvu šemu obično podveli pod islamsku civilizaciju, no hinduistička je također vrlo, vrlo konzervativna, a ja bi rekao da je u određenim segmentima čak i konzervativnija. Eto, odnos prema alkoholu je konzervativan do krajnjih granica, a postoji par saveznih država u kojima je zabranjena prodaja istoga, poput npr. najrazvijenijeg Gudžarata!!!
Što se tiče brakova, puno su im novune oglasa za ženidbu, i to tipa, Indijka VSS spreme recimo IT, stratzi istog takvog, normalno iste vjeroispovjesti etničke rpipadnosti, iste stručne spreme , za brak; i obrnuto. Ja kontam da im to roditelji pišu... Ultra konzervativni oglasi. Tipa: Hrvat VSS katolik, trazi VSS Hrvaticu katolkinju za brak. Dobro aj kad razmislim i nasi su oglasni puni takvih oglasa
I BTW, mislim da bi se jedna nativna Indijka od 1000 ili 10.000 bila spremnna udati za neindijca, jako su konzervativni sto se toga tice. Sto se tice muskih, Indijaca, je slicno, ali en toliko striktno, ipak su oni muski.

A kaj se tice alkohola, i odnosa prema njemu... he, pa tradicoonalni odnos je konzervativan, a ovaj ne tradicinonalni odnos Uglavnom mladima jeobicaj da idu van, i dok dodju van da se napiju u najkracem mogucem roku. Dakle totalno ne kao kod nas, iako i mi puno pijemo. Tamo je fora zbombati se odma i sad, i onda teturati ili se ne sjecati nicega.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:28   #1071
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Eto, odnos prema alkoholu je konzervativan do krajnjih granica, a postoji par saveznih država u kojima je zabranjena prodaja istoga, poput npr. najrazvijenijeg Gudžarata!!!
Da, ali Diu je uz Guajarat iako spada pod D&D, i tamo se Guajaratljani opijaju svaki vikend, toliko o njihovoj vjeri.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 21:19   #1072
Dobar smještaj u Agri, traži se.-

Pomoć!
Zna li netko dobar smještaj u Agri?
Naime Amar Yatri Niwas koji ste preporučili - na Trip Advisoru jako ga kritiziraju, tj. hračkaju...
Ima li neki drugi?
Hvala!
mala alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 22:07   #1073
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Što se tiče brakova, puno su im novune oglasa za ženidbu, i to tipa, Indijka VSS spreme recimo IT, stratzi istog takvog, normalno iste vjeroispovjesti etničke rpipadnosti, iste stručne spreme , za brak; i obrnuto. Ja kontam da im to roditelji pišu... Ultra konzervativni oglasi. Tipa: Hrvat VSS katolik, trazi VSS Hrvaticu katolkinju za brak. Dobro aj kad razmislim i nasi su oglasni puni takvih oglasa
I BTW, mislim da bi se jedna nativna Indijka od 1000 ili 10.000 bila spremnna udati za neindijca, jako su konzervativni sto se toga tice. Sto se tice muskih, Indijaca, je slicno, ali en toliko striktno, ipak su oni muski.

A kaj se tice alkohola, i odnosa prema njemu... he, pa tradicoonalni odnos je konzervativan, a ovaj ne tradicinonalni odnos Uglavnom mladima jeobicaj da idu van, i dok dodju van da se napiju u najkracem mogucem roku. Dakle totalno ne kao kod nas, iako i mi puno pijemo. Tamo je fora zbombati se odma i sad, i onda teturati ili se ne sjecati nicega.
Znam ja sve to što si napisao. Zato sam i naveo podatak od oko 90% dogovorenih brakova... Ukoliko uzmeš da su Indijci mlado stanovništvo, tada je tih 10% vrlo, vrlo velika brojka u apsolutnom iznosu, no nipošto ne negira činjenicu da je to relativno ipak samo malo više od kapi u moru konzervativnih navada što se sklapanja brakova tiče.

Prema tome, ti oglasi nisu konzervativni, ali su izuzetak izuzetaka. Kod nas su rijetki, a da ne kažemo za Indiju... Opet, treba uzeti u obzir koliko je njih... Paaa, negdje oko 1 200 000 000 duša ! Dakle, to što ti vidiš u novinama, a i ja sam vidio, a imaš i online stranice za tu svrhu, obuhvaća samo vrlo mali postotak, uključujući i one VSS. Zaista je tako... Nije to moja izmišljotina, želja ili bilo što drugo. To je indijska činjenica. I što se mene tiče, nemam ništa protiv.

I alkohol... Nisam navodio da neki od Indijaca ne žele piti ili da se ne napijaju... Ja sam naveo da je odnos društva prema alkoholu konzervativan. Postoji jedna vrsta tzv. "javne sramote" što se toga tiče, a ne samo da su neke savezne države "suhe", nego su to i pojedini gradovi. Isto tako u nekim se gradovima ne može naći mesna hrana!!!

Još nešto što se alkohola tiče. Tvrdim ti kako koncepciju "izlaska" kakvog mi prakticiramo, u Indiji može ne upražnjavati niti 1% stanovništva (uh, daleko sam preveliku cifru rekao) jer kao prvo, ne žive u gradu gdje je piće dosta dostupno poput npr. Pondicherryja ili Bangalorea, bilo cjenovno, bilo da ima mjesta koja imalo izgledaju na nešto, a da se u njima poslužuje alkohol.

Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Da, ali Diu je uz Guajarat iako spada pod D&D, i tamo se Guajaratljani opijaju svaki vikend, toliko o njihovoj vjeri.
Tako je. Diu im je odredište slično Tijuani za Amerikance ispod 21 godine s područja Los Angelesa. Diu ima sličan status poput Pondicherryja, a kako je Gudžarat najrazvijenija indijska savezna država, jasno je da si dio od 50-ak milijuna stanovnika te države, može osigurati povremene izlete u blaženstvo vrlo dostupnog Kingfishera i ostalih alkoholnih brandova.

No, nipošto nebi govorio o njihovoj vjeri jer da je 50% + 1 stanovnik Gudžarata za legalizaciju alkohola u njihovoj državi, to bi se i dogodilo. Dakle, opet je to jedna manjina, a Diu na 50-ak milijuna ljudi, pa neka ih pije samo 10% nikako ne može biti prevelik, a radi se o relativno malom području... Pazi, samo nekih 39 km2 i 25 000 stanovnika ... Diu je ono što je za Saudijce Bahrein...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 22:19   #1074
Quote:
mala alex kaže: Pogledaj post
Pomoć!
Zna li netko dobar smještaj u Agri?
Naime Amar Yatri Niwas koji ste preporučili - na Trip Advisoru jako ga kritiziraju, tj. hračkaju...
Ima li neki drugi?
Hvala!
Ok, to je ono što je karakteristično za Indiju. Jedne godine hotel je ok, a druge postane rupa ...

Ipak, opcija ti je Hotel Taj Plaza ( http://hoteltajplaza.com/ ). Evo, u njemu je odsjela forumašica phi ovog mjeseca (vidi jednu stranicu unazad) i sasvim je zadovoljna. Kaže, sobe nisu nešto, ali je prihvatljivo i u neposrednoj je blizini Tadž mahala... Vidim da su za taj hotel na Trip Advisoru osrednje ocjene, ali opet, neka ti vodilja bude totalno svjež izvještaj naše forumašice ...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 02:19   #1075
Quote:
nkrajnovic kaže: Pogledaj post
Bok društvo...već nekoliko dana čitam ovaj forum i vidim da se može naučiti svašta korisno.
E sad ovako, već dulje vrijeme mi se u glavi formira ideja da odem na neko daleko putovanje, a Indija se čini daleko najzanimljivijom. Kao prva stvar me zanima s kojim budgetom uopće trebam računati (skromnim?). Znam da je ovo jako teško odgovoriti, ali ostala bih najviše 2 tjedna (uključujući i putovanje). Na žalost prilike i posao ne dopuštaju dulje. Voljela bih vidjeti jugoistočni dio (Mumbai, Goa,...). Gdje se mogu kupiti najpovoljnije aviokarte? Gdje prespavati, kako dalje putovati? U koje doba godine otići?
Imam 100 pitanja i informirala sam se po netu, ali ipak bih voljela čuti još malo
Unaprijed hvala!
Tvoja su pitanja sasvim u redu, a i u navedena 2 tjedna ćeš si osigurati sasvim dobar doživljaj Indije. Može se, vjeruj mi!

Što se budgeta tiče, računam na nekih 45 eura dnevno (hotel, hrana & voda & voće, javni prijevoz, ulaznice). Prema tome za 12 dana, ukupni bi budget što se navedenih detalja tiče, bio 540 eura. Može i manje, može i više, a ja sam uzeo jednu, uvjetno rečeno sredinu...

Tu nisam uračunao troškove povratne avionske karte Europa - Mumbai - Europa i transportne troškove između indijskih gradova (vlak, autobus, avion), dok sam javni prijevoz uračunao u prethodnu cifru.

Što se avionskih karata tiče, trebala bi navesti kada bi putovala jer nije isto kupovati kartu za npr. prosinac ili ožujak iduće godine... Što se avionskih karata unutar Indije tiče, najbolje je pogledati preko Cleartripa ( http://www.cleartrip.com/flights ) jer oni vrlo učinkovito navedu koji je let najjeftiniji i sa kojom kompanijom u određeni dan. Isto tako na Cleartripu se kupuju online i željezničke karte ( http://www.cleartrip.com/trains ). Avionske, a posebno željezničke karte unutar Indije nisu skupe, pa se obilazak jugoistočnog dijela potkontinenta može realizirati uz ne prevelike troškove.

Što se odredišta tiče, osobno bi ti savjetovao "kostur" ovakvog oblika:

1. dan - krećeš avionom iz Europe
2. dan - dolazak u Mumbai, smještaj, obilazak, noćenje
3. dan - Mumbai, obilazak, noćenje
4. dan - Mumbai, obilazak, noćenje
5. dan - ujutro vlakom do Goe, smještaj i odmor, noćenje
6. dan - Goa, odmor, obilazak, noćenje
7. dan - Goa, odmor, obilazak, noćenje
8. dan - Goa, odmor, obilazak, u večernjim satima uzimaš noćni vlak za Alleppey (Alappuzha) u Kerali, noćenje u vlaku
9. dan - dolazak u Alleppey, smještaj, obilazak, noćenje
10. dan - koristiti Alleppey kao ishodište za čuvene Kerala backwaters, izlete u nacionalne parkove, obližnje gradove i sl...
11. dan - izleti po Kerali, noćenje
12. dan - izleti po Kerali, noćenje
13. dan - boravak u Alleppeyu, a onda polazak avionom iz Kochina za Mumbai. Ovaj ili slijedeći dan, rano ujutro polijetanje za Europu
14. dan - dolazak u Europu

Malo sam, onako površno gledao, pa vidim da bi te dvije željezničke karte (u klimatiziranim i sigurnim klasama) i jedna avionska s došle oko 82 eura.

Dakle, ovome trebaš pribrojiti taksi prema i od aerodroma, cijene izleta i to bi nekako bilo to... Ovom bi šemom vidjela tri vrlo zanimljiva odredišta, nebi nigdje previše jurila i žurila, a radi se o indijskim područjima koja su, po mojem mišljenju, stvarno solidna. Kerala prije svega...

Ukoliko ideš sama, a djeluje mi iz tvojeg upisa da je to tako, tada treba birati mrvicu solidnije hotele, čisto kako bi se osjećala ugodnije. Najugodnije vrijeme za posjetu ovom dijelu Indije svakako je od 11. do 2 mjeseca. Ta četiri mjeseca su općenito najugodnija za najveći dio Indije. Nisu velike vrućine, no svejedno je toplo.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 03:27   #1076
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ipak, žene hinduističke vjeroispovijedi, iako ne nužno sve, ipak imaju oznaku da su u braku. To je tzv. sindoor odnosno fini crvenkasti prašak (puder) koji se nanosi na manje ili više sofisticiran način na područje razdjeljka u kosi. Prema tome, ukoliko je tvoja kolegica s posla hinduističke vjeroispovijedi, obrati pozornost na taj detalj, a ako je muslimanka (ipak je u Hyderabadu oko 40-ak% muslimana), tada je to malo kompliciranije. Tada pokušaj definirati stvar preko prehrane. Ukoliko je vegetarijanka, tada je skoro sigurno hinduist, budući da su indijski muslimani solidni konzumenti mesa.

U svakom slučaju, pogledaj ima li crvenkastog pudera u kosi ili dijelu čela tik prije razdjeljka. Ukoliko nema, a hinduist je, teško da je udana bez obzira što se, očigledno, malo udaljila od tradicionalne koncepcije jer ne nosi svugdje nazočni sari.
Fala šefe. Jedan od odgovora koji sam dobio ovdje je i mirisao kao tvoj, ali dobio sam i neke druge koji veze s vezom nemaju (valjda da zavaraju neprijatelja). Gazda nije musliman i ne zapošljava muslimane (toliko o bratstvu i jedinstvu ovdje), tako da muslimanka nije sigurno. Bajadera još nikom nije bila fuj, pa neće ni njoj valjda.

Bila je prije koji dan svečena večera, stotinjak muškića, računajući i nas. Uglavnom, glavonje su sjedile za našim stolom, a običniji puk malo dalje. Koje je to isčuđavanje bilo ekipe okolo u vezi našeg "ubijanja" u alkoholu, šegi i zabenciji (čak i u vezi onih stvari, jelte), i to facama pred nosom. Za razliku od nas koji smo se ujutro pojavili na poslu u punom sastavu, pola one nevine lokalne ekipe koja se isčuđavala našem ponašanju, na posao došla nije. Oni su se putem kući negdje ubili. Naravno, iako su svi dečki iz kancelarije bili na večeri, onih 10 cura što tamo rade, nisu bile pozvane, jer šta će one tu.

Mislim da je prije mjesec dana bio neki proces na ustavnom sudu (vrtilo se na vijestima), dvoje nevjenčanih, koji su željeli živjeti zajedno, ili nešto na tu foru.

Imam još jedno pitanje, za ekipu koja je bauljala obalama Kerale. Dali je itko vidio lokalnu curu da se kupa u kupaćem. Nije provokacije ni zajebancija nego me čisto zanima jel ima toga.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 06:17   #1077
ma ne kupaju se u badicu jer su hm kako da kazem malo punije

tashu kaushik




cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:20   #1078
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ok, to je ono što je karakteristično za Indiju. Jedne godine hotel je ok, a druge postane rupa ...

Ipak, opcija ti je Hotel Taj Plaza ( http://hoteltajplaza.com/ ). Evo, u njemu je odsjela forumašica phi ovog mjeseca (vidi jednu stranicu unazad) i sasvim je zadovoljna. Kaže, sobe nisu nešto, ali je prihvatljivo i u neposrednoj je blizini Tadž mahala... Vidim da su za taj hotel na Trip Advisoru osrednje ocjene, ali opet, neka ti vodilja bude totalno svjež izvještaj naše forumašice ...
Evo mene u Katmanduu, sutra idem za Gou. Taj Plaza je skroz ok, super je sta je u parku oko Taj Mahala gdje je zabranjen promet, pa je neuobiocajeno cisto za Indiju i mozes setati i nocu bez ikakve gnjavaze. I tu je bio najbolji shopping, jer smo cijane rusile i do 10 puta
I buduci da nam je vlak bio tek slijedecu vecer, dali nam besplatno sobu na par sati prije vlaka da se istusiramo i presvucemo. I jos nam i ciste rucnike dali.

Tko zeli slikati ili snimati kremiranja u Varanasiju, hotel Sonmony ima odlicnu poziciju. Sobe isto nisu bas nesto, ali je hrana odlicna (nije preporucljiv tost s rajcicom, ne ispecu ju bas, pa mi je malo buckalo uzelucu) i ima pogled iz svake sobe na gatove za spaljivanje, a s krova i iz restorana direktan pogled. Na Harischandra gatu je i mrtvace tamo non-stop spaljuju, 24 sata na dan, bilo ih je i po 7-8 istovremeno. I nije nikakva predstava, jednog se Brahmina bas cijelog dobro vidjelo, ostali su bili vise-manje zamotani. Tamo je i elektricni krematorij.

Kad smo u Varanasiju skuzile da na zeljeznickoj u gradu vlak za Gorakhpur stoji samo 2 min, a i riksar je trazio vise nego do Varanasi Jn, otisle smo na stanicu prije nase (gdje vlak stoji 20 min) i nije bilo nikakvih problema.
Za one koji imaju kofere na kotacice, a ne ruksake, stanica u Gorakhpuru ima i rampe za invalide, samo ih treba potraziti na peronu.

I definitivno mi je sleeper class bio udobniji za spavanje nego 3AC, jer mi je bilo hladno s klimom. I nekako manje klaustrofobican.

Toliko za sada...
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 03:49   #1079
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
ma ne kupaju se u badicu jer su hm kako da kazem malo punije
Ovo na slikama ubrajam u kupaći.

Ne mislim ne neke promidžbene materijale, nego me zanima me dali se tamo neku lokalnu curu može vidjeti u tom izdanju.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 11:41   #1080
Osobno nisam nikada vidio domaće cure, Indijke iz Indije da se u Indiji kupaju u kupaćem kostimu! Nikada! Vidio sam kako ulaze u more i smoče se do pojasa ili vrata, ali ne u kupaćem kostimu već u odjeći.

Indijke možeš vidjeti u tom izdanju u drugim dijelovima svijeta, ali u Indiji, teško, teško... Spotove, poput gore navedenog, ne računam...

Općenito, ukoliko i ima takvih slučajeva, oni su vrlo, vrlo rijetki i zasigurno su ograničeni na mala područja Indije, primarno na Gou.

To ti je kao i u slučaju ženskog odijevanja... Pogledaj samo koliko to žena nosi moderniju odjeću!!! Vrlo, vrlo malo. Uglavnom su to sariji. Čim ženska osoba uđe u pubertet, kreću sariji ili odjeća koja je nekako prijalazni oblik iz sarija u neku moderniju odjeću, ali tada mi izgleda blentavije i trapavije nego da je sari. Ima izuzetaka, ali to jesu izuzeci, a manje pravila. Osobno sam vidio par cura pored diskoteke Agni u Delhiju, onako u haljinicama, čak i malo iznad koljena, ali to je toooooliko rijetko, a da ne kažem kako su te cure dovezli ogromni sjajni automobili sa vozačima (očigledno turbo visoka klasa)... Iliti što bi mi rekli, izuzeci koji potvrđuju pravilo.

No, nemam ja ništa protiv toga, da se razumijemo. Poštujem njihovu tradiciju i u tome ne vidim ništa sporno.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.