Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 11:59   #61
kopam i sadim, to su odlicne informacije na toj stranici, suuuuuper.
pa ce mozda i sad neko vise vjerovati da te stavri pomaze i kako se hraniti.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 10:34   #62
da li je netko od vas probao mumyo u tu svrhu po onom sto pise pomaze kod regeneracije zelucane sluznice ali i kod heliko bakterije i cira ?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:23   #63
Smile

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Treci dio.

Ima Cajova, vazno je da je hcim vise gorak ! Zasto? Nitko ne volji gorko (manje / vise ),
tako i te bakterije, treba piti 1 do 2 salice na dan jako gorkoga caja. mozda 2 tjedna? Neznam tocno, ja sam se ljecio preko
Ljecnika. Ima i kjecnika koji te nece ljeciti, imao bi puno manje posla da ljeci sve ljudi. Ima i ljecnika koji neznaju ljeciti.
Sta svega ima.
Preporucim: Artemisia Absinthium , ili crni Pelin, Pelin, Wismut, Bismut

ja sam trebao 1 cijeli sat da popijem jednu salicu za probu, tako gorko. Ali 100% pomaze i bezi sve zivo iz zaluca kako je gorko.
Ja sam to probao negde 2 godine poslje ljecenja, samo da probam ukus. To sam pronasao kad sam knjige citao oko biljka i bilnjih ljeka.
Da sam jos bolestan bio , bi to pio, samo da pomaze i ode mali vragovi iz zaluca. Ako bi opet oboleo jednoga dana, uzet cu to.
Sam nabrati, tesko naci, i moze se covjek otrovati i umreti. Puno biljka izgleda slicno. Mojom stolaru se tako desilo.
Bolje kupiti od ljudi koji tocno zna, pa makar u apoteki. Pa mislim da je 100g puno i mozda previse.

Za prvu pomoc a nema ljeka u kuci: Uzmi obicni krumpir, oguli ga, i jedi ga, sirovi , takav kakav je. Nije tako los ukus.
Netko krivo misli, da ce boljeti zaludac od toga, nece nikako, bolje ce biti , posle negde 10 do 20 minuta, nije otrov.
Samo zeleno od krumpira je otrov. Krumpir jednostavno ima bolji ukus ako se kuha ili pece. Bas kad se pece onda se pece kao secer,
to je ono smeda boja.
Natron, Natriumbicarbonat, Bicarbonat, Soda, to je Natriumhydrogencarbonat , ima i u "Prasku za pecivo",
mora biti hcim cistiji , bez dodatnih stvari kao aluminium.
A nemoze smetati nesto kao malo brasna od kukuruza. Kemije se treba cuvati.
Nece to ljeciti, caj moze. to samo za prvu pomoc, a ne za svak dan koristiti. inace Moze biti tako:
Zeludac ne pravi be sveze viska kiseline, nego je taj bakterium u zalucu ili neki drugi bakterium, mozda radi nesto pokvareno pojeo?
itd... i Natriumhydrogencarbonat ce neutralizirati kiselinu, ali moze se oboleti na nekoj bakteriji koje si pojeo, netso staroga/pokvarenoga ili slicno, i moze se desiti za par dana ce traziti vecu dozu Natriumhydrogencarbonata , jer ce jos vise kiseline proizvoditi. Bolje leciti, to ja kao pokvarenom zubom koji boli, nece biti bolje nego gorije, dok se ne popravi/ljeci ili izvadi.

Necu vas sad bas strahuvati, ali Aluminium , kao prah, u najmanjim djelovima, je jako stedljivo, opasno, uzrokuje rak i druge stvari neke.
Dokazano je to, ali nije jos zabranjeno, jer nemozeju nikako potvrditi kako aluminium unistava tocno celije. To moze i jos 50 godian trajati. Jer samo trazenje da je aluminium za neke stvari krivo je trajalo tocno 30 godina.
Zato se jos uvjek stavlja u neke stvari ili kao dodatak, kao u Deodorant, dokazano da zene dobiju rak na cice od toga.
Ja neznam zasto i bas zene imaju toliko poverenja u industriju i reklame, svasta kupuju i koristiju i ne cudiju se ako netko umira oko njih ili sam enesto ima itd.. a desilo se dosta toga da nesmije imati nitko poverenja u Pharma-Industriju.
Kako sam vec kazao: Na zalost, Sve je dozvoljeno i prodaje se ako te ne ubije odma. a ako te kasnije ubije se neda dokazati.
I za tebe onda moze bit pre kasno.

Da nezaboravim: Tko je osetliv na zaludac, pa i samo malo, nemojte nikako jesti margarin, ili nesto s margarinom kao kolace ili bucnicu i sta sve nucaju ljudi taj margarin. To se uzimalo prije 80 i 100 ljet za podmazivanje mehanicka masina.
Covjek sve sto se da pretvori u novac, industrija na prvom mjestu. Hteli su vec prodati pa su smislili da je to prirodno i za jesti.
Zapamti: Sve sto te ne ubije odma ce se dozvoleti prodati. Ali ubit ce te kasnije. (cholesterin), zastopa vene/arterije....
Nase tjelo to jako tesko potrosi, pa i cak nikako.
Nikako to nije prirodno. To covjek samo pomoci masina moze napraviti. Ne rucno kao maslac. Prirodno je maslac (buter), to je od mljeka, i od toga nece nikada zaludac boleti, pa da se i prejedete. Super za kolace itd.. ima bolji ukus, na zalost je duplo skuplije, ne u austriji ili njemackoj, tamo to dode 7KN / 250g. TKo jos nije razumeo: Margarin je masnoca od biljka! Svaka zivotinja koja biljke jede ima kompliciran zaludac , manje vise, da to moze predelati sve. Krava ima cak 4.
Da vise ljudi jede malsac od mljeka bi i bio jevtiniji za kupiti.
Makar sam vec 18 godina ljecen na zaludac, ali ostane rane neke, oziljki, i mene odma zaboli zaludac i boli me 8 sata najmanje ako si pojedem malo vise takvoga kolaca. To je tako tesko za zaludac da mora puno puno kiselina napraviti i dugo dugo treba da to preradi.
Toliko me boli da nemogu spavati, naprimjer ako sam na vecer kolaca takvoga pojeo. I neznam kud zmenom i kako.
Mene kad boli , nemogu razmisljati , sam kao u kome, s razlikom da sam budan i da me boli ko ludo. Jedino st mi malo pomaze je, ako se sjetim, da si pojedem malo sirovog krumpira. Pola negde. Onda ide bolje, traja malo, kiselina se malo iztrosi na krumpiru.

Ja mislim da sam napisao dosta u toj temi, i nadam se da se nade pomoc u mojim recima.
Hvala na svakoj riječi napisanoj sa puno volje i truda da se pomogne i drugima koji se bore sa tom opakom bakterijom,čitala sam svako slovo ,sve znam o njoj ali isto kao i ti nisam znala od kad je imam i nitko pa ni moji roditelji nisu me odveli dr kad mi je bilo loše sad kad trebam da živim i uživam sa obitelji ja se borim sa tom gadurom koja mi je uništila želudac ,ali nepredajem se idem dalje ,hvala na savjetima dobro ce mi doci.
Sami Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:17   #64
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
da malo dignem temu
prvo i osnovno, za vas kojima ni lijekovi ne pomažu i dugo se mučite s gastritisom, savjetovala bih da razmislite o tome imate li možda HIPOKLORHIDRIJU. simptomi su slični kao i kod gastritisa kojemu je uzrok previše kiseline, ali ovdje se radi o premalo kiseline ili premalo kiseloj. pogotovo ako imate plinove, nadutost i zadah. naime hrana se zadržava i trune u želucu jer ima tako malo (ili preslabe) kiseline pa se namnože bakterije koje napadnu tu hranu, a njihov metabolizam ispušta plinove. nažalost doktori i farmaceuti to ignoriraju jer je dosta rijetko, a terapije za gastritis mogu apsolutno pogoršati stvari (npr lijekovi s inhibitorom proton pumpe)

a ja sam dobila neku vrstu gastritisa prije nekih tjedan dana. što mi je posebno čudno jer spavam dovoljno, ne pušim, ne pijem, ne jedem nezdravo, ne živciram se BAŠ toliko (a znala sam emocionalno biti i gore pa ništa). jedino što mogu zaključiti je da se već dugo vremena spremalo. ili imam helicobalter plyori, al to će se još pokazati na pretragama.
Pozdrav, evo ja sam jucer dobil Emanera kapsule (znači inhibitor proton pumpe) jer imam bolove na sred prsa pa doc. sumnja na gastritis i još nešto slično tome, ja predpostavljam na GERB. Mi može tko reći o njima kad se uzimaju? Prije ili posle jela? I dal su to jake tablete?
Baš si ja mislim da možda one sada naprave suprotan efekt, te sa svojim smanjivanjem želučane kiseline se razviju neke bakterije. Veli doktor da koristim to tjedan dana pa ako nebude bolje da se vidimo. Sad to i nije veliki period uzimanja? U slučaju da bude suprotan efekt.

Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Potrebno je i smanjiti kiselu hranu, kao i unos proteina na prazan zeludac (proteini stimuliraju lucenje kiseline). Najbolje je obroke zapoceti masnom juhom ili slicnom masnom hranom, a onda lagano jesti kuhano povrce i bijelu ribu.
Recimo ovo sam ja uradil baš ovaj tjedan. Unosil sam proteine na praktički prazan želudac kada sam bio u teretani
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:25   #65
Šta je dobro za erozivni gastritis i gastritis kojeg uzrokuje žuč, meni i kamenci rade dosta problema, tablete izbjegavam jer mi zna dosta past željezo od njih
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:33   #66
odgovor ti nebi pasao, i vecinom ne mijenja nacin zivota/jela, zivi dalje tako jos par godina, mozda cak i jos 15 godina.
Znaj da ce ti i za malo se srce javiti, mozda jednom, mozda par puta,
a moze i doci udarac u glavi (mozdani)...
Ali i nemora, stric mi umro u bolnici radi ti kamenaca prije nego doslo do drugih problema.
Znam dosta slucaja, zivjeli/hranili se tako. I najblizi.
Tablete ce svoje dati ktome da se rusi cijelo tjelo.
A Uzrok ti svi problema si samo ti i tjelo i zdravle ti daje znakove gde je premalo i gde je previse...samo treba slusati i dobar pravac krenuti i mozes zivjeti 100godina. Znaci, samo ti se mozes sam lijeciti, ne tablete, jer nije to neki opasan bakterius gde treba antibiotiku.
Od hrane zivi naso tjelo, i tu je kluc zivota za tjelo.
Vecinom ljudima odgovor ne pase a i nista ne mijenjaju u zivotu.
Pa ne pomaze onda i na krevetu zadnje rijeci
...ja bi rado jos malo zivjela .....ili slicno...
Zalosno, kako covjek nije u stanju da nesto malo drugacije zivi, vecinom.
Treba bit skroman !
Naprimjer, kad dobis jednom na godinu dar, i dobar je , veselje je veliko.
Kad dobis svaki dan dar, navikjnes na to, i nema nikakvo veselje vise.
Tako treba i sa hranom. Svak dan jesti sta priroda rodi, i svasta rodi po cijelom svijetu. Znaci postoji mnogo hrane i nacina, da nebu dosadno.
Ej sad sam ipak iso dalje i kazem u cemu je stvar.
Meso je ukusno za toga ko voli, i to je vecinom, a treba znati da nije nikada na svijetu bilo toliko mesa i nikad se nije jelo toliko mesa kao zadnjih negde 50 godina. Jadne zivotinje, i jadna zemlja sto mora toliko roditi hrane da se nahrani toliko zivotinja. Da mi ljudi jedemo mesa kao nekada, malo, ponekad samo, kao 1 u mijesecu, ili jos manje, negde oko 95% sto se sadi svasta u zemlju nebi trebalo saditi. To vecinom ide za hranu zivotinjama, da posle ljudi jedu meso. Ajd primjer, krava, da se dobi 1 KG mesa treba kravu hraniti sa 16kg trave ili slicno, 100kg = 1600kg , 1000kg=16.000kg hrane.
Obicno ima krava oko 600kg tezine kad je dode kraj,
= pojela sirota 10Tona hrane !!!
Ako imas dvoriste, stavi 10T hrane pred kucu da vidis koliko je to.
Sa drugima zivotinja nije ba smnogo bolje, neke su oko 14kg/1kg,
neke 12kg/1kg...
A sta jos iza toga svega, neznaju kuda s tim govnom, toliko tona govna, i previse za zemlju...unistava se zemlju sa previse govno, i zrak...
Ej sad, problem je to, sta se mi kao djeca naucimo, to nas prati cijeli zivot...
..da moramo mesa jesti da cemo biti veliki i jaki..gluposti..najvece gluposti...
Pa krava jede samo biljke i slicno i raste je mesa i na tjelu koliko hoces...
Slon jede isto tako , nista mesa pa je najveca i najjaca zivotinja koja jos hoda po zemlji...
U sjemenka i biljakama islicnome je sve sto trebamo, i nicega previse.
A sa mesom svaki dan ili kak vec previse..dode do svasta problema kad idemo stariji. A cak i neki mladi imaju radi hrane dosta problema.
Zivotinjska mast je jedna od najgorsih stvari sta postoje za covjeka, i sve sto je s njom spojeno kao meso, kosti i sve drugo...
Naso tjelo nije za to rodeno da mi jedemo toliko puta mesa i masnoce...
Nasi Geni su tisuca i tisuca godina stari i sve to jos ide i funkcijonise kao nekada prije 5000godina u nasom tjelu. I nemoze s egeni tako brzo mijenjati/prilagoditi ..moguce mozda za 10 generacija nesto...znaci u godini 2500 negde mozda.
Zuc i crijeva su preopterecini svim tom mesom i masnocom,
i tako nase zdravlje nije u redu, danas se zna da oko 90% naseg zdravlaj sjedi u crijevim, bakterija-flora. I sva kemija i drugo zlo smeta nasom zdravlju u crijevima. Od tog dolaze sve te nove cudne bolesti ..sve vise i vise.
Treba malo paziti u zivotu, kako se i naucim hodati, isto smo trebali se naucit paziti...
Nasi roditelji to nisu vecinom nista mislili, nisu lose mislili ali su lose radili sta se hrane tice i mnogo drugih stvari, jer su je zelili i krivo se siri neke budalastine po cijelom svijetu...i sada nam to u glavi da to mora tako biti...
ej, ko se nemoze i nece mijenjati ..nece dugo. Sve to ima svoje !
Bog oprasta, mozda ne sve. Ali dode i njemu da je dosta.
Kako se ne smiliji ta siromasna zivotinja, i one hoceju da ziviju.
Ko nema milosti, kakao moze onda ocekivat milost od drugoga?
Imam pasa vec godinama, znam sta mu pase i ne pase, toplog srca je prema svemu zivom oko sebe. Niti misu ni mravlji ni kukcu nece bas nista.
Sav zivot postiva. I ne dobije mesa, samo po nekad kao i ja.
I zdrav je i u odlicnoj kodiciji. A lud je za mesom, naravno, tak je roden, ali ipak ne ide ni jednu zivotinju da ubije, a ima mogucnosti dosta, jer ima tu kod mene covjeka koji drzi zivotinje za svoj zaludac. Jos malo pa ce puknut trbuh ili nesto drugo...od covjeka mislim.
...
Vidis , ja tebe ne poznajem, neznam kakv si karaktera, jeli si sebican ili nisi,
jeli imas milosti ili nemas...itd...
Pomazem gde mogu, jer moze biti da si dobar covjek, da imas dobru dusu.
Samo treba Oci otvoriti.
Da znam tocno, da nisi dobre duse, nebi ti pomogo, neka ti Bog pomogne na drugi nacin ako hoce.
Ali prvo pomognem gde mogu, nikad se nezna, kakav covjek je, mozda je dobre duse, mozda lose.
I ja sam cijeli zivot jeo meso, tako sam anucen bio, i tako sam hteo svaki dan malo mesa na tanjuru, ali otvarale su se oci..malo za malo i toga kod mene uskoro nema vise.
Ja sam za to: Krave, ovce, magarc i svasta , osim svinje, su super..za mljeko, s njega moci jogurt, sira, buter (maslac) ...napraviti, sve to dobro i super. Osim svinje, to je najlakse odgajati zato i toliko ima, jer jedu sve, bas sve. Od njih nikakva korist, nema mljeka, nema bas dobre/jake koze.
A kad Krava ili sta vec jako stara, moze i za meso, tako je nekada uvjek bilo.
Od Krave odlicno jaka koza, trebalo se za svasta. Danas ne postoje stare krave jer su ljudi bezobrazni, ludi za mesom.
Staro meso isto dobro, treba malo duze vremena za pripremu.
A doci ce da covjek nade put da rajcice dobiju ukus od mesa, ali to jos traje.
Uvjek ce bit ljudi koji vole jako meso, to je njihova stvar i njihove zdravlje i njihovi lijecniki i vrijeme i novac i svasta...Svaki neka po svome, samo neka ne dira drugoga i ne siri lazi.
Sve u svemu je vec pocela kao revolucija, pocalo se jesti sve manje mesa, polaku...
Jos na kraj; nekad su vecinom ljudi jako kratko zivjeli, jeli malo mesa do nikada, ali hranili su se slabo, jeli sam jednu vrstu biljke i td...
...danas to nije problem, pomoci brodova se donesalo novih biljka i dalje se trgova na velikom i svasta ima za izbor, pa nema problema radi hrane nikako.
Neki su nekada zivjeli dugo. Zasto ?
Ipak su gledali da su imali neki izbor, da ne jedu svaki dan isto, jer svaka biljka ima nesto sto druga nema. Pa su jeli sira i svasta..osim mesa, ali barem ne svaki dan meso.
A higjena je isto velika stvar, pisali i drugo su svukuda, sve je smrdelo po gradovima i selama. Svi ili uskoro svi su nosili neke bolesti i parazite u sebi, fuijjj, pa nemozes na taj nacin dugo zivjeti.
A onaj , koji ziveo sam na brijegu negde...bio zdrav i ziveo dugo. Jer nije imao bas kontakta sa drugima. Gde mnogo ljudi , tu i mnogo bolesti i lazi i sva zlo.
Gde malo ljudi moze bit bolje, ne mora, ali moze bit.
Covjek se naucio , radi higjene/cistoce, barem vecinom. Zato i radi mnogo izbora u hrani zive duze, neki jak dugo, neki ne, zavisi na hranu i kako roden.
Ali ak je roden da ima odlicne gene, a hrani se bezveze, nece dugo.
Kao jedan najbolji motor u auti, stvarno super sve i odlicno...ali kad mu dajes svaki dan krivi ili zagaden benzin, nece dugo..pokvarit ce se jako.
Skroman biti !
Sretno
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:09   #67
Wilisu Wilisu, trebo si za političara ići jer tolko puta isto izgovoreno dugo nisam vidio. A bez konkretnog odgovora čovjeku...
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 23:28   #68
Quote:
El_gec kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo ja sam jucer dobil Emanera kapsule (znači inhibitor proton pumpe) jer imam bolove na sred prsa pa doc. sumnja na gastritis i još nešto slično tome, ja predpostavljam na GERB. Mi može tko reći o njima kad se uzimaju? Prije ili posle jela? I dal su to jake tablete?
Baš si ja mislim da možda one sada naprave suprotan efekt, te sa svojim smanjivanjem želučane kiseline se razviju neke bakterije. Veli doktor da koristim to tjedan dana pa ako nebude bolje da se vidimo. Sad to i nije veliki period uzimanja? U slučaju da bude suprotan efekt.



Recimo ovo sam ja uradil baš ovaj tjedan. Unosil sam proteine na praktički prazan želudac kada sam bio u teretani
Ja ni sam neznam mislim da od rodenja imam gastritis sad je toliko jaka kiselina da mi spali grlo...pijem ujutro sok od kupusa vec treći dan ,pijem lanzul 30 mg,prći ću i na bezglutenskoj hranu,izbacila sam kavu,totalno,ali mislim da je sekiracija pokretač najveći..
Helicobacter cu probati s homeopatijom,jer svašta sam probala,također moram i na strogu dijetalnu hranu,nemasno i te stvari,pa vam javim stavila sam smokve u maslinovo ulje i sad cekam da odstoje 40 dana to mi je za bakteriju nadam se da ce nesto pomoci
Sami Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 09:58   #69
Quote:
Sami Jo kaže: Pogledaj post
Ja ni sam neznam mislim da od rodenja imam gastritis sad je toliko jaka kiselina da mi spali grlo...pijem ujutro sok od kupusa vec treći dan ,pijem lanzul 30 mg,prći ću i na bezglutenskoj hranu,izbacila sam kavu,totalno,ali mislim da je sekiracija pokretač najveći..
Helicobacter cu probati s homeopatijom,jer svašta sam probala,također moram i na strogu dijetalnu hranu,nemasno i te stvari,pa vam javim stavila sam smokve u maslinovo ulje i sad cekam da odstoje 40 dana to mi je za bakteriju nadam se da ce nesto pomoci
Ako nije medicinski kontraindicirano probaj izostaviti Lanzul uz terapiju sokom od kupusa u trajanju od dva tjedna.

Ako je H. Pylori potvrđena ne bi trebalo eksperimentirati već odraditi antibiotsku terapiju po naputku liječnika.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 22:22   #70
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ako nije medicinski kontraindicirano probaj izostaviti Lanzul uz terapiju sokom od kupusa u trajanju od dva tjedna.

Ako je H. Pylori potvrđena ne bi trebalo eksperimentirati već odraditi antibiotsku terapiju po naputku liječnika.
zašto forsirati farmaceutske otrove u antibioticima kad postoji prirodni naj jači antibiotik 35% tni Propolis i kupusov sok garantno riješava i Hbakteriju i gastritis samo treba biti uztrajan uz tri mjeseca svakodnevne konzumacije u određenim dozama. BAR SADA IMA FRIŠKOG KUPUSA ZA KUPITI DOMAĆE POIZVODNJE
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:10   #71
molim Vas savjet....

Zadnjih 2 tjedns osjetim cijeli dan mucninu, nocu ne , ali cim se probudim evo jr
Bila kod gastro dr. I kaze gastritis, dala mi terapiju 4 tjedna ali neka napravim i test na heliobak. Iz stolice.
Ako mi ne bude bolje moram na gastroskopiju.
Je li boli tsj pregled ili je samo jako neugodan??
Sto jr Vama pomoglo??
Morsm reci i da sam pusac i mislim da je i to pogubno zs zeludac??
Hvala!!
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:25   #72
sta da ti se kaze?
svi smo mi isti i opet ne, ima neke razlike.
ja na primjer sam jako osetljiv na zaludac, jer sam imao muke pola zivota,
ali cigareta nikad nije smetala ..ni dan danas ne., ni kava...cak mi malo pomaze.
Danas me muci i hoce ubiti biljna mast, koje vecinom ljudi stave u kolace i taklo dalje,
kad si tako nesto pojedem me boli zaludac 7 dana i to dan i noc.
Prije 100godina se tu mast upotrebilo za podmazivanja masina a ne da se pojede. Mljecni Buter je za pojesti kolace itd..to nikome ne skodi i muka.

Moguce da ni nemas gastritis..
moguce da imas preteran zivot/posao.
moguce da imas helikobakter..ali normalno jebu zaludac dan i noc..ali nismo svi isti..
Moderna medicina zna to ljeciti od negde 1995
a imas uvjek mogucnost da pijes Pelin ili Kupus....
Lakse i brze ali ljeci sada 2 antibiotika taj problem za 7 do 10 dana.
Samo se nesmije nikad zaboraviti da moderna medicina nije znala nikako ljeciti do negde 1996 godine..a pomoci biljkamaje bilo uvjek mogucnost...samo sto ja nisam nekad znao za to. Prokleti ljudi i prokleti svijet...kolike muke sam imao.

Sretno
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:40   #73
vitamin U

vidim da još niko nije ovde spomenuo vitamin U. I malo vas ovdje zna da on uopće postoji a on je jedan od naj boljih vitamina za probleme sa želudcom a možda i jedini od vitamina, uz dobro estrahiran propolis sigurno je. Samo treba biti uporan i izbaciti svu kemiju iz upotrebe što kakve tablete.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 02:50   #74
pozdrav imam kronicni gastritis, ja cesto jedem znaci puretinu i maslinovo ulje na tavi, sad me zanima jel ja to smijem uopce jest ?
lp
houska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:16   #75
opet ja!!!

Vec 10 dana pijem emaneru ujutro i reglan 3x dnevno. Par dana mi bude super i onda 1 dan opet mucnina i mucnina, ne osjetim kiselinu vec samo mucninu i bol kad pritisnem zeludac.
Je li moguce da tablete jos ne djeluju ili uopce nemam gastritis vec nesto drugo.
Inace se jako bojim raka pa mi svasta prolazi kroz glavu .
Imam 34 god. I cec mjesecima sam pod strasnim stresom.
Imate li neki savjet?
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:18   #76
Bila sam i na ct abdomena, sve ok, da je neka strasna bolest vezana za zeludac i crijeva valjda bi se nesto vidjelo ili??
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:00   #77
Quote:
ivkovace kaže: Pogledaj post
Bila sam i na ct abdomena, sve ok, da je neka strasna bolest vezana za zeludac i crijeva valjda bi se nesto vidjelo ili??
još i takvo jako zračenje uz svu tu kemiju i ne bolilo te ako ti nije problem u psihi a možda je, vitamin U će ti sigurno pomoći kao i većini koji ga konzumiraju.
Po tebi medicina i farmaceutska industrija neće nikada propasti!!!!!!!
Moj savjet okreni se prirodi!
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:09   #78
Quote:
houska kaže: Pogledaj post
pozdrav imam kronicni gastritis, ja cesto jedem znaci puretinu i maslinovo ulje na tavi, sad me zanima jel ja to smijem uopce jest ?
lp
Kod svakog je drugačije, treba pogledati i koja si krvna grupa. Meni ti paše skoro sve što je lešo od mesa i naravno kuhano povrće. Npr najbolje mi paše palenta, riža, krumpir, mrkva, sirova cikla..palenta na prvom mjestu.

Loše mi sjeda mlijeko i svi mliječni proizvodi, pržena jaja, svi začini osim soli, slatko itd..

Ja sam o krvna grupa.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:03   #79
Quote:
ivkovace kaže: Pogledaj post
Vec 10 dana pijem emaneru ujutro i reglan 3x dnevno. Par dana mi bude super i onda 1 dan opet mucnina i mucnina, ne osjetim kiselinu vec samo mucninu i bol kad pritisnem zeludac.
Je li moguce da tablete jos ne djeluju ili uopce nemam gastritis vec nesto drugo.
Inace se jako bojim raka pa mi svasta prolazi kroz glavu .
Imam 34 god. I cec mjesecima sam pod strasnim stresom.
Imate li neki savjet?
E sad kazes malo vise od sebe itd...
Reko bi da 99.99% imas stres ! previse s esekiras ili pre dugo i previse radis,
nemoj da slucajno uzimas neke tabletice protiv bolova ili bilo sto!
Vecinom tableta ide na zaludac!
Stres, svaki dan nikako nije dobro, unistit ces se ! garantiram ti.
Promjeni zivot ili posao ili oba dvoje, nekako nadi put da nemas tolik stres,
mozda je posao novi, pa trebas prvo da naviknes? neznam.
Ali ak se ne popravi brzo situacija, dobit ces vrlo velike probleme sa zalucom i mozes i crijevima dobit problema i svasta od toga moze biti....
Danasnja doba ( zadnjih negde 100 godina) ke zivot proklet,
radimo vise nego ikada, pomoci nekada pare ( para tirala masine), i struje , dan i noc ima struje i svijetlo i gura masine....
a tisuca i tusuca godina nije bilo masina i struje...
ima jos i mnogo drugih razloga kao sasavi zakoni i svasta sto nas muci i tako zna zdravlje otici...
Nemozes tako i nemoras! ako ne vjerujes , onda misli na to ...sta da ako sutra umres! isto ce svijet iti dalj e a tebe nema i okilin atvoja ce morat i bes tebe ...
smiri se, neznam tocno gde je problam tvojeg stresa , znam ali da stres izaziva bolesti !
Nadi drug i put ili putove / mogucnosti ! i brzo ce ti iti bolje.
Vecinom ljudi koji dobiju rak i teske bolesti , su sami krivi, zalosno !
jer njih nesto ili vise stvari mucilo duze vrijeme i nisu potrazili druge bolje resenje za sebe, nisu potrazili druge mogucnosti, nisu promjenili zivot.
Razumjem te vrlo dobro i rado bi pomogao, ali neznam uzrok tvojega problema.
I naucio me zivot, vec dugo , da sve ima svoj uzrok, i uvjek treba korenj/uzrok naci i rijesiti ! ne pomaze nikakve tablete/ljeki ako se ne eliminira uzrok.
Na primjer; imas dobro placen posao, ali je uzas taj posao raditi, ili imas jako lose kolege/ljudi oko tebe, ma tesko s njima svaki dan....
bolje da uzmes/nades neki posao koji je mirniji ili ljudi oko tebe ljubazni, a i sam moras biti ljubazan..svijet i ljudi idu na zalost k vragu ..sve vise i vise..
pa zna vrlo tesko biti da se nade ljubaznu i mirnu atmosferu... itd...
Ali najavznije je da se razumje da treba hcim brze promjeniti nacin zivota i mozda okolinu oko sebe...inace nije "balance" u sredini ...
Dusa je spojena s tjelom dok zivimo ovdje...i treba neku sredinu da se drzi u zdravom stanju...sve sto je premalo i previse nije dobro i doci ce do bolesti.
Mogu ti ja jos i jos pricati i objasniti i svasta...bio u svijetu od melenosti .. to i jos nesto drugo je razlog da neznam hrvatski kako treba,, ali znas sta.. boli me hurac za to, nemogu sada to sve nauciti na brzo i mozda nikad vise jer je glava puna vec od 24 godine ..upoznao negde +/- 35,000 ljudi i popravio negde 40.000 - 80.000 aparata na terenu ... nema vise mjesta u glavi, samo kad nesto zaboravim sto nije mozda ono 1000% vazno, napravi mozak nekako mjesta u glavi...
..ali neznam gde tocno tvoj problem/uzrok, sve ima svoj uzrok.
..sve ima negde svoj pocetak ! moras sam/sama analizirati i mozes ! pomalu! korak za korak ak ne ide odma.

...mogu ti pomoci ovako...to, sto ti najvise ide na zivceke, to sto te najvise muci na neki nacin, bilo to muka , bilo to strah,... to ti je uzrok.

Trebao sam iti za Psihologa/medicinu, ali kasno sam to premetio (negde kad sam bio 28g), bio sam previce zauzet i previse posla, i tog svega danas nemam nista od toga..osim mnogo mnogo iskustva, a zivot je otiso brzo...

Sretno
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:46   #80
Da, stres je definitivno moguc s obzirom da svakodnevno gledam muke moje sestre koja je u terminalnoj fazi raka jajnika i to traje vec 9 mjeseci a bespomocna sam, ne mogu joj pomoci.
Vjerujem da ta situacija kod mene utjece na zdravlje i eto, udarilo je na zeludac.
A kod mene sada postoji ludi strah od bolesti i u svakom simptomu vidim samo najgoru bolest.
Evo vec 2,3 dana nemam mucnine ali imam tezinu nakon jela i zuljanje pored pupka.
Kad pritisnem to mjesto tvrdo je i ide ravno gore 10ak cm, kao da mi je netko drvo stavio u stomak.
Jako se bojim.
Imam urednu stolicu i cak sam se i udebljala.
Sto to moze biti tako tvrdo u stomaku, da nije neki spazam?
Svaki savjet mi je dobrodosao.
Pusa svima!!
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.