Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 19:25   #921
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post

Žena koja "Sviđaš mi se" čuje samo kao "Imaš dobre sise" ima neke svoje probleme pa možda isto nije za razmatranje
A što se to može "svidjeti" nekome tko ju prvi put vidi? Ljepota duše?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:33   #922
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A što se to može "svidjeti" nekome tko ju prvi put vidi? Ljepota duše?
može način na koji se smije, na koji te gleda, način na koji priča itd
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:42   #923
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A što se to može "svidjeti" nekome tko ju prvi put vidi? Ljepota duše?
Nešto što je prokomentirala a on/ona načuo/la, osmijeh s predimenzioniram bijelim zubima, oči boje baruštine u kombinaciji s crtama lica koje preferira, kontrapostni stav sa izbačenom škembicom, cijela pojava koju sa sobom vuče kao Pig-Pen iz Peanutsa prašinu... Biraj.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:44   #924
I dalje je to izjednačavanje osobe s izgledom. Ali prevruć sam za opširne rasprave.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:45   #925
Ali nije 'Ti si mučko gjubre koje je došlo ovdje zbog gravitacije mojih sisa.'
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 14:50   #926
Quote:
Dejan992 kaže: Pogledaj post
Nisam nikad bio sklon verbaliziranju takvih stvari, barem ne na početku. Sviđanje možeš pokazati na puno različitih načina, a da ne uletiš sa rečenicom "sviđaš mi se". Isto kao što ne bi nikad pitao "mogu li te poljubiti" i sl. Žene, kad im "telegrafiraš namjere" počnu previše razmišljati, a one zapravo vole da se sve nekako dogodi "samo od sebe"... A u biti se ne događa ništa samo od sebe nego očekuju od tebe da vodiš igru.
...
...
Neke žene svoju ulogu u tom procesu zaista zamišljaju samo kao davanje signala muškarcu, koji onda sve to treba pohvatati, voditi igru i osvojiti je kao da je nagrada. A na kraju će i ona isto tako uživati u seksu, nježnostima, vremenu provedenom zajedno kao i ti.
Ako promijeniš kut gledanja…

Mi smo, kao čovječanstvo, a i to samo jedan mali dio, odlučili biti drugačiji tek prije koje desetljeće. U razvoju ljudske prirode to je sitnica. Žensko pravo da bira i odlučuje da ne ostane trudna, promijenila je žensko gledanje na vlastiti položaj u muško-ženskim odnosima.

Svatko tko je probao mijenjati svijet, obično je završio posran. Svijet se mijenjao, da, ali pokretači I sljedbenici su plaćali punu cijenu. (možda nije savršen primjer, ali odluka gospođe Helene I lijepog Parisa da zbrišu u bolji život koštala je njih I mnoge druge nesreća, pa i života. Jedini koji je ozbiljno ušićario od toga bio je propagandist Homer)

U našoj kulturi, žene koje otvoreno pokazuju interes za muškarce, dobivaju neugodnu etiketu. Jedan od razloga što su “lijene” - dozvoljavaju da budu vabljene,"omađijane", zabavljene, te “popuštaju” tom muškom interesu, ukoliko ima tog interesa I u njih. To je taj naš društveni ples zanimanja, barenja, koji je usađen u našu kulturu – svatko tko iskače iz te matrice, možda čini zajednici dobro djelo, ali često, sam nije zadovoljan.

I da, vremena se mijenjaju, i svakako je mnogo više žena koje same prilaze muškarcima, ali ovdje govorim o onima koje zbunjuju i jade muškarce kao što si ti.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 09:18   #927
Nije mi baš jasna ova zadnja rečenica, pogotovo ovo da me nešto zbunjuje ili jadi (što god to značilo)...
Dejan992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:25   #928
Quote:
Dejan992 kaže: Pogledaj post
Nije mi baš jasna ova zadnja rečenica, pogotovo ovo da me nešto zbunjuje ili jadi (što god to značilo)...
Jer tebe ništa ne zbunjuje i ništa ne jadi? Tvoj post je nekako djelovao kao da ti nije jasno (zbunjen) zašto se žene ponašaju tako, kako se ponašaju; da su "lijene" i da sve moraš "odraditi" ti. A jadi te činjenica da, ukoliko sve odrađeno uspije, one će podjednako uživati u ugodnostima veze.
jaditi- uznemirivati, nanositi jad, prema HJP-u
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:26   #929
Quote:
orhideja107 kaže: Pogledaj post
Ja marim o drustvenim dogmama koliko o lanjskom snijegu

Nisam ti zbog toga to napisao, nego zato sto na osnovu mog iskustva vidio sam da dobijam vise instant odjeba kada pridjem kao sto si ti napisao.

Ako pridjes manje direktno sa nekom neobaveznom pricom, onda ces izbjegnuti neku automatsku reakciju koje neke cure imaju, to jest zaobici ces neki njihov stit.

Drugim rijecima, neke cure ce te odjebati iako u biti im se svidjas, samo zato sto tako direktno pridjes.

To je bar moje zapazanje, tebi ako takvi uleti dobro prolaze, samo naprijed onda
nisam nigdje tvrdio, niti pomislio, da drugačiji pristup ne prolazi.
rekao sam da izravan pristup nije niti muka, niti neki trud, niti rizik o čemu je ranije bilo spomena.
treba uvijek prilaziti jer kad priđeš imaš dvije opcije a kad ne prilaziš samo jednu.

tehnika pristupa ovisi o dobi...
jbg prestar sam za gubiti vrijeme pa idem najkraćim putem.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A što se to može "svidjeti" nekome tko ju prvi put vidi? Ljepota duše?
pa upravo to sam ti pričao stranicu prije - iz daljine samo se dobre sise vide.

ajd, nek si "progledao"
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:31   #930
Quote:
Misspanda kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imala problema u prilaženju dečkima. Ako mi se netko svidi, dat ću to osobi do znanja.
objaviti ćeš na vlogu i nadati se da će vidjeti?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:38   #931
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Jer tebe ništa ne zbunjuje i ništa ne jadi? Tvoj post je nekako djelovao kao da ti nije jasno (zbunjen) zašto se žene ponašaju tako, kako se ponašaju; da su "lijene" i da sve moraš "odraditi" ti. A jadi te činjenica da, ukoliko sve odrađeno uspije, one će podjednako uživati u ugodnostima veze.
Onda uopće nisi razumjela što sam napisao. Ja sam u prvom djelu posta rekao da je bolje postupati nego neke stvari direktno reći. Znači, neću je pozvati u svoj stan na način da kažem "dođi na jebačinu, baš si mi napeta" nego ću je pozvati na večeru ili gledanje filma i onda će se to dogoditi "samo od sebe". Dakle to ima veze s ovime što si ti pisala, tako se izbjegne ta neka etiketa drolje ili što bi joj se sve moglo prišiti. Jer onda tobože nije išla kod mene s namjerom seksa, nego se jednostavno dogodilo samo od sebe...

A drugi dio posta nema toliko veze sa početnom inicijativom, dakle da ona meni prva priđe, nego općenito o nedostatku inicijative kod nekih žena, kad se nešto već počne događati. Tu više ne mogu dobiti nikakvu etiketu o čemu ti pišeš, pa svejedno nisu spremne nimalo pogurati. I da, to me zna smetati, ali to ne znači da sam zbunjen i jadan zbog toga (uopće se ne pitam zašto je tako, nego konstatiram), to ti projeciraš neke svoje emocije i stavove na moj post.
Dejan992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:34   #932
Quote:
Dejan992 kaže: Pogledaj post
Onda uopće nisi razumjela što sam napisao. Ja sam u prvom djelu posta rekao da je bolje postupati nego neke stvari direktno reći. Znači, neću je pozvati u svoj stan na način da kažem "dođi na jebačinu, baš si mi napeta" nego ću je pozvati na večeru ili gledanje filma i onda će se to dogoditi "samo od sebe". Dakle to ima veze s ovime što si ti pisala, tako se izbjegne ta neka etiketa drolje ili što bi joj se sve moglo prišiti. Jer onda tobože nije išla kod mene s namjerom seksa, nego se jednostavno dogodilo samo od sebe...

A drugi dio posta nema toliko veze sa početnom inicijativom, dakle da ona meni prva priđe, nego općenito o nedostatku inicijative kod nekih žena, kad se nešto već počne događati. Tu više ne mogu dobiti nikakvu etiketu o čemu ti pišeš, pa svejedno nisu spremne nimalo pogurati. I da, to me zna smetati, ali to ne znači da sam zbunjen i jadan zbog toga (uopće se ne pitam zašto je tako, nego konstatiram), to ti projeciraš neke svoje emocije i stavove na moj post.
Hm.
Emocije? Moji stavovi mogu biti takvi a i ne moraju; pokušala sam objasniti zašto se jedan dio ženskog roda, koji postupa tako, kako si ti naveo, tako ponaša. Mislim da su jednostavno naučene da je tako pristojno i da se tako radi; možda su i vidjele da odstupanje od takvog načina može loše završiti za ženu. U svakom slučaju, nisam pričala (samo) o prvim sekundama susreta dvoje ljudi.

Tebe, znači, smeta što sam preuzimaš rizik da budeš "dosadan" jer uvijek ti zoveš, predlažeš susret i slično? Volio bi i da ona "pogura" da susret preraste u vezu, da vlakić krene pravom prugom? Možda joj fali samopouzdanja... jesi li pomislio na tako nešto?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:52   #933
Naravno da jesam, ali i nesampouzdani ljudi se s vremenom opuste (neki brže, neki sporije), pa ih onda nedostatak samopouzdanja više ne sprječava da pokažu malo inicijative. Jer su ipak u koliko-toliko poznatom okruženju. Mislim da se tu ipak radi o nečem drugom, nekom načinu života gdje je osoba naučena da drugi donose odluke za nju i ona se svemu tome prepušta...
Dejan992 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.