Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 20:33   #21
Quote:
ivy24 kaže: Pogledaj post
Pozvana sam na testiranje u SAFU, pripravnik Tko je bio prije na testiranju, ili zna kako izgleda, šta mogu očekivati, pitanja iz struke, šta pod tim točno misle, posebno jer su se tražili pravnici i ekonomisti i ini..?? Ili to pod strukom misle pitanja vezana za EU i za projekte? Da si malo ponovim, ima li smisla..?
Mozes li mi reci kada si dobila obavijest od SAFE za testiranje? I jesu te zvali ili mailom? Ja sam se isto prijavila pa me jos nitko nije kontaktirao ni na koji način...jel bi možda ja trebala nazvat njih pa pitat kad će bit testiranje, šta misliš? Osobno sam nosila svu potrebnu dokumentaciju ali još se nisu javili... misliš da će zvat u više grupa, pa možda mene zovu kanije? prijavila sam se za pripravnika, naravno...
Allow1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:43   #22
Quote:
Allow1706 kaže: Pogledaj post
Mozes li mi reci kada si dobila obavijest od SAFE za testiranje? I jesu te zvali ili mailom? Ja sam se isto prijavila pa me jos nitko nije kontaktirao ni na koji način...jel bi možda ja trebala nazvat njih pa pitat kad će bit testiranje, šta misliš? Osobno sam nosila svu potrebnu dokumentaciju ali još se nisu javili... misliš da će zvat u više grupa, pa možda mene zovu kanije? prijavila sam se za pripravnika, naravno...

Dobila sam mail danas, pozvana sam u četvrtak popodne na testiranje. A ne znam, pričekaj još možda ti se jave, a ako ne kontaktiraj ih nećeš ništa izgubiti..
Sretno
__________________
"Kada ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo..."
ivy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:35   #23
Quote:
ivy24 kaže: Pogledaj post
Ajme šta nas je toliko..!!! Ma daj!! E a bilo je i dosta različitih pozicija, ili je to sve za pripravnike??
Pa sad, to ti je neka moja racunica. Pise na njihovom Webu da od 18.krecu s testiranjem, svaki dan 300 ljudi, sve do 26.3. A to je samo prvi dio, ima jos toliko molbi. Znaci.. HRPA NAS JE! Ne znam,mozda sam krivo razumjela, al uopce se ne bih cudila! Koliko sam skuzila, to je za sve pozicije, ne samo pripravnike.. Eto, Good Luck!
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:13   #24
Quote:
ivy24 kaže: Pogledaj post
Dobila sam mail danas, pozvana sam u četvrtak popodne na testiranje. A ne znam, pričekaj još možda ti se jave, a ako ne kontaktiraj ih nećeš ništa izgubiti..
Sretno
Ej evo samo da javim i ja sam danas dobila mail za testiranje u SAFU, ali meni u mailu pise da dođem u petak 19.3. popodne.
Jel bi mogla pliz sutra kad dođeš sa testiranja samo ukratko napisati dali je engl.bio tekst za prevođenje ili nešto tipa nadopuni i šta je to "test stučnog znaja"
Sretno svima!
Allow1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:22   #25
Quote:
Trixy85 kaže: Pogledaj post
Pa sad, to ti je neka moja racunica. Pise na njihovom Webu da od 18.krecu s testiranjem, svaki dan 300 ljudi, sve do 26.3. A to je samo prvi dio, ima jos toliko molbi. Znaci.. HRPA NAS JE! Ne znam,mozda sam krivo razumjela, al uopce se ne bih cudila! Koliko sam skuzila, to je za sve pozicije, ne samo pripravnike.. Eto, Good Luck!
A sad Trixy85, mislim da nema panike...normalno je da ce nas biti dosta na testiranju, to je tako na svim vecim testiranjima...ali odakle tebi racunica svaki dan 300??? pise na njihovoj stranici samo da ce se testiranje odvijati od 18.-26. (ja otpisujem sub.20. i ned.21) pa ispada 5 dana testiranja, ali mislim da nece biti grupa veca od 20 ljudi i nece se moc odvrtit puno grupa u danu jer testiranje traje sat i pol, a koliko sam ja upucena svi su pozvani na testiranje u popodnevnim satima, a sigurno nece do 21 navecer vrtit grupe...mozda dvije u popodnevnim satima po sat i pol.
Uglavnom nema panike...ovo je kao prijamni kada smo fax upisivali
Sretno i tebi!
Allow1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:58   #26
Quote:
Allow1706 kaže: Pogledaj post
A sad Trixy85, mislim da nema panike...normalno je da ce nas biti dosta na testiranju, to je tako na svim vecim testiranjima...ali odakle tebi racunica svaki dan 300??? pise na njihovoj stranici samo da ce se testiranje odvijati od 18.-26. (ja otpisujem sub.20. i ned.21) pa ispada 5 dana testiranja, ali mislim da nece biti grupa veca od 20 ljudi i nece se moc odvrtit puno grupa u danu jer testiranje traje sat i pol, a koliko sam ja upucena svi su pozvani na testiranje u popodnevnim satima, a sigurno nece do 21 navecer vrtit grupe...mozda dvije u popodnevnim satima po sat i pol.
Uglavnom nema panike...ovo je kao prijamni kada smo fax upisivali
Sretno i tebi!
Pa bio je na njihovim stranicama popis ljudi, 18.3. je na popisu bilo oko 160 ljudi, raspoređenih u nekoliko grupa, i za 19.3. isto tako, to ti je 320 ljudi...a napisali su da će testiranje biti do 26. pa pretpostavljam da su svaki dan raspodijelili isti broj ljudi...sad su taj popis maknuli, ne znam zašto, ali prvi dan kad su stavili obavijest o natječaju, bio je tamo...
Butterfly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:01   #27
SAFU

Jel može netko napisat kako je bilo na testiranju u Safu? Barem okvirno kako je to izgledalo. Puno hvala!
realou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:57   #28
Quote:
realou kaže: Pogledaj post
Jel može netko napisat kako je bilo na testiranju u Safu? Barem okvirno kako je to izgledalo. Puno hvala!
Da i mene zanima...moze li netko molim vas napisati samo dali je engl bio tekst ili nadopunjavanje i na sta se odnosio dio stručno znanje???
Ivy? Trixy?? bilo tko? podjelite iskustva, jel bilo ok!
Allow1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:00   #29
SAFU

Quote:
Allow1706 kaže: Pogledaj post
Da i mene zanima...moze li netko molim vas napisati samo dali je engl bio tekst ili nadopunjavanje i na sta se odnosio dio stručno znanje???
Ivy? Trixy?? bilo tko? podjelite iskustva, jel bilo ok!
bila sam danas na testiranju. treje sat i pol, tri su stranice: prjevod s eng na hr a zatim obratno, na posljednjoj strani opcenita pitanja o Eu i programima te ulozi SAFU.
tekst za prevesti je dosta strucan, "velike rijeci" i duge recenice.
penelopa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:44   #30
Quote:
Allow1706 kaže: Pogledaj post
Da i mene zanima...moze li netko molim vas napisati samo dali je engl bio tekst ili nadopunjavanje i na sta se odnosio dio stručno znanje???
Ivy? Trixy?? bilo tko? podjelite iskustva, jel bilo ok!
Sorry nisam mogla prije odgovoriti, nisam bila doma, a vidim da je penelope napisala šta je bilo na testiranju.. Ma test je dosta nabrijan, treba se baš pripremati za to, nije lagan, što je po meni glupo, pogotovo jer sam se ja prijavila na mjesto pripravnika.. A vidjet ćemo šta će biti.. I da, ima nas previše... Sretno svima!!
__________________
"Kada ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo..."
ivy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 11:46   #31
Testiranje SAFU!

Ispricavam se sto nisam javila dozivljaje s testiranja, ali nisam ni otisla..

Uhvatila me neka proljetna gripa, odvratno, nisam mogla ustat iz kreveta. Mislila sam da sam propustila svoju sansu al su me opet zvali da dodjem sutra.

Pitanje: ovaj zadnji dio, cula sam da je bilo 11 pitanja, moze mi netko reci jel to bilo na zaokruzivanje, ili treba nadopunit nesto, upisat sam odgovor..?
I kakva su uopce ta pitanja, o cemu? EU, SAFU ili nesto trece?
HVALA!
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 13:18   #32
Quote:
Trixy85 kaže: Pogledaj post
Pitanje: ovaj zadnji dio, cula sam da je bilo 11 pitanja, moze mi netko reci jel to bilo na zaokruzivanje, ili treba nadopunit nesto, upisat sam odgovor..?
I kakva su uopce ta pitanja, o cemu? EU, SAFU ili nesto trece?
HVALA!
u pozivu na testiranje stoji da se testira engleski jezik i stručna znanja...

stručna znanja je ustvari EU trivija, bila su otvorena pitanja (bez ponuđenih odgovora) poput:
kako se zove glavni predstavnik EU-a za Hrvatsku?
koje zemlje su ušle zadnje u EU?
koliko poglavlja ima u pregovorima?
koja su dva poglavlja otvorena Hrvatskoj u veljači?
kako se zove ugovor koji RH potpisuje nakon što završi zadnje poglavlje?
što se regulira Šengenom?
što će Hrvatska dobiti ulaskom u EU (mislim da je to jedino pitanje gdje se provjeravalo da li si Euroskepik i nije bilo jednoznačnog odgovora)?

uglavnom, nikakvo stručno znanje...
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 13:59   #33
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
u pozivu na testiranje stoji da se testira engleski jezik i stručna znanja...

stručna znanja je ustvari EU trivija, bila su otvorena pitanja (bez ponuđenih odgovora) poput:
kako se zove glavni predstavnik EU-a za Hrvatsku?
koje zemlje su ušle zadnje u EU?
koliko poglavlja ima u pregovorima?
koja su dva poglavlja otvorena Hrvatskoj u veljači?
kako se zove ugovor koji RH potpisuje nakon što završi zadnje poglavlje?
što se regulira Šengenom?
što će Hrvatska dobiti ulaskom u EU (mislim da je to jedino pitanje gdje se provjeravalo da li si Euroskepik i nije bilo jednoznačnog odgovora)?

uglavnom, nikakvo stručno znanje...
PUNO, PUNO HVALA! mogla sam si i pretpostavit da to nema veze sa strucnim znanjem.. Ajd, vidjet cemo sutra sta ce biti od svega toga.
Hvala jos jednom, i good luck svima!
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:40   #34
Quote:
Trixy85 kaže: Pogledaj post
PUNO, PUNO HVALA! mogla sam si i pretpostavit da to nema veze sa strucnim znanjem.. Ajd, vidjet cemo sutra sta ce biti od svega toga.
Hvala jos jednom, i good luck svima!
Ej

I ja sam pozvana na testiranje u Safu pa bi te molila ukoliko mi možeš napisat o kakvom se prijevodu radi? ovo sa eng.na hrv. i obrnuto.
A i ako neko drugi zna o čemu se tu radi bila bi zahvalna
Ako su stručne riječi, slaba sam s engleskim, mislim da ništ neću skužit

I ak se sjećaš kojeg pitanja iz ovog dijela o ''stručnom znanju'' bila bi jaaako zahvalna

Mislim da od tolko kandidata i ovi koji imaju neku vezu imaju žestoku konkurenciju
Rekla mi je teta dok sam ih zvala da ima 2600 molbi

Hvala unaprijed, svim ljudima dobre volje
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:02   #35
Jeli bio možda tko u HZPSS na testiranju danas, dojmovi, šta traže???

A ne mogu vjerovati da u SAFU još traje testiranje, šta nije trebalo biti do 26..?
__________________
"Kada ne dobijete ono što želite, dobili ste iskustvo..."
ivy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:09   #36
Quote:
ivy24 kaže: Pogledaj post
A ne mogu vjerovati da u SAFU još traje testiranje, šta nije trebalo biti do 26..?
Trebalo je, no produžili su zbog velikog broja pristiglih molbi.
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 10:22   #37
Quote:
TeeBee kaže: Pogledaj post
Ej

I ja sam pozvana na testiranje u Safu pa bi te molila ukoliko mi možeš napisat o kakvom se prijevodu radi? ovo sa eng.na hrv. i obrnuto.
A i ako neko drugi zna o čemu se tu radi bila bi zahvalna
Ako su stručne riječi, slaba sam s engleskim, mislim da ništ neću skužit

I ak se sjećaš kojeg pitanja iz ovog dijela o ''stručnom znanju'' bila bi jaaako zahvalna

Mislim da od tolko kandidata i ovi koji imaju neku vezu imaju žestoku konkurenciju
Rekla mi je teta dok sam ih zvala da ima 2600 molbi

Hvala unaprijed, svim ljudima dobre volje

Dakle, bila ja jucer i sto da ti kazem?
Nije fer da sam ja sa 20 i nesto u istom kosu sa nekim ljudima koji imaju 40 god. i 20 god iskustva! Bila sam sokirana kad sam vidjela ljude tamo, jako nas je malo "pravih" pripravnika.
No dobro.. We'll see!

Neka pitanja
: koliko je zemalja u EU, tko nije uveo Euro, kada je potpisan sporazum o stabilizaciji, kako se zove predstavnistvo u EU u RH, kako ze zove osoba koja je glavni pregovarac.. Ne sjecam se vise, bilo je nekih glupih pitanja, i to stvarno glupih!

Prijevod s ENG na HR je bio o onom vodicu PRAG, a s HR na ENG opcenito o sredstvima iz predpristupnih fondova. Par recenica za prevest, al svaka je u 3 reda i ima HRPU nekih strucnih rijeci..

Nadam se da ovo pomaze!
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 11:35   #38
Trixy, imaš li neki savjet gdje je na netu najbolje potražiti sve te informacije vezane uz EU i posebno te vezane uz pregovore HR i EU poput ovog pitanja u vezi predstavništva i sl. ?
Ovo za glavnog pregovarača se odnosi na našeg pregovarača (jel još uvijek Vladimir Drobnjak ? ) ili onoga iz EU (što je bio Olli Rehn, sada je neki Čeh ako se ne varam ) ?
Prava je gnjavaža ovako tražiti sve te stvari. Mislim dosta toga se upije kroz medije, ali za ovakve prilike se ipak treba malo pozornije proučit te stvari, no pitanje je odakle, a da se pritom ne izgubi pola dana na traženje.

Kako si ti riješila ? Pitam za frendicu koja će ići sutra, no malo sam i ja pogledao i stvarno vas traže svašta, pogotovo me iznenadilo to što kažeš da je bila hrpa starijih ljudi sa iskustvom, zar ne traže mlade pripravnike ?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 11:54   #39
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Trixy, imaš li neki savjet gdje je na netu najbolje potražiti sve te informacije vezane uz EU i posebno te vezane uz pregovore HR i EU poput ovog pitanja u vezi predstavništva i sl. ?
Ovo za glavnog pregovarača se odnosi na našeg pregovarača (jel još uvijek Vladimir Drobnjak ? ) ili onoga iz EU (što je bio Olli Rehn, sada je neki Čeh ako se ne varam ) ?
Prava je gnjavaža ovako tražiti sve te stvari. Mislim dosta toga se upije kroz medije, ali za ovakve prilike se ipak treba malo pozornije proučit te stvari, no pitanje je odakle, a da se pritom ne izgubi pola dana na traženje.

Kako si ti riješila ? Pitam za frendicu koja će ići sutra, no malo sam i ja pogledao i stvarno vas traže svašta, pogotovo me iznenadilo to što kažeš da je bila hrpa starijih ljudi sa iskustvom, zar ne traže mlade pripravnike ?
Ja osobno volim stranicu entereurope.hr, na njoj ima svasta, nije onako suhoparna i dosadna.. Al neke stvari nema ni na njoj..

Sto se ovih pregovaraca tice, nije pitanje koje je njegovo ime, nego kako se zove njegova pozicija! Zapravo, mislim da je to pitanje.. A scheisse, sad sam se sva zbunila. Al znam da je pitanje bilo cudno postavljeno, nisam znala sto se tocno trazi.

No dobro, nisam se ni pripremala, sve sam bubala iz glave, ne nadam se nicemu. Kad sam vidjela sve one ljude o odijelima i s nekim debelim knjigama na engleskom o EU.. Mislim, what the fuck?? Nije fer! Ako su trazili pripravnike nisu smijeli pozvati te ljude s iskustvom, stvarno su onda i oni glupi. Na kraju ispadne da cu se ja kad budem imala 40 isto prijavit na neki pripravnicki posao i rasturit i eto super! Ubila sam nadu mladim ljudima, kao sto su ju i meni davno ubili!
No dobro, probali smo, pa cemo vidjeti koliko smo fulali..
Trixy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 12:18   #40
E super za ovu stranicu, vidim da na njoj ima svašta, puno hvala !

Hmm, sad sam i ja zbunjen u vezi tog pregovarača jer nemam pojma kako bi se ta pozicija trebala zvati ako se pitanje odnosi na samu poziciju Al ok, možda se pronađe nešto

Joj, ma stvarno je zajeban natječaj kak god da se okrene, em se prijavilo oko 2600 ljudi, em sad kažeš da dolazi i ekipa u 40ima sa iskustvom, i ja sam to sad pročitao uz wtf upitnik iznad glave, svašta
Ali kaj se može, nemoj bit pesimistična i ubijat si nadu. Istina bog, ovdje je teško upast uz toliko prijava i te koji furaju debele knjižurine, ali ako ništa dobro je za skupit iskustvo malo i bolje skužit što te čeka u nekim budućim testiranjima pa će ti tada već biti lakše i budeš rasturila na jednom testu, nadajmo se što prije !

Tak mi i ova frendica kaj ide sutra sva tak gleda kao "ionak se nemre, puno ljudi ovo ili ono, bla bla", al nemojte se živcirat zbog toga, kada idete na ta testiranja probajte se što bolje pripremit, doc pozitino nabrijani i riješit kak ide najbolje, ne treba se uzrujavat i gubit nadu, pogotovo ak idete na razgovor se treba probat skulirat i opustit, nešto bu već upalo sigurno, možda i bolji posao nego na koji se trentno prijavljujete

Ok, meni je sad lako furat pozitivu dok se još ne prijavljujem, ali ziher bu i mene nervoza žderala hehe, ali ok, sretno svima !
(E da i ak možeš baci oko na forum još koji put tokom dana da te frendica može pitat nekaj ak ju još nešto zanima pa da mene ne razapne kak te se nisam sjetio pitat )
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.