Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2015., 18:31   #61
Čini mi se da je lik Roberta bio inspiriran Henrikom VIII., a Cersei i Jaime Annom i Georgeom Boleynom
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 22:54   #62
Mene Cersei od samog početka podsjeća na Margaret d'Anjou. Robert bi, s druge strane, zbilja mogao biti Henry VIII.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:19   #63
Kako bi izgledalo osvajanje Orlova gnijezda? Postoji li u povijesti sličan pokušaj osvajanja dvorca na tako nepristupačnom mjestu?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:52   #64
Samomu Martinu se jako svidjela serija romana Francuza Mauricea Druona ''Prokleti kraljevi'' o vladavini Filipa Lijepog, templarima, Englezima...

Skinula sam si prvi dio ''Željezni kralj''. Nije fantasy, ali Bože moj, nitko nije savršen.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:28   #65
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Samomu Martinu se jako svidjela serija romana Francuza Mauricea Druona ''Prokleti kraljevi'' o vladavini Filipa Lijepog, templarima, Englezima...
Skinula sam si prvi dio ''Željezni kralj''. Nije fantasy, ali Bože moj, nitko nije savršen.
Tko bi tu bio templar ?
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Mene Cersei od samog početka podsjeća na Margaret d'Anjou. Robert bi, s druge strane, zbilja mogao biti Henry VIII.
Margaret je vodila Lancastere, gurala svog sina i bila faca. CS je više pijanica
Robert da ima samo 6 žena ? Malo je to
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:28   #66
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Kako bi izgledalo osvajanje Orlova gnijezda?
Pa da je Clint Eastwood mlađi
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 13:54   #67
Quote:
kajjaznam kaže: Pogledaj post
Pa da je Clint Eastwood mlađi
Hm,većina srednjovjekovnih gradova je rađena na citadeli/ama (pogledaj kaptol i gradec).
Međutim, one su rijetko kad padale.
Znam priče o opsadama st.mount michella
Imaš priču o mongolskom osvajanju neke tvrđave na početku kampanje u kini dok još nisu imali opsadna oružja.
Rekao Džingis kan, ok, mi ćemo se maknuti, ali vi nama donesite 10 000 lastavica i 10 000 mačaka.
Ovi ga pogledali, kaj je čovjek poludio, no dobro. Donjeli oni njemu.
Ovaj naredi svojim vojnicima da lastavicama i mačkama za repove zavežu zapaljenu slamu i da ih puste.
Ovi se razbježali, hoće se zavući u svoja legla, svuda požari, branitelji pokušavaju gasiti, no nejde.
Onda je s vojskom umarširao u grad
Nakon toga je čovjek krenuo raditi opsadne strojeve
Priča je gotovo sigurno legenda, ali čini mi se da je svaki pad, pogotovo većeg mjesta, morao biti lokaliziran.
Pa pad Jajca 1528. (i Kostajnice kasnije) je radi izdaje, npr...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 15:51   #68
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Imaš priču o mongolskom osvajanju neke tvrđave na početku kampanje u kini dok još nisu imali opsadna oružja.
Rekao Džingis kan, ok, mi ćemo se maknuti, ali vi nama donesite 10 000 lastavica i 10 000 mačaka.
Ovi ga pogledali, kaj je čovjek poludio, no dobro. Donjeli oni njemu.
Ovaj naredi svojim vojnicima da lastavicama i mačkama za repove zavežu zapaljenu slamu i da ih puste.
Ovi se razbježali, hoće se zavući u svoja legla, svuda požari, branitelji pokušavaju gasiti, no nejde.
http://www.cracked.com/article_20434...new-level.html

Ima jos slicnih. Sv. Olga, doduse, ona je imala i svoj RW, tri puta.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 16:31   #69
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
http://www.cracked.com/article_20434...new-level.html
Ima jos slicnih. Sv. Olga, doduse, ona je imala i svoj RW, tri puta.
Dobro, zvuči mi kao često ponavljana legenda
Ali bi fakat i to s pticama trebalo uć u ASOIF. Zapravo, čudim se kak već nije...
Možda Debeli čuva za osvajanje Eriea ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 20:16   #70
Zanimljiv animirani video tko je tko iz povijesti u GoT

The wars that inspired Game of Thrones

Eto, ne podsjeća samo mene Cersei na Margaret d'Anjou i njen okrutni sin na Joffreya

Ali nisam povezala Stannisa s Richardom III, zanimljivo. Kad pogledaš ima smisla, isto je išao maknuti bratovu djecu i proglasiti ih nelegitimnima.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 01:59   #71
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Zanimljiv animirani video tko je tko iz povijesti u GoT
The wars that inspired Game of Thrones
Eto, ne podsjeća samo mene Cersei na Margaret d'Anjou i njen okrutni sin na Joffreya
Ali nisam povezala Stannisa s Richardom III, zanimljivo. Kad pogledaš ima smisla, isto je išao maknuti bratovu djecu i proglasiti ih nelegitimnima.
Fora
Ne sviđa mi se uloga "Staniše" ni Dany. Jon je valjda ova najstarija York seka
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:04   #72
Da i zato isto mnogi misle da će se Jon i Dany vjenčati, ali malo je to izmiješano..u pravom Ratu ruža se nije znalo tko koga, a ovdje je Dany legitimna i sve, nije baš u svemu kao Henry Tudor koji mora ojačati pravo na prijestolje..a i Jon ak je legitiman nije da ima konkurenciju.

Vidiš, sad mi palo na pamet da Stannis ima i 2 brata, pa su njih 3 kao 3 brata York, ali isto malo izmiješano. 2 Yorka su bili kraljevi, Stannis još nije službeno. Tko zna, možda postane. I to s bratovom djecom, kao oni prinčevi u tornju što ih Richard III zarobio..možda ih se Stannis dokopa. Ne znam kako to sa Stannisom nisam skužila ranije, a za neke druge jesam. A Robert opet ima i elemente Henryja VIII.

I ovdje su u stvari Targovi kao Lancasteri, a ne Lannisteri, a York bi bili Baratheoni, a ne Starkovi, jedino su imena obitelji slična.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:37   #73
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da i zato isto mnogi misle da će se Jon i Dany vjenčati, ali malo je to izmiješano..u pravom Ratu ruža se nije znalo tko koga, a ovdje je Dany legitimna i sve, nije baš u svemu kao Henry Tudor koji mora ojačati pravo na prijestolje..a i Jon ak je legitiman nije da ima konkurenciju.
Vidiš, sad mi palo na pamet da Stannis ima i 2 brata, pa su njih 3 kao 3 brata York, ali isto malo izmiješano. 2 Yorka su bili kraljevi, Stannis još nije službeno. Tko zna, možda postane. I to s bratovom djecom, kao oni prinčevi u tornju što ih Richard III zarobio..možda ih se Stannis dokopa. Ne znam kako to sa Stannisom nisam skužila ranije, a za neke druge jesam. A Robert opet ima i elemente Henryja VIII.
I ovdje su u stvari Targovi kao Lancasteri, a ne Lannisteri, a York bi bili Baratheoni, a ne Starkovi, jedino su imena obitelji slična.
Da
Ma, ja se nisam toliko zamarao s aktualnom (i pomalo sapuničarskom) engleskom povješću.
U povijesti su mi inače više bitni uzroci i posljedice, same dinastičke bitke i volja visokog plemstva mi nije bilo pretjerano zanimljivo. Ti si to pratila ?

Stannis se bio dokopao Edrica/Gendrya, pa su ga prošvercali.
Bilo bi super da se dokopa Dany
Targovi i Baratheoni su srodni, Robova baka je bila Targ, a uopće i sama familija vuče porijeklo od kopile-polubrata/generala Aegona Osvajača.
Pa i Wilim Osvajač (Norman koji je osvojio Englesku) je bio kopile.

Kaj se svadbe tiče, bolje je da se nju skrati za glavu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:55   #74
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Da
Ma, ja se nisam toliko zamarao s aktualnom (i pomalo sapuničarskom) engleskom povješću.
U povijesti su mi inače više bitni uzroci i posljedice, same dinastičke bitke i volja visokog plemstva mi nije bilo pretjerano zanimljivo. Ti si to pratila ?
Malo sam sama pratila preko kniga i serija ove obiteljske odnose, jer mi je zanimljivo, a za ispite koji uključuju povijest si morao znati više papirologiju, dokumente i zakone.

Ma ne zna se tko koga. Meni ta obitelj York djeluje totalno poremećeno. Ovaj što je bio kralj je išao smaknuti brata zbog izdaje (vidiš, tu opet ima elemenata Stannisa) i ponudio mu da izabere način, a ovaj rekao da hoće da ga utope u bačvi vina. I jesu.

A treći brat, taj Richard, je onda pobio 2 sina od ovog prvog, kralja, kad je umro, da bi on postao kralj. Ludo na kvadrat.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Targovi i Baratheoni su srodni, Robova baka je bila Targ, a uopće i sama familija vuče porijeklo od kopile-polubrata/generala Aegona Osvajača.
Pa i Wilim Osvajač (Norman koji je osvojio Englesku) je bio kopile.
Da, to je to, kao Lancaster i York, 2 grane obitelji Plantagenet.

Nisam znala da je Willim bio kopile, zanimljivo. Znači čistom silom došao? Znam za bitku kod Hastingsa 1066.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 04.08.2015. at 15:09.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:24   #75
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Malo sam sama pratila preko kniga i serija ove obiteljske odnose, jer mi je zanimljivo, a za ispite koji uključuju povijest si morao znati više papirologiju, dokumente i zakone.
A ti si povjesničarka ?
Nisam znao
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ma ne zna se tko koga. Meni ta obitelj York djeluje totalno poremećeno. Ovaj što je bio kralj je išao smaknuti brata zbog izdaje (vidiš, tu opet ima elemenata Stannisa) i ponudio mu da izabere način, a ovaj rekao da hoće da ga utope u bačvi vina. I jesu.
Da, srednjevjekovno plemstvo...
Produkt teškog inbreedinga
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
A treći brat, taj Richard, je onda pobio 2 sina od ovog prvog, kralja, kad je umro, da bi on postao kralj. Ludo na kvadrat.
Koma
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, to je to, kao Lancaster i York, 2 grane obitelji Plantagenet.
Yup
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Nisam znala da je Willim bio kopile, zanimljivo. Znači čistom silom došao? Znam za bitku kod Hastingsa 1066.
Da
William was the son of the unmarried Robert I, Duke of Normandy, by Robert's mistress Herleva. His illegitimate status and his youth caused some difficulties for him after he succeeded his father, as did the anarchy that plagued the first years of his rule.

https://en.wikipedia.org/wiki/William_the_Conqueror
Ljubavnice i slične gluposti i srednji vijek
A načelno su "kopilad" opasnija, jer ona kaj su "uspjela" moraju biti spremna na puno toga....
U Engleskoj su napravili totalnu smjenu starog anglosaksonskog plemstva", bizantska "varjaška garda" tog doba su ti zapravo prognani ASovci. A bilo je tu i silovanja udovica, preuzimanja posjeda itd. Zato i ima toliko dvoraca po Engleskoj tog doba
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:39   #76
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
A ti si povjesničarka ?
Nisam znao
Nisam, nisam, nego ima veze s poviješću, ispiti iz povijesti, itd.

Čini mi se da nas ima dosta vezanih uz povijest i ljubitelja povijesti na ovim ASOIF temama.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Da, srednjevjekovno plemstvo...
Produkt teškog inbreedinga
Da, a i ovi danas su slični. Današnja engleska kraljica i njen muž su rođaci, a Franjo Josip i Sissy bili prije samo 100-tinjak godina, a bratić i sestrična

Bio je neki almanah Gotha nešto? Tako nekako. Iz njega su birali za kog će se ženiti.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:28   #77
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Nisam, nisam, nego ima veze s poviješću, ispiti iz povijesti, itd.
L(j)ingvist ?
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nas ima dosta vezanih uz povijest i ljubitelja povijesti na ovim ASOIF temama.
Yup
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, a i ovi danas su slični. Današnja engleska kraljica i njen muž su rođaci, a Franjo Josip i Sissy bili prije samo 100-tinjak godina, a bratić i sestrična
Da :bljuv:
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Bio je neki almanah Gotha nešto? Tako nekako. Iz njega su birali za kog će se ženiti.

U principu da, svi su porijeklom Njemci, eventualno je netko sa strane uletio (kao napoleonov maršal, čiji su potomci danas kraljevi Švedske ).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 02:09   #78
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, a i ovi danas su slični. Današnja engleska kraljica i njen muž su rođaci, a Franjo Josip i Sissy bili prije samo 100-tinjak godina, a bratić i sestrična

Bio je neki almanah Gotha nešto? Tako nekako. Iz njega su birali za kog će se ženiti.
Rekorder je španjolski kralj Karlo II. Većina prapraprapraprabaka i praprapraprapraprabaka su mu bila Ivana Luda.



U to doba je bio trend slikanja ljudi u slikarstvu bez fizičkih mana, tako da je ovo zapravo drastično uljepšana verzija. Da, jezik mu strši jer je predug.

__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 02:39   #79
Mislim da sam vidio original u Pradu (al davno je to bilo, ne sjećam se više ).
Da. Horror živi
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 11:12   #80
Evo jedan članak koji se bavi pravima žena u Westerosu u odnosu na stvarnu povijest.

Autor, je po meni, na prilično ''ružičast'' način prikazao kako je to zaista bilo; nije bilo toliko silovanja, djevojke se nisu udavale u ranoj teen dobi....

http://joannalannister.tumblr.com/po...to-me-that-the
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.