Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 21:17   #81
Pitala sam u ljekarni koliko omronov ima bara, nisu imali pojma.. Nigdje ne pise. Dapace, danas sam zvala I njihov servis da mi kazu, niti oni neznaju.. Ne pise nigdje

Tako da nema nigdje niti jedan dokaz (mogucnost usporedbe) da je Festtin jaci od Omonovog da je Omronov slab(iji), nebi ga kupila
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 21:36   #82
meni su rekli da je slabiji. nisam posumnjala. ima par mama koje su kpile Omron pa nek pročitaju u specifikaciji. to svakako mora pisati. nemaju što tajiti...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:53   #83
Ma ne pise.
..ja gledala specifikaciju sa tetom ljekarnicom..

A od kuda tebi da je Omronov slabiji? tko ti je to rekao? (..da ga ja pitam.. )
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:01   #84
Ovako u specifikacijama za Omron našla sam više tlakova pa sad ako vi znate koji kaj znači?
Storage Air Pressure 700-1060 hPa
Operational Air Pressure 0,9 bar
Max Air Pressure 3,0 bar
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:07   #85
Super sto si nasla .. Ja gledala sa farmaceutkinjom u apoteci I nigdje nismo nasli taj podatak..

Dakle 3 bara.. Tolko je negdje I Festtin, jel tak?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:09   #86
viš da piše... eto da je slabiji
ma nemoj ti mene krivo shvatiti i meni je prvi izbor bio Omron, ali kad sam skužila da je Festtin jači, da je po ordinacijama i da je razlika 80 kn( na tu cifru koju sam odlučila dati za inhalator n mi nije bila velika razlika)
a i bila sam u Festti i moram reći da su me oduševili, ljubazni su,sve su mi pokazali, uključi li ga demonstrirali... čak su mi htjeli doma poslati dostavi jer sam mijenjala crijevo
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:20   #87
Jebateled os ti vise guknut koliko taj Festtin ima bara?

Ma zabolime sto ce oni meni demonstrirat uporabu .. Mogu mu I crvenu masnu okacit..

Svako ima svoje razloge zasto se odlucio za neki.. Ja sam za Omronov jer je isti djava, a jeftiniji
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 01:37   #88
cvjetić koji set Festtin kupili?
sad i mene zanima,..

naš ima 1,30 bara potisak..a ovaj Omronov je onda duplo jači...a tek Festtin....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 02:02   #89
našla koji ste kupili...piše 3,5 bara al imaju još neki bari (radni tlak) 1,1...što znači taj radni tlak (raspršivač)?

i naš ima čestice od 10-20 nm....što je dobro za gornje dišne puteve al su prevelike čestice za donje...
vaš ima skroz male čestice....mogla bi prodat svoj i kupit Festtin
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 08:40   #90
Evo baš pričam sa mužem o tim tlakovima i on kaže da tlakovi uopće nisu važni da to nije barokomora već je samo važno da taj kompresor raspršuje čestice.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:10   #91
ma zpravo se mi tu natezemo u boljem razbijanju fizioloske u paru, tj tlaku... ..
samo ako se kaze da je Festtin bolji, odnosno jaci, volim onda i procitati koliko je on zapravo jaci i koliko se onda isplati kupiti Festtin (koji je skuplji,.. 120kn ako se omronov uzima za kes) .. daklem, cvijetic ne zajebajem te, samo eto zelim izvuc mak na konac .. ako si napisala da je Festtin bolji/jaci, zanima me di to pise i u cemu i koliko je to bolji/jaci
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 09.12.2008. at 09:27.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:25   #92
Leonee, jesi ćorava, pa i Mandy ti je napisala da sam napisala da Festtin ima 3,5 bara.
stvarno sam se puno raspitivala kad sam kupovala i pričala sa više magistra i liječnika i uspoređivala puno toga...od kompresorskih do ultrazvučnih,preko raznih proizvođača...

naravno da je bitna veličina čestica, ali bitan je i tlak( Lavice potvrdili mi i ljudi tehničke struke)
Sad ti Leonee opet piliš. ne uvjeravam ja tebe da njega kupiš. Sama sam ti rekla da sam prvo planirala kupiti Omron, ali kad sam već odlučila uć u takvu investiciju i kad sam mnoge stvari sagledala prevagnulo je u korist Festte.
a to što tebe nije briga za servis, što ti ja mogu
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:32   #93
ne kuzim sto me nije briga za servis pa omron ima servis.. zovu se medikor i zive u novoj cesti..
neg, oprosti.. meni je nezgodnije listati stranice sa uredjajem s kojim se spajam na net (necu rec kojim, da me pikacu opet ne proglasim hvalisavom ).. pol bara je nis , a i kako je i lavica napisala, bari mjere tlak ...

kako znas da ja nisam tehnicke struke
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:36   #94
znam da Omron ima servis ( koji btw. nije znao podatak o tlaku), ja sam ti samo rekla da sam bila u Festti i da sam se uvjerila koliko ljubazno i profesionalno pristupaju.
nije meni do rasprave i uvjeravanja, imaš svoj izbor i ako si sigurna u to što ćeš kupiti onda nema daljnje rasprave!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:40   #95
off topic: leonee ja mislim da mi imamo dosta toga zajedničkog. Predpostavljm da ti živiš na Knežini ko i ja, sa bb ideš na internet ja za iphonom a mislim da su nam djeca tu negdje starosti ( moja je 8 mjeseci). Mogle bi na kavu!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:59   #96
Cvijetic, ako je jedini razlog odabira Festte to da su u servisu ljubazni i profesionalni, meni nije mjerilo u odabiru inhalatora. Ne mislim se ni ja raspravljati (tj. svadjati ), samo pokusavam izvuci bottom line koji je: Festta nije nista bolja od Omrona. Daklem, ako se netko dodje informirati ovdje za inhalatore, da ne procita Festta je bolja jer je profesionalan inhalator (koji je i za kucnu uporabu, profesinalni se deklariraju kao takvi ako su u medicinskim ustanovama, kupuju se na veliko, puuuuno su jaci/bolji, veci i rade cijeli dan) i zato sto ima pol bara vise nego Omron. ..
Naj se ljutit

Lavica, .. ne zivim vise na Kneziji, ali jesam cijeli zvot (cura s Knezije ) i imam tamo svoje prije pa znam doklafutati.. mali mi ima 9,5mj i imam bb. A za kavu sam uvijek.. javim se na pp
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:13   #97
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Cvijetic, ako je jedini razlog odabira Festte to da su u servisu ljubazni i profesionalni, meni nije mjerilo u odabiru inhalatora.
nije servis jedini razlog i to sam ti napisala nekoliko puta.servis je bio samo jedan od pluseva.
vidljivo je da je Festta ipak jača, a to da je za profesionalnu upotrebu pokazuje da bi trebao biti izdržljiviji.( i nije ništa veći od kućnih inhalatora)
mi ga ionako nismo kupili samo za dijete.
i opet ti kažem. nisam rekla da je Omron loš, smatram da je jako dobar,ali ti po x puta ponavljam, kad sam na kraju sve podvukla više plusića je prevagnulo za Festtu.
ti si podvukla svoje razloge i odlučila za Omron i
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:19   #98
nemoj ti meni nis amenovat! ..
ma di je vidljivo da je Festta ipak jaca di? di?

i jebalate noname Festta, ja imam Omron!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:42   #99
Mandy, tebi zaboravih odgovoriti. Mi smo kupili tip Nebulflaem.

Leonee, kad navlačiš mak na konac, evo ti par usporedbi.
( naravno tebi će one sve biti nebitne, ali kad povlačiš za jezik....)


veličina čestica (Omron MMAD 3,8 mikrona --- Nebulflaem- 2,45)

brzina raspršivanja (Omron 0,3 ml/min --- Nebulflaem- 0,65ml/min )
(prosječno)

tlak (Omron 3 bara --- Nebulflaem 3,5 bara)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:15   #100
: posipa se pepelom: znakovite brojke..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.