Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 23:42   #1
Saver 650 cabin - zašto NE kupiti

Pozdrav svima
Kupio sam savera 650 na preporuku vlasnika koji ga ima vec 7 godina. Brod je bio u odlicnom stanju, plastika je bila zadovoljavajuce kvalitete, za brod od 6,60 m ima mjesta za dvoje odraslih sasvim dovoljno da odu na djitu par dana sa dvoje mala djece. Brod je bio upravo onakav kakv sam zelio i ima odvojeni wc sto mi je bilo bitno. Iman savera godinu dana kupljen preko motonavisa u Rijeci i nakon godinu dana pokazalo se da to nije isti brod kao kod vlasnika koji ga ima 7 god. Nakon prve kise tenda je prokisnula te sam reklamirao tendu i nakon dugog natezanja sa motonavisom i g. Luksicom tenda je isla nazad u tvornicu na sminkanje. 3 mjeseca je trebalo da se vrati sa sicilije. Brod je naravno bio bez tende zimi i tu se pokazalo da brod ne drzi vodu tj. pusta na sve starne kao reseto. da skratim pricu nakon svake kise vadim 100litara vode iz santina broda jer pusta na svakom poklopcu, vlaga u kabini jer ograda nije dobro napravljena pa se voda slijeva u kabinu itd.itd
Ako koga zanima poslat cu slike da se vidi talijanski fuseraj i dat cu cu br. mob da me se slobodno kontaktira jer ako je g. Luksic mene preveslao za brod nem mora i Vas
Pozdrav i mirno vam more
zuanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:45   #2
Budući da sam u potrazi za istim brodom može li broj mob na PP radi detaljnijih informacija
balancane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 23:11   #3
Quote:
zuanin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Kupio sam savera 650 na preporuku vlasnika koji ga ima vec 7 godina. Brod je bio u odlicnom stanju, plastika je bila zadovoljavajuce kvalitete, za brod od 6,60 m ima mjesta za dvoje odraslih sasvim dovoljno da odu na djitu par dana sa dvoje mala djece. Brod je bio upravo onakav kakv sam zelio i ima odvojeni wc sto mi je bilo bitno. Iman savera godinu dana kupljen preko motonavisa u Rijeci i nakon godinu dana pokazalo se da to nije isti brod kao kod vlasnika koji ga ima 7 god. Nakon prve kise tenda je prokisnula te sam reklamirao tendu i nakon dugog natezanja sa motonavisom i g. Luksicom tenda je isla nazad u tvornicu na sminkanje. 3 mjeseca je trebalo da se vrati sa sicilije. Brod je naravno bio bez tende zimi i tu se pokazalo da brod ne drzi vodu tj. pusta na sve starne kao reseto. da skratim pricu nakon svake kise vadim 100litara vode iz santina broda jer pusta na svakom poklopcu, vlaga u kabini jer ograda nije dobro napravljena pa se voda slijeva u kabinu itd.itd
Ako koga zanima poslat cu slike da se vidi talijanski fuseraj i dat cu cu br. mob da me se slobodno kontaktira jer ako je g. Luksic mene preveslao za brod nem mora i Vas
Pozdrav i mirno vam more
broj je polsan pa se javi da vidis koji je to fuseraj
zuanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:32   #4
Quote:
zuanin kaže: Pogledaj post
broj je polsan pa se javi da vidis koji je to fuseraj
Može li ponavljanje poruke na PP
balancane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 19:29   #5
Evo da se javim na temu saver brodova. Bas mi je drago sta je neko otvorio ovu temu jer brodove sta prodaje g. Luksic iz motonavisa su takav skart da ga triba tuzit i oduzet mu licencu za prodaju saver brodova a tvornicu koja je u stecaju zatvorit.
ja san vidio ovaj brod i to je vijerovali ili ne takav fuseraj da se ne moze opisat rijecima. ZUANIN HVALA TI STA SI MI OMOGUCIO DA VIDIM TAJ TALIJANSKI SKART , jednom rijecju GROZNO ne bi ti volio bit u kozi. Pozdrav
stfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 13:07   #6
Vjerojatno su novi pali u kvaliteti, vidim često jednog 10 godina starog i sve u najboljem redu s njim, vlasnik jako zadovoljan.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:25   #7
[QUOTE=zuanin;50631381]Pozdrav svima
Kupio sam savera 650 na preporuku vlasnika koji ga ima vec 7 godina. Brod je bio u odlicnom stanju, plastika je bila zadovoljavajuce kvalitete, za brod od 6,60 m ima mjesta za dvoje odraslih sasvim dovoljno da odu na djitu par dana sa dvoje mala djece. Brod je bio upravo onakav kakv sam zelio i ima odvojeni wc sto mi je bilo bitno. Iman savera godinu dana kupljen preko motonavisa u Rijeci i nakon godinu dana pokazalo se da to nije isti brod kao kod vlasnika koji ga ima 7 god. Nakon prve kise tenda je prokisnula te sam reklamirao tendu i nakon dugog natezanja sa motonavisom i g. Luksicom tenda je isla nazad u tvornicu na sminkanje. 3 mjeseca je trebalo da se vrati sa sicilije. Brod je naravno bio bez tende zimi i tu se pokazalo da brod ne drzi vodu tj. pusta na sve starne kao reseto. da skratim pricu nakon svake kise vadim 100litara vode iz santina broda jer pusta na svakom poklopcu, vlaga u kabini jer ograda nije dobro napravljena pa se voda slijeva u kabinu itd.itd
eto ukratko o saveru starom god dana
zuanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 08:48   #8
Quote:
zuanin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Kupio sam savera 650 na preporuku vlasnika koji ga ima vec 7 godina. Brod je bio u odlicnom stanju, plastika je bila zadovoljavajuce kvalitete, za brod od 6,60 m ima mjesta za dvoje odraslih sasvim dovoljno da odu na djitu par dana sa dvoje mala djece. Brod je bio upravo onakav kakv sam zelio i ima odvojeni wc sto mi je bilo bitno. Iman savera godinu dana kupljen preko motonavisa u Rijeci i nakon godinu dana pokazalo se da to nije isti brod kao kod vlasnika koji ga ima 7 god. Nakon prve kise tenda je prokisnula te sam reklamirao tendu i nakon dugog natezanja sa motonavisom i g. Luksicom tenda je isla nazad u tvornicu na sminkanje. 3 mjeseca je trebalo da se vrati sa sicilije. Brod je naravno bio bez tende zimi i tu se pokazalo da brod ne drzi vodu tj. pusta na sve starne kao reseto. da skratim pricu nakon svake kise vadim 100litara vode iz santina broda jer pusta na svakom poklopcu, vlaga u kabini jer ograda nije dobro napravljena pa se voda slijeva u kabinu itd.itd
Ako koga zanima poslat cu slike da se vidi talijanski fuseraj i dat cu cu br. mob da me se slobodno kontaktira jer ako je g. Luksic mene preveslao za brod nem mora i Vas
Pozdrav i mirno vam more


Potencijalni kupac skrenuo mi pažnju na nezadovoljstvi i pisanje jednog kupca koji ima puno primjedba na Motonavis i mene osobno. Smatram se prozvanim i žao mim je što nisaam to ranije pročitao i mogao odgovoriti. Svatko ima pravo da piše
Uvjek postoje objektivne i subjektivne primjedbe.
Činjenica je da sve može biti tehnički savršenije ali svaki korak prema tehničkom višem nivou ima za posljedicu povećanja cijene.
Svi bin mi voljeli Mercedes za cijenu Wolkswagena, ali to ne ide baš tako. Prema statistkama Saver spada u vrh dobivenog za uplaćeni novac.
Perfekcionizam je skup
Činjenica je da je voda ulazila u čamac ispod rešetke sirene i to je otkonjeno zato postoji garantni period.

Da bi mogli pravilno procjeniti prenosim dio pisma vlasnika Saver 650, jedino sam ime na koje se poziva zamjenio sa XY
citiram
""
Sto se tice samoga broda on je kupljen, isplacen na vrijeme po
dogovoru I sad je moja obaveza, medutim trpio sam cijelo ljeto I nisam
se htio prepirat s vama u vezi kvalitete broda kojeg ja imam I
XY broda koji je star 6 godina al evo sad kad me pitate
odgovorit cu vam na vase pitanje.
Dakle, nakon dva mjeseca od porinuca broda primjetio sam da inoks na
brodu nije iste kvalitete kao na XY brodu, prije svega rucke
koje ste vi ugradili u Rijeci na roll bar s lijeve I desne strane su
pustile rdzu da san ih morao skinuti I pastelizirati(nadam se da znate
zasto to sluzi) te polirati, a rdza je vec bila dosla na plastiku, a
ako se razumijete u brodove onda znate kako se "lako skid" s platike.
Zatim sam morao skinuti sve kopce za tendu koje su zavidane za brod
njih cca. 15komada I napraviti isto sto I s ruckama I one su vec bile
pustile rdzu na plastiku dakle nakon samo 2 mjeseca sto je brod bio u
moru. Nadalje ista je stvar I s drzacem sidra kojeg nisam htio skidati
ovog ljeta jer bi mi oduzelo dosta vremena a ja san kupio brod da
gustam bar prvo ljeto, a ne da rastavljam djelove s njega, to cu morat
napravit svakako ovu zimu. Lajsna od inoksa na krmi povise drzaca
motora ista stvar, a za skale na krmi da ne govorim, njih cim dodem
kucim bacam u smece I kupujem nove,a ista je stvar I s otvorima za
ventilaciju na krmi. Dalje, vrata na krmi skidana jer se nisu mogla
zatvarat jer su vide sto drze britvelu provrtile pa san morao I to
sredit, a vrata od kabine ona se drze al cekam kad ce se ista stvar
dogodit I s njima. Dalje, nakon dvadesetak dana kad san opet izvadio
brod da pituram dno vide sto drze motor uhvatile rdzu I to cu morat
zamjenit ovu zimu.
""
Zatvoren citat
za pravilno shvaćanje objektivnosti navoda naglasio sam
nakon dvadesetak dana kad san opet izvadio
brod da pituram dno vide sto drze motor uhvatile rdzu I to cu morat
zamjenit ovu zimu.
Vijci so original Suzuki isti kao što su ugrađeni na svim Suzuki motorima u čitavom svijetu.

Svaki daljnji komentar mislim da je nepotreban, ali ipak moram nešto reći o INOX na koga je bilo primjedbi. Inox zahtijeva održavanje to uglavno piše i uz svako pakovanje skalica ili slične inox opreme.Prije 9 godina prodali smo Zodiac MEDLINE 2 650 koji nije baš jeftin. Nakom 2 mjeseca zove me vlasnik i kaže da su INOX skalice zarđale i da to nije kvalite koju bi Zodiac morao imati i da bi trebalo to zamjeniti. Otišli smo do gumenjaka (koji nije bio u Rijeci) uzeli sa sobom INOX skalice iz dućana gdje je bilo upozorenje na talijanskom i engleskom da INOX treba održavati. Pokazali vlasniku i očistili skalice. Prošle godine smo skidali tubuse radi popravka i skalicec su izgkedale vrlo usčuvane.
Razlika između zadovoljnog vlasnika XY i autora teksta je u tome što XY nije to prvi broda dok autoru teksta je to prvi brod i bez iskustva je a teži perfekciji. Što se tiče tende ona nije predviđena da hermetički zatvara, procjena je bila da bi bilo stalno primjedbi te je nakom sezone poslana u tvornicu, transport nije bio jeftin ali jeftiniji od nerealnih očekivanja.
Što se tiče partnera sa foruma koji znaju sve o Saveru čak i da je bankrotirao a u međuvremenu su izašli novi modeli Saver 300 Deluxe 9 metara a na sajamu u Đenovi Listopad 2 nova modela saver 22 Open 6.6 metara i Saver 690 OPEN FISHER 7,10 metara. Sajmun u Dizeldorfu Siječanj izložen novi model Saver 750 Walk Arround. Sada proširuje proizvodnju i na gumenjake u programu MG510,MG580, MG710 i MG760 i prvi uzorci bili su izložei na sajmu u Diseldorfu siječanj 2016. Na sajmu u zagrebu Veljača 2016 izložiti ćemo Saver 22 OPEN i gumenjak Saver MG 710.
Kako vidimo zaista Saver propada.
Lijep pozdrav svima znanina i neznanima i dobrodošli u Motonavis i na sajmu NAUTIKE u Zagrebu.
Motonavi [email protected]
Motonavis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:35   #9
dobar inox trazi malo odrzavanja, losem ne pomaze nikakvo. postoje inox i inox. na +30god cris craftu inox je kao nov, na novijim brodovima samo ako je marine kvalitet.
imao sam donedavno brodicu ove velicine (6,90 vodene linije) bez ikakve reklamacije.ne znam koliko kosta ovaj saver,ali po ovome postu.......
housesinmotion8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 22:56   #10
ovaj saver je sranje nad sranjima izgleda! imam betinu 500 cabin i nikakvih sranja, hrdanja inoxa i pustanja vode kroz tendu! kvaliteta izbija u svakom pogledu... doduse ne znam koliko kosta taj saver sto je kupac imao sranja! ali kao sto kaze gosp. iz motonavisa--- svi bi htjeli merdu za vrijednost fice... znaci saver je neki jeftilen i teski fuseraj..
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:03   #11
Imam čamac ( ne brod) kojega su inoxom slagali žabari iz Križevaca. sada mu je 15 godina. Čamac je održavan u smislu da se svake 3/4 godine nanese antfoling.
Inox je kao nov. Ima prašine, soli, ali hrđe ne. Skalice kupljene u ZG za par sto kuna . kao nove. Ajde malo se žuti po šarafima. isto je i s ostalim inox dijelovima - NOVO.
I to što inox pohrđa nakon 6 mjeseci dokaz je da se na brod stavlja smeće.
Tenda koja prokišnjava - ah da.... kinesko smeće - jer da je platno odgovarajuće gramaže i zaštićeno onda ne bi prokisnulo godinama.
A koliko košta to platno za tendu - ništa više nego za šator , ali ne za šator od 100kn iz Kauflanda.

Pa i te tehničke nedostatke u proizvodnji koje navodi zuanin - pa ste mu prodali tvornički škart?
Ili je u pitanju pravljenja budala od vlastitog naroda ili bez obraza gramzivost na granici s prevarom i još bi mu se ismijavali .....kao pa šta si je on mislil - da bu za svoje prave novce dobil pravi brod ?

I ne možemo to uspoređivati kao mečka VS wolksvagen (češ vređat WV)
već mečka VS alfa 33 ( talijansko smeće).

Ajde vidimo se na sajmu nautike -uz put pitanje -- jel ti vaši SAVER gumenjaci imaju pumpu tubusa serijski ili je moram dokupiti. ..vjerovatno negdje sitno piše da se tubusi moraju povremeno ( svakih pola sata) dopumpati... a za tehičko savršenstvo da pritisak drže cijeli dan ipak treba .....doplatiti ?

A ti je reklama ...PRIJE DEVET godina ste isto prodavali čamce na kojima su u roku DVA MJESECA žahrđale skaline - bog te dal - pa vi varate narod ( ili pravite budale pa namjerno prodajete smeće) već jako dugo.
Ah da - OPRAVDANJE - pisalo je da skaline treba povremeno održavati ( svaki puta nakon upotrebe ili špricanja morskom vodom treba ih isprati slatkom vodom, obrisati na suho i premazati lagano masnom krpom i to više puta dnevno, ali ne u razmacima dužim od 7 sati). ha, ha , ha

Šta kaže Motonavis?

Zadnje uređivanje Slanac : 09.02.2016. at 22:14.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:26   #12
Zanimljiva viđenja sa jedne i druge strane. Najprije o Inoxu. Dakle Inox kvalitete aisi 316 je jedini predviđen za more i brodove. Nikad al baš nikad nakon tisuća brodova nisam vidio da je inox takve kvalitete pustio ruzinu. Moguće je da uslijed neodržavanja s vremenom dobije žute točkice po sebi ondje gdje je sol dugo ležala ali takav se problem vrlo lako otkloni sredstvima za čišćenje. Ruzinu (hrđu) po plastici može pustiti jedino inox kvalitete aisi 304.

Sad o tendi. Tende koje imaju krov i zatvaranje bokova na patente zaista ne mogu nikako hermetički zatvoriti brod. Moguće je da malo vode uđe na spojevima ali tu se radi o kapljicama a ne o nečemu što bi punilo santine broda. Voda nikako ne smije ulaziti direktno kroz materijal i to je znak da materijal ne valja.

Naravno da kad se kupuje jeftini brod ni očekivanja ne mogu biti velika ali brod treba ispunjavati osnovnu svrhu - da plovi i ne puni se vodom, te da dijelovi po njemu ne hrđaju.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:04   #13
Inace 1m2 sunbrele je preko 250 kn a za tendu ti treba 6m2 pa plus inox i ruke. Zato jeftine imaju materijal od 50kn m2 i jednako toliko su vodonepropusne. Inox se na Savera stavlja nejjeftiniji kao i na ostale jeftilene talijanske, kupi gliser Cantiere Marino i vidjet ces sto je vrhunski brod ali open od 6 m kosta 20k eura.Uglavnom imaju Talijani vrhunskih prizvoda ali nije cijena na kile.
Saver je Sicilijanski šrot i toliko točno i vrijedi. Quicksilver iz Poljske je Bently za Saver u svemu.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 18:26   #14
Zapravo metar duzine(1,5m2) Sunbrelle kosta manje od 250 kn u maloprodaji. No 6m2 ilitiga 4m duzine nije dovoljno ni za bimini za taj brod a ne kompletnu tendu. Sa inoxom se moze dogoditi jos jedan problem cak i ako je dobre kvalitete. Ako varovi nisu kvalitetno ispolirani prije ugradnje pustat ce ruzinu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:15   #15
Pa i mislio sam za manji bimini za komplet treba puno vise.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:32   #16
Quote:
zuanin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Kupio sam savera 650 na preporuku vlasnika koji ga ima vec 7 godina. Brod je bio u odlicnom stanju, plastika je bila zadovoljavajuce kvalitete, za brod od 6,60 m ima mjesta za dvoje odraslih sasvim dovoljno da odu na djitu par dana sa dvoje mala djece. Brod je bio upravo onakav kakv sam zelio i ima odvojeni wc sto mi je bilo bitno. Iman savera godinu dana kupljen preko motonavisa u Rijeci i nakon godinu dana pokazalo se da to nije isti brod kao kod vlasnika koji ga ima 7 god. Nakon prve kise tenda je prokisnula te sam reklamirao tendu i nakon dugog natezanja sa motonavisom i g. Luksicom tenda je isla nazad u tvornicu na sminkanje. 3 mjeseca je trebalo da se vrati sa sicilije. Brod je naravno bio bez tende zimi i tu se pokazalo da brod ne drzi vodu tj. pusta na sve starne kao reseto. da skratim pricu nakon svake kise vadim 100litara vode iz santina broda jer pusta na svakom poklopcu, vlaga u kabini jer ograda nije dobro napravljena pa se voda slijeva u kabinu itd.itd
Ako koga zanima poslat cu slike da se vidi talijanski fuseraj i dat cu cu br. mob da me se slobodno kontaktira jer ako je g. Luksic mene preveslao za brod nem mora i Vas
Pozdrav i mirno vam more
Pozdrav svima,
Moram se osvrnuti na ovaj tekst.Naime već tri godine imam Saver 650 iz 2012.godine tj. novi model. Kupljen je rabljen u Italiji tako da nema veze sa Motonavisom. Nikakvih problema apsolutno nemam sa vodom u brodu ni hrđom na inoxu ni sa brodom općenito dapače prezadovoljan sam i izradom i maritimnim sposobnostima ovoga maloga a opet sasvim velikoga i komodnoga glisera.Naglasio bih da je moj gliser treći u dbk. i da poznajem drugu dvojicu ponosnih vlasnika i nitko od nas nema nikakvih problema sa svojim brodom
smilohni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.