Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2003., 13:10   #21
Imas ti pravo Indi - kaj ce ti djeca kad mozes imati konja. Ako nista drugo kad ti je svega dosta konja mozes zatvoriti u box i gotovo a djecu bas i ne.
Postoji sad ducan s opremom i u Zg. - mislim da se zove Elite, ali jos uvijek je izbor veci u Sloveniji i u Grazu naravno.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 14:38   #22
Quote:
Mya kaže:

Postoji sad ducan s opremom i u Zg. - mislim da se zove Elite, ali jos uvijek je izbor veci u Sloveniji i u Grazu naravno.
koja je adresa tog ducana?
sto obuci za jahanje (mozda bi krenula, a totalni sam pocetnik)?
story is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 15:36   #23
Nemoj nis kupit dok ne vidis kak ti se svidja jahanje, jer ti se ne isplati bacat lovu na jahace hlace, cizme (ili chaps) a da ne spominjem skupocu kacige dok ne vidis dal je jahanje za tebe il ne.

Ak skuzis da ti se svidja jahanje, onda si kupis hlace, cizme (ili chaps) i obavezno kacigu. Do onda obavezno u klubu posudis kacigu - to bi svaki klub trebao imat na raspolaganju.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 15:39   #24
Quote:
Mya kaže:
Imas ti pravo Indi - kaj ce ti djeca kad mozes imati konja. Ako nista drugo kad ti je svega dosta konja mozes zatvoriti u box i gotovo a djecu bas i ne.
- osim sto mi je zao konja zatvorit box, al to je ipak njihova "kucica".
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 21:39   #25
Dućan je u Ozaljskoj, ne znam točno broj ali između Selske i Nehajske. Ne znam kak je sad ali prije nije imao izlog nego je bio u privatnom stanu pa si trebao pozvonit. Radno vrijeme i cijene nemam pojma. Ali Indi je u pravu - nemoj odmah kupovati. Za početak možeš jahati i u nekim udobnim hlačama (traperice možda ne zbog šavova) i visokim cipelama ili čizmama. Kacigu bi trebala moći posuditi u klubu.

Nego Indi meni se čini da si ti rekla da imaš svog konja (ili sam u krivu?). Mogla bi nam kao ponosna majka pokazati koju sličicu i reći nešto o njemu/njoj. Da ja imam konja već bi sigurno sve udavila s tim - imate sreću.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 10:15   #26
Quote:
Mya kaže:
Nego Indi meni se čini da si ti rekla da imaš svog konja (ili sam u krivu?). Mogla bi nam kao ponosna majka pokazati koju sličicu i reći nešto o njemu/njoj. Da ja imam konja već bi sigurno sve udavila s tim - imate sreću.
Ja sam ponosna pomajka kako bi se to reklo! Sretnik je 14 godisnji (veliki) ljepotan fenomenalnog karaktera. Toliko je super, da me stalno nasmijava svojim forama.

Trenutno "kuham" nesto i trazim jednog konja ili kobilu kojem cu samo ja bit mama!

Ako se vratim zivjet u Zagreb ikad, onda cu sigurno imat 2-3 konja, jer je to u HR puno jeftinije.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:20   #27
Zaboravili ste na jako lijepi konjicki centar u ZapresicuNe znam kakav je sistem ali uvjeti su mislim jako dobri ,u hrvatskim okvirimaLijepo vas je citat .Samo napprjed,nadam se da ce se po hrvatskoj vidjet vise konja po pasnjacima nego sto ih ima sada.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:31   #28
Ako niste znali - sokantna informacija: prije rata je u HR bilo 75,000 konja, sad ih je manje od 5,000
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:31   #29
Ah, kako je lijepo cuti ponosne roditelje kad pricaju o bebicama. Nadam se da ces imati srece u potrazi i da ces uskoro imati i svojeg vlastitog konjica.
A ako sve bude po planu za par godina mozda i ja postanem mama - samo tko ce cekati jos toliko. A ako ne, javim se tebi (ti ces ionako imati citavo krdo kako izgleda).
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:33   #30
Meni bi idealan zivot bio; lijepa kucica (netrba bit velika), lijepa stalica, veliki pasnjaci i sume i puuuuuuuuuuuuuuno konjica
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:42   #31
Pa mozda nam onda ti podignes broj konja u drzavi. Ja moram reci da bi bila sretna i s jednim, ali vrijednim. Makar u idealnom zivotu ne bi bila losa ni tvoja ideja - samo da ja ne moram cistit za tim krdom, tezak je to posao.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:44   #32
Moj miljenik je Cèzanne (izmedju ostalih).
A tvoj/tvoja?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:48   #33
Ah tesko je to reci. Trenutacno bi to bila 17-godisnja kobila po imenu Lysandra s ogromnim viskom energije. Valjda joj nitko nije rekao da je vec malo starija. Sasava kobila.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 11:53   #34
U mlada koka ta tvoja ljubimica. Nasa najstarija maskota 21 godisnja Qeta je otisla u dom umirovljenika prije 2 tjedna. Isto sasava kobila koja je imala karakteristike trkaceg konja (ono jednom kad se zalaufa ne staje ) bez obzira na godine.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:00   #35
E da, pricaj mi o tome - makar kod ove sasave pali pjevanje. Osobni favorit joj je Kad si sretan. Tako da ovih dana jezdim pjevajuci. I u slobodno vrijeme smisljam umirujuce melodije.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:08   #36
Ah ova nasa sasavica nije imala sluha morao si je jahat u krug, pa u sve manji nebili se zaustavila I onda nedo bog da "otvoris" prste na uzdama jer odmah krene.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:16   #37
A da, naravno i to je popularna tehnika. Ali nekad jednostavno moras i zapjevati. Strasni su ti puni energije - ti si gore vec mrtav nakon 15 min galopiranja bez prestanka, a oni su se tek zagrijali. Ali svejedno moras ih voljeti - to je jace od nas.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:24   #38
Sva sreca pa nisu svi konji takvi. Samo oni "vruci" - ja neznam koji termin se za to koristi u Hrvatskoj. Valjda znas na kaj mislim.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:36   #39
Tu se obicno kaze temperamentni ali mislim da postoji jos neki izraz. Meni je sve to ok dok su im sve 4 noge na zemlji ali kad pocne ritanje (i to ne onak malcice, iz veselja) i slicne stvari nisam nimalo odusevljena. Tak mi se bas ne da igrati.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 12:53   #40
Kod nas su temperamentni oni kaj grizu i kaj se ritaju kad nisi na njima, i oni kod kojih nikad neznas dal je u maznom stanju il ce ti nekaj napravit iznenada. No mi nemamo opasne konje kod nas u stalama, ali imamo nekoliko kojima su ko zna kakve bubice u glavi.

A mene ti nimalo ne smeta kad se riatju i to, imam dosta prakse sa takvima. Vazno ti je da si im ti uvijek sef i da su konji svjesni tog i da te vide kao svog vodju - onda nemas problema ni sa najgorim konjima.

Meni je bad kad se zesce ritaju kad si na konju (ono kad te zbaci sa svojih ledja), jer onda u principu uvijek padnjes - neznam kak se to kaze kod nas (grbljene? )

Inace "hot horses" - su oni kaj ih nemres zaustavit i koji su jako zivahni i takvima u principu nemres uvijek vjerovat i takve konje se ne koristi za takmicenje jer se nemres nikad oslonit na njih 100%.

Cold horses - su puni samouvjerenja, hrabri su, imaju puno strpljenja, lagano ih zaustavis i mozes im vjerovat, koriste se za takmicenje.

A sto se tice rasa: sve sta se zove topli konj, znaci da ima arapske krvi u sebi.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.