Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 19:19   #81
najbolje da njih djeca sve pošalju u rodne krajeve i vele da bog ionak ne postoji, pa kad se ćaća i baba počnu križat svak u svoju stranu.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:32   #82
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Gen?
Ne shvaćaj sve doslovno.Ionako shvaćaš poantu.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:39   #83
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
koji crni gen.

moj sinek je pola nl, pola hr, za one koji broje krvna zrnca. ima dvojno drzavljanstvo. Ako mu gledas prvo ime je cisti rvat, drugo ime onda je frizijac, trece ime onda moze proci i pod srbin. porijeklom prezimena cacinog je francuz, a materinog je crnogorac (rekla mi zena u crnogorskom konzulatu u zgb kad sam dosla pitati za neke turisticke rute, hotele itd da jel znam da nosim jedno staaaaro crnogorsko prezime . reko wut?! ). pa ja bih mogla skupiti cudo putovnica

sin mi se s 8 godina izjasnio da ne vjeruje u boga. djaba protestantska osnovna skola, dijete razmislja svojom glavom.

a u 15oj da mu je vec pun kuki da svako ljeto isto. pritom pod 'isto' nije mislio da ljetujemo u istom mjestu, nego da mu je pun kuki hrvatske. a zlato moje niskozemac

sto se mene tice moze se izjasniti i kao queer marsovac.

nda...

jeblo vas preslagivanje, etiketiranje, sklanjanje i sram
Super za tebe i tvoju obitelj.Prava moderna obitelj koja vjeruje da Bog ne postoji,tabula rasa,kozmopoliti,liberali,multikulturalci...ukratk o sve ono čime nas mediji šopaju da moramo biti i težiti.Inače si OUT i nimalo cool.Dok se ne dogodi Silverstovo i dovede u pitanje koncept otvorenog multikulturalnog društva.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 21:14   #84
multikulturalno drustvo je itekako pred testom jer schengen pada.

no dok god je ljudi koji ne gledaju na boju koze, vjeroispovjest, nacionalnost, orijentaciju itd.. nije kasno. i nadam se da ce razum ipak prevladati. koliko god to necool tebi zvucalo
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 00:24   #85
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Lijepo je napisano kako je žena bila apoliticna i nereligiozna.Nije ju uopce tangiralo njezino pravoslavlje i srpstvo.Jednako kao što na ovoj temi javljaju se forumasi kojima je takodjer sve to besmislica.Ali žena je ogledni primjer kako krv nije voda te prije ili kasnije ipak proradi gen koji te tjera da se poistovjetis s svojim narodom.Razvod je preradikalna mjera.Nisu to problemi koji se ne mogu riješiti razgovorom.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
ma ne znam, njena majka sto je starija sve je vise i vise u nekom nacionalistickom zanosu, i sad se odjednom sjetila da ima kcer koju zeli da odgaja kao pravoslavku.
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 01:18   #86
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
multikulturalno drustvo je itekako pred testom jer schengen pada.

no dok god je ljudi koji ne gledaju na boju koze, vjeroispovjest, nacionalnost, orijentaciju itd.. nije kasno. i nadam se da ce razum ipak prevladati. koliko god to necool tebi zvucalo
Sada smo u debelom offu ali zanimljiva je tema.Cijela ta priča nema veze s zdravim razumom.Sve nabrojano možeš biti i bez na horuk miksa raznih naroda i kultura kako bih iz vlastitih kompleksa prema sebi i prošlosti dokazali koliko smo open minded.Kada se to dogodi doživimo ove ružne scene koje potresaju staru damu.Ali usudi se iskazati kritiku i odmah te ovi veliki liberali etiketiraju kao rasista ili ksenofoba.Volim putovanja i upoznavati druge gradove i narode.Ne smatram da je moja domovina bolja od ostalih.Ne smatram kako postoje niži narodi.Po pitanju unutrašnjeg uređenja društva bliži sam vama liberalima nego konzervativcima.To znači da bih legalizirao lake droge,legalizirao prostituciju,omogućio ženama pravo na izbor abortusa ako žele,legalizirao pravo na eutanaziju teškim bolesnicima kojima ne pomažu lijekovi protiv bolova.Ali "popizdim" kada "građani svijeta" krenu s omalovažavanjem i ismijavanjem svega domoljubnog u stilu "vidi rvatina".Došlo je nakaradno vrijeme u kojem se pokušava nametnuti slika kako je vulgarno i primitivno voljeti domovinu.Veliki narodi i države se ponose time što su supersile koje rade na interesu vlastitih domovina.Pogledaj samo s kakvim se počastima dočekuju poginuli vojnici SAD ili UK.Mi se ponašamo kao mali sitni kompleksaši koji se srame vlastite domovine i trudimo se biti veći kozmopoliti od onih koji si daju za pravo izvoziti po svijetu isti taj kozmopolitizam.Zato kada naletim na takve uživljene "građane svijeta" volim im udariti kontru,jer oni sami zaboravljaju onu staru "živi i pusti druge da žive".Lijep pozdrav!

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 01:42   #87
Nadam se da je ovo netko izmislio, da nitko ne bi zbilja napisao ovoliko podataka po kojima pola Gackog i Makarske može shvatiti o kome se radi i čitati o njihovim bračnim problemima, iz pera njegove rođakinje koju iritira kad njegova punica kaže da su djeca iz miješanog braka jer je ona odlučila! biti Hrvaticom. Možda da mu savjetuješ da on sad dvadeset godina bude Srbin?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 08:52   #88
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
ma ne znam, njena majka sto je starija sve je vise i vise u nekom nacionalistickom zanosu, i sad se odjednom sjetila da ima kcer koju zeli da odgaja kao pravoslavku.
A nije problem što joj je muž nacionalistička seljačina koja arlauče o svom hrvatstvu iako dvaist godina živi u inozemstvu?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:10   #89
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Ti da odeš u Kinu i rodiš malo bijelo dijete rekla bi kako on nije europljanin nego mali kosooki kinez jer se rodio u Kini.Ista stvar kao i šta je Bandić purger iz hercegovačkog kamenjara.Vrlo jednostavno,ono si što su ti roditelji.Bez obzira gdje nas život odnese bilo bi poželjno da se ne zaboravi vlastiti identitet i korijeni.Integracija u društvo DA,ali zaborav vlastitih korijena NE.Shvaćam da postoje ljudi kojima je svejedno ali prije ili kasnije probudi se taj osjećaj nostalgije i pripadnosti nečemu.
ne, ne bi rekla da jest i da izgleda kao kinez ali bi se "ponašao kao kinez" s obzirom da je to njegova domovina rođenja i odrastanja
naravno da je povijest, kako osobna tako i nacionalna, bitna i važna i zato joj treba pristupati kritički, a to znači da djecu ne filamo mitovima i ne forsiramo nacionalnu određenost kao da se radi o pitanju života i smrti, pakla il' raja
u ovom konkretnom primjeru, djeca su rođena i odrasla u švedskoj; pod švedskim zakonima, sa švedskim i inim prijateljima, sa švedskom putovnicom...
to odrastanje je jednako njihov korijen kao i hrvatstvo, kao i srpstvo
dakle, slažem se s tobom - ne smije ih se siliti da zaborave ijednu granu vlastitog korijenja

Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Sada smo u debelom offu ali zanimljiva je tema.Cijela ta priča nema veze s zdravim razumom.Sve nabrojano možeš biti i bez na horuk miksa raznih naroda i kultura kako bih iz vlastitih kompleksa prema sebi i prošlosti dokazali koliko smo open minded.Kada se to dogodi doživimo ove ružne scene koje potresaju staru damu.Ali usudi se iskazati kritiku i odmah te ovi veliki liberali etiketiraju kao rasista ili ksenofoba.Volim putovanja i upoznavati druge gradove i narode.Ne smatram da je moja domovina bolja od ostalih.Ne smatram kako postoje niži narodi.Po pitanju unutrašnjeg uređenja društva bliži sam vama liberalima nego konzervativcima.To znači da bih legalizirao lake droge,legalizirao prostituciju,omogućio ženama pravo na izbor abortusa ako žele,legalizirao pravo na eutanaziju teškim bolesnicima kojima ne pomažu lijekovi protiv bolova.Ali "popizdim" kada "građani svijeta" krenu s omalovažavanjem i ismijavanjem svega domoljubnog u stilu "vidi rvatina".Došlo je nakaradno vrijeme u kojem se pokušava nametnuti slika kako je vulgarno i primitivno voljeti domovinu.Veliki narodi i države se ponose time što su supersile koje rade na interesu vlastitih domovina.Pogledaj samo s kakvim se počastima dočekuju poginuli vojnici SAD ili UK.Mi se ponašamo kao mali sitni kompleksaši koji se srame vlastite domovine i trudimo se biti veći kozmopoliti od onih koji si daju za pravo izvoziti po svijetu isti taj kozmopolitizam.Zato kada naletim na takve uživljene "građane svijeta" volim im udariti kontru,jer oni sami zaboravljaju onu staru "živi i pusti druge da žive".Lijep pozdrav!
da, sramim se što su kompleksaši rasprodali moju domovinu k'o... ali to je debeli of
ovo o čemu pričaš, možeš primijeniti i na temu rasprave - ako se otac djece može ponašati kao 'velika rvatina' onda to može i majčina strana sa svojim srpstvom
ili je naglašavanje srpstva vulgarno i primitivno voljenje domovinw?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:32   #90
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
ma ne znam, njena majka sto je starija sve je vise i vise u nekom nacionalistickom zanosu, i sad se odjednom sjetila da ima kcer koju zeli da odgaja kao pravoslavku.
A ta kćer, sirota, ima supruga koji nju pokušava preodgojiti u Hrvaticu katolkinju
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:22   #91
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Rekao bih da da



?

Daj mi (nam?) molim te objasni kako itko modernih svjetonazora istovremeno može bespogovorno vjerovati u crkvene dogme? A pretpostavljam da vjernici koji pohode crkvu i mise, u njih vjeruju.
Prvo mi nije jasno tko si ti da odredjujes sto je moderno,a sto nije..
Jel postoji odredjeni spisak koji se treba zadovoljiti pa da vidim jesam urban i moderan..
Uvijek ista prica i iste floskule o rvatinama,ognjistarcima,nazadnim kamaenjarcima,katolitalibanima..
Pun mi je vise intelektualnog snobizma salonskih teoreticara,koji drugima predbacuju dogmatizam,a isti imaju monopol nad etiketiranjem ljudi zbog vlastitog i slobodnog izbora..
Sto te zaboli tko ce ici u Crkvu i u sto ce vjerovati..
Niti meni ,a niri tebi niti u dzep,niti iz dzepa..
I bas kao i ti,znam i ja neke Nizozemce koji takodjer vole popiti..pa su onda u ljeto 95 zaboravili sto rade u istocnoj Bosni i koji im posao..
Pa su pustili da se dogodi genocid 50 godina od drugog svjetskog rata..
A znam i rvatine katolike kojo su isti sprjecili tog ljeta 95 u cazinskoj krajini..
Znam i masu Nizozemaca koji su izraziro moderni,pa vjeruju u veliku Nizozemsku..zele otvoreno reintegrirati Flandriju,dijelove Francuske i Njemacke u Nizozemsku..rade preslagivanja kako bi imali katolicku vecinu i zaokruzili protestante..
Znam i kako vecina modernih danas uziva blagodati imanja kolonija i ekonomskog te gospodarskog iskoristavnja tih istih naroda i drzava..
Znam i one Nizozemce koji takodjer jako vjeruju u multikulturalizam,pa se zaigraju nedjeljom na utakmicama Feyenoorda,Den Haaga ili Utrechta pa onda idu pjesmice o Hamasu i zidovima koji gore u paklu..ili se pak sjete djedova u SS i kako su palili i ubijali zidove..
Ha ja
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:23   #92
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Došlo je nakaradno vrijeme u kojem se pokušava nametnuti slika kako je vulgarno i primitivno voljeti domovinu.
Parafrazirao bih te Došlo je nakaradno vrijeme u kojem se želi nametnuti slika da se domovinu može voljeti samo na vulgaran i primitivan način.


Quote:
Veliki narodi i države se ponose time što su supersile koje rade na interesu vlastitih domovina.Pogledaj samo s kakvim se počastima dočekuju poginuli vojnici SAD ili UK.
Zaboravio si Rusiju, a upravo ona je dobar primjer kako postoje narodi i zemlje u kojima postoje politički moćnici koji ne žele dozvoliti da im se domovina razjebe kao što su naše političke elite razjebali našu u samo 20ak godina.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:32   #93
Jako puno ljudi na forumu očito jedva čeka da tema poput ove ode previše u off

@bijesprvi
evo, ja sam dvostruko odlikovani rvacki branitelj, pa se nadam da mi nitko ne može spočitnuti nedostatak domoljublja
i meni je isto pu k...onih koji u bilo kojoj raspravi o bilo čemu uvijek iznova potežu druge zemlje kao primjere tipa "pa kako ovi, kako oni"
jel trebamo imati zakon o zaštiti od nacizma kao u Njemačkoj?
trebaju li nam još skinheadsa, kao da ih na tekmama sjever protiv juga nije dovoljno?
a ne huče se sa tribina nogometnih, košarkaškuh svakom afroamerikancu ili nekom drugom?
tko je još imao svastiku na stadionu u me domoljublja, i zabranu igranja domaće tekme?

a što se tiče teme....
rekoh da mi sve to smrdi, jer taj i takav rvatina, domoljub i katolik, da mu je od početka to bitno (još iz Makarske), nit bi oženio srpkunju, a nit bi domovinu rvatsku gradio u Švedskoj

najjači su mi takvi rvati, katolici, koji u Švedskoj brane napaćeni rvatski narod i predziđe su katoličanstva?!?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:41   #94
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Jako puno ljudi na forumu očito jedva čeka da tema poput ove ode previše u off

@bijesprvi
evo, ja sam dvostruko odlikovani rvacki branitelj, pa se nadam da mi nitko ne može spočitnuti nedostatak domoljublja
i meni je isto pu k...onih koji u bilo kojoj raspravi o bilo čemu uvijek iznova potežu druge zemlje kao primjere tipa "pa kako ovi, kako oni"
jel trebamo imati zakon o zaštiti od nacizma kao u Njemačkoj?
trebaju li nam još skinheadsa, kao da ih na tekmama sjever protiv juga nije dovoljno?
a ne huče se sa tribina nogometnih, košarkaškuh svakom afroamerikancu ili nekom drugom?
tko je još imao svastiku na stadionu u me domoljublja, i zabranu igranja domaće tekme?

a što se tiče teme....
rekoh da mi sve to smrdi, jer taj i takav rvatina, domoljub i katolik, da mu je od početka to bitno (još iz Makarske), nit bi oženio srpkunju, a nit bi domovinu rvatsku gradio u Švedskoj

najjači su mi takvi rvati, katolici, koji u Švedskoj brane napaćeni rvatski narod i predziđe su katoličanstva?!?
Skinheadsi prakticki nikada u nekoj mjeri nisu isli na tekme,cak i kada je taj pokret imao boom u 90-tima..
Danas ih niti nema..
Postojala je u 90-tima kultura oblacenja,ali ne i ideologija..
Danas se nosi fred perry,burberry,aquascutum,henry loyd,stone island itd..
Ja se osobno ne mogu sjetiti kada se nekome hucalo sa tribine,pogotovo na kosarci..cak dapace,vecina afroamerikanaca su bili ljubimci publike..
Svastika je uperena protiv hns-a..jel to dobar nacin borbe,ostaje da vidimo..
A vec letimicnim pogledom video uradaka na youtube,zakljucit ces kako smo mi kamilica po tom pitanju u odnosu na zapadnu europu..

Edit..uglavnom odljepio sam i ja sa upisima..
Najgore je na klincima lijeciti svoje komplekse..pustiti djecu neka odrastu,pa neka sama biraju svoje pute
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:56   #95
Sama premisa iz uvoda je nakaradna u smislu ako je apoliticna, nema korjene i identitet.

I ako prepoznaje i priznaje svoje korjene ne znaci da je ortodoksna cetnikusa da se tako izrazim.

Doslo je vrijeme da se taj muz prilagodi ili prizna da je nikad nije cjenio kao individuu. Da je moze cjenit samo pod njegovim uvjetima jer mu je roba s greskom.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:09   #96
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Ali "popizdim" kada "građani svijeta" krenu s omalovažavanjem i ismijavanjem svega domoljubnog u stilu "vidi rvatina".Došlo je nakaradno vrijeme u kojem se pokušava nametnuti slika kako je vulgarno i primitivno voljeti domovinu.
mislim da si ti malo preozbiljno, da ne velim crno-bijelo, shvatio moj rant. vec sam rekla da mi je tema i kako je postavljena van pameti. protiv takvih ideja ni ne mozes se boriti zdravom pamecu, jer razum tu ne pomaze. samo teatrom. do apsurda.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:14   #97
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
A vec letimicnim pogledom video uradaka na youtube,zakljucit ces kako smo mi kamilica po tom pitanju u odnosu na zapadnu europu..
da samo sto u zapadnoj eu, cak i kada se dogode takvi ispadi, postoji i ona zdravorazumska 'autokorekcija'. Kada umjerena vecina sama poklopi i proguta ove sto talasaju. toga kod nas nema. preksenofobno smo drustvo.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:26   #98
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
da samo sto u zapadnoj eu, cak i kada se dogode takvi ispadi, postoji i ona zdravorazumska 'autokorekcija'. Kada umjerena vecina sama poklopi i proguta ove sto talasaju. toga kod nas nema. preksenofobno smo drustvo.
Mozda..to su sad osobni pogledi..
Ali spoemnuti primjero su ajmo reci nebitne nogometne utakmice,a velika vecina grupa u Europi su izrazito desno orjentirane..
Ono sto jest cinjenica,odredjene politicke opcije koje u zapadnoj Europi trenutno su u rastu i dobivaju solidan postotak potpore,kod nas ne bi dobile niti 0,1% glasova..
A vjerujem da znas koji im program..Naravno,necu tvrditi da iste ne bi dobile potporu kada bi se i Hrvatska suocila sa problemima integracije u drustvo emigranata,jer tih problemam mi nemamo..
Ali ovo je debeli oftopic..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:28   #99
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
I bas kao i ti,znam i ja neke Nizozemce koji takodjer vole popiti..pa su onda u ljeto 95 zaboravili sto rade u istocnoj Bosni i koji im posao..
Pa su pustili da se dogodi genocid 50 godina od drugog svjetskog rata..
To je zato sto normalan um ne moze ni zamisliti ono sto smo mi u stanju jedni drugima napraviti, u sva tri smijera. Nisu dobro procijenili situaciju. Tko je po tome nenormalan, mi ili oni?

Quote:
Znam i masu Nizozemaca koji su izraziro moderni,pa vjeruju u veliku Nizozemsku..zele otvoreno reintegrirati Flandriju,dijelove Francuske i Njemacke u Nizozemsku..rade preslagivanja kako bi imali katolicku vecinu i zaokruzili protestante..
ovo je toliko marginalno da ne dospijeva ni do senzacionalistickih tabloida.

problem u nas je sto je zadrtost u vecini, a, kao sto rekoh, introspekcije i autokorekcije nema.

za primjer, prije nekoliko godina kada su bili zg izbori. pitam poznanicu za koga ce glasati. veli ona: ne znam, ali u crkvi su nam rekli da glasamo za Bandica pa cu najvjerojatnije to.

mislim ja stvarno ne znam sto bih jos sa tom osobom trebala pricati. stvarno, o cemu? jer ona je u jednu jedinu recenicu uspjela utrpati sve fundamentalne razlike koje 2 ljudska bica uopce mogu imati. sumrak svijesti.

i ocito, kako je na drustvenoj skali, tako je i u posteljama pojedinaca. brainwashed.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:37   #100
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Mozda..to su sad osobni pogledi..
Ali spoemnuti primjero su ajmo reci nebitne nogometne utakmice,a velika vecina grupa u Europi su izrazito desno orjentirane..
Ono sto jest cinjenica,odredjene politicke opcije koje u zapadnoj Europi trenutno su u rastu i dobivaju solidan postotak potpore,kod nas ne bi dobile niti 0,1% glasova..
A vjerujem da znas koji im program..Naravno,necu tvrditi da iste ne bi dobile potporu kada bi se i Hrvatska suocila sa problemima integracije u drustvo emigranata,jer tih problemam mi nemamo..
Ali ovo je debeli oftopic..
nemamo jer smo se jeftino do te mjere prodali da nas ni izbjeglice nece.

no svejedno, bar tamo gdje sam, suzivot sa muslimanima i tenzije se ni sada ne osjecaju niti kuhaju na nacin kao u rh 20jst godina nakon rata.

all I'm saying is.....sto ne bi olabavili malo, i muz i mater? u ime Isusa, sto netko rece. Oprost i to......okosnica vjere
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.