Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2005., 01:17   #1
Razlika u godinama - problem ili izazov?

*Aktualna rasprava je ovdje





Svakako da medju vama ima onih koji su (bili) zaljubljeni u mnogo starije ili mnogo mladje osobe od sebe... A i ostali, zanima me kako gledate na to? Da li je to normalno ili nije, da li bi vas brinulo misljenje okoline i porodice, sa kakvim namjerama biste usli (ako biste usli) u takvu vezu?...
Moj pozdrav svima...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 03:01   #2
jedno je pedofilija a drugo edipov/elektra kompleks...a o tome nista ne mislim, osim da ce jedan puno prije crknut od drugog
monolit 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 03:33   #3
Definiraj "mnogo"!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 03:57   #4
Najstarija je imala nekih 10-ak godina vise a najmlađa 2 manje od mene..mislim da je to sasvim normala ako se volite i sve to..jebeš godine ako nekoga voliš..no ako se to radi o 12-o godišnjakinji i nekom liku od 30..(čisto primjera radi) to je vec pedofilija..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 11:13   #5
Re: Razlika u godinama - problem ili izazov?

Quote:
Jedna Tanja kaže:
Svakako da medju vama ima onih koji su (bili) zaljubljeni u mnogo starije ili mnogo mladje osobe od sebe... A i ostali, zanima me kako gledate na to? Da li je to normalno ili nije, da li bi vas brinulo misljenje okoline i porodice, sa kakvim namjerama biste usli (ako biste usli) u takvu vezu?...
Moj pozdrav svima...


Odavno me ne briga šta ko briga, uvijek su mi se sviđali stariji muškarci....
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 12:26   #6
Pa u principu ovisi o tome koliko su ljudi kompatibilni po ambicijama, razmišljanjima, načinu zabave, modusu provođena vremena i interesima što se tiče društvene interakcije itd.

Iako postoji mogućnost da to ostaje isto ili slično čak i do velike razlike u godinama, nakon jedne određene razlike u godinama, a mislim i nakon nekog vremena provedenog u takvoj asimetričnoj vezi, dolaze do izražaja razlike.

Ne preferiram velike razlike u godinama. Apsolutno 'velike' razlike smatram one od 10+ godina.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 12:33   #7
ja sam inače bila od onih koji smatraju da ljubav nema granice
al frendicini starci su bili razlik 15 il 17 godina - ne mogu se sitit, (otac je ima više), i kaže da se tek posli jave razlike, kad on zađe u penzionerski đir a ona je još u dobrim godinama
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 14:20   #8
Prvo ti je to izazov, kasnije problem...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 14:21   #9
Quote:
monolit 1 kaže:
elektra kompleks


ontopic: najveća razlika kod mene je bila 12 godina. kažu da ljubav nema granice. u početku zaista ne, al s vremenom se jave prevelike razlike u nekim stvarima.
on je trebao nešto što mu ja u onom trenutku nikako nisam mogla ponuditi: brak i djecu.
ne hvala. ne još.

Možda jednom... al sada ne.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 15:14   #10
kad je rekla da me voli rastopi se srce djevojke od meda.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 15:46   #11
To je normalno u onom malom postotku ljudi koji zaista za svoje godine drugačije misle no u većini ipak godine odgovaraju zrelosti,razmišljanju i svemu ostalom.
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 15:47   #12
Aj 10 godina okej,mada i to je puno.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 16:06   #13
Quote:
Shadowfax kaže:
Aj 10 godina okej,mada i to je puno.
Hehe..al si faca ako imaš 18 i imas komada od 28..hehe..jos ako je totalni komad...jaooo..hehe..ekipa će te mrzit..mene je
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 16:13   #14
Quote:
Brown Acid kaže:
Hehe..al si faca ako imaš 18 i imas komada od 28..hehe..

Da,faca si sve dok neuđete u ducan pa teta pomisli da ste mama i sin.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 17:31   #15
Shadowfax, zivot je jedan i samo tvoj, ne treba mariti za predrasude drugih...

Sigurna sam da to nema veze s kompleksom Elektre/Edipa, ili ne obavezno.... jer sam imala i jednu, i drugu fazu (tj. sve tri)... kada su mi se svidjali vrsnjaci, odnosno malkice stariji... kada su mi se svidjali mnogo stariji... a sada mi se svidjaju i dosta mladji! Mislim da to ima veze sa nasim stanjem duha (u datom trenutku) i sa nekim drugim okolnostima... tu niko ne smije biti sudija... Ljubav ne bi smjela znati za godine (iskljucujem pedofiliju)...

Jer, ako sebi nametnemo i to ogranicenje (koje nije etickog karaktera), pored svih onih tipa:
- ne ako je zauzet ili ozenjen,
- ne pederi (samo po sebi!),
- ne sirovine,
- ne mijesati posao i licni zivot...
Sta onda ostaje... jos da nametnemo i ogranicenje godina, i izbor se svodi na nulu!....

Nikad sebi necu oprostiti sto sam propustila veliku stvar zbog takvih prerasuda i strahova (to je bila moja poslednja velika zaljubljenost)!...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 17:38   #16
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Shadowfax, zivot je jedan i samo tvoj, ne treba mariti za druge
Znam ja to

Ono je bila zeka-peka
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 17:44   #17
Re: Razlika u godinama - problem ili izazov?

Quote:
Jedna Tanja kaže:
Svakako da medju vama ima onih koji su (bili) zaljubljeni u mnogo starije ili mnogo mladje osobe od sebe... A i ostali, zanima me kako gledate na to? Da li je to normalno ili nije, da li bi vas brinulo misljenje okoline i porodice, sa kakvim namjerama biste usli (ako biste usli) u takvu vezu?...
Moj pozdrav svima...


kako ja volim ove teme :klap:
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 18:05   #18
Ko voli, nek` izvoli!

Inace, Shadowfax & istomisljenici.... moram da vam kazem sljedece. Postoje osobe za koje nikada ne biste rekli da imaju te godine koje imaju, osim ako ne zavirite u njihovu licnu kartu. Ne samo po izgledu, nego i po duhu, one vam mogu biti bliske, bez obzira da li su starije ili mladje...

Konkretno, dok sam ovo danas pisala, ugledah na TV u jednoj emisiji pjevaca Olivera Njega, za kog nikad nisam mislila da ima vise od 40 (neki mu daju i 30)... zivahan, duhovit, lice mladoliko, a kosa prosijeda... tesko se odluciti, 30 ili 40... Kad ono, covjek ima 60 godina!!!

Pa da ti kazem, da mi takav ne pokaze licnu kartu, ja bih se s njim zabavljala misleci da smo skoro vrsnjaci...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 18:11   #19
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Pa da ti kazem, da mi takav ne pokaze licnu kartu, ja bih se s njim zabavljala misleci da smo skoro vrsnjaci...
povećaj dioptriju

mislim, ok.. neki izgledaju mlađe... ali ne bi išla toliko daleko da im prepolovim godine

ne znam... mislim da sam to prerasla... sad tražim mlađeg
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 18:24   #20
Danas sam cula da jedan frajer od 57 godina ima curu od 19.
Pocela rasprava i pitam ja da sta njih dvoje mogu imat zajednickog, kad jedna mudra glavica ko iz topa i posprdno odgovori: "Dijete!".


57 godina.
19 godina.

jebote. troduplo stariji.jesam li ja jedina kome je to NENORMALNO?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.