Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 22:59   #341
Ima godinu dana kako sam bila na jednom sveaustrijskom susretu svih koji na bilo koji način sudjeluju u crkvenom medijskom pastoralu. Jedna od ponuđenih radionica bila je odnos Crkve i medija, pa sam se tamo "prištekala". Voditelj je imao izlaganje dobro poznato i svima koji imalo prate i hrvatske medije.
Voditelj je odreda nabrojio probleme s kojima se susreću novinari: važni su klikanje i lajkovi, a ne kvaliteta. Štancaju se članci, nema se vremena za analitiku, potplaćenost i sl. Glede Crkve, rekao je ono što mu urednici vodećih medijskih kuća govore: Crkva zapravo više ni nije tema medija, čak ni pod vidom skandala. Jednostavno, kažu, Crkva ih ne zanima, bilo u onom lošem, bilo u onom dobrom što radi.

Nakon radionice malo smo proćakulali i na početku je rekao, budući da je zaposlen u jednoj biskupiji kao šef tiskovnog ureda, kako je zavidan Hrvatima jer je povjerenje u Crkvu na visokoj razini, kako Crkva može biti sretna zbog odnosa medija prema njoj.
A onda sam mu ispričala kako su se određeni (lijevi) mediji odnosili prema dolasku tijela sv. Leopolda Mandića, kako su događaj nazivali nekrofilskim orgijama, a tijelo sveca nazivali leš. Opravdane prigovore krovna novinarska udruga, HND, je ili ignorirala ili autore blasfemičnih članaka branila tvrdeći da se radi o kreativnosti i umjetničkoj slobodi.
Spomenuti voditelj radionice ostao je bez teksta i nakon što je popio čašu vode, rekao: pa to je staljinizam. Ne, to je još gore od staljinizma i u Austriji je takvo što nemoguće.

Eto, vrlo jednostavno objašnjeno i vidljivo u kojim relacijama se krećemo: Ono što je za normalnog čovjeka odgojenog u demokraciji staljinizam, to je za mentalne komuniste i samoprozvane demokrate medijska sloboda i umjetnost.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:23   #342
Angry Još gore od staljinizma!!!!

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Spomenuti voditelj radionice ostao je bez teksta i nakon što je popio čašu vode, rekao: pa to je staljinizam. Ne, to je još gore od staljinizma i u Austriji je takvo što nemoguće.
"Još gore od staljinizma", ako se nečija praznovjerna prenemaganja nazove pravim imenom? Za malo povrijeđene taštine, katolici odmah viču: gulazi, staljinizam, holokaust nad nama, pogromi, žele nas militantno uništiti!!! .... a nikom nije pala dlaka s glave, nego ih se slavi po državnim medijima ko nikad prije do srednjega vijeka.

Što je ako nije leš - mrtvac, premda plastificiran da izgleda kao da se čudesno nije raspao?

Što je taj plastificirani posmrtni ostatak katoličkog ideologa bolji od ostataka naših dragih pokojnika? Zar katolici pate što se svatko ne klanja tom njihovom svetcu u lijesu i ljubi ga i dodiruje? Ili potajno u sebi shvaćaju da su glasovi kritičara zapravo glasovi njihove vlastite spoznaje, ali taj SVOJ glas ne žele čuti.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:38   #343
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što je ako nije leš - mrtvac, premda plastificiran da izgleda kao da se čudesno nije raspao?
Nisam baš pratio cijelu temu? To nije ljudski leš nego lutka od plastike?!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:12   #344
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Nisam baš pratio cijelu temu? To nije ljudski leš nego lutka od plastike?!
Vjerojatno ima i "originalnog materijala" unutra (otuda hermetički zatvoreno staklo da ne smrdi), ali lice i ruka su plastični, a odijelo novo.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:34   #345
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ima i "originalnog materijala" unutra (otuda hermetički zatvoreno staklo da ne smrdi), ali lice i ruka su plastični, a odijelo novo.
Nagore je što Laudato TV i slične medijske kuće otvoreno lažu o "neraspadnutom tijelu Leopolda Mandića". Da je neraspadnuto, ne bi trebao ni gram plastike.
Za mene bi bilo čudo da Hrvatska postane mala Švicarska. Ako to čudo napravi Leopold Mandić, ima da mu plastifcirani leš u staklenom lijesu na kotačićima pješice po kopnu guram natrag do Padove. :klap:
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:35   #346
strašno
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:50   #347
http://didyouknowfacts.com/6-human-bodies-refuse-rot/2/

malo ih je...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:00   #348
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
... al smrde do neba.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 04:38   #349
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
... al smrde do neba.
ja se užasavam kosturnica kao na ovom linku.
što te ljude ne sahrane da u miru počivaju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:41   #350
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ja se užasavam kosturnica kao na ovom linku.
što te ljude ne sahrane da u miru počivaju.
Zbog vjerovanja da će im oni pomoći.
To dolazi iz starije sestre religije - magije, gdje ostatak magijske svijesti teško umire.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:11   #351
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Ima godinu dana kako sam bila na jednom sveaustrijskom susretu svih koji na bilo koji način sudjeluju u crkvenom medijskom pastoralu. Jedna od ponuđenih radionica bila je odnos Crkve i medija, pa sam se tamo "prištekala". Voditelj je imao izlaganje dobro poznato i svima koji imalo prate i hrvatske medije.
Voditelj je odreda nabrojio probleme s kojima se susreću novinari: važni su klikanje i lajkovi, a ne kvaliteta. Štancaju se članci, nema se vremena za analitiku, potplaćenost i sl.
Da li su na susretu izloženi neki prijedlozi rješenja ili barem ublažavanja problema ?

Quote:
Glede Crkve, rekao je ono što mu urednici vodećih medijskih kuća govore: Crkva zapravo više ni nije tema medija, čak ni pod vidom skandala. Jednostavno, kažu, Crkva ih ne zanima, bilo u onom lošem, bilo u onom dobrom što radi.
Možda je to i dobro... a nužno širenje informacija ne mora uvijek ići preko "vodećih medijskih kuća".

Quote:
Nakon radionice malo smo proćakulali i na početku je rekao, budući da je zaposlen u jednoj biskupiji kao šef tiskovnog ureda, kako je zavidan Hrvatima jer je povjerenje u Crkvu na visokoj razini, kako Crkva može biti sretna zbog odnosa medija prema njoj.
A onda sam mu ispričala kako su se određeni (lijevi) mediji odnosili prema dolasku tijela sv. Leopolda Mandića, kako su događaj nazivali nekrofilskim orgijama, a tijelo sveca nazivali leš. Opravdane prigovore krovna novinarska udruga, HND, je ili ignorirala ili autore blasfemičnih članaka branila tvrdeći da se radi o kreativnosti i umjetničkoj slobodi.
Spomenuti voditelj radionice ostao je bez teksta i nakon što je popio čašu vode, rekao: pa to je staljinizam. Ne, to je još gore od staljinizma i u Austriji je takvo što nemoguće.
Postoji jasna podjela u medijima... HND ne može učiniti baš ništa što se tiče promicanja medijske kulture, standarda izvještavanja, nekakvog digniteta novinarstva kao profesije... neovisnost i objektivnost novinara više nije niti smiješno spominjati.
Kreativnost i umjetnička sloboda... ne bih to nazvao staljinizmom jer neće takvi doći na vlast, jednostavno, živimo u balkanskoj "demokraciji", kopiji modela koji je već na svom izvoru pomalo potrošen.

Quote:
Eto, vrlo jednostavno objašnjeno i vidljivo u kojim relacijama se krećemo: Ono što je za normalnog čovjeka odgojenog u demokraciji staljinizam, to je za mentalne komuniste i samoprozvane demokrate medijska sloboda i umjetnost.
Istini za volju, za takav tango (ili ultimate fight, ) uglavnom je potrebno dvoje.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:33   #352
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ja se užasavam kosturnica kao na ovom linku.
što te ljude ne sahrane da u miru počivaju.
Meni to izgleda skroz kul. Hamletovski, dapače. Ljudi kojima su te kosti pripadale više nisu među nama i sasvim im je svejedno što se događa s njihovim ostatcima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 02:54   #353
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ja se užasavam kosturnica kao na ovom linku.
što te ljude ne sahrane da u miru počivaju.
Jeftina islamska propaganda od bloga.

Nabaciše najružnije slike iz te interesantne bogomolje s kosturima (odlično za otrežnjenje ega i meditiranje o ljudskoj smrtnosti), pa onda ispod toga muslimansku ljepoticu koja bi mogla biti Miss svijeta, pokrivena naravno, i našminkana, da bi ljudi "lahko" uočili ljepote islama i ružnoću katoličanstva. Dawah. Proselitizam...
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:13   #354
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zbog vjerovanja da će im oni pomoći.
To dolazi iz starije sestre religije - magije, gdje ostatak magijske svijesti teško umire.
ima logike.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni to izgleda skroz kul. Hamletovski, dapače. Ljudi kojima su te kosti pripadale više nisu među nama i sasvim im je svejedno što se događa s njihovim ostatcima.
otkud znaš da bi im bilo svejedno? mnogo ljudi ne bi voljeli da im kosti budu u nekakvoj kosturnici.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jeftina islamska propaganda od bloga. Nabaciše najružnije slike iz te interesantne bogomolje s kosturima (odlično za otrežnjenje ega i meditiranje o ljudskoj smrtnosti)
šta će mi da gledam kosti da bih znao da sma smrtan. a vidiš kako sa oduševljenjem govoriš.. dobro sam ja rekao da u tebi vidim dobro kamufliranog krššćanina

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
pa onda ispod toga muslimansku ljepoticu koja bi mogla biti Miss svijeta, pokrivena naravno, i našminkana, da bi ljudi "lahko" uočili ljepote islama i ružnoću katoličanstva. Dawah. Proselitizam...
prebacio si se na temu o toj stranici.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:46   #355
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
šta će mi da gledam kosti da bih znao da sma smrtan.
Nisi ti smrtan, kad željno vjeruješ i očekuješ vječni Muhamedov raj sa huriiama.

Quote:
a vidiš kako sa oduševljenjem govoriš.. dobro sam ja rekao da u tebi vidim dobro kamufliranog krššćanina
Kao što si ti dobro kamuflirani ateista.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 04:56   #356
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nisi ti smrtan, kad željno vjeruješ i očekuješ vječni Muhamedov raj sa huriiama.
smeta ti smirenost da o tome porazgovaraš sa muslimanima tako da tebi to bude korisno. žene naše su hurije naše, možeš li to shvatiti? A što se tiče hurija, evo nešto što tebi možda može biti korisno. svakako je dobro za razbijanje stereotipa i poduže ljudsko biće na razinu insana. odgledaj sve, nije dugo. pa javi utiske. ok?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao što si ti dobro kamuflirani ateista.
nisam. bog je hakk, istina. zapravo, najveća istina. ti i ja dišemo samo zahvaljujući njegovoj milosti. da boga nema ničega nebi bilo, o Nepoznati. u to sam siguran kao što sam sad siguran da ti pišem ovaj post i da ću, ako Bog da, uskoro kliknuti "na post reply" i da ćeš ga ti uskoro, ako Bog da, vidjeti. selam!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.