Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 23:35   #1
Sudska podjela nasljednika

Pozdrav,

4 su nasljednika braća i sestre na parceli od 1000 kvadrata. 3 su za podjelu, a jedan od njih je protiv bilo kakve podjele i gura inat do kraja života...

Može li se ova situacija riješiti sudski i da sud prisili toga pojedinca da se podijeli?

Iskustva?

Hvala
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 02:02   #2
Quote:
Pacifica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

4 su nasljednika braća i sestre na parceli od 1000 kvadrata. 3 su za podjelu, a jedan od njih je protiv bilo kakve podjele i gura inat do kraja života...

Može li se ova situacija riješiti sudski i da sud prisili toga pojedinca da se podijeli?

Iskustva?

Hvala
Kako je protiv podjele, tj. koji je njegov kontra prijedlog? Zakon je jasan, ako ste vas četvero jedini nasljednici, svaki nasljeđuje u jednakom dijelu i osim ako on vama ne osporava nasljedstvo, nije mi jasno iz napisanoga što zapravo želi pa bi bilo dobro da napišete nešto više o njegovom zahtjevu.
Načelno, sve se može riješiti sudski Ili će sudac donijeti odluku u ostavinskoj raspravi ili uputiti na parnicu stranku čije pravo smatra manje vjerojatnim.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 15:42   #3
Hvala na odgovoru.

Po ostavinskom rješenju svi su dobili jednak dio...
Jedna stranka je posvađana sa ostalima i za inat se ne želi djeliti...

U ovom slučaju, dali će sudski ta podjela trajati 10ak godina ili se to može rješiti puno prije?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 19:33   #4
Čini mi se da ima neki postupak kada vi kao većina možete manjinca prisiliti na komplet prodaju.
ALI najvažnije je:
Pronaći odvjetnika koji će vam riješiti predmet, a da Vas pri tome ne izmuze za novac uz rok od 10 godina.

Ideš s tri pitanja:
1. Želim da mi se riješi to i to.
2. Ako to znadete riješiti - KADA (datum) će to biti gotovo?
3. Kada riješite - plaćanje - KOLIKO ?

Ovi "pravi" odvjetnici obićno zatraže od sat-dva do par dana za proučiti predmet i onda se sve zna.
Šarlatani koji su završili s -2 odmah kažu -nema problema - bumo ga tužili....
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.