Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 09:22   #1
Generacija izgubljena na "tržnici".

Vidim i drugi počinju polako primjećivati isto kaj i ja:

http://queue.acm.org/detail.cfm?id=2349257

pitanje za izgubljenu generaciju wunderkindova: kaj bute napravili da se stanje popravi?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:25   #2
Zasto mislis da ce netko od njih uopce pokusati nesto napraviti? Ustvari, ti si uvjeren u to da oni misle kako treba nesto popravljati?
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 18:46   #3
Ne, meni se čini da gospodičići i gospođice misle kako su oni super te kako je ono što rade, na način na koji to rade isto super.

Pa malo da ih vrnem nazaj. Tipa ono, u stvarnost.

You're not special and other encouragements.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 12:33   #4
I, koji je tvoj prijedlog, kako riješiti problem?
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:19   #5
Treba pustiti da se problem sam rijesi, tj. da sve ode u ...
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:42   #6
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Treba pustiti da se problem sam rijesi, tj. da sve ode u ...
Ako dovoljno dugo ignoriraš problem se sam riješi!
Isprobano u praksi!
__________________
prvi hrvatski android
belonguzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 16:00   #7
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
I, koji je tvoj prijedlog, kako riješiti problem?
Pa pise ti u eseju, koji cini se nisi procitala ili procitao.
Quote:
Ako dovoljno dugo ignoriraš problem se sam riješi!
Jest, ali pitanje je kak se i na koji nacin rijesi?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 20:53   #8
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Pa pise ti u eseju, koji cini se nisi procitala ili procitao.Jest, ali pitanje je kak se i na koji nacin rijesi?
Znači nemaš nikakvu vlastitu originalnu ideju?
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 12:19   #9
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Znači nemaš nikakvu vlastitu originalnu ideju?
A zakaj bi ju moral imati? Čemu zmišljat' toplu vodu ak se slažem z onim kaj je čovek napisal?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 17:59   #10
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
A zakaj bi ju moral imati? Čemu zmišljat' toplu vodu ak se slažem z onim kaj je čovek napisal?
Nemoj se ti sad osjećat uvređenim, zanimali su me plodovi tvojeg iskustva. Zaključak mu je ok. 100 baba kilavo dete.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:08   #11
Vjerojatno ce se rijesiti tako da naj... neko drugi.

Mozda shvate za dvije-tri godine, a mozda i nece ako budu u virtualnoj stvarnosti.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:14   #12
Meni se čini da je to i jedna od ideja iza filma s Transcendence gdje SPOILERALERT lik kojeg glumi Johnny Depp umire zaražen radijacijom u atentatu, pa njegova svjest bude uploadana u računalo pa onda nakon što uspije kreirati vlastiti data center i kreirati napredne kvantne procesore a na kraju se uspije i reinkarnirati, dođe vojska i uz pomoć računalnog virusa ubije njega i njegovu ženu ali i unište cijeli data center i cijelu njegovu svijest koja je evoluirala u računalni virus koji su onda isto uništili, usput srušivši svako računalo i mobitel spojen na internet u svijetu. I tako je spriječen kraj svijeta kakvog ga znamo a laptopi i mobiteli su postali okviri za slike i tepsije za šalice za kavu i čaj...- citation needed -
Jedino što nisu skužili da je on već TRANSCEDIRAO i korak dalje osiguravši filmu mogući nastavak TRANSCENDENCE 2 POVRATAK....
https://en.wikipedia.org/wiki/Transcendence_(2014_film)

Ili što bi se kod nas reklo, što gore, to bolje...
a taj trend se čini se, ne namjerava zaustaviti, kako kod nas tako ni preko bare u zemlji Hollywooda, Silicijske doline i Coca Cole...

On topic: kaj bum napravil? Odlučio sam pročitat ove godine barem jednu knjigu (o formatu još nisam odlučio, A5 - A4 ili e-book neke vrste...filmovi su mi počeli ić na živce...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:29   #13
Ontopic:
Možda nije loša ideja spomenut Pernaru agendu s obaveznom informatikom u osnovnoj školi (možda čak i vrtiću) koja je uvedena u jednoj susjednoj zemlji, on bi bio pravi za takve stvari, kuži informatiku (vidio sam na Facebooku kako je našo softver da spoji mobitel s Nikon kamerom)...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:45   #14
Probajte tehnologiju 90-ih godina, jel se može tko sjetit?
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:00   #15
Quote:
sotonik kaže:
Probajte tehnologiju 90-ih godina, jel se može tko sjetit?
Na sto si tocno mislio?
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:13   #16
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Ontopic:
Možda nije loša ideja spomenut Pernaru agendu s obaveznom informatikom u osnovnoj školi (možda čak i vrtiću) koja je uvedena u jednoj susjednoj zemlji, on bi bio pravi za takve stvari, kuži informatiku (vidio sam na Facebooku kako je našo softver da spoji mobitel s Nikon kamerom)...
Kao da je to teško, ukucaš u Google "Connecting camera to Android".
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 06:57   #17
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Na sto si tocno mislio?
Ma dobro, meni su i 90-e još bile godine Komodorca, baš malo izvadio iz ormara uspomene...

http://s1.upslike.net/2017/03/17/7f2...773468592c.jpg
http://s1.upslike.net/2017/03/17/413...5776dcd0bc.jpg

Kako vrijeme leti, preskočio sam doba Amige i odma u istim 90-ima uletio u svijet Windowsa 95 čisto kao zaljubljenik u računala, a sad je otad prošlo već skoro 30 godina i već imamo IPhone i Androide, dakle eksponencijalni razvoj koji jedva pratim...

I baš danas čitam na slashdotu članak o Rayu Kurzweilu i o tome kako se spajamo s tehnologijom...

Quote:
Kurzweil apparently ins't worried about the rise in machine learning and artificial intelligence. In regard to AI potentially enslaving humanity, Kurzweil said, "That's not realistic. We don't have one or two AIs in the world. Today we have billions."
(video cijelog razgovora ovdje: https://www.facebook.com/SXSWFestiva...4414699178994/)

Zastanimo malo kod ovoga. Zašto nije zabrinut? Može li se računalo nazvati inteligentnim kad tako dobro igra primjerice šah? Da li je IBM-ov stroj Deep Blue bio toliko pametan da može pobijediti Garija Kasparova, odnosno ne dati mu mogućnost da izvuče išta više od neriješenog rezultata? E, pa nije, jer računalo nema nikakvu strategiju ili taktiku u igri u svojim čipovima, već samo brutalnu snagu milijarde računala (s koliko god jezgri - procesora). Kad će doći do famozne singularnosti, još nije poznato unatoč bilo čijim procjenama da će to biti za 10, 20 ili 100 godina, jer teoretski (ali prilično nepraktično) Mandelbrot fraktale možemo izračunavati i običnim digitronom pa čak i ručno na s olovkom na papiru. Drugim riječima govoriti o tome da li računalo može razmišljati je jednako kao pitanje da li podmornica može plivati...

Razvoj kreće od ljudi, dakle od matematike, fizike, kemije, lingvistike i umjetnosti do konačnog rezultata - čovjeka stroja...
Umjetna inteligencija ne može funkcionirati samostalno i odvojeno od čovjeka, ali ga danas može zamijeniti (ili nadopuniti) na skoro svakom mjestu, skoro svakom mjestu.

Automatizacija neće zamijeniti ili pokoriti - pobijediti čovjeka, ali ga lako može usrećiti i unesrećiti...

Tko je ikad zaigrao Zak McKrackena zna da su na zemlju već odavno došli vanzemaljci koji svojim strojevima zaglupljuju čovjeka, ali istovremeno teško mogu pobijediti njegov duh, glazbu, humor, umjetnost i karmu.

Commodore 64 je tehnologija 90-tih godina, a Kraftwerk je glazba istih...
https://www.youtube.com/watch?v=lj1qLbJfmE8
__________________
There is absolutely no cause for alarm.

Zadnje uređivanje sotonik123 : 17.03.2017. at 07:58.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.