Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 19:32   #1
Planinarenje i sigurnost

Potaknut ovime

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...vili-na-mosoru

otvaram novu temu o sigurnosti kod planinarenja.
Zlatna su pravila ne precjenjivati svoje mogucnosti i ne ici u planine po nepovoljnim uvjetima. Tko je ikad bio na Ljubljanu, zna da je teren zahtjevan i bez snijega i leda, mogu zamisliti kako je to izgledalo sa snijegom i ledom i to onim najgore vrste, tankim i isprepletenim sa kamenjem i stijenom koja samo ceka kako zeznuti nadobudne.

Pitanja za raspravu:
1. Koliko ozbiljno shvacate pitanje sigurnosti kod planinarenja?
2. Imate uvijek u ruksaku sve potrebno za sigurnost (prva pomoc, astro folija, naglavna lampa, upaljac/sibice, nozic, bivak vreca...)?
3. Jel ste se nasli u situaciji da morate odraditi bivak? Kako je proslo?
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:47   #2
nitko normalan ne nosi bivak vreću ako ne misli bivakirati osim u nekim ekstremnim slučajevima. ovo Mosor i -10°C mi je presmješno...
čovjek je uganuo nogu i šta sad. iz članka se ne može ništa doznati. koliko vidim sa stranice GSS-a piše da je poziv stigao oko 18 h. u to vrijeme su već odavno trebali sići s planine ako imaju imalo mozga...
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:52   #3
Ne valja podcjenjivat planinu,posebno to rade ljudi ovde u Dalmaciji,početnici često idu ili nedovoljno informirani ili fizički nespremni...
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 16:27   #4
nikad ne idem kasnije ako prijeti da se u određeno doba spusti mrak, isto tako idem stazama koje znam- tipa sljeme.
Posebice zimi kad su dani krači, treba se ranije krenut i ranije vratit.
I dalje se smatram neiskusnim da se idem verat po dinari i velebitu za ovakvog vremena
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:03   #5
1. Sigurnost prije svega - ja se tek mislim odvažit na malo 'zimskije' uvjete (led, cepin, dereze,...) na Dinari, u danu bez jakog vjetra i preniskih temperatura.
2. Sve nabrojano (osim vriće) stoji u ruksaku i ne vadi se.
3. Bivak - samo u sklopu planinarske škole (dakle planirani bivak).
binarna kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:25   #6
Quote:
binarna kuja kaže: Pogledaj post
1. Sigurnost prije svega - ja se tek mislim odvažit na malo 'zimskije' uvjete (led, cepin, dereze,...) na Dinari, u danu bez jakog vjetra i preniskih temperatura.
2. Sve nabrojano (osim vriće) stoji u ruksaku i ne vadi se.
3. Bivak - samo u sklopu planinarske škole (dakle planirani bivak).
znači ako te nema neko vrijeme na forumu zovemo gorsku?
Kako kičma?
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:08   #7
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
znači ako te nema neko vrijeme na forumu zovemo gorsku?
Kako kičma?
S obzirom da sam se taman prijavila na tecaj kretanja u zimskim uvjetima (po ledu, sa 'dvi live noge'), a imat ćemo i nocenje u vrici na minus 15...ko zna

Kicma skroz solidno otkad sam biciklu zamjenila veranjem po brdima (vozim i nju ponekad). Od ovog našeg krša ojača čitav trup.
binarna kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:23   #8
Quote:
binarna kuja kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam se taman prijavila na tecaj kretanja u zimskim uvjetima (po ledu, sa 'dvi live noge'), a imat ćemo i nocenje u vrici na minus 15...ko zna

Kicma skroz solidno otkad sam biciklu zamjenila veranjem po brdima (vozim i nju ponekad). Od ovog našeg krša ojača čitav trup.
drago mi je , općenito hodanje pomaže, otkad su mi maznuli bicikl osim ponija na moru ne vozim nikaj
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.