Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 23:04   #21
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Ne bih sad cijeli roman o tome pisala vec cu samo ukratko u par tocaka

Bilo je to prije 5god. Ja tad u nesretnom braku upoznam njega. Zaljubim se ko klinka i pocinjem vezu sa njim. Velika ljubav, medjutim nisam imala muda ostavit muza. On ludi zbog toga jer ne mogu bit samo sa njim i nakon nekoliko mjeseci zbog mog kukavicluka me ostavlja i seli stotine kilometara dalje u drugi grad. Cujem od njegovog drustva da jako pati, da sam ga povrjedila sto tad nisam muza ostavila.
Svaki moj pokusav stupanja u kontakt sa njim zavrsio bi lose, u veliku svadju i vrijedjanje.
Nakon nekog vremena pustam ga na miru jer jednostavno mi nije dao doc do sebe koliki je zid oko sebe ogradio. Blokirao me na svim mjestima i promjenio je broj.
Te 4god bile su to jako tezak period za mene. Toliko me to sve ubilo da mi je stvarno godine trebale da se oporavim. Cak vjerujem bez strucne pomoci ne bi ni uspijela koliko sam pala.
Ozenio se u medjuvremenu i nakon godinu i pol braka rastao.
Slucajno upoznajem rodicu njegove zene (ona ne zna tko sam ja) i dodjemo na temu njega i njegove bivse zene i ona prica ne znajuci koga ispred sebe ima da taj brak nije funkcionirao jer on voli jos uvijek jednu udatu zenu opisujuci bas mene i meni poznate detalje (to je bilo prije tocno godinu dana)
Posto ne znajuci kako doc do njega otvaram fejk profil na fejsu i javim mu se porukom, "da znam da sam mozda zadnja osoba koju zeli cut ali postoji li mogucnost da popricamo normalno sada bez svadje i galame".
Obecala sam samoj sebi to ce bit zadnje i onda zatvaram tu stranicu zauvijek.
Ne javlja se.. Proslo je nesto manje od godinu dana od te poruke. Mirim se sa tim da sam ja sve dala od sebe i polako pronalazim ponovo po prvi put svoj mir. Cak nisam vise ni razmisljala o njemu, bila sam i ponosna na sebe da ga zaboravljam kad jucer poruka na fejsu "ON" i u njoj samo stoji "moguce je sada".

I sad zensko ko ludo zensko..stotinu mozganja zasto tek sad se javlja nakon toliko vremena? Koji je razlog? Zeli li me opet povrjedit? Zeli li mi nesto i on rec ili mu nakon godinu dana radoznalost se pojavila pa ga zanima sta sam ja zeljela?
Osjecaj izmedju tuge, srece i jada je u meni trenutno.
koje je točno pitanje za nas na topicu? osim što misliš da bi tvoj san funkcionirao u realnosti. tj. brak mu je propao nakon godinu i pol, a kad bi tebe oženio to bi trajalo 30 godina minimum
blagotebi is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:06   #22
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Javit cu mu se, cisto zbog sebe same jer ima tu jos puno tog sto me kopkalo sve ove godine i puno tog nedorecenog. Samo analiziram prije tog.

Zar razlog njegovog odgovora mora bit da nesto hoce? Kolika je mogucnost da jos ima velike ljutnje u njemu nakon toliko godina, jer to zelim izbjec?
gdje ti je muž, kako je on sve ove godine?
blagotebi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 07:54   #23
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Oboje. Oboje smo izasli povrjedjeni iz toga.
Nisam mu mogla otic kad nije htio da prica samnom samo je bio toliko ljut na me.
Poslje nisam ni znala gdje je odselio, ni u koji grad, niti sam imala vise ni broja. NISTA.
Njegovi svi su krili sve o njemu ko zmija noge, samo su mi davali do znanja sto sam mu napravila i koliko sam ga povrjedila.
A kroz isto sam prolazila i sama.
Prvu stvar sto sam saznala od njih bila je da je se ozenio i kasnije upoznam slucajno ovu gdje saznam da je rastavljen i gdje mene spominje.
Ne znam sto ti pametno reci kad je tvoja odluka samo tvoja naposljetku
Ako ti se covjek sada javio i ti jos uvijek imas onu istu zelju za njime onda ne vidim razlog zasto se ne bi culi ili dopisivali,porazgovarali pa da vidis/te kako i na cemu ste? Mislim nemate nis za izgubiti a ovako mozda budes mirnija nakon razgovora sa njim i nakon toga mozda vidis dal ima to jos nesto u tebi i njemu za neki nastavak prijateljstva ili neceg vise (sto znaci tvoju rastavu za koju moras biti bas bas odlucna) jer nista nejde preko noci.
Najgori scenarij moze biti da se ti rastanes i podjes za njime (tko kod koga,sta sa poslom) i dal ce to potrajati,dal je to stvarno i istinsko ili samo prolazno!? Vidi sa njime,razgovarajte i doznajte sto vise sto bi,kako bi i zasto bi nakon svih ovih godina bili spremni dalje ici u nesto nakon tih 5 godina jer mozda se i on promjenio nakon neuspjelog braka a mozda i ti nisi vise toliko zaljubljena u njega il sto god kao onda.
Sretno u svakom slucaju i javi nam sto si odlucila i kako je sve proslo
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:30   #24
Ne komentiram cesto, ali evo sada moram.
U ovakvim slucajevima uvijek prije gledam na osobe koje pate i koje bivaju povrijedene...a to su tvoj muz, i njegova zena od koje se razveo.

Ne vas dvoje. Vas dvoje ste nezreli obicni preljubnici koji se igraju s tudim osjecajima, i niste zasluzili nista bolje od kompletne farse koju prozivljavate, a vjeruj mi da dobro i prolazite.

Ugl, i ti i on biste trebali jedno vrijeme biti apsolutno sami. Da se skulirate. Da vidite sto zapravo zelite. I onda krenuti cisto (ako tako odlucite), jedno s drugim. I prestanete tratit vlastito (a i nase) vrijeme!
shadowchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:03   #25
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Ne bih sad cijeli roman o tome pisala vec cu samo ukratko u par tocaka
Danas sam naletila na tvoj post iz 2012. na ŽUD-u i pitala sam se što je na kraju bilo s autoricom, priča me je dojmila toliko da moram odgovoriti ovdje.
Čitajući tvoj stari post, nisam se mogla načuditi zbog čega nisi otišla sa svojim ljubavnikom. Inače sam gotovo uvijek na strani zakonitih, ali u tvom slučaju muž ti nije zaslužio ništa, osim da ga napucaš i nikad se ne okreneš. Ne volite se, djece nemate, bar niste tad imali, a on te tretirao kao zadnje smeće. Ljubavnik te očito volio i ti njega, a zbog čega nisi skupila hrabrosti i pokušala s ovim drugim mi je van pameti..
Prošlo je 4-5 god., kako se muž ponaša prema tebi? Imate li djece? Pretpostavljam da ga i dalje ne voliš..Žališ još za odlukom da ne odeš s ljubavnikom?

Ljubavnik te napustio zato što mu je bi pun kuki tvog zavlačenja i toga da ga praviš majmunom i svaka čast čovjeku da je digao ruke i pobjegao, za to treba biti muško i imat muda. Brojne žene tako puše priče oženjenih godinama pa stoje na mrtvoj točci čekajući Godota. Tvoj je bio pametniji..očito te nije prestao voliti, niti je uspio izgraditi odnos sa novom ženom, što je možda malo glupo, jer ti nisi zaslužila da te netko oplakuje nakon svih tvojih zajebancija i nećkanja piškila bi-kakila bi. Možda je očekivao da će te njegov ignore prodrmati dovoljno da pokreneš razvod i odabereš njega, a ti si s epovukla očajavat i mislit kako to da te mrzi. Odlučila si se za sigurnu opciju. Nitko ti nije mogao garantirati da ćeš uspjeti s tim čovjekom, ali mogli ste pokušati. Možda bi se potrošili, možda bi propalo, pa što onda? Ni prvi ni zadnji...bar ne bi bila u braku bez ljubavi..a možda bi sad bila udata za čovjeka kojega voliš i koji te voli, možda bi imala s njim dijete. A ne ovako, odabrala si čovjeka kojeg em ne voliš, em je toliki debil da mu je žena trebala zajahati drugi pimpek da on odjednom magično progleda i shvati da je ne želi izgubiti. Nikad mi takvi ljudi nisu bili jasni. Ja ne želim izgubiti svoga, pa se uvijek trudim i trudit ću se sve dok mi je stalo. Posve mi je nejasno kako netko može uzimati olako nešto do čega mu je toliko stalo

Moje mišljenje je da ti je na poruku odgovorio tek sad, zato što poruke nepoznatih odlaze kroz filtar u onaj drugi folder, kojega posebno moraš otvoriti da bi vidila ko ti piše, a ne dođe ti obavijest. Osim, ako si vidila SEEN, ali i tad ga pravdam, jer očito se lomio dal da ti se javi i možda ponovo vrati u tu igricu tebe i muža u kojoj je on pijun. Ne razumijem kako mu nisi poletila u zagrljaj čim si čula da se razveo radi tebe. Što imaš izgubiti, muža ne voliš? Prestani dramiti i uzmi svoj život u svoje ruke. Možda vam je ovo druga pružena prilika, nemojte je prokockati..Možda još nije kasno da budete sretni, dobro promisli, život je prekratak..Sad oboje možete imati propali prvi brak iza sebe i uzdati se u "drugu sreću".
Što više čekaš? Sretno
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:04   #26
Jadan taj tvoj muž - nadam se da nemate djece ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:25   #27
Muza vise nema.

Sa njim sam se jucer cula i pricali smo cijelo posljepodne, preko nekoliko sati.
Uglavnom bilo je lijepo cut ga i ponovo o svemu otvoreno porazgovarat kao nekad.
O nama, o tome sto je bilo, sto je sada, o zivotu poslje nas.
Ja sam na sva pitanja koja su me godinama proganjala jucer dobila odgovor i mirna sam, lagala bi kad bi rekla da nisam malo i tuzna.
Ukratko, ja i on to se vise nikad nece desit..
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:39   #28
Šta je ljudima? Otkud prozlazi taj srah od sreće?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:08   #29
Nije to strah od sreće , nego od pogresne odluke i gubitka tla pod nogama ..neki bi to nazvali kukavičluk , ja sam to odlučila ipak ljepše sročiti
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:23   #30
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Nije to strah od sreće , nego od pogresne odluke i gubitka tla pod nogama ..neki bi to nazvali kukavičluk , ja sam to odlučila ipak ljepše sročiti
Ma ja bi rekao da se dosta ljudi boji sreće iz nekog, cudnog razloga, a to je; nestank iste. Žele je, jako je žele, ali... imam osjećaj da razmišljaju kako je ne zaslužuju. Odbijaju biti sretni, jer se boje sreće. Radije životare u nekoj, svojoj iluziji, i jednostavno prihvaćaju ružne osjećaje kao nešto, što je jedino ispravno i znaju da ne mogu biti ružniji nego što jesu, sreća se ne može pokvariti i ona ne može nestati tamo gdje je niti nema. Tu su sigurni da je neće izgubiti. Funkcionira kao obrambeni mehanizam, koji, jedino što radi - nanosi bol. Depresiju i nesretan život u žudnji za nečim što su imali, ali su sve sjebali.

Ova žena je potratila godine svoga na nesreću, radi sustavnog odbijanja sreće. Zašto?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:44   #31
Dajte ljudi koji vam je, ne bjezim ja od nicega.
Jucer sam mislila napisat o svemu ali sam na kraju sve pobrisala.

Uglavnom, ko je citao ranije topice zna u kakvom sam ja braku bila i koliko sam nesretna bila.
Moj muz tada nije se nimalo zanimao za mene, niti je ga ikad u kuci bilo. Drustvo i pijanka je bilo na prvom mjestu. Gdje sam ja i kako se osjecam to ga zanimalo nije. Mi cak nismo par mjeseci razgovarali skupa prije nego je se taj ljubavnik pojavio.
Moj usrani problem tad je bio da sam tradicionalno odgojena, gdje je "otici" velika sramota i gdje takva zena dobije pecat kojeg se tesko rijesi.
I tad je se on pojavio. Toliko me je digao da sam se ja nakon toliko dugo godina osjecala ponovo zivom. Uz njega sam osjecala toliki mir, spokoj. I budalu sam toliko jako zavoljela. Moja jedina zelja bila je tada sa njim biti cijeli zivot.
On je trazio da odmah odem od muza, nisam mogla. Naivno sam mislila da postoji sigurno neki put kako najpametnije to sve izvest, da svoje nekako pripremim na to, da ne izgubim kontakt sa njima.
Ja znam kako je se on odvratno osjecao dok sam odlazila muzu (mada izmedju nas dugo prije njega vise nista nije bilo), ali trebalo mi je jednostavno jos par tjedana vremena.
Bila sam planirala tad za neko vrijeme ic svojima pa im sve rec. On nije mogao da ceka, ludio je sto odmah ne budemo skupa i dao mi je ultimatum, ili ja odmah odlazim ili on.
Nisam imala u tome trenutku tu hrabrost i on je otisao.
Par tjedana kasnije ja sam rekla svojima za njega, muzu, prijateljima.. Njemu to nije bilo dovoljno jer ja sam to prekasno napravila, a ne onda kad je on to trazio.
Ljut, povrjedjen otisao je iz naseg grada i nakon kratkog vremena se ozenio.
A meni u tom razdoblju nastaje pakao. Bila sam jedna od glavnih tema grada. Svasta se pricalo o meni. Iza ledja i u lice.
Dosta prijateljica su prekinuli kontakt samnom, jer mogla bi osoba poput meine pocet nesto oko njihovih muzeva.
Sve je to toliko loseg skupilo da sam ja totalno pala i godine su mi trebale da dodjem sebi.
Prosle godine cujem da je se rastao i da sam jedan od razloga cak ja bila jer me nije zaboravio.
Javljam mu se da ga samo upitam jeli to vrijedilo zbog toliko inata povrjedit i mene i sebe toliko?
Ne javlja se i ja krecem dalje. Nakon toliko vremena osjecam da sam konacno na pravom putu. Cak prijateljici kazem kako sam ponosna na sebe da sam se izvlacim. I ko za vraga on se tad javlja.
Javila sam mu se, morala sam cut zasto je to sve tako napravio, da nadjem mir, da prestanem sebe krivit.
Najgore da se on nista nije promjenio. Ja sam stvarno pakao prosla poslje njega ali ja sam njemu i dalje krivac koji nije otisao kad je on to htio. Koji nije cijenio njegovu ljubav tad. Moju stranu uopce ne razumije.
Ja sam njega povrjedila i sa tim sam bila prekrizena. Da sam i zemlju zaustavila za njega poslje, njemu ne bi bilo dovoljno.
Veliko je zlopamtilo, preponosan..ne zna oprastat i to se u ove sve godine nije promjenilo.
I bivsa zena je isto slicno prosla, jednostavno je otisao i tako srlja iz veze u vezu i jos je nekako ponosan na sebe, jos priznaje da samo sranja radi poslje mene.
Sav je on neki izgubljen i nista njega previse ne zanima kuda to njegovo uopce vodi i da tako nikad nece bit sretan, ne samnom nego ni sa jednom.
On ne zeli da dopusti da se vise ikad onako osjeca.
I jos meni daje savjete kako da postanem poput njega.

Jucer mi je nazalost po prvi put postalo jasno i to sam mi rekla, da to sto je on osjecao prema meni nije ljubav bila, da mi, i da sam to tad napravila, nikad sretni bili ne bi jer kad tad on bi otisao zbog necega.
Da me je volio, oprostio bi mi jer nista ne bi trebalo biti bitnije i vaznije od nas dvoje, nikakav ponos..eto sama sam svoj potpuno zgazila zbog njega. Ne shvaca on to.
Dzaba mojih godina koje sam zbog njega izgubila, patnje ali tu sam nazalost sama kriva.
Eto kome se da citati..
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:01   #32
ako ti je muž bio nasilan ili te potpuno ignorirao, trebala si otići nevezano za ljubavnika, tj. ne potaknuto ljubavnikom. ovako ispada da si ti ta koja srlja iz zagrljaja u zagrljaj u nadi da te netko drugi spase

znači netko te zapostavlja i nije muž kao što bi trebao bit, onda se (barem probno) spakuješ i odeš - možda nisi imala kamo? možda te on uzdržava? odbijam vjerovat da tu nije bilo praktičnih i ekonomskih razloga što si ostajala, već samo tradicional. odgoj? imaš li ti posao?
blagotebi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:30   #33
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ako ti je muž bio nasilan ili te potpuno ignorirao, trebala si otići nevezano za ljubavnika, tj. ne potaknuto ljubavnikom. ovako ispada da si ti ta koja srlja iz zagrljaja u zagrljaj u nadi da te netko drugi spase

znači netko te zapostavlja i nije muž kao što bi trebao bit, onda se (barem probno) spakuješ i odeš - možda nisi imala kamo? možda te on uzdržava? odbijam vjerovat da tu nije bilo praktičnih i ekonomskih razloga što si ostajala, već samo tradicional. odgoj? imaš li ti posao?
Ma srljam u p...m....
Da srljam onda bi u ovo nekoliko godina bila u jos nekoliko zagrljaja (bilo je prilika),a ne bih za budalom godinama patila.

Ne shvacas. Ima i danas sredina gdje se gleda "sta ce selo rec", nazalost je tako.
A i ja sam bila mladja i drugacije sam gledala na sve to nego sada.
Sad bi me bilo briga sto ce ko rec, ali jebiga ja ne mogu sad ucinjeno promjenit.

Ja nisam nijednom rekla da nisam htjela otic, vec sam smisljala kako to najpametnije izvest.. mada toga nacina nema.

A posao imam. Uvijek sam radila i tad i sad.
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:38   #34
Vidim i ja sada i potpuno je jucer bio u pravu kad je rekao da sam gledala na nebitne stvari. I on je bio momak kako kaze pa nije gledao sto ce mu neko rec da je samnom, to ga nije zanimalo.
Jebiga postalo je i meni jasnije to kasnije
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 20:20   #35
Jesi sigurna da ga nisi samo idealizirala sve te godine jer zapravo nikad niste probali biti skupa? Obično najviše žalimo za propuštenim prilikama, ma kakve one bile.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:03   #36
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da ga nisi samo idealizirala sve te godine jer zapravo nikad niste probali biti skupa? Obično najviše žalimo za propuštenim prilikama, ma kakve one bile.
Jasta sam. Stvorila sam Boga od njega. Dok je on uzivao sa drugima ja sam godinama zderala se zbog krivice da sam krivac svega.
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:08   #37
Čemu onda ova tema? Zapakiraj lijepo tu pričicu u neku kutijicu i otvori novu u koju ćeš spremati nove lijepe stvari u životu. One koje ćeš početi stvarati i doživljavati kad i brak i avanturu staviš iza sebe i kreneš punim plućima natrag
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:17   #38
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Čemu onda ova tema? Zapakiraj lijepo tu pričicu u neku kutijicu i otvori novu u koju ćeš spremati nove lijepe stvari u životu. One koje ćeš početi stvarati i doživljavati kad i brak i avanturu staviš iza sebe i kreneš punim plućima natrag
Hocu.
Temu sam otvorila dok jos nisam dobila odgovor na sve sto me zanimalo.
Dignut cu se ja, samo treba mi par dana da prozvakam taj razgovor. Jos je to sve frisko.
Jedno je sigurno, na njega je potroseno i previse moga vremena
nesigurna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:58   #39
Iso miki, poslije čitanja ovih par stranica teme sam počeo osjećati priličnu zahvalnost prema ovom svom minimalističkom životu. Jao...
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 00:29   #40
Quote:
nesigurna123 kaže: Pogledaj post
Hocu.
Temu sam otvorila dok jos nisam dobila odgovor na sve sto me zanimalo.
Dignut cu se ja, samo treba mi par dana da prozvakam taj razgovor. Jos je to sve frisko.
Jedno je sigurno, na njega je potroseno i previse moga vremena
Bit ćeš ti dobro. Samo hrabro naprijed
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.