Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 10:18   #61
da!
bed_head_fuksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:47   #62
http://www.moviesonline.ca/movienews_1253.html

Što mislite o slučaju Anneliese Michel po kojem je snimljen film "Egzorcizam Emily Rose"? Meni je to najstravičniji film koji sam ikad gledala
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:27   #63
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
http://www.moviesonline.ca/movienews_1253.html

Što mislite o slučaju Anneliese Michel po kojem je snimljen film "Egzorcizam Emily Rose"? Meni je to najstravičniji film koji sam ikad gledala
Pa meni i nije nešto stravičan, ima puno boljih horora. Što je stravično? Gledati Jennifer Carpenter kako svoje glasnice dovodi do ruba? Mada, ja sam ga gledao na dvd-u pa je vjerojatno to jedan od razloga zašto oni koji su gledali film u kinu su ga doživjeli mnogo strašnije.

S druge strane, knjiga 'Anneliese Michel i Zli duhovi' je daleko strašnija, po meni neusporedivo bolja od filma. Nisam ju čitao u kompletu ali nekoliko stranica koje sam pročitao utjerale su mi strah u kosti na neko vrijeme. Da ne govorim o fotografijama na kraju knjige, prestrašno...
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:33   #64
pa ja sam gledala exorcista i super mi je , žao mi je da je onaj svećenik na kraju skočio kroz prozor
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:22   #65
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
Pa meni i nije nešto stravičan, ima puno boljih horora. Što je stravično? Gledati Jennifer Carpenter kako svoje glasnice dovodi do ruba? Mada, ja sam ga gledao na dvd-u pa je vjerojatno to jedan od razloga zašto oni koji su gledali film u kinu su ga doživjeli mnogo strašnije.

S druge strane, knjiga 'Anneliese Michel i Zli duhovi' je daleko strašnija, po meni neusporedivo bolja od filma. Nisam ju čitao u kompletu ali nekoliko stranica koje sam pročitao utjerale su mi strah u kosti na neko vrijeme. Da ne govorim o fotografijama na kraju knjige, prestrašno...
Ja sam ga gledala u kinu, u neko zimsko vrijeme, u kasni noćni sat - slijedi kratki opis da pojasnim zašto se usrah k'o foka: nebo iznad Zagreba bijaše olujno, crno i tmastim oblacim pokriveno. Kad sam se vraćala doma, pri samom pogledu na nebo koje se nimalo nije razlikovalo od onog na filmu, hvatala me jeza i duboka strava... Mišljah da ću u oblaku vidjet demona , a kad sam došla kuć, makar sam prije spavanja drmnula neku žesticu san mi nije dolazio na oči (a bila sam i solo) + živim u mirnom kvartu, stoga svaki šušanj održavao me je budnom i prestravljenom... hehe + ovo je možda bitno napomenuti, ja vjerujem u te stvari, a kako sam se silno prestrašila, osjećala sam da će me taj strah (ta jaka negativna emocija) učinit otvorenijom i prijemčivijom za takva hm...neobjašnjiva događanja. Strah je iracionalan, čini te nerazumnim i slabim (dok mu se ne odupreš), neke stvari poklopile su se k'o u filmu i eto... sasvim dovoljno da premreš od straha k'o budala

PITANJE - Di si ti nabavio tu knjigu naslova "Anneliese Michel i zli duhovi"? Ne velim da ću je pročitati no vrlo me intrigira.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:56   #66
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
PITANJE - Di si ti nabavio tu knjigu naslova "Anneliese Michel i zli duhovi"? Ne velim da ću je pročitati no vrlo me intrigira.
U školi, jednom davnije smo obrađivali temu egzorcizma na satu (kako smo došli na to, neću u detalje ). Nisam iz Zagreba ali vidim da ima kod vas uzeti u knjižnici - http://161.53.240.2/cgi-bin/unilib.cgi?form=D1980130080.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:15   #67
Ja ću si posuditi Emily Rose danas u videoteci , pa da vidim.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:14   #68
a niej to ništa, jeste vidli egzorcizam uživo, well i did : prestrašeni: jbt to nije baš bio onak žestok, ali ljudi su vrištali, okretali glave, užas
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:16   #69
evo ja bi išla dobrovoljno na exorcizam i posudila sam Emily Rose na vašu sreću
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:20   #70
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
evo ja bi išla dobrovoljno na exorcizam i posudila sam Emily Rose na vašu sreću
Ja i dalje nekako stojim pri tome da film ne može ni upola stvoriti atmosferu kakvu ima knjiga. Dok čitaš knjigu pojave ti se kojekakve misli (a zna se da ljudska mašta nema granica) dok na filmu imaš servirane scene.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
a niej to ništa, jeste vidli egzorcizam uživo, well i did : prestrašeni: jbt to nije baš bio onak žestok, ali ljudi su vrištali, okretali glave, užas
To ne bih volio doživjeti, gledao sam jednom na youtubeu scene egzorcizma (za koje se navodno tvrdi da su prave al dobro, kao da je to toliko važno) i zaista izgleda prestrašno, a još gore i zvuči.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 23:35   #71
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
http://www.moviesonline.ca/movienews_1253.html

Što mislite o slučaju Anneliese Michel po kojem je snimljen film "Egzorcizam Emily Rose"? Meni je to najstravičniji film koji sam ikad gledala
Evo ja sam ga sad gledala i film ima pozitivnu poruku, sviđa mi se, žao mi je što je umrla ali nije odabrana slučajno, djelovala je kao super cura.
A nije ni zanemarivo to da je najveći uspjeh vraga uvjeriti nas da ne postoji, tako barem krščani vjeruju.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:05   #72
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
U školi, jednom davnije smo obrađivali temu egzorcizma na satu (kako smo došli na to, neću u detalje ). Nisam iz Zagreba ali vidim da ima kod vas uzeti u knjižnici - http://161.53.240.2/cgi-bin/unilib.cgi?form=D1980130080.
Hvala na info Bojim se da ću je pročitati
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:57   #73
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
To ne bih volio doživjeti, gledao sam jednom na youtubeu scene egzorcizma (za koje se navodno tvrdi da su prave al dobro, kao da je to toliko važno) i zaista izgleda prestrašno, a još gore i zvuči.
ovo kaj sam ja vidil nije bilo neki "veliki" exorcizam, to su bili ljudi opsjednuti jer su išli na jogu, dozivanje duhova i sl. ali poprilično sam se usro, onak svečenik "prizove" duha sv i onak baš taj isti tren ljudi onak vrište, tresu se, jbt kak sam se usro, i baš onak krici ko iz filmova, onak visoki, bilajedna ženska, cura tj 15-tak god, onak 20-30 metara od mene, sva plače, vrišti, ja sam odma otišo van i gledo kroz vrata, poprilično scarry, iao nisam niš sanjo strašno, ali bilo me strah
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.