Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 21:54   #1
Koja je minimalna zajamčena brzina interneta

Sestra na otoku ima paket internet+maxtv od T-coma i koliko sam vidio internet je prilično spor.
Slučajno sam išao izmjeriti brzinu interneta na http://www.speedtest.net/ i dobio sam ove podatke:
Download: 3.85 mbps
Upload: 0.55 mbps

To mi izgleda presporo jer ja imam B-net paket (najeftiniji paket) i brzina download / upload je (oko) 12/2 mbps. Brzinu smo mjerili u prostoriji gdje je i ruter i signal je maksimalan (5 crtica)
Da li je stvarno to normalna brzina T-coma ili se sestra treba žaliti.
Da li ima igdje neki podatak koju minimalnu brzinu mora obezbjediti pružatelj usluga.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 22:45   #2
Mislim, ali samo mislim da je obavezno 50% maksimalne ugovorene brzine. t-com ima standardnu brzinu 4/0.5 Mbps, dakle ono je ok isporučeno s obzirom na infrastrukturu.

Ako misliš da bi trebala biti veća, potražite ugovor i pročitajte kolika je dogovorena brzina.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 08:12   #3
Ne mogu vjerovat, pošto B-net ima minimalnu brzinu downloada od 12 mbps.
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:09   #4
MAXADSL
4/512 + FLAT

Izvor - https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl-paketi

Kod njih je to još uvijek standardna brzina, ostale se dodatno naplaćuju.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 23:25   #5
Ako obratiš pozornost zato u reklamama T-Com kaže brzina DO te koja već je. Kako je riječ o Adsl-u ulogu igra duljina kabela od tebe pa do centrale ali i same instalacije u kući. Prije su imali akcije povećanja brzine i kad bi to napravili nekima su morali smanjivati brzine jer bi veza pucala.
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.