Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 12:46   #61
Quote:
Covjek kaže:
...quote Ijon...

Na ovaj gospodjicin tekst se odnosila moja primjedba u svezi pazljivog slusanja i citanja, upucena Endimionu 17, koji kaze:

... quote Endimion...

Dakle, cijeli tvoj post upucen meni nema nikakvog smisla. Tocno je jedino da sam napisao "gospodin", ali to ne znaci "ne kuziti" nego "pogrijesiti" i gresku ne uociti. Zato i za tebe vrijedi isto pravilo krcme: Pazljivo slusati i citati.
Tebi je bila upucena samo prva recenica, ostatak posta je bio komentar na topic i uopce postove u kojima se spominju 'iznenadujuce' slucajnosti. Jasno mi je sto si komentirao, jer ja zapravo odvojim vrijeme i procitam ono o cemu govorim. Sama cinjenica da sam primijetio gresku u spolu valjda dovoljno govori o tome. Teze o superiornosti nematerijalnog mi nisu bile zanimljiv materijal za odgovaranje, pa to nisam ni ucinio. A sto se tebe tice, sve sto zelim reci je da ne prozivas druge za nesto sto i sam radis. Ako je bio lapsus, sve ok. U trenutku kad sam citao tvoj post, cinilo se kao upravo ono sto si predbacivao Endimionu.

Quote:
Ovo kvotanje nikako da skuzim!
Sve sto zelis kvotati oblozi quote tagovima: [ quote=Ime autora]Kvotani tekst[ /quote]
Quote:
Ime autora kaže:
Kvotani tekst
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:33   #62
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Sama cinjenica da sam primijetio gresku u spolu ...
Hoćeš reći da je moj spol pogrešan ???
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:25   #63
Quote:
ijon kaže:
Hoćeš reći da je moj spol pogrešan ???
da. trebala si biti muškarac. jesi li ikad mozda primijetila neke naznake muškosti kod sebe?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:40   #64
Quote:
Endimion17 kaže:
da. trebala si biti muškarac. jesi li ikad mozda primijetila neke naznake muškosti kod sebe?

osim brkova i dlaka na leđima??
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:44   #65
Glavno da je inteligentno i sa stilom... like Ijon!
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:44   #66
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Sve sto zelis kvotati oblozi quote tagovima: [ quote=Ime autora]Kvotani tekst[ /quote]
E sada si ga tek zbunio.

Tek sada neće naučiti kvotati
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:55   #67
Vratimo se temi. Meni dakle tramvaj dolazi uvijek čim tek pripalim cigaretu. A onda ne smijem s njom unutra, već ju moram baciti.

Kada ćeš o Bandiću uvesti tramvaje s ugrađenim pepeljarama za nas pušaće?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 01:19   #68
Quote:
salvador2 kaže:
Vratimo se temi. Meni dakle tramvaj dolazi uvijek čim tek pripalim cigaretu. A onda ne smijem s njom unutra, već ju moram baciti.

Kada ćeš o Bandiću uvesti tramvaje s ugrađenim pepeljarama za nas pušaće?
Možda podsvijesno želiš prestat pušiti?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:46   #69
Mmmrrrrgggghhhhmmmm...
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 22:48   #70
Quote:
ijon kaže:
Sve šta su ljudi uspjeli izgraditi ili napraviti ili izumiti prvo je prvo nevidljivo (u glavama) pa tek onda materijalna 'realnost'.

Nebuloza je sve to izmisliti i onda samog sebe uvjeriti da sve što nije materijalna realnost NE POSTOJI, to je kontraproduktivno. Očito je da su ideje u našim glavama superiorne materijalnoj realnosti, nema to veze s Freudom, to je još Platon skužio.
ma pusti ti Platona... platon je u ono vrijeme bio platon, a danas bi bio marginalni decko sa periferije...
sta ti znaci ovo crveno??? bas, ne kontam...kako nesto moze biti superiorno necem???
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:26   #71
Quote:
kvazar33 kaže:
ma pusti ti Platona... platon je u ono vrijeme bio platon, a danas bi bio marginalni decko sa periferije...
sta ti znaci ovo crveno??? bas, ne kontam...kako nesto moze biti superiorno necem???
Sorry ako nije bilo dovoljno jasno, znači da je nastalo prije, da je starije, da je ono drugo (mlađe) nastalo iz onog prvog (starijeg), da mu prethodi i da drugo bez prvog ne može postojati a prvo bez drugog može.

To ne znači da je doslovno superioran, jer je ta superiornost stvar perspektive. isto je upravo to što mi danas mislimo da smo superiorni iz nekog razloga Platonu i ljudima koji su živjeli prije nas jer tobože napredujemo. Mi napredujemo u smislu da kolektivno napredujemo, ali kako imamo slobodnu volju ne postoji nikakva suštinska superiornost jednog bića nad drugim, naročito ne po logici sukcesivnosti.

Haidegger je (mislim da je on, nisam siguran) isto došao do dobrog zaključka da ono što je bilo prije nije uzrok nečemu što se dogodilo kasnije samo zato jer se dogodilo ranije.

U tom smislu nema superiornosti jer je sve relativno, ali opek postoji unutrašnji red koji nastaje iz kaosa i u odnosu na kaos je napredak/prosperitet.

U nekoj mojoj filozofiji to znači da u materijalnom svijetu vrijeme ide u jednom smjeru (entropija) a u vanvremenskom nematerijalnom svijetu svemir kao red nastaje iz nereda, i savladava ga.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:44   #72
Quote:
ijon kaže:
U nekoj mojoj filozofiji to znači da u materijalnom svijetu vrijeme ide u jednom smjeru (entropija) a u vanvremenskom nematerijalnom svijetu svemir kao red nastaje iz nereda, i savladava ga.
sviđa mi se kako ovo zvuči. znači to bi bilo da mi nekako obogaćujemo i uvodimo reda u taj nematerijalni svijet ideja i on iz nekakve bezobličnosti postaje "skup obličnosti"?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:57   #73
Quote:
Endimion17 kaže:
sviđa mi se kako ovo zvuči. znači to bi bilo da mi nekako obogaćujemo i uvodimo reda u taj nematerijalni svijet ideja i on iz nekakve bezobličnosti postaje "skup obličnosti"?
Naravno da da. Mo nismo pasivna publika nego glavni glumac u toj akciji. Zar si sumnjao?

Samo to sporo traje, a ono što se nama tu čini kao puno vremena nije ništa nego soap opera iz koje se sažme sekunda razvitka. Ljudi formiraju 'obličnost' (šta ta riječ stvarno postoji) svojim mislima, postupcima i životnim iskustvom.
Boriš se protiv materije koja se raspada da bi iz sebe iscijedio zlatnu česticu neuništive prirode.
Priča o slučajnosti postojanja ljudi je najveći BS ikad.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 14:26   #74
Quote:
ijon kaže:
N
Priča o slučajnosti postojanja ljudi je najveći BS ikad.
što znači BS?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 21:28   #75
ijon, zašto bi bili glavni? vrlo je vjerojatno da po svemiru ima još milijuna civilizacija.
ne znam koliko mozemo reći je li nešto slučajno ili ne. možda je to samo tako po sebi. o tome se ne da kvalitetno raspravljati, to su samo nagađanja.

BTW, madragora, BS znači bullshit.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 01:47   #76
Quote:
Endimion17 kaže:
ijon, zašto bi bili glavni? vrlo je vjerojatno da po svemiru ima još milijuna civilizacija.
ne znam koliko mozemo reći je li nešto slučajno ili ne. možda je to samo tako po sebi. o tome se ne da kvalitetno raspravljati, to su samo nagađanja.

BTW, madragora, BS znači bullshit.

Ne razumijem logiku po kojoj se ne može kvalitetno raspravljati o nečemu zato jer se argumenti svode na nagađanja?
Ustvari ni s tim se ne slažem, jer se sve filozofske tradicije na svim kontinentima izgrađuju od početne misli da ništa nije "samo tako po sebi" razumljivo. Drugim riječima, ništa nećeš shvatiti ako ne razmišljaš, a svi oni koji razmišljaju doći će do (približno) istog zaključka. To je zato jer je svijet pravilno uređen, kreiran i u njemu sve ima smisla.

Mi nismo glavni u smislu da nam nitko ništa ne može, ali smo glavni u smislu da mi stvaramo svijet u kojem živimo i zato je on naš. Milijuni drugih civilizacija stvaraju svoje svjetove koje su stvorili i izgradili i oni su glavni u njima.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 02:13   #77
Quote:
ijon kaže:
Sve šta su ljudi uspjeli izgraditi ili napraviti ili izumiti prvo je prvo nevidljivo (u glavama) pa tek onda materijalna 'realnost'.

Nebuloza je sve to izmisliti i onda samog sebe uvjeriti da sve što nije materijalna realnost NE POSTOJI, to je kontraproduktivno. Očito je da su ideje u našim glavama superiorne materijalnoj realnosti, nema to veze s Freudom, to je još Platon skužio.
Ne znam baš, ja sam više puta nasumično črčkao i dobio nešto. To sigurno nije postojalo u mojem umu prije nego što je nastalo.
A da nematerijalno postoji, ne bi nikom smjelo biti upitno. Pitanje je samo gdje postoji. Pojmove je teško naću u prostoru i vremenu, isto tako je teško naći predmete u umu.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 02:15   #78
Kad su već u pitanju znakovite stvari, ja svako malo sanjam da otkrivam nešto staro, ali ne vjerujem da to ima neko skriveno značenje jer znam da volim skupljati stare predmete.
Koincidencije su lijepe i bezopasne dok god ne počnemo iz njih nešto zaključivati.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 02:24   #79
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Ne znam baš, ja sam više puta nasumično črčkao i dobio nešto. To sigurno nije postojalo u mojem umu prije nego što je nastalo.
A da nematerijalno postoji, ne bi nikom smjelo biti upitno. Pitanje je samo gdje postoji. Pojmove je teško naću u prostoru i vremenu, isto tako je teško naći predmete u umu.
Cool post.

Nasumično črčkanje znam šta je jer i ja to radim. Kako se um ne sastoji samo od svijesti nego i od podsvijesti (i nadsvijesti), ja bi rekla da kad črkaš izvlačiš slike iz posvijesti u svoj svijesni um. To je nešto što ionako stalno radimo, terapeutski (kao i u snovima). Nije postojalo u 'svjesnom' umu jer je bilo u podsvijesnom.

A ovo gdje postoji je jako tricky jer za nas praktične statističare je najlakše podvući crtu i napraviti raspored ovakav: sve što postoji u prostoru i vremenu postoji, sve što ne postoji u prostoru i vremenu 'ne postoji'.
U nedostatku boljeg odgovora, sve što ne postoji po tim kriterijima postoji samo u našem umu, tajna je da je naš um veće mjesto nego što su mjesta velika, da je o tome teško pisati ili čak misliti a da se ne zapetljaš i da se još na kraju takva vrsta rekreacije smatra mistikom od koje nema koristi.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 02:34   #80
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Kad su već u pitanju znakovite stvari, ja svako malo sanjam da otkrivam nešto staro, ali ne vjerujem da to ima neko skriveno značenje jer znam da volim skupljati stare predmete.
Koincidencije su lijepe i bezopasne dok god ne počnemo iz njih nešto zaključivati.
Ako osjećaš potrebu da o tome pišeš, jasno je da je za tebe već kasno.
Još se nisam srela s nekim tko misli da su slučajnosti lijepe(?), i onda još da je opasno ako nešto zaključuješ na osnovu njih. Opasno za razliku od čega?
Primjera ima puno, a slučajnosti već po sebi znače da vidiš smisao/red u naoko nepovezanim događajima.
Filmovi su snimani na tu temu, i ljudi se uglavnom slažu u tome da u životu postoje i neka karmička pravila, nije sve slijepa statistika.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.