Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 14:03   #1961
Quote:
plavooko35 kaže: Pogledaj post
Ista stvar ali je tesko odluciti se za rastavu. Ipak nije sex po meni razlog za rastavu braka , za to triba puno vise.
I sam pomisljam na rastavu nekada ali konzervativan odgoj i crkva mi brane to pa nisam za to opcenito.
pa ispadne da je razlog, budući da premalo seksa često uzrokuje preljub ili barem neutemeljene ispade ljubomore koji dodatno zakompliciraju stvar
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:21   #1962
Quote:
vjutro kaže: Pogledaj post
Poludila sam! Ne jer kak ti nisam mu nesto,...
ma strpi se, odvalit ce te kao kamion prije ili kasnije
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:19   #1963
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Jedno hipotetsko pitanje: Pretpostavimo da je sve ok među vama što se seksa i vašeg odnosa tiče. On ne želi da ti radiš, on ne želi obitelj. Kakav bi tvoj život trebao izgledati u slijedećih 10 godina?
Upravo sam tu temu potakla. Cinjenica je da imam 31 i da em sam kasno pocela raditi prijavljeno, em nisam radila 2 godine jer sam ucila njemacki i povrh svega doslovno moram ispocetka u svijetu koji tek nekolicini ljudi u mojoj situaciji pruzi dobru priliku. Znaci, nemam djecu, ne stvaram karijeru, zivim u prciji 800m nadmorske visine iiiiiiii?

Svjesna sam svega, ali isto sam svjesna da itekako moram dobro odigrati, moram napraviti sah-mat, da bi uopce mogla biti samostalna.
Nije mi cilj vratiti se u roditeljsku kucu sa 31 i spavati sa necakinjom u krevetu. Jednostavno nesmijem si to dozvoliti.
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:19   #1964
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
pa ispadne da je razlog, budući da premalo seksa često uzrokuje preljub ili barem neutemeljene ispade ljubomore koji dodatno zakompliciraju stvar
Ljubomore nema ni sa jedne strane tako da nemoze zakomplicirati nista .
To da premalo sexa uzrokuje preljub istina , al tu stoji ono unutra sto koci a to je crkva odgoj kako sam vec rekao..
plavooko35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:22   #1965
Quote:
Npr. ja sam nakon skoro vec godinu dana intezivnog rada sa muzem zakljucila da mi se itekako da traziti "pravog partnera" pa makar pod cijenu samoce u strarosti i za koju je upitno da li cu je uopce dozivjeti.
Naravno da je tesko napustiti osobu sa kojom si dugo vremena i koja je u mnogim stvarima odgovara. I stoga ne forsaj se, dodi ce odluka otici ili ostati, ocito da nije vrijeme za nju.

Moj se jucer "polovicno" otvorio i to na nekih 10 minuta. Jebate imam osjecaj kao da sam kapetanica Janeway i pokusavam naci crvotocinu i otvoriti je da mogu napokon kuci!
Osim stare price dodao je jednu zanimljivost da ni njemu seks sa mnom nije nesto. prvo sam imala onda + i zatim ! Veli da mu se niti jedna nije zalila na seks, dapace dobivao je puno pohvala, na sto sam mu mudro odgovorila da mi je vec ispricao mladost sto znaci da su oboje bili pijani. Njoj bi tada i telefonski stup bio famozan, a on ocito ne cuje dobro!
Poludila sam! Ne jer kak ti nisam mu nesto, vec zato sto mi to kaze tek nakon dvije godine i nije mu stalo da se potrudi da kvaliteta bude na zadovoljavajucem nivou za oboje!
Btw. dodao je da je njegov frend koji zivi u USA s kim je bio jucer na kavi prvi put nakon 12 g. rekao da ni njemu sex vise nije cef. Na to sam dobila skoro drugi nervni slom jerbo taj majmun nije moj muz i nije u braku s menom!
Majko mila, muz kada je u pitanju sex ponasa se ko balava sramezljiva 16gdisnja junferica!

p.s.imam krizu! Danas sam skicala tipa koji nam je ispraznio septicku jamu.
Bas mi je bil seksi onak znojan dok drzi crijevo sa pljugom u ustima i usisava nasa ovogodsnja govna!
U cijeloj ovoj priči uspjela si me i nasmijati.
Kažu da nekim muškarcima s godinama dolazi sve manja i manja želja za sekom. Ali ako sam te uspjela dobro shvatiti nije samo sex problem. Problem je općenito emocionalna bliskost, ... razgovori, dodiri, dogovori, ...
U svojoj situaciji bih čak i preživjela da ima malo više fizičkog kopntakta bar u nekom obliku, emocionalne bliskosti, ...
Draga, razumijem te.

Quote:
Potrošiti nekoliko godina u potrazi za nekim pravim nije ništa u usporedbi sa ostatkom života potrošenih sa nekim pogrešnim.

Isto tako mislim da je tvoje nadanje da će se on promijeniti jako indikativno. Velika je greška ulaziti u vezu sa nadom u bolje sutra. Jedino, opet po meni, je ispravno uzeti partnera ovakvog kakav je sada i očekivati da će takav biti i sutra. Tebi on, ovakav danas, ne paše jer da ti paše ne bi prekinula, ne bi pisala po forumu.
Sve ovo bih i ja svojoj frendici savjetovala prije nego sam ušla u vezu sa svojim dečkom. No sada ipak drugačije razmišljam.
Nekima jednostavno treba vremena da se otvore i to se možda isplati čekati. Ja se jako teško otvaram i isto imam emocionalne blokade samo sam sada naišla na goreg od sebe.
nadam se is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:32   #1966
Ne, krivo, sto je i najzanimljivije bliskosti imamo na pretek! I pusice, dodiri, razgovori, zezancija itd.
Oboje smo opusteni i vecina toga u braku je najboljem redu.
Klinci i sex su problem.

Danas m je uletio kako je citao u njemackim novinama kako 60% njemaca ne zeli i nema djecu zbog financijske situacije i ne bas svijetle predodzbe buducnosti.
Na to sam mu dala svoju putovnicu nek procita drzavljanstvo
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:41   #1967
Quote:
Ne, krivo, sto je i najzanimljivije bliskosti imamo na pretek! I pusice, dodiri, razgovori, zezancija itd.
Oboje smo opusteni i vecina toga u braku je najboljem redu.
Klinci i sex su problem.
Očito mu to stvarno nije toliko bitno. Nije s tobom zbog sexa već zbog tisuću drugih stvari. Jednostavno mu to nije više bitno.
A možda se i boji djece pa zbog toga ima manje potrebe. Čitala sam da to može biti jedan od razloga ...

Quote:
Danas m je uletio kako je citao u njemackim novinama kako 60% njemaca ne zeli i nema djecu zbog financijske situacije i ne bas svijetle predodzbe buducnosti.
Na to sam mu dala svoju putovnicu nek procita drzavljanstvo
Ha ha
nadam se is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 00:42   #1968
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što je u vezama najčešće seks vrhunski na početku kad kemija radi svoje, kasnije taj seks postane dobar ili čak osrednji. Ono, uživaš u njemu kad ga ima, ali nije sad to nešto da bi ti pomutilo pamet. Pa tražiš savršene uvjete, pa te jebe umor, neplaćeni računi, bla bla.. izgovori.
Malo generaliziraš ali, uglavnom se slažem s tobom. Postoje aseksualni ljudi.

Kvalitetan seksualni život se može održati raznovrsnošću primjerice makar nemam što puno reći po tom pitanju, ne poznajem vrhunski seks.
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 08:30   #1969
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Malo generaliziraš ali, uglavnom se slažem s tobom. Postoje aseksualni ljudi.

Kvalitetan seksualni život se može održati raznovrsnošću primjerice makar nemam što puno reći po tom pitanju, ne poznajem vrhunski seks.
Da postoje asexualni ljudi nisam prije vjerovao . Ali na primjeru svoje drage zenice to sada itekako uvidjam.
Jos je najgora kombinacija kada se nadju jedno asexualno a drugo prekovise aktivno kao u mom primjeru.
Ja uzivam i opsuten sam u sexu , a moju dragu treba nagoniti , moliti za sex.
A sve ostalo je u najboljem redu .
I jos k tome jos nemamo djece , ako ovako nastavimo necemo nikada ja mislim.
plavooko35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:40   #1970
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Malo generaliziraš ali, uglavnom se slažem s tobom. Postoje aseksualni ljudi.

Kvalitetan seksualni život se može održati raznovrsnošću primjerice makar nemam što puno reći po tom pitanju, ne poznajem vrhunski seks.
Generalizirao ili ne, isto je kao i sa hranom i pićem. U masu slučajeva čovjek ne jede i ne pije isključivo zato što je gladan već zato što uživa u okusu hrane ili pića. da ne govorim o tome da se najslađe najest omiljene hrane kad si baš gladan.

Isto je i sa seksom. Ako pretpostavimo da i ljudi sa "smanjenim" libidom uživaju u seksu, pobogu što ih koči da prihvate igru potentnijih partnera?

Po meni je tu jedino upitno koliko oni zapravo uživaju u seksu s parterom. I da li taj užitak može parirati drugim užicima, ili u gorem slučaju, da li se može staviti kao prioritet ispred nekih obaveza.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:52   #1971
Evo,odgovorit cu ti ja iskreno-rjetko kad uzivam u sexu s partnerom!
S obzirom na proslog partnera,gdje sam cesto i inicirala sex,bili smo bliskiji,opustenije sam to cinila..
S muzem sada,zaista ne uspjevam uzivati gotovo nikada..
A jel to na kraju smanjen il ne libido,najmanje je bitan naziv vec je bitno sto to dovodi do toga da partneqi imaju probleme u intim.odnosima?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:15   #1972
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Evo,odgovorit cu ti ja iskreno-rjetko kad uzivam u sexu s partnerom!
S obzirom na proslog partnera,gdje sam cesto i inicirala sex,bili smo bliskiji,opustenije sam to cinila..
S muzem sada,zaista ne uspjevam uzivati gotovo nikada..
A jel to na kraju smanjen il ne libido,najmanje je bitan naziv vec je bitno sto to dovodi do toga da partneqi imaju probleme u intim.odnosima?
Evo vidiš, ja iz tih tvojih rečenica jedino mogu iščitati da si se udala za krivu osobu i da žališ za prijašnjim partnerom.

To nema veze sa smanjenim libidom. To ima veze s neinteresom za seks s partnerom uopće...

Utješnije bi bilo da si napisala da si prestala uživati u seksu s partnerom, ali niti to ne vidim.

Djeluje kao da nikad nisi ni uživala...

Da sam ja na mjestu od tvog muža i da to saznam bio bih u najmanju ruku vrlo žalostan i povrijeđen... Čisto zbog tvoje neiskrenosti.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:30   #1973
Da,zalim u ponekim stvarima. Da,udana za krivu osnbu. Da,ozenjen je i on krivom osobom.
Ovo sada citas povrsinu,a odnos dvoje je ipak dublji,kod mene,kod tebe,bilo koga.
Zalosnije je procitat da ljudi koji su se ludo,ludo voljeli sada si okrecu ledja i nemogu se u postelji dotaci..
Ne slazem se da je ovo neiskrenost. Neiskrenost je glumatanje i prenemaganje bilo to u postelji ili za stolom.
Htjela sam reci da nije gubitak sex.zelje bas uvjek potpuno baziran u nama samima(zato pominjem bivseg).
Da zavolis neku osobu,treba trud isto tako i da ta ljubav traje,treba trud.
A sto kad ga nema?
Steka sve,a ne sam sex.
Zato vjerujem da na ouom topicu je puno forumasa koji su suoceni ne samo da ih partner odbija u sexu,vec da mu osjecaji ni u srcu nisu isti..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:48   #1974
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da,zalim u ponekim stvarima. Da,udana za krivu osnbu. Da,ozenjen je i on krivom osobom.
Ovo sada citas povrsinu,a odnos dvoje je ipak dublji,kod mene,kod tebe,bilo koga.
Zalosnije je procitat da ljudi koji su se ludo,ludo voljeli sada si okrecu ledja i nemogu se u postelji dotaci..
Ne slazem se da je ovo neiskrenost. Neiskrenost je glumatanje i prenemaganje bilo to u postelji ili za stolom.
Htjela sam reci da nije gubitak sex.zelje bas uvjek potpuno baziran u nama samima(zato pominjem bivseg).
Da zavolis neku osobu,treba trud isto tako i da ta ljubav traje,treba trud.
A sto kad ga nema?
Steka sve,a ne sam sex.
Zato vjerujem da na ouom topicu je puno forumasa koji su suoceni ne samo da ih partner odbija u sexu,vec da mu osjecaji ni u srcu nisu isti..
Koliko god je tvoj primjer radikalan, toliko vjerujem da s druge strane postoji masa parova gdje je nesrazmjer u seksualnom apetitu između partnera uzrokovan nekim prilično banalnim životnim situacijama i reakcijama ljudi na iste.

Ali isto tako treba poraditi na uzroku.

Kolko vidim kod tebe su neke stvari jasne ko pekmez...bez obzira što se iz površnih komentara ne može vidjeti prava situacija.

Dubina odnosa između partnera upravo proizlazi iz ljubavi i bliskosti, emotivne i fizičke. Sve ostalo nije vrijedno ostanka i propadanja u takvoj vezi. Ako se već ostaje u takvoj vezi/braku zbog "viših razloga", ne vidim zašto ljudi sporazumno ne pronađu nekog sa strane zadovolje svoje fizičke i emocionalne potrebe izvan bračne postelje.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:55   #1975
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Evo,odgovorit cu ti ja iskreno-rjetko kad uzivam u sexu s partnerom!
S obzirom na proslog partnera,gdje sam cesto i inicirala sex,bili smo bliskiji,opustenije sam to cinila..
S muzem sada,zaista ne uspjevam uzivati gotovo nikada..
A jel to na kraju smanjen il ne libido,najmanje je bitan naziv vec je bitno sto to dovodi do toga da partneqi imaju probleme u intim.odnosima?
ja bi osobama koje imaju ovakvo misljenje o partneru i ozene sa istim propisivao zatvorske kazne
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 10:23   #1976
Sreca,nisi sudac!
I ja bi pedofilima odsjecala ono,al eto isto nisam sudac!

Sviba,ne znam zasto..
I ja se pitam..

A da li se moze popravit s drugom osobom ..tek nakon prekida s prvom..

Cemu komplicirati?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:57   #1977
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Evo,odgovorit cu ti ja iskreno-rjetko kad uzivam u sexu s partnerom!
S obzirom na proslog partnera,gdje sam cesto i inicirala sex,bili smo bliskiji,opustenije sam to cinila..
S muzem sada,zaista ne uspjevam uzivati gotovo nikada..
A jel to na kraju smanjen il ne libido,najmanje je bitan naziv vec je bitno sto to dovodi do toga da partneqi imaju probleme u intim.odnosima?



pa ovo je za poluditi....zašto si se ti zapravo udala za svog muža ako nije tajna
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:40   #1978
Svi imamo svoje razloge
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 15:01   #1979
Uhvatili ste se braka iz ljubavi ko pijan plota.
Znate dobro da su nekad se brakovi sklapali bez ljubavi,a ipak opstajali i bili cvrsti.
Nije li tako?
Dan danas parovi koji su po 5,7 il 10god.skupa,ne vole se,a ostaju zajedno radi navike,komocije ili tisucu razloga..
Ne vidim cemu tolika osuda brakova u kojima nema ljubavi?
Makar nisu zamaskirani,ono puno se volimo,al svatko ima nekog treceg.
Pa to je tek farsa..
Nije li brak slaganje?
Razumjevanje?
Kompromis?
Tolerancija?
Uzalud famozna LJUBAV kad nema toga.
E kad sve to u paketu pocne nestajat,brak kopni s ljubavi il bez.
A u nama ljudima je sto spasavamo,spasavamo i dalje,a svjesni da brod tone.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 15:07   #1980
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Uhvatili ste se braka iz ljubavi ko pijan plota.
Znate dobro da su nekad se brakovi sklapali bez ljubavi,a ipak opstajali i bili cvrsti.
Nije li tako?
Dan danas parovi koji su po 5,7 il 10god.skupa,ne vole se,a ostaju zajedno radi navike,komocije ili tisucu razloga..
Ne vidim cemu tolika osuda brakova u kojima nema ljubavi?
Makar nisu zamaskirani,ono puno se volimo,al svatko ima nekog treceg.
Pa to je tek farsa..
Nije li brak slaganje?
Razumjevanje?
Kompromis?
Tolerancija?
Uzalud famozna LJUBAV kad nema toga.
E kad sve to u paketu pocne nestajat,brak kopni s ljubavi il bez.
A u nama ljudima je sto spasavamo,spasavamo i dalje,a svjesni da brod tone.
Nisi li ti malo zalutala na ovu temu?
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.