Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 14:46   #41
Quote:
Sta je, curke, peemes?
bome ! ti?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:46   #42
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
zato sto sam zaboravila da imam ovaj prvi..jebiga plava sam zeceku bijeli
oš batina molkička?
lažljivica jedna.

meni je tata kupiJo PeCe. Al trudim se bit samostalna..ono, ne dam da mi mužjakova mama gaće pere.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 08:44   #43
Ja neću pljuvat po takvim curama/ženama. One su se snašle i sebi olakšale život.
Ja sam se uselila u njegov stan, on vozi moj auto. Veš perem sama, peglam sama, ručak kuham svaki dan pa i vikendom. Jedino kad odlazimo starcima na ručak su svečane prigode: rođendani, obljetnice, blagdani.
Od samog početka nisam navikla da drugi obavljaju poslove umjesto mene, ali kao što sam rekla ženama koje to rade ja se divim jer ja nisam bila takav karakter. Kako si napraviš na početku, tako će ti i bit. Živa istina.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:05   #44
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
jep, a dobro ti je za želudac ne brinut se drugima i pljuacti po njhovim životnim izborima. nikad ne znaš što će tebe snać
Mislim da barbarellu muči kad spomenute osobe pljucnu na nju kao osobu koja živi još sa starcima, vjerojatno od tud i frustracija.

Ja ne bih imala ništa protiv da se netko brine o svemu, a ja radim što me volja, nemam ništa protiv takve vrste samostalnosti.
Kao roditelj djelomično razumijem roditelje koji djeci plaćaju da se igraju takvih igara, pa dok je sve u redu, dok je novaca dovoljno za sve - nema problema.

Zna, međutim, biti iritantno kad te netko malo davi sa svojom igrom, pogotovo kad kužiš da malo vara.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:31   #45
Samostalnom ću se osjećati kad budem daleko od svojih i kad budem sve sama financirala i nešto dobacila starcima
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:48   #46
tu ne samo da si kriv ako ti roditelji mogu i zele pomoci u zivotu nego i ako previse zaradjujes i trosis to na nepocudne stvari (krpice,sminku,cipke)
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:54   #47
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Zna, međutim, biti iritantno kad te netko malo davi sa svojom igrom, pogotovo kad kužiš da malo vara.
e to je ok, al ne varamo li svi i to ne malo.


* ništa osobno, al ovi koji su napisali i još zvuči ko opravdanje kako samo pere i kuhaju i to svaki dan. ma mislim, ko još misli da je to zaista, samostalnost.
to su vještine bitne za preživjeti, mislim u ranoj tinejđerskoj dobi sam kuhala, spremala i čistila i još čuvala najmlađu sis. nije to samostalnost bila.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:02   #48
Da, tilla zaboravila sam napisat da radim i zarađujem i trošim svoj novac a zajednički plaćam račun sa budućim mužem.
Hvala što si me podsjetila da to nisam napisala.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:05   #49
a no, to je ipak bitnije od stavljanja veša u mašinu
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:06   #50
Joj babe, sta se toliko uskokodacete kad se neko preserava sa svojom samostalnoscu ili nesamostalnoscu.

Ako vas toliko ziviciraju te kreketuse, to samo znaci da vas pogadjaju u neku bolnu tocku
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:12   #51
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
tu sam

auto sam uzela od ex.a (spadalo je pod podijelu imovine).
uselila se drugom u stan. ne plaćam stanarinu.
jedem kod staraca i to ne samo vikendom.
perem veš kod staraca.

* živo mi se yebe što će ko reć o meni , ali navalite...
e da samostalna sam, naime samostalno trošim svoje pare na što mi padne napamet.
Većina odraslih ljudi koje ja znam ima sličnu priču sa stjecanjem imovine, imam dojam da bi generacije pocrkale od gladi da nam nema roditelja. Ja se uzdržavam samostalno skoro deset godina, što svejedno znači i da me mama uzdržavala do 24te. A kako stvari sad stoje, jedino ću uz njenu pomoć moći steći nekretninu. Ne bi mi se dalo prat veš kod staraca, a bome mi se već duže vrijeme ne da otić ni na ručak, radije odspavam preko vikenda.

Ono što meni ipak ide na kurac je što znam stvarno puno ljudi koji su naslijedili stanove, dobili aute, starci su ih financijski pomagali do četrdesetih, a oni opet i u svakoj prilici tupe o svojoj sposobnosti, snalažljivosti, uspješnosti. Men to jadno.

Skoro sam zaboravila: bilo je perioda, od osamostaljenja , da imam previše posla, a premalo novaca i da su mi pomagali i familija, i dečki i prijatelji. Vratila sam kad bih mogla.
I najvažnije: mene velika potreba za samostalnošću možda koštala fakultetskog obrazovanja. Još se jebem s tim, i ne bih to nikom preporučila. Vjerojatno bih bila puno samostalnija danas da sam ostala doma kad sam mogla
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:22   #52
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ono što meni ipak ide na kurac je što znam stvarno puno ljudi koji su naslijedili stanove, dobili aute, starci su ih financijski pomagali do četrdesetih, a oni opet i u svakoj prilici tupe o svojoj sposobnosti, snalažljivosti, uspješnosti
da, takvi najviše i grakću i bivaju duboko povrijeđeni kad im na komentar da nisi dovoljno samostalan/-na ukažeš na ono što su stekli u životu i na to tko je za to zaslužan (a najmanje su to sami)...
jesam za to da starci pomažu, ali i za to da ne razmaze dijete na taj način da ono postane čudovište koje će pametovat svakome tko nije naklonjen sponzoriranju
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:30   #53
Quote:
alfaω10060042 kaže:
da, takvi najviše i grakću i bivaju duboko povrijeđeni kad im na komentar da nisi dovoljno samostalan/-na ukažeš na ono što su stekli u životu i na to tko je za to zaslužan (a najmanje su to sami)...
jesam za to da starci pomažu, ali i za to da ne razmaze dijete na taj način da ono postane čudovište koje će pametovat svakome tko nije naklonjen sponzoriranju
potpisujem.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:32   #54
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Većina odraslih ljudi koje ja znam ima sličnu priču sa stjecanjem imovine, imam dojam da bi generacije pocrkale od gladi da nam nema roditelja.
eto to je tvoj dojam, mirne duse mogu rec da bi ja crknula da sam se oslanjala na starce.
tako da sto im donesem ves koji ide u masinu i pojedem tu i tamo kod njih ne smatram da sam ih nesto ostetila.

ako me razumis

a da cu uz njihovu pomoc stic do nekretnine koji vic
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:50   #55
znam i ja puno takvih maminih i tatinih curica i sinčića, i nikada to nisaM razumjela , možda jer i sama nisam nasljedila ni stan , ni auto od nikoga. sve sami muž i ja. evo kredit otplaćujemo za stan i auto, a prije toga smo bili godinu dana podstanari.možda sam zavidna....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:52   #56
mislim mogli smo otići kod njegove mame, al to nismo htjeli.bolje i biti podstanar u početku dok nismo stali na noge, nego kod staraca a punoljetni smo.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:06   #57
zanimljiva tema....
gledam ja sve svoje prijatelje,prijateljice,znance...
i nekih 80% njih dobilo je za 18.ti,25.ti ili tko zna koji rođendan auto od roditelja....
dobilo je ili će dobiti i stan od roditelja....
velikoj većini njih su roditelji preko veze pronašli i posao,bez da su oni završili faks ili se potrudili oko pronalaska posla...nekima su i kupili ispite i diplomu,sve po potrebi...
i sad si ja mislim,vidim,pričate o "samostalnim curama" ali zapravo,nema ni puno samostalnih ljudi kod nas...

velika većina ipak sve dobije od svojih roditelja,onako,servirano na pladnju...

s druge strane tu su oni koji u startu nisu imali roditelje koji će im kupiti sve što si požele...a takvih je među mojim društvom i znanicima,nekako puuuuuno manje,samo nekolicina...iz te grupe,da,ima nekoliko cura koje su se uselile dečku,koje troše njegov novac...i nisu samostalne...a za njih,ne mislim da su se zbog novca vezale za te dečke,mislim da ih vole...i eto,situacija je bila takva da on ima stan pa su se uselile njemu...to je logično,ako žele živjeti zajedno i imaju gdje da će to i napraviti....a to što pričaju da je to njihovo,u množini,govore mi...pa nije to tako strašno...zalomi se i meni da za dečkov auto kažem naš auto...i to ne zato jer si ga svojatam i jer trošim njegov novac nego zato što smo zajedno i zajedno se u njemu vozimo...jednostavno...
a to da trošim njegov novac....trošim,priznajem...kupi mi u pola godine ponešto od odjeće kad vidi da mi se sviđa...jer ja studiram i zarađujem samo povremeno prek sc-a i svašta mi pofali...a tu uskoće starci ili on pa mi nešto kupe...i nisam valjda zato ja sponzoruša?jer mi povremeno dečko uskoći i pomogne financijski... uhhhh...dođe mi da se poklopim ušima i pobjegnem

naravno,kad ja imam love nešto,povedem i ja njega u shoping...jednom kad ćemo živjet zajedno vjerojatno ću ja dignuti kredit za stan...ali stan će svejedno biti naš...ne moj...jer će i on živjeti u njemu,jer će i on pridonositi za režije,ako ne za ratu...
manje me muće takvi sponzorski odnosi između parova,od onih kad se starci isprse pa svojoj djećici kupe stančić,kućicu,autić...to je hrvatski fenomen...
drugdje u svijetu roditelji nisu toliko darežljivi,djeci daju da se sama brinu i bore za sebe...i to mi je nekako normalnije,nego poklon paket za 25. rođendan....u kojem se nalaze stan,auto,pa ako treba i kakva cura ili dečko za njih
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:21   #58
istina je Alanis da toga vani imas manje. moj muž je radio u jednoj državi i upoznao je jednu bogatu obitelj za koju je radio. otac ima para da kupi sinu ne jedan već pet auta pa ne želi. sin sam zarađuje da bi si kupio neki jadni polovni autić. kod nas je druga priča. pa čujemo na vjestima kak je ovaj ili onaj bogataški sin skrivio nesreću.....

i nikAD i dok sam bila cura , i imala dečka nekog(prije muža), nisam dopuštala da me financira. izgleda je to danas u trendu žalosno zbilja.

dođe mi krivo kad vidim da je život nekog mazio u materjalnom smislu, a neki krpaju čitav život.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:25   #59
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
a to da trošim njegov novac....trošim,priznajem...kupi mi u pola godine ponešto od odjeće kad vidi da mi se sviđa...jer ja studiram i zarađujem samo povremeno prek sc-a i svašta mi pofali...a tu uskoće starci ili on pa mi nešto kupe...i nisam valjda zato ja sponzoruša?jer mi povremeno dečko uskoći i pomogne financijski... uhhhh...dođe mi da se poklopim ušima i pobjegnem
a u zamisli svjetkog mi čuda da ti frajer pomaže financijski.
mislim, zajedno ste; u dobru i zlu
nemam ja što priznavati trošim svoje prvenstveno, al bome i njegovo.

evo, gledam i ja svoje prijateljice; same su sebi vozački plaćale, a kamoli da su aute dobile - iako su im roditelji ne baš siromasi. je, o rvackoj je riječ.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:26   #60
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
od onih kad se starci isprse pa svojoj djećici kupe stančić,kućicu,autić...to je hrvatski fenomen...
nego poklon paket za 25. rođendan....u kojem se nalaze stan,auto,
iskreno, ne bih imala ama baš ništa protiv takvog paketa. baš ništa.
kužim o čemu tilla priča.

Moj problem je što se ne želim osjećat obavezna. To znači, pojednostavljeno, ako mi njegova mama kupi dnevnu sobu ( blesavo), onda se nekak nameće ideja da ona može upast tamo kad god joj padne na pamet. A vidiš meni se to ne sviđa.

al da su mi moji nabavili SVE, taman posla bi valjda jamrala.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.