Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 12:07   #1
tragedije, katastrofe i sl.=kraj našeg svijeta?

znam da ćete me sad ismijati al ja fakat znam razmišljati o tim stvarima.
sve ovo kaj se događa, počevši od potresa, požara, poplava i to na mjestima gdje je to krajnje neobično, pa sve do boleščuga, nasilnih i nesretnih smrti mladih ljudi...jel to stvarno u vrtoglavom porastu ili smo sada samo bolje informirani pa sve pratimo.

ako je u porastu što to znači? približava se kraj ili?

jel itko uopće razmišlja na taj način ili sam ja freak
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:13   #2
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
znam da ćete me sad ismijati al ja fakat znam razmišljati o tim stvarima.
sve ovo kaj se događa, počevši od potresa, požara, poplava i to na mjestima gdje je to krajnje neobično, pa sve do boleščuga, nasilnih i nesretnih smrti mladih ljudi...jel to stvarno u vrtoglavom porastu ili smo sada samo bolje informirani pa sve pratimo.

ako je u porastu što to znači? približava se kraj ili?

jel itko uopće razmišlja na taj način ili sam ja freak
Na svijetu živi 7 miljardi ljudi. Jasno da ih više umire nego prije 500 godina kad nije ni miljarda bila
Ali evo ti jedan primjer:
* In 1887 the river flooded the North China Plain causing an estimated 900,000–2,000,000 deaths.
* In 1931 the river flooded the North China Plain causing an estimated 1,000,000–4,000,000 deaths.

Takve količine mrtvih nema šanse da se dogode danas, a u kini živi MILJARDA ljudi.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:17   #3
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Na svijetu živi 7 miljardi ljudi. Jasno da ih više umire nego prije 500 godina kad nije ni miljarda bila
Ali evo ti jedan primjer:
* In 1887 the river flooded the North China Plain causing an estimated 900,000–2,000,000 deaths.
* In 1931 the river flooded the North China Plain causing an estimated 1,000,000–4,000,000 deaths.

Takve količine mrtvih nema šanse da se dogode danas, a u kini živi MILJARDA ljudi.
ma znam znam ali pričam o poplavama na mjestima gdje je kiša rijetkost a s druge strane suša i požari na mjestima gdje to pak nije uobičajeno...

znam ja da je uvijek toga bilo ali meni to sve nekak čudno.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:20   #4
Ja mislim isto tako i delim tvoje misljenje,negde sam procitao da su inke predvidele kraj ovog sveta i pocetak novog negde oko 2050-ete godine.
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:26   #5
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
Ja mislim isto tako i delim tvoje misljenje,negde sam procitao da su inke predvidele kraj ovog sveta i pocetak novog negde oko 2050-ete godine.
si ozbiljan il me zafrkavaš?
čudno mi je da ima još netko tko razmišla o takvim stvarima. i ja sam malo, kad su počele sve te katastrofe, čitala i o inkama i o nostradamusu... nije da skroz vjerujem u sva ta proročanstva ali neke stvari su se jezivo potrefile slučajnost?

baš me to zna nekad mučiti...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:31   #6
Ne ozbiljno govorim,kada se vidi sta se sve desava u svetu nemogu licno ja misliti drugacije i moze biti da dozivim ono niko nezeli,izumiranje nase planete.
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:35   #7
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
ma znam znam ali pričam o poplavama na mjestima gdje je kiša rijetkost a s druge strane suša i požari na mjestima gdje to pak nije uobičajeno...

znam ja da je uvijek toga bilo ali meni to sve nekak čudno.
Netko puno pametniji od mene je jednom rekao: jedina konstanta u svemiru su stalne promjene.
Klima se mjenja, to je neizbježno. Stvar je kod tebe, da tvoja depresija traži izliku i našao si je u standardim dizačima panike.
Zabrinjavat se nemoj, svijet kao takav zaista se kreće prema boljemu, a stvari koje nemožeš promjeniti bi te najmanje trebale zabrinjavati.
Za referencu, pogledaj si crtić ledeno doba koji na zabavan način prikazuje velike klimatske promjene. Neke vrste izumiru, nove nastaju, život i dalje buja.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:41   #8
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Netko puno pametniji od mene je jednom rekao: jedina konstanta u svemiru su stalne promjene.
Klima se mjenja, to je neizbježno. Stvar je kod tebe, da tvoja depresija traži izliku i našao si je u standardim dizačima panike.
Zabrinjavat se nemoj, svijet kao takav zaista se kreće prema boljemu, a stvari koje nemožeš promjeniti bi te najmanje trebale zabrinjavati.
Za referencu, pogledaj si crtić ledeno doba koji na zabavan način prikazuje velike klimatske promjene. Neke vrste izumiru, nove nastaju, život i dalje buja.
au što smo pametni!
nema to veze s depresijom. o takvim stvarima razmišljam kad nisam u depri, jer kad sam u depri onda razmišljam samo o sebi i to mi je teret i napor a kamoli razmišljanje o propasti svijeta.

počela sam tak malo gruntati kad mi je u par mjeseci poginulo hrpu frendova i poznanika i to sve ok ljudi, na početku svoga života...

i ne muči mene da sutra nestane svijeta, kaj se može, nego to što mi sami srljamo u propast, sve to sami radimo.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:52   #9
informacije brže teku.živimo u multimedijalnom svijetu. sve se bilježi,sve se prenosi i tak.
ne bliži nam se kraj
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 13:41   #10
tragedije, katastrofe i sl.=kraj našeg svijeta?

Ne mislin dace biti totalno slucajno ako dodje do kraja ovog svita, makar isto mislin Zivot ce uvik ic dalje negdje.

Bitce jeli prepustavamo nase njegovanje okoline ili od neki losi humani nagon kao zavidnost, pozrljivnost..
ne virujem da Bog ili bilo drugo ce nas potamanit

Ali mislin Prirodne katastrofe su sigurno signale da nasi Planet nemoze dugo podrzati Neprirodne radove oko njega..
nesto tako
CroKoala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:19   #11
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
si ozbiljan il me zafrkavaš?
čudno mi je da ima još netko tko razmišla o takvim stvarima. i ja sam malo, kad su počele sve te katastrofe, čitala i o inkama i o nostradamusu... nije da skroz vjerujem u sva ta proročanstva ali neke stvari su se jezivo potrefile slučajnost?

baš me to zna nekad mučiti...

Skroz se slažem...isto razmišljam
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:23   #12
Quote:
CroKoala kaže: Pogledaj post
tragedije, katastrofe i sl.=kraj našeg svijeta?

Ne mislin dace biti totalno slucajno ako dodje do kraja ovog svita, makar isto mislin Zivot ce uvik ic dalje negdje.

Bitce jeli prepustavamo nase njegovanje okoline ili od neki losi humani nagon kao zavidnost, pozrljivnost..
ne virujem da Bog ili bilo drugo ce nas potamanit

Ali mislin Prirodne katastrofe su sigurno signale da nasi Planet nemoze dugo podrzati Neprirodne radove oko njega..
nesto tako

e tak nekaj i ja pokušavam reći, čini se da smo malo pretjerali i ovo su znakovi da ćemo platiti ak se ne trgnemo!
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:30   #13
Postoji toliko već threadova na ovom podforumu s različitim verzijama kraja ovog svijeta, pa se možeš potruditi saznati nešto o tome. Nisi ni prva, ni jedina koja se s tim pitanjem pozabavila.
A ljudi i dalje zaboravljaju da su samo mrvice, buhice na kori Zemlje. I da, ako Ona odluči se malo protresti, da budu buhice pokrepavale. To nije ništa čudno, kao ni asteroidi, kometi i sva ostala čuda i čudesa koja su se već zabijala u planet da bi održali ravnotežu. Sve što smo si sami skuhali, doći će na naplatu, zato ništa ne brini i budi najbolja što možeš biti.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:31   #14
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
si ozbiljan il me zafrkavaš?
čudno mi je da ima još netko tko razmišla o takvim stvarima. i ja sam malo, kad su počele sve te katastrofe, čitala i o inkama i o nostradamusu... nije da skroz vjerujem u sva ta proročanstva ali neke stvari su se jezivo potrefile slučajnost?

baš me to zna nekad mučiti...
Ma daj molim te šta je se to ''potrefilo''?
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:35   #15
žulaj...zabrijao si... na tvome mjestu ja bih se dobro najeo, napio i uživao u krevetu sa curom (ak je imaš).
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:40   #16
ne, takve stvari su se uvjek događale, pa događaju se i danas, tako da nemožemo znati kad je kraj svjeta
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:01   #17
ma svaki drugi dan je po nekome smak svita............
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:27   #18
Quote:
ST! kaže: Pogledaj post
ma svaki drugi dan je po nekome smak svita............
Slažem se ......

smak svijeta je trebao biti 1900- te. Čitala sam da su se neki pripremili da će svijet nestati, sve rasprodali i u novo tisućljeće ušli pijani seksajući se jer su misliili wtf kad je već smak nek mi bude dobro...

pa onda opet 2000 su najvaljivali da će doći smak svijeta, doduše nije bila tolika panika, ali pisalo se po novinama svašta. Pa da se završava neki svemirski ciklus pa da je to najavio nostradamus, pa da će ona neka milenijska buba uništiti sve kompjutere na svijetu i padat će avioni, urušit se u burze i svi ćemo počet gladovat,

Bio je smak svijeta kad su prolazile repatice, kad su se devedesetih poklapale sve planete u nizu, pa onda kad je zemlja prolazila kroz neki fotonski pojas, pa su prijetile solarne oluje, efekt staklenika, el njinjo, pa tope se ledenjaci, pa prorčanstva ova i ona .... pa past će asteroid, ne zna se kada ali hoće sigurno. A najvjerovatnije 2016-te , proračunao je to neki astronom.....

Pa čitala sam neki gurui kako su devedesetih najavljivali skori smak i svoje sljedbenike poticali da skupljaju zalihe hrane, a neki sljedbenici neke sekte su se skupljali na mont shasti da na toj svetoj lokaciji dočekaju kraj. Svako malo neke zvijezde se poravnjavaju, neki planet se vraća, neki jehovini svjedoci upozoravaju, neki znanstvenici paničare i neki proroci otkrivaju kako neka prijetnja visi nad nama i svi ćemo na ovoj maloj planeti eksplodirati.

ljudi koje znam su 1994 kad je navodno trebao biti još jedan smak svijeta zadužili se silan novac, kupili široj obitelji karte za indiju da bi mogli otići kod sai babe dočekat smak svijeta i spasiti se uz njegove sveta stopala. Dugove još nisu vratili.

Ako se hoćete izluditi novi smak svijeta je zakazan za 2012. godinu.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:38   #19
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
Ne ozbiljno govorim,kada se vidi sta se sve desava u svetu nemogu licno ja misliti drugacije i moze biti da dozivim ono niko nezeli,izumiranje nase planete.
Dijelimo isto mišljenje.
Izumiranje, ili neke velike, drastične promjene.
Nešto će sigurno biti.

Sljedeća 'opasna' godina navodno je 2012, pa to nije daleko, vrlo brzo vidjet ćemo bude li šta
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:41   #20
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Ako se hoćete izluditi novi smak svijeta je zakazan za 2012. godinu.
Ne govori se o smaku svijeta, nego o nestanku svijeta kakvog poznajemo danas.
To ne znaći da će sve na zemlji poumirati.
No nešto veliko se sprema, pogledajmo realno, svijet trenutno djeluje kao da egzistira na rubu mogućnosti.. ne da mi se nabrajat, ukratko ništa ne valja.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.